gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

+4
ismini
Κατερινα
Chouzouris
XIONIS
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 15, 2007 5:09 pm

Σήμερα το το μεσημέρι ξεκινήσαμε με τον Κώστα να πάμε στον χώρο που φιλοξενούν τα αδέσποτα. Είναι πολύ μπέρδεμα να το βρεις. Περνάς χωριά, συναντάς εκκλησίες, προσπερνάς στάνες και στρίβεις σε χωματόδρομους μέχρι που χάνεσαι. Στο σταθερό δεν απαντούσε κανείς και το κινητό ήταν κλειστό. Με τα πολλά αφού κάπου στο δόμο είχαμε χαθεί, ρωτήσαμε ένα παππού που τάιζε τις γάτες του αν ξέρει που είναι η φιλοζωϊκή? «Που είναι ποια κυρά μου?» «Η φιλοζωϊκή παππού» «Δεν καταλαβαίνω τι μου λες…» Με το δίκιο του ο παππούς. Οι παλιοί δεν γνώριζαν την έννοια της φιλοζωίας όπως την εννοούμε σήμερα. Παρόλα αυτά τις γατούλες του τις τάιζε κι ας μην ήξερε από εμβόλια, στειρώσεις και τροφές Royal Canin ή Hills. Άλλη μια προσπάθεια να βγάλουμε άκρη: « Ξέρετε που μένουν αυτοί που μαζεύουν τα αδέσποτα?» «Α, ναι!!!! Θα γυρίσετε πίσω 100 μέτρα μέχρι να συναντήσετε μια λιθιά, θα πάτε αριστερά, όταν συναντήσετε μια εκκλησία θα στρίψετε δεξιά στον χωματόδρομο, θα τον ακολουθήσετε και κάπου στα δεξιά θα δείτε ένα δρόμο με τσιμέντο. Στο τέλος του δρόμου είναι αυτοί που μαζεύουν τα αδέσποτα!»

Δόξα τω Θεώ βγάλαμε άκρη!!!! Ακολουθούμε τις οδηγίες του παππού και φτάνουμε σε ένα μεγάλο λευκό σπίτι στη μέση του πουθενά με πισίνα παρακαλώ!!! Από έξω παρκαρισμένο ένα τζιπ με αγγλικές πινακίδες. Χμ! Λες τα έσοδα για τα ζώα να πηγαίνουν στην καλοπέραση των «φιλόζωων;» η πρώτη μου σκέψη…. Από το πουθενά εμφανίζονται 5-6 γατούλες κι αρχίζουν να μου τρίβονται και να γουργουρίζουν. Είναι καθαρές και καλοθρεμμένες, 2 πορτοκαλόασπρες, 2 λευκές και 1 λευκή με λίγο γκρι ανάμεσα στ’ αυτάκια. Να κι ένα μικρόσωμο σκυλάκι που όσο μπόι του λείπει τόσο φωνή έχει!!! Αριστερά από την σιδερένια αυλόπορτα ένας μικρός στάβλος με 4 γαϊδουράκια, τα οποία μας κοιτάνε περίεργα.

Το χτήμα γύρω από το σπίτι ή αλλιώς Villa Jomar όπως γράφει απ’ έξω είναι φρεσκοσκαμμένο, φροντισμένο και στο μεγαλύτερο μέρος του φυτεμένο με ελιές. Χτυπάμε και σε λίγο βγαίνει από το σπίτι μια αδύνατη μικροκαμωμένη γυναίκα γύρω στα 60-65 με αγορίστικα κομμένα μαλλιά. Μας συστήνεται ως Pat. Μας ζητάει συγνώμη για την καθυστέρηση και μας ανοίγει να μπούμε. Τις λέμε ποιοι είμαστε και ότι θα θέλαμε να δούμε τα αδέποτα που έχει μαζέψει. Μας δείχνει το χώρο που είναι τα σκυλιά. Μας εξηγεί ότι τα έχει κλεισμένα σε ένα μεγάλο περιφραγμένο σκεπαστό χώρο λόγω της πρωινής καταιγίδας. Συνήθως είναι έξω ελεύθερα, αλλά τώρα να περιόρισε εκεί. Ελεύθερος είναι μονάχα ο μικρόσωμο φωνακλάς που μας υποδέχθηκε πριν. Αυτός μένει μαζί τους στο σπίτι γιατί είναι αλλεργικός στις ελιές και δεν μπορεί να ζήσει έξω γιατί γεμίζει πληγές στο σώμα του. Ακόμα φιλοξενούν μια κατσίκα και τα γαϊδουράκια που είναι τέσσερα, δύο ντόπια, ένα από Ιωάννινα και ένα από Ζάκυνθο. Το γαϊδουράκι από τη Ζάκυνθο είναι τόσο κακοποιημένο που φοβάται τους ανθρώπους. Είναι χτυπημένο στη σπονδυλική στήλη, τυφλό και από τη μια πλευρά δεν έχει δόντια. Το μεγαλύτερο σε ηλικία είναι 36 ετών και το μικρότερο 20. Είναι απίστευτο πόσο καθαρός και φροντισμένος είναι ο στάβλος τους!!!! Το κακόμοιρο το τυφλό δέχεται έξτρα περιποίηση από την Pat. Το ταΐζει στο στόμα από την μεριά που έχει δόντια.

Τη ρωτάω αν έχει βοήθεια για τα ζώα και μου απαντάει ότι τα φροντίζει μόνη της κυρίως. Συνήθως είναι και ο άνδρας της αλλά τώρα λείπει Αυστραλία. Τα έξοδα των ζώων τα καλύπτουν κυρίως από χρήματα που έχουν οι ίδιοι αλλά και δωρεές από Αγγλία. Ο λογαριασμός στο site τους είναι αγγλικός. Τα ζώα όλα είναι στειρωμένα, ακόμα και τα γαϊδούρια. Ο γιατρός που τα βλέπει δυστυχώς όχι αρκετά συχνά είναι ο Ψαρρός, γνωστός κτηνίατρος εδώ στο Αργοστόλι καθώς και μια νέα Ελληνο - ιταλίδα κτηνίατρος από τα Σβορωνάτα ονόματι Αμάντα. Το άλλο δεν το έμαθα! Δεν παρακολουθούν τα ζώα δωρεάν όπως θα περίμενα, αλλά τουλάχιστον με το μικρότερο κόστος. Πόσο μικρό να είναι το μικρότερο κόστος όταν έχεις να κάνεις με 4 γαϊδούρια, μια κατσίκα, καμιά δεκαπενταριά σκύλους και άλλες τόσες γάτες?

Δυστυχώς δεν μπορούν να πάρουν τα σκυλάκια που είδα προχθές στον Κούταβο. Θα το΄ θελε, αλλά είναι υπερπλήρεις. Μόλις χθες, είχε κατέβει στο χωριό να ψωνίσει και γυρνώντας βρήκε στο πίσω μέρος του τζιπ ένα κιβώτιο με γατάκια. Κάποιος για να τα ξεφορτωθεί τα φόρτωσε σ’ εκείνη. Από το να τα πετάξεις τα σκουπίδια ή να τα πνίξει καλύτερα…. Όσα χρόνια ζει στην Κεφαλονιά προσπαθεί να πείσει τους ντόπιους να στειρώνουν τα ζώα τους αλλά δε δέχονται με τίποτα. Και δε φτάνει που δε βοηθούν αλλά τους κυνηγάνε κιόλας. Σένα άλλο χτήμα που είχαν στα Σβορωνάτα, τους δηλητηρίασαν τα περισσότερα από τα ζώα που φιλοξενούσαν, έτσι αναγκάστηκαν να μετακομίσουν εκεί που είναι μακριά από όλους και δεν ενοχλούν κανένα. Ζώα κατά καιρούς στέλνουν Αγγλία και Γερμανία, αλλά έχουν καιρό να στείλουν. Ζητάω να μου δώσει ελληνικό λογαριασμό και μου λέει αν θέλω να βοηθήσω να πάρω στο τηλέφωνο που υπάρχει στο site τους. Ο πρόεδρος είναι έλληνας και θα μου δώσει λογαριασμό. Δεν ξέρω γιατί αλλά αν ο πρόεδρος είναι έλληνας δεν νομίζω ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ…. Τη ρωτάω αν μπορώ να ξαναπάω να την επισκεφτώ και μου λέει όποτε θέλω. Θα ξαναπάω, την επόμενη όμως φορά θα φέρω μαζί μου προμήθειες: σκυλοτροφές, γατοτροφές και -ίσως και- φάρμακα.

Φεύγουμε από εκεί με μισή καρδιά. Αν αυτοί οι άνθρωποι πάθουν κάτι, όλα αυτά τα ζώα τι θ απογίνουν? Γιατί πρέπει να κάνουν τέτοια δουλειά μεμονωμένοι άνθρωποι χωρίς βοήθεια από την πολιτεία? Γυρίζω πίσω και βγάζω μια τελευταία φωτογραφία. Η Pat φιλάει ένα από τα γαϊδουράκια! Πόσο τη ζηλεύω!!!! Μακάρι κάποτε να έχω τα χρήματα και το κουράγιο να κάνω κι εγώ κάτι ανάλογο στο νησί….


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Κυρ Νοε 18, 2007 10:39 pm, 10 φορές συνολικά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Νοε 15, 2007 5:13 pm

Axxxxxx... στενοχωρήθηκα διότι συνειδητοποίησα ότι οι προσπάθειες όλων είναι σταγόνα στον ωκεανό!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από Κατερινα Πεμ Νοε 15, 2007 6:44 pm

Εγώ Βικτωρία δεν στενοχωρήθηκα, αντιθέτως...
Μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι άνθρωποι διατεθιμένοι να τα κάνουν αυτά.
Κατερινα
Κατερινα
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 2 (αλλα κανουν για 10)
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από ismini Παρ Νοε 16, 2007 10:33 am

Ουτε κι εγώ στενοχωρήθηκα. Απλά όλες αυτές οι προσπάθειες χρειάζονται ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ τα οποία δεν πρέπει να και δεν μπορούν να δίνονται μόνο από ιδιώτες, αλλά πρέπει να πιεστούν το κράτος και οι Δήμοι.
Είναι θέμα πολιτικό κυρίως.
Δεν σώζονται οι καταστάσεις με ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Παρ Νοε 16, 2007 10:52 am, 1 φορά
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από mimika Παρ Νοε 16, 2007 10:45 am

"γιατί Ασπασία δεν τα παίρνεις εσύ να τα στειρώσεις?? Διακρίνω μια αδιαφορία στο όλο θέμα!"

:lol!: :lol!: :lol!: :lol!: Αυτό θα έλεγε μια κοινη γνωστή!geek geek

Πέραν της πλάκας μπράβο τους γιαυτό που όσο μπορούν κάνουν....Μακάρι να υπήρχαν παντού τέτοιοι άνθρωποι!
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από sardela Παρ Νοε 16, 2007 11:56 am

Καπως ετσι ειναι οι "φιλοζωικες" στα χωρια!
Φανταζομαι τι πονο και ποση στεναχωρια εχει τραβηξει αυτο το ζευγαρι απο "ανθρωπους" που "την βρισκουν" με το να δηλητηριαζουν τα ζωα τους! 😢 😢

Ασπασια την επομενη φορα που θα πας, εαν μπορεσεις να τα κουβαλησεις, να σου δωσω και εγω μερικα πραγματα ή και χρηματα!
Δεν θα τα εδινα αλλιως, αλλα αφου εσυ ειπες οτι ειναι εμπιστοσυνης, δεν εχω κανενα λογω να την αμφισβητισω! Smile
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από aretha Παρ Νοε 16, 2007 3:52 pm

ismini έγραψε:Δεν σώζονται οι καταστάσεις με ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!
Συμφωνώ!
Αλλά, από την άλλη μεριά, η έλλειψη πολιτικής βούλησης και συντονισμένων προσπαθειών απ'τη μεριά του κράτους δεν είναι λόγος (ούτε δικαιολογία) για ατομικό εφησυχασμό.

Οπουδήποτε προχώρησαν λίγο τα πράγματα, αυτό συνέβη γιατί ξεκίνησε bottom-up που λένε κι οι φίλοι της Μιμίκας οι εγγλέζοι, δηλαδή από πολλούς μικρούς πυρήνες στο κοινωνικό σώμα.

aretha
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : XX
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 16, 2007 5:47 pm

Σήμερα έπαθα πλάκα με το πόσα αδέσποτα υπάρχουν τελικά!!!! Πήαγμε μια βόλτα με τον Κώστα στην αγαπημένη μου παραλία, τον Μακρύ Γυαλό, και με το που παρκάραμε έσκασε μύτη μια φουντωτή μαύρη γατούλα 5-6 μηνών με λίγο άσπρο στην ουρίτσα!!!! Κουκλί σκέτο! Βγαίνω από το αυτόκίνητο, αρχίζω τα ψιψιψιψιψι και σκάνε μύτη καμιά 20αρια από ένα κλειστό σπίτι!!!! Σοκ!!!! Μπαίνουμε ξανά στο αυτοκίνητο και παμε στο Lidl καμιά 12 χιλιόμετρα πιο πέρα, παίρνουμε ένα κιβώτιο κονσέρβες γατοτροφή, ένα τσουβαλάλκι ξηρά γατοτροφή και ένα κιβώτιο κονσέρβες σκυλοτροφή. Και αρχίζουμε διανομή. Το σακκούλι και μερικές κονσέρβες στο σπίτ με τις γάτες πάνω από το Μακρύ Γυαλό, κονσέρβες σε κατι γατάκια που συναντήσαμε στο γύρο της Λάσσης και κονσέρβες στα σκυλάκια στον Κούταβο. Κρατήσαμε και μερικές για να ξαναπάμε αύριο! Ο Κώστας τελικά είναι χειρότερος από μένα!!!! Αν μέναμε εδώ μόνιμα κάθε μέρα αυτή τη δουλειά θα έκανε! Και μιλάμε για αποστάσεις! Σήμερα είμασταν στον δρόμο πάνω από 3 ώρες για να ταϊζουμε τα αδεσποτάκια!!!! Έχω βγάλει πολλές φωτογραφίες αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω με αυτή τη σύνδεση. Όταν γυρίσω Αθήνα....
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 16, 2007 5:49 pm

Ασπασία ο δικός σου ΔΕΝ παίζεται!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 16, 2007 5:56 pm

Είδες? Κάτι τέτοια μου κάνει και τον αγαπάω όλο και περισσότερο!!! ❤
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 16, 2007 5:58 pm

Φέρτον μαζί... όταν συναντηθουμε blinking

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Νοε 17, 2007 10:27 am

Του το'πα αλλά δεν το βλέπω... No Δεν καταλαβαίνει λέει τι βρίσκουμε στο να μιλάμε με τις ώρες για τις γάτες.... Αυτός προτιμάει λέει να κάνει πράγματα για τα ζώα, παρά να μιλάει γι'αυτά! Μας την είπε τώρα??? Shocked Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι μας την είπε!!!! :affraid:
Χθες βράδυ εν τω μεταξύ, τον έστειλα σε ένα μαγαζί που πουλάει αγροεφόδια και κτηνιατρικά είδη/κτηνοτροφέςγια να μου πάρει ελιές που θέλω να φυτέψω στην Αθήνα και ρώτησε πόσο έχουν τα 20κιλα σακιά γατοτροφές και σκυλοτροφές και του είπαν ότι ξεκινάνε από 20 ευρώ αναλόγως την ποιότητα. Τώρα δεν προλαβαίνουμε να πάμε γιατί μαζεύουμε το σπίτι και θα φύγουμε, αλλά την επόμενη φορά θα πάρουμε από 2-3 σακιά σε κάθε τροφή και θα πάμε στο Kefalonia Animal Trust για να τα δώσουμε στην Pat. Τελικά το κόστος είναι αρκετά μικρότερο απ'ότι υπολόγιζα. Πρέπει μόνο να δω τι φάρμακα μπορεί να χρειαστουν. Μάλλον θα ρωτήσω τον κ.Πάνο άυριο.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από μελινάκι Σαβ Νοε 17, 2007 10:36 pm

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy party2 party2 οχι μονο στην κυρια pat αλλα και σε εσενα ασπασια που πηγες ως εκει για να την βρεις και παλι ΜΠΡΑΒΟ!
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Νοε 18, 2007 12:18 am

Γιατί μπράβο καλή μου? Εγώ δεν έκανα τίποτα! Όχι ακόμα τουλάχιστον! Την επόμενη φορά που θα πάω όμως θα είμαι πιο οργανωμένη... blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από μελινάκι Κυρ Νοε 18, 2007 3:02 pm

μην το λες, ελαχιστοι ανθρωποι θα πηγαιναν εστω για να δουν την κατασταση Suspect
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Νοε 18, 2007 10:31 pm

Οι φωτογραφίες της Ασπασίας από Κεφαλλονιά:

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Dscn0810


ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Dscn0810

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Dscn0812

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST Empty Απ: ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST

Δημοσίευση από μελινάκι Δευ Νοε 19, 2007 12:17 am

η τελευταια φωτο ειναι ολα τα λευτα!
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΗς ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ / KEFALONIA ANIMAL TRUST M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης