gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

+10
TITIKA CAT
natalouko
tsili
Πούπσυ
SuperCatz
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
LAROGATA
vaso
NiaR
vanessouli
14 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από vanessouli Τετ Οκτ 20, 2010 9:32 pm

μου το δωσαν σημερα το κουκλι αλλα ειναι πολυ νινι περιπου 2 εβδομαδων..εχει δοντουλια και του δινω κονσερβα για ΜΙΚΡΑ ΓΑΤΑΚΙΑ..θα το παω αυριο να του ριξουν σπρει για ψυλλους και κατι στα ματακια του που εχουν τσιμπλιτσες και δακρυζουν... ξερετε ποσο κοστιζουν αυτα?επισης τα ματακια του αν τα καθαριζω με χαμομηλι η νερο μπορει να γινουν καλα η ειναι απαραιτητο να παρω σταγονες?αφηστε που το ταισα 2 φορεσ αλλα δν εχει κανει κακα του...το εβαλα στν αμμο ...και αρχιζε να την τρωει και το εβγαλα.. geek κατι αλλο που πρεπει να ξερω για τη φροντιδα του?

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 1tamib
το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 52gkz8
vanessouli
vanessouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : Έναν παιχνιδιάρη Τίγρη, και ενα ασπρο μικροσκοπικό γατούλι την Aneira
Motto : life is not the number of breaths you take it's the number of the moments that take your breath away
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από NiaR Τετ Οκτ 20, 2010 9:36 pm

να σου ζησει!!! ειναι πολύ όμορφο

Το γατάκι δεν ειχε μανούλα να το φροντίσει? Γιατι αυτες τους μαθαίνουν να πηγαίνουν στην άμμο τους και τα εκπαιδεύουν γενικα..... οπότε καλύτερα να το περνες λίγο μεγαλύτερο
Εφόσον το πήρες πρέπει να ξέρεις ότι εχει φροντίδα και έξοδα φυσικά
Πρέπει να το πάς στο γιατρό και αυτός θα σου πεί τι να κάνεις
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από vaso Τετ Οκτ 20, 2010 9:44 pm

Νομίζω πως το χαμομήλι για τα ματάκια του δεν ενδεικνύεται.
Σίγουρα ο γιατρός θα σου πει πως πρέπει να πράξεις.

Y.Γ. ΕΔΩ μπορείς να δεις πως βάζεις φώτο στα μνμτ Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vaso στις Τετ Οκτ 20, 2010 9:57 pm, 1 φορά

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Οκτ 20, 2010 9:51 pm

vanessouli έγραψε:μου το δωσαν σημερα το κουκλι αλλα ειναι πολυ νινι περιπου 2 εβδομαδων..εχει δοντουλια και του δινω κονσερβα για ΜΙΚΡΑ ΓΑΤΑΚΙΑ..θα το παω αυριο να του ριξουν σπρει για ψυλλους και κατι στα ματακια του που εχουν τσιμπλιτσες και δακρυζουν... ξερετε ποσο κοστιζουν αυτα?επισης τα ματακια του αν τα καθαριζω με χαμομηλι η νερο μπορει να γινουν καλα η ειναι απαραιτητο να παρω σταγονες?αφηστε που το ταισα 2 φορεσ αλλα δν εχει κανει κακα του...το εβαλα στν αμμο ...και αρχιζε να την τρωει και το εβγαλα.. geek κατι αλλο που πρεπει να ξερω για τη φροντιδα του?

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 1tamib
το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 52gkz8

τι όμορφο μωράκι,καλώς το δέχτηκες oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Τετ Οκτ 20, 2010 9:56 pm

Πανέμορφο είναι να το χαίρεσαι αλλά θα σε συμβούλευα να πάρεις οδηγίες από τον γιατρό σου mati mati
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Μυτιλήνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : ένα λατρεμένο αγόρι , το μπεμπέ μου , το αγγελούδι,ο Μέρλυν,η Άνθια και η Αγγελίδα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή και μόνο βροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την Μάγια τον Ντακίρι και τον Χιόνη
Motto : Δεν ύπάρχει κανείς που να γεννήθηκε με άσχημο αστέρι.Είναι που δεν ξέρει να διαβάσει τον ουρανό!
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/04/2008
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Οκτ 20, 2010 9:57 pm

Καλώς το δέχτηκες το κουκλίνι σου και καλή ζωή να έχετε μαζί! το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 501866 το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) 322479

Για όλα αυτά που ρωτάς, νομίζω ότι πιο κατάλληλος να σου απαντήσει, είναι ένας κτηνίατρος.

Όπως το βλέπω, πρέπει να είναι πάνω από 2 εβδομάδων..

Τα ματάκια του, που λες ότι δακρύζουν, ΠΡΕΠΕΙ να τα δει γιατρός..
Μπορείς να τα καθαρίζεις με φυσιολογικό ορό, και με αποστειρωμένη γάζα μιας χρήσης (όχι βαμβάκι, μην μείνει κάποια ίνα μέσα και δημιουργήσει μεγαλύτερο πρόβλημα), αλλά για σταγόνες ή όχι θα σου πει μόνο ο γιατρός.

Τα έξοδα για 1 γατάκι είναι ελάχιστα..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Οκτ 20, 2010 11:48 pm

καλέ αυτο ειναι κουκλί. συμφωνώ να δει γιατρός τα ματάκια του. αυτος θα σου πει τι να βάλεις. καλή συμβίωση να έχετε. θα σου χαρισει αξέχαστες στιγμές χαράς. τα έξοδα ειναι μέσα στο πρόγραμμα, αλλά μην τσιγγουνευτεις για την υγεία του. τα ζωάκια ειναι σαν τα παιδάκια. πρεπει να τα φροντίζουμε, γιατι ειμαστε υπεύθυνοι γιαυτα απο τη στιγμή που τα υιοθετούμε. δεν ειναι πάντως πολλά, μην ανησυχείς.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από vanessouli Πεμ Οκτ 21, 2010 11:14 am

Πούπσυ έγραψε:καλέ αυτο ειναι κουκλί. συμφωνώ να δει γιατρός τα ματάκια του. αυτος θα σου πει τι να βάλεις. καλή συμβίωση να έχετε. θα σου χαρισει αξέχαστες στιγμές χαράς. τα έξοδα ειναι μέσα στο πρόγραμμα, αλλά μην τσιγγουνευτεις για την υγεία του. τα ζωάκια ειναι σαν τα παιδάκια. πρεπει να τα φροντίζουμε, γιατι ειμαστε υπεύθυνοι γιαυτα απο τη στιγμή που τα υιοθετούμε. δεν ειναι πάντως πολλά, μην ανησυχείς.

το αγαπω μωρε πολυ...χθες δεν κοιμηθηκα γιατι το ταιζα και του εβαλα ενα ζεστο μπουκαλι νερο και το τυλιξα με μια πετσετα να του θυμιζει λιγο μαμα..και ετσι κοιμηθηκε! απλα ανησυχω για τα εξοδα γιατι ειμαι φοιτητρια και το Badget δεν ειναι μεγαλο και δεν θελω να του στερησω τιποτα.. Smile
είναι πανέξυπνο όμως το άτιμο το φωνάζω με το ονοματακι της Aneira(=χιονι στα Ουαλικά) και ερχεται το νινι!
vanessouli
vanessouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : Έναν παιχνιδιάρη Τίγρη, και ενα ασπρο μικροσκοπικό γατούλι την Aneira
Motto : life is not the number of breaths you take it's the number of the moments that take your breath away
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από tsili Πεμ Οκτ 21, 2010 11:27 am

Πανεμορφο είναι.. Να σου ζήσει!!!!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από vanessouli Πεμ Οκτ 21, 2010 11:29 am

tsili έγραψε:Πανεμορφο είναι.. Να σου ζήσει!!!!

ευχαριστώώώ Smile
vanessouli
vanessouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : Έναν παιχνιδιάρη Τίγρη, και ενα ασπρο μικροσκοπικό γατούλι την Aneira
Motto : life is not the number of breaths you take it's the number of the moments that take your breath away
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Οκτ 21, 2010 12:39 pm

Πολύ όμορφη είναι η μικρή!! Smile Smile Να σου ζήσει!!! Laughing Laughing
Όπως σου είπαν και πιο πάνω, πρέπει να το πας μια βόλτα στον γιατρό για να το κοιτάξει, να σου πει και την ηλικία του και να κάνετε αποπαρασίτωση εξωτερική και εσωτερική!! oksmily3 oksmily3
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από TITIKA CAT Πεμ Οκτ 21, 2010 4:49 pm

Να σου ζήσει ! Κουκλάκι είναι! Μην ανησυχείς για τα έξοδα , υπάρχουν οικονομικές λύσεις για ένα γατάκι!
TITIKA CAT
TITIKA CAT
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι 28-32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Οκτ 21, 2010 5:22 pm

Ti ομορφο ασπρο κουραπιεδακι!Να τοχαιρεσαι! mati
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από flokatoula Πεμ Οκτ 21, 2010 7:58 pm

lipothymia lipothymia lipothymia lipothymia

Κουκλίιιιιιι
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από Serenata Πεμ Οκτ 21, 2010 9:51 pm

Είναι απλώς πανέμορφη!! love love love love love Καλώς τη δέχτηκες!!
Θα κρατήσεις και τον τιγράκο που βρήκες στο δρόμο?? Να ξέρεις ότι 2 γατιά είναι πάντα καλύτερα από ένα, έχουν παρέα το ένα το άλλο όταν λείπεις και παίζουν ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ώρες. Και από άποψω εξόδων, πέρα από τα εμβόλιά τους που είναι επί δύο, δεν διαφέρει και πολύ απ το να χεις ένα. Smile
Serenata
Serenata
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : Αμελί, Καραμέλα, Σερενάτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/05/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από xadraki Παρ Οκτ 22, 2010 1:44 pm

Πανεμορφο το γατουλι!!!!!!!!!να σου ζησει!
Να προτεινω και κατι αλλο,αν και ειναι λιγο νωρις ακομα?Αν σκοπευεις να κρατησεις και τα δυο γατακια(που θα ηταν το ιδανικο για να εχουν παρεουλα!),επειδη ειναι αγορακι-κοριτσακι,και μαλλον σχετικα κοντα ηλικιακα,να προσεχεις παρααα πολυ την περιοδο που θα δεις οτι αρχιζουν τον οιστρο.Πολλες φορες δεν το αξιολογουμε σωστα και τελικα,τσουπ!μενει εγκυος η γατουλα και οταν θα το καταλαβουμε εχει περασει ηδη αρκετος καιρος,γιατι τον πρωτο μηνα δεν φαινεται καθολου!Ισως χρειαστει μεχρι να στειρωθει το ενα απο τα δυο να τα κρατησεις για λιγο χωρια....(οχι απο τωρα,οταν μεγαλωσουν κι αλλο).
xadraki
xadraki
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Λιμνουπολη
Αριθμός γατουνίων : 9
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : με δυο χερια?οσα προλαβω!
Motto : there is no such thing as an ordinary cat.
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/09/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από vanessouli Σαβ Οκτ 23, 2010 2:06 pm

πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε αντιβιωση,ορο και σταγονες για τα ματακια του και ηδη ειναι καλυτερα.τον γατο τον εχω εξω γιατι ειναι ηδη 3 μηνων και οπου να ναι θα μου φυγει γιατι δεν τον εχω στειρωμενο..το πιτσιρικουλι μου θα το στειρωσω σε κανενα 2μηνο..τωρα ειναι 1,5 μηνων!
vanessouli
vanessouli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Αριθμός γατουνίων : Έναν παιχνιδιάρη Τίγρη, και ενα ασπρο μικροσκοπικό γατούλι την Aneira
Motto : life is not the number of breaths you take it's the number of the moments that take your breath away
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Οκτ 23, 2010 3:14 pm

vanessouli έγραψε:πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε αντιβιωση,ορο και σταγονες για τα ματακια του και ηδη ειναι καλυτερα.τον γατο τον εχω εξω γιατι ειναι ηδη 3 μηνων και οπου να ναι θα μου φυγει γιατι δεν τον εχω στειρωμενο..το πιτσιρικουλι μου θα το στειρωσω σε κανενα 2μηνο..τωρα ειναι 1,5 μηνων!
γιατί δεν τον στειρώνεις να μην φύγει; τα αγοράκια αρχίζουν να έχουν ενδιαφέρον για το άλλο φύλο γύρω στους 8 μήνες.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από SuperCatz Σαβ Οκτ 23, 2010 3:41 pm

vanessouli έγραψε:πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε αντιβιωση,ορο και σταγονες για τα ματακια του και ηδη ειναι καλυτερα.τον γατο τον εχω εξω γιατι ειναι ηδη 3 μηνων και οπου να ναι θα μου φυγει γιατι δεν τον εχω στειρωμενο..το πιτσιρικουλι μου θα το στειρωσω σε κανενα 2μηνο..τωρα ειναι 1,5 μηνων!

Mπερδεύτηκα..
Είχες ένα γατάκι και πήρες άλλο ένα?
Κράτα τα μέσα και τα 2 αν δεν θες να σου φύγει ο Τίγρης.
Στα έξοδα υπάρχει μικρή διαφορά, είτε ένα είτε δύο, μόνο στον κτηνίατρο θα υπάρχει κάποια διαφορά επειδή θα είναι όλα επί 2.

Επίσης, η στείρωση πρέπει να γίνεται από 6 μηνών και πάνω, οπότε έχεις ακόμα αρκετό καιρό.
Καλύτερα να μην στειρώσεις το θηλυκό στην ηλικία των 3,5 μηνών, ούτε και το αρσενικό, φυσικά.

Όταν φτάσει το αρσενικό στην ηλικία των 6 μηνών, στείρωσέ τον και μετά στείρωσε το θηλυκό, γιατί αν δεν μυρίζει το θηλυκό γατάκι τον αρσενικό, είναι πιθανό να καθυστερήσει να έχει οίστρο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SuperCatz στις Σαβ Οκτ 23, 2010 3:53 pm, 1 φορά
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) Empty Απ: το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες)

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Οκτ 23, 2010 3:43 pm

SuperCatz έγραψε:
vanessouli έγραψε:πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε αντιβιωση,ορο και σταγονες για τα ματακια του και ηδη ειναι καλυτερα.τον γατο τον εχω εξω γιατι ειναι ηδη 3 μηνων και οπου να ναι θα μου φυγει γιατι δεν τον εχω στειρωμενο..το πιτσιρικουλι μου θα το στειρωσω σε κανενα 2μηνο..τωρα ειναι 1,5 μηνων!

Mπερδεύτηκα..
Είχες ένα γατάκι και πήρες άλλο ένα?
Κράτα τα μέσα και τα 2 αν δεν θες να σου φύγει ο Τίγρης.
Στα έξοδα υπάρχει μικρή διαφορά, είτε ένα είτε δύο, μόνο στον κτηνίατρο θα υπάρχει κάποια διαφορά επειδή θα είναι όλα επί 2.

Επίσης, η στείρωση πρέπει να γίνεται από 6 μηνών και πάνω, οπότε έχεις ακόμα αρκετό καιρό.
Καλύτερα να μην στειρώσεις το θηλυκό στην ηλικία των 3,5 μηνών, ούτε και το αρσενικό, φυσικά.

Όταν φτάσει το αρσενικό στην ηλικία των 6 μηνών, στείρωσέ τον και μετά στείρωσε το θηλυκό, γιατί αν δεν μυρίζει το θηλυκό γατάκι τον αρσενικό, είναι πιθανό να καθυστερήσει να έχει οίστρο.

συμφωνώ απόλυτα.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : το νεο μου γατούλι!!(και φωτογραφιουλες) M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης