gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από Palla Κυρ Οκτ 17, 2010 7:49 pm

Γεια σας,
νεος στο φορουμ, χρειαζομαι βοηθεια. Υιοθετησα ενα γατακι 10 ημερων περιπου, που βρηκα μονο σε μια αυλη παρατημενο. Εχει περασει μια βδομαδα, τα παει πολυ καλα και πιστευω οτι θα επιβιωσει! Ειχε στην αρχη μερικους ψυλλους (3-4) τους οποιους σκοτωσα, αλλα χθες ειδα ενα ακομα ψυλλο επανω του. Τωρα ειναι περιπου 18-20 μερων το γατακι. Μπορω να του βαλω φαρμακο η ειναι μικρο ακομα? Τι να κανω? Το μικρουλι ειναι μεσα στο σπιτι, διπλα στο κρεβατι μου, οπου το ανεβαζω κιολας καμμια φορα για να το ταισω η να παιξει λιγο. HELP!!!!

Palla
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Βραυρωνα Αττικης
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από Λιαννα Κυρ Οκτ 17, 2010 8:15 pm

Kαλησπερα!Ειναι μικρο ακομη οποτε μονο ο κτηνιατρος θα σου πει με σιγουρια!!Καλωσηρθατε!!! welcome
Λιαννα
Λιαννα
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 8)Η Μελενια ,ο Σωκρατης,η Gilda ,η Σισσυ,η Μινετ,το Κολοκυθακι ,η Σκαρλετ και ο Λεοναρντο!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας+
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον πανεμορφο Snow ,το Μικυ και το Λουκουμα ....Α και τη Μαγια!!!!!!!!!!!!
Motto : υπαρχουν και χειροτερα,αλλα υπαρχουν και καλυτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/06/2009
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από Palla Κυρ Οκτ 17, 2010 8:39 pm

Θα περιμενω ως αυριο... Ευχαριστω

Palla
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Βραυρωνα Αττικης
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Οκτ 17, 2010 9:24 pm

Ρωτα τον κτηνιατρο σου.Οι ψυλλοι μπορει να εχουν αφησει αυγα που τωρα δεν φαινονται και μετα να το ταλαιπωρησουν. ο γιατρος θα σου πει ακριβως τι να κανεις. μην ανησυχεις, αντιμετωπιζετε ευκολα οσο και να φρικαρει εμας οταν τα βλεπουμε.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Οκτ 17, 2010 9:50 pm

Καλώς ήρθατε, καλή διαμονή και μπράβο που μαζέψατε την ψυχούλα από τον δρόμο.. Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! 734728 Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! 742497

Για τους ψύλλους, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, μιλήστε με τον κτηνίατρό σας να σας πει, αλλά όπως και να 'χει δεν είναι λόγος ανησυχίας, αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα!

Καλή συνγατοίκηση να έχετε! Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! 270712 Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από BokSurat Κυρ Οκτ 17, 2010 10:03 pm

Palla έγραψε:Γεια σας,
νεος στο φορουμ, χρειαζομαι βοηθεια. Υιοθετησα ενα γατακι 10 ημερων περιπου, που βρηκα μονο σε μια αυλη παρατημενο. Εχει περασει μια βδομαδα, τα παει πολυ καλα και πιστευω οτι θα επιβιωσει! Ειχε στην αρχη μερικους ψυλλους (3-4) τους οποιους σκοτωσα, αλλα χθες ειδα ενα ακομα ψυλλο επανω του. Τωρα ειναι περιπου 18-20 μερων το γατακι. Μπορω να του βαλω φαρμακο η ειναι μικρο ακομα? Τι να κανω? Το μικρουλι ειναι μεσα στο σπιτι, διπλα στο κρεβατι μου, οπου το ανεβαζω κιολας καμμια φορα για να το ταισω η να παιξει λιγο. HELP!!!!
καταρχάς welcome στην gatospito οικογένεια μας!
δεν είμαι γιατρός, καλύτερα μίλα με τον γιατρό σας, εγώ θα πρότεινα να βάλεις σκόνη για τους ψυλούς (μια λευκή σαν ταλκ-πούδρα είναι), και όχι παντού, μόνο στις μασχάλες των χεριών της, και στην κοιλίτσα της, και το λαιμουδάκι της!
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Empty Απ: Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο!

Δημοσίευση από Palla Κυρ Οκτ 17, 2010 11:08 pm

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Αυριο το πρωι θα μιλησω με το γιατρο, ειναι και υποψηφιος δημαρχος εδω, ελπιζω να τον βρω.... αν θελει τη ψηφο μου... Smile

Palla
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Βραυρωνα Αττικης
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2010
Mood : Βοηθεια! Ψυλλος σε νεογεννητο! Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης