gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

+21
M81
markello
Fairy dogmother
Chouzouris
melitta
scabious
barkoulitses
ladycat
marmanga
Φωτεινή
Maro
Marcos
tsili
gatoras
Pepita
Anatoli
Smokys
manto
XIONIS
Πούπσυ
Tiger Lilly
25 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από marmanga Τετ Νοε 18, 2009 5:30 pm

Στη Μουτζουρίνα μου έδινα 'ακριβή' τροφή μόνο αφότου αρρώστησε και μετά, οπότε ήθελε ειδική. Και δε νομίζω να αρρώστησε από τις 'μέτριες' που έτρωγε πιο πριν. Αν όμως υπήρχε τρόπος να αποφευχθεί (που φυσικά καμιά γατοτροφή δεν σου το εγγυάται) θα με συνέφερε ΚΑΙ οικονομικά να τρώει πιο ακριβές και να μην είχε περάσει από κλινικές και ορούς, (για το ψυχολογικό κλπ κλπ δεν το συζητώ).
Στη μικρή έδινα κατευθείαν καλές, αλλά επειδή έδινα σπάνια κονσέρβες, το κόστος έβγαινε αντίστοιχο με το να έδινα κροκέτες ΚΑΙ κονσέρβες της σειράς αλλά καθημερινά.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από ladycat Τετ Νοε 18, 2009 6:22 pm

τρωνε ρουαλ την λαιτ ο λαμπης τρωει την ειδκη φαρμακευτηκη κ κοβω τα τσιγαρα μου κ οτι αλλο μπορω για να χουν αυτο που πρεπει
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Νοε 18, 2009 6:51 pm

Anatoli έγραψε:H Ρογιαλ βγαινει και σε 4 κιλη Φωτεινη.Σε οσα πετ σοπ εχω παει την βρισκω.
Οι Royal Canin της κτηνιατρικης σειρας βγαινουν σε 1,5 - 3,5 και 10 κιλα και υπαρχουν μονο σε κτηνιατρεια!!! Οι Royal Canin που υπαρχουν στα petshop ειναι η απλη σειρα κι οχι η κτηνιατρικη. Το ΖΩΟΠΟΛΙΣ που ψωνιζω εχει και την κτνιατρικη σειρα γιατι ο ιδιοκτητης ειναι κτηνιατρος! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 270712
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από barkoulitses Τετ Νοε 18, 2009 7:26 pm

εγω εχω ενα θεμα με τη ROYAL CANIN
μου εχει κατσει στο μυαλο πως οι κτηνιατροι τα παιρνουν απο την εταιρεια,και για αυτο την προωθουν τοσο
νομιζω ειναι η μονη ακριβη μαρκα που βγαζει τοσα δειγματα γνωριμιας
εχει πολυ δυνατο marketing
δεν την εμπιστευομαι αυτην την μαρκα
προτιμω πχ την HILLS,και ας μην ειναι τοσο νοστιμα
παντωσ εγω σε ενα δισκο βαζω μπωλακια με 4-5 διαφορετικα ειδη ξηρης
και τρωνε ο,τι θελει το καθενα
παιρνω liγα WHISKAS,PROPLAN LIGHT k AFTER CARE,FIT 32 ΤΗς ROYAL-δυστυχως τους αρεσει ,TONUS URINARY K STERILIZED,λιγο PURINA ONE K BRIT CASTRATE ,LONGHAIR KAI INDOOR
ειπα να δοκιμασω και την Οριτζεν,αλλα μεχρι να σου φερουν την παραγγελια...
παντως δεν κοβω χρηματα απο τα ζωα ,τα δικα μου περιοριζω
barkoulitses
barkoulitses
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 16 ΚΑΙ 1 ΣΚΥΛΟ
Motto : ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2008
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από scabious Τετ Νοε 18, 2009 9:30 pm

εγω του δινω friskies αυτη που εδινα στην πρωτη μου γατουλα (που εζησε μεχρι τα 18) ψαρακι, λιγο ζαμπον, τρελενεται για ψωμι το αθλιο γατονι μου
scabious
scabious
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Τετ Νοε 18, 2009 9:40 pm

scabious έγραψε:εγω του δινω friskies αυτη που εδινα στην πρωτη μου γατουλα (που εζησε μεχρι τα 18) ψαρακι, λιγο ζαμπον, τρελενεται για ψωμι το αθλιο γατονι μου

Αχ επιτέλους!!! Είχα αρχίσει να αισθάνομαι πολύ άσχημα, γεμάτη ενοχές με όλα τα προηγούμενα posts!! pale pale pale

Εγώ τους δίνω Whiskas και κονσέρβα Sheba και μέχρι τώρα νόμιζα ότι τα παραχαϊδεύω....
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Νοε 18, 2009 9:50 pm

Καλύτερα όχι τροφή από τα σούπερ μάρκετ..... Δηλ. όχι τις μάρκες των σούπερ μάρκετ... όχι ότι θα πάθουν κάτι (εκτός κι αν είναι αρσενικό, οπότε μπορεί να πάθει ουρόλιθους), απλώς είναι σαν να τρωνε junk συνεχώς...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Τετ Νοε 18, 2009 9:57 pm

Chouzouris έγραψε:Καλύτερα όχι τροφή από τα σούπερ μάρκετ..... Δηλ. όχι τις μάρκες των σούπερ μάρκετ... όχι ότι θα πάθουν κάτι (εκτός κι αν είναι αρσενικό, οπότε μπορεί να πάθει ουρόλιθους), απλώς είναι σαν να τρωνε junk συνεχώς...

Καλά και εγώ συνεχώς junk τρώω Smile Smile

Σοβαρά τώρα έχω καταμπερδευτεί... Ένας κτηνίατρος εδώ μου είχε πει ότι είναι καλύτερα να τρώνε δικό μας φαγητό (απ'αυτό που θα μαγείρευα αν.....), άλλος ότι πρέπει να τρώνε ξηρά τροφή, άλλος ότι ΔΕΝ πρέπει να τρώνε ξηρά τροφή γιατί προκαλεί καρκίνο του παχέως εντέρου και είναι καλύτερα να δίνω κονσέρβες... confused confused

Υ.Γ. Ξέρω ότι είμαι πάλι offtopic offtopic , αλλά πως θα βρω έναν καλό κτηνίατρο στην Λάρισα?? Στο αντίστοιχο τόπικ δεν βρήκα τίποτε!!
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Νοε 18, 2009 10:14 pm

Δύσκολο.... οι κτηνίατροι στην επαρχία είναι οι περισσότεροι δράμα...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Τετ Νοε 18, 2009 10:19 pm

Chouzouris έγραψε:Δύσκολο.... οι κτηνίατροι στην επαρχία είναι οι περισσότεροι δράμα...

Ναι, το έχω ζήσει από πρώτο χέρι.. Από μια άποψη, είναι και διαφορετικός ο προσανατολισμός τους (παραγωγικά ζώα). Εσεις που έχετε τα κονέ δεν ρωτάτε κανένα καλό κτηνίατρο που ξέρετε (ονόματα δεν λέμε..) ΜΠΑΣ ΚΑΙ ξέρει κανένα??? Για τον Ομηράκο ρε γαμώτο....
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Νοε 18, 2009 10:21 pm

Θα ρωτήσω και θα σου πω blinking

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Τετ Νοε 18, 2009 10:23 pm

Chouzouris έγραψε:Θα ρωτήσω και θα σου πω blinking

Ευχαριστώ thanks
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από gatoras Τετ Νοε 18, 2009 10:32 pm

melitta έγραψε:
Chouzouris έγραψε:Καλύτερα όχι τροφή από τα σούπερ μάρκετ..... Δηλ. όχι τις μάρκες των σούπερ μάρκετ... όχι ότι θα πάθουν κάτι (εκτός κι αν είναι αρσενικό, οπότε μπορεί να πάθει ουρόλιθους), απλώς είναι σαν να τρωνε junk συνεχώς...

Καλά και εγώ συνεχώς junk τρώω Smile Smile

Σοβαρά τώρα έχω καταμπερδευτεί... Ένας κτηνίατρος εδώ μου είχε πει ότι είναι καλύτερα να τρώνε δικό μας φαγητό (απ'αυτό που θα μαγείρευα αν.....), άλλος ότι πρέπει να τρώνε ξηρά τροφή, άλλος ότι ΔΕΝ πρέπει να τρώνε ξηρά τροφή γιατί προκαλεί καρκίνο του παχέως εντέρου και είναι καλύτερα να δίνω κονσέρβες... confused confused

Υ.Γ. Ξέρω ότι είμαι πάλι offtopic offtopic , αλλά πως θα βρω έναν καλό κτηνίατρο στην Λάρισα?? Στο αντίστοιχο τόπικ δεν βρήκα τίποτε!!


Ααααα ωραία και άλλος δυστυχής που ψάχνει κτηνίατρο στην αθάνατη ελληνική επαρχία ε? Χαίρω πολύ συνάδελφος Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 986261 Καλή τύχη σου εύχομαι Μελίττα μου.
Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 190737 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 190737 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 190737 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 190737 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 190737

Βρε Βικτωρία , μήπως θα μπορούσες να ρωτήσεις και για Πάτρα μωρέ? Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 323663 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 323663 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 323663
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Νοε 18, 2009 10:34 pm

ok! blinking

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από gatoras Τετ Νοε 18, 2009 10:35 pm

Chouzouris έγραψε:ok! blinking

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 952616 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 952616 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 952616 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 952616 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 952616
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Fairy dogmother Πεμ Νοε 19, 2009 2:17 pm

Εμάς τρώει tonus indoor και whiskas φακελάκια... αλλά τώρα έχει γαστρεντερικό πρόβλημα και του μαγειρεύω κοτόπουλο με ρυζάκι. Γενικά κάθε τόσο που μαγειρεύω και για το σκυλί κοτόπουλο με ρύζι και λαχανικά ή μοσχάρι με ρύζι-λαχανικά. Επιτέπεται να δίνω και στο γατούνι; Δηλαδή, μία εβδομάδα το μήνα να τρώνε μαγειρευτό;
Fairy dogmother
Fairy dogmother
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Στο μαζοχιστάν, ανάμεσα στους ανόητους...
Αριθμός γατουνίων : 2, ένα που νομίζει ότι είναι αμφίβιο και μία γιαγιάκα για όπερα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πρωτοβρόχια...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα δικά σου!
Motto : Η βλακεία είναι ανίκητη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_violi

https://www.facebook.com/Othello.fans

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Νοε 19, 2009 2:23 pm

Φυσικά!!! Αφού δεν βάζεις αλάτια μπαχαρικά κλπ, είναι ακόμη καλύτερα! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 742497
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Fairy dogmother Πεμ Νοε 19, 2009 2:26 pm

Marcos έγραψε:Φυσικά!!! Αφού δεν βάζεις αλάτια μπαχαρικά κλπ, είναι ακόμη καλύτερα! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 742497

Εννοείται πως δεν βάζω. Αφού το μαγειρεύω για τα μικρά, όχι για μας... εμείς τρώμε τα junk Laughing
Fairy dogmother
Fairy dogmother
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Στο μαζοχιστάν, ανάμεσα στους ανόητους...
Αριθμός γατουνίων : 2, ένα που νομίζει ότι είναι αμφίβιο και μία γιαγιάκα για όπερα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πρωτοβρόχια...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα δικά σου!
Motto : Η βλακεία είναι ανίκητη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_violi

https://www.facebook.com/Othello.fans

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από marmanga Πεμ Νοε 19, 2009 2:28 pm

Μελίττα, με τα Whiskas και τα Sheba, φυσικά και τα 'παραχαϊδεύεις' από άποψη τιμής κλπ.
Εκεί είναι που λέω ότι ίσως οι 'ιατρικές' ή οι -θεωρούμενες- πιο καλές μάρκες να βγαίνουν φτηνότερα.
Μακάρι να μπορούσαμε να μαγειρεύουμε πιο συχνά (τα διάφορα ανάλατα κλπ που λέει η Χχαρά), αλλά δεν πιστεύω ότι βγαίνει έτσι. Εξάλλου, η δική μου λύσσαγε για τα κανονικά μαγειρευτά -κι αυτό σημαίνει ότι όταν έτρωγε κάναν μεζέ, έτρωγε ΜΠΟΛΙΚΑ -μα παρα πολλά!!!- αλάτια και πιπέρια και κάθε είδους μπαχαρικό.

Α, μπάιδεγουέι, χαβιάρι, που λέει κι ο τίτλος, καλά θα κάνουμε να μην τις ταϊζουμε γιατί είναι τρελά αλμυρό. Laughing
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Νοε 19, 2009 2:30 pm

Εννοείται ότι είναι οκ!!!! Και πολύ μάλιστα!!!! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 742497 Αφού ξέρεις και τί έχει μέσα και δεν έχει σκουπίδια και συντηρητικά που ΟΛΕΣ οι ζωοτροφές έχουν! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 56971
Απλά δεν συμφέρει οικονομικά.... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 43833
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Πεμ Νοε 19, 2009 2:33 pm

marmanga έγραψε:Μελίττα, με τα Whiskas και τα Sheba, φυσικά και τα 'παραχαϊδεύεις' από άποψη τιμής κλπ.
Εκεί είναι που λέω ότι ίσως οι 'ιατρικές' ή οι -θεωρούμενες- πιο καλές μάρκες να βγαίνουν φτηνότερα.
Μακάρι να μπορούσαμε να μαγειρεύουμε πιο συχνά (τα διάφορα ανάλατα κλπ που λέει η Χχαρά), αλλά δεν πιστεύω ότι βγαίνει έτσι. Εξάλλου, η δική μου λύσσαγε για τα κανονικά μαγειρευτά -κι αυτό σημαίνει ότι όταν έτρωγε κάναν μεζέ, έτρωγε ΜΠΟΛΙΚΑ -μα παρα πολλά!!!- αλάτια και πιπέρια και κάθε είδους μπαχαρικό.

Α, μπάιδεγουέι, χαβιάρι, που λέει κι ο τίτλος, καλά θα κάνουμε να μην τις ταϊζουμε γιατί είναι τρελά αλμυρό. Laughing

Εντάξει, με πείσατε... Που μπορώ να βρω αυτές τις μάρκες? Και μόνο σε ξηρά τροφή βγαίνουν? Ο Ομηράκος την τρώει γιατί προφανώς την είχε συνηθίσει στο ιατρείο, αλλά η Μελίτα δεν είναι καθόλου ενθουσιασμένη με την αλλαγή του μενού Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 734572 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 734572
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από marmanga Πεμ Νοε 19, 2009 2:40 pm

Καλέ, δεν πήγαινα να σε πείσω. Αν δεν χρειάζεται να είναι ιατρικά, απλώς πάρε και λίγες κροκέτες πιο 'καλής' μάρκας και δίνε τους εναλλάξ απ' αυτές αντί για μόνο κονσέρβες.
Τις μη ιατρικές ρόγιαλ τις βρίσκεις και σε πέτσοπ.
Οι Χιλς, παρόλο που συμφωνώ με την Βαρκουλίτσες ότι ίσως είναι καλύτερες, είναι μόνο 'ιατρικές', κατά περίπτωση δηλαδή, βρίσκονται και σε πετσοπ, αλλά δεν τις πολυγουστάρουν οι γάτες.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Πεμ Νοε 19, 2009 2:45 pm

marmanga έγραψε:Καλέ, δεν πήγαινα να σε πείσω. Αν δεν χρειάζεται να είναι ιατρικά, απλώς πάρε και λίγες κροκέτες πιο 'καλής' μάρκας και δίνε τους εναλλάξ απ' αυτές αντί για μόνο κονσέρβες.
Τις μη ιατρικές ρόγιαλ τις βρίσκεις και σε πέτσοπ.
Οι Χιλς, παρόλο που συμφωνώ με την Βαρκουλίτσες ότι ίσως είναι καλύτερες, είναι μόνο 'ιατρικές', κατά περίπτωση δηλαδή, βρίσκονται και σε πετσοπ, αλλά δεν τις πολυγουστάρουν οι γάτες.

Το πρόβλημα είναι ότι όλα τα πετσοπ που έχω δει στην Λάρισα πουλάνε ζώα, και μάλιστα σε τόσο άθλιες συνθήκες (Ιούλιο στην Λάρισα με θερμοκρασία 45, το κλουβί με 20 γατιά ή κότες μέσα κάτω από τον ήλιο..) που αλλάζω δρομολόγιο για να μην περνάω ούτε απ'έξω... Μάλλον πρέπει να κάνω απόθεμα όταν κατεβαίνω Αθήνα.. Νομίζω κάπου εδώ μέσα υπάρχει λίστα πετσοπ που δεν πουλάνε ζώα, θα ψάξω...
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από Fairy dogmother Πεμ Νοε 19, 2009 2:45 pm

Marcos έγραψε:Εννοείται ότι είναι οκ!!!! Και πολύ μάλιστα!!!! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 742497 Αφού ξέρεις και τί έχει μέσα και δεν έχει σκουπίδια και συντηρητικά που ΟΛΕΣ οι ζωοτροφές έχουν! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 56971
Απλά δεν συμφέρει οικονομικά.... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 43833

Συγκριτικά με τα whiskas συμφέρει πολύ νομίζω... μια κατσαρόλα με 500γρ ρύζι, 300γρ λαχανικά και 500γρ νωπό κοτόπουλο ή νωπό μοσχαρίσιο κιμά κοστίζει περίπου 10 ευρώ και κρατάει περίπου 5-6 μέρες. sardela


Υπενθυμίζω ότι ταίζω ένα σκύλο 13 κιλών και μια γάτα εεε, άρα για τα γατιά μόνο (ανάλογα τον αριθμό τους) κρατάει και περισσότερο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fairy dogmother στις Πεμ Νοε 19, 2009 2:48 pm, 1 φορά
Fairy dogmother
Fairy dogmother
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Στο μαζοχιστάν, ανάμεσα στους ανόητους...
Αριθμός γατουνίων : 2, ένα που νομίζει ότι είναι αμφίβιο και μία γιαγιάκα για όπερα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Πρωτοβρόχια...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα δικά σου!
Motto : Η βλακεία είναι ανίκητη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_violi

https://www.facebook.com/Othello.fans

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από markello Πεμ Νοε 19, 2009 2:47 pm

μελιτα δες εδω
Σπόιλερ:
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από markello Πεμ Νοε 19, 2009 2:49 pm

marmanga έγραψε:Καλέ, δεν πήγαινα να σε πείσω. Αν δεν χρειάζεται να είναι ιατρικά, απλώς πάρε και λίγες κροκέτες πιο 'καλής' μάρκας και δίνε τους εναλλάξ απ' αυτές αντί για μόνο κονσέρβες.
Τις μη ιατρικές ρόγιαλ τις βρίσκεις και σε πέτσοπ.
Οι Χιλς, παρόλο που συμφωνώ με την Βαρκουλίτσες ότι ίσως είναι καλύτερες, είναι μόνο 'ιατρικές', κατά περίπτωση δηλαδή, βρίσκονται και σε πετσοπ, αλλά δεν τις πολυγουστάρουν οι γάτες.

Ο δικος μου τρώει χιλσ πάντα και δεν έχει κανένα πρόβλημα Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 270712
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Πεμ Νοε 19, 2009 2:55 pm

Fairy dogmother έγραψε:
Marcos έγραψε:Εννοείται ότι είναι οκ!!!! Και πολύ μάλιστα!!!! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 742497 Αφού ξέρεις και τί έχει μέσα και δεν έχει σκουπίδια και συντηρητικά που ΟΛΕΣ οι ζωοτροφές έχουν! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 56971
Απλά δεν συμφέρει οικονομικά.... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 43833

Συγκριτικά με τα whiskas συμφέρει πολύ νομίζω... μια κατσαρόλα με 500γρ ρύζι, 300γρ λαχανικά και 500γρ νωπό κοτόπουλο ή νωπό μοσχαρίσιο κιμά κοστίζει περίπου 10 ευρώ και κρατάει περίπου 5-6 μέρες. sardela


Υπενθυμίζω ότι ταίζω ένα σκύλο 13 κιλών και μια γάτα εεε, άρα για τα γατιά μόνο (ανάλογα τον αριθμό τους) κρατάει και περισσότερο.

Καλή ιδέα.. Ευκαρία να χρησιμοποιήσω την κουζίνα και για κάτι άλλο εκτός από καφε... Από την άλλη φοβάμαι ότι αν τους δίνω μια βδομάδα το ίδιο φαγητό θα μου το τρίψουν στην μούρη... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 725904 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 725904 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 465745 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 465745
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από melitta Πεμ Νοε 19, 2009 2:59 pm

markello έγραψε:μελιτα δες εδω
Σπόιλερ:


Ευχαριστώ Μάυ.. Έχει και στην Νέα Μάκρη ένα οπότε θα βολευτώ...
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από barkoulitses Πεμ Νοε 19, 2009 7:31 pm

δεν ειναι κτηνιατρικες μονο οι HILLS
το καλοκαιρι τους πηρα ενα 10κιλο για ηλικια μεχρι 7 ετων με γευση κοτοπουλο,και το φαγανε μια χαρα
αφηνω να περασει λιγος καιρος να το ''πεθυμησουν ''και θα το ξανααγορασω
η τιμη του στην χονδρικη ηταν περιπου 55 ευρω
barkoulitses
barkoulitses
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 16 ΚΑΙ 1 ΣΚΥΛΟ
Motto : ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2008
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από M81 Πεμ Νοε 19, 2009 11:16 pm

Στην αρχή ο Αλήτης έτρωγε Friskies (Junior) (και κονσέρβες, "σκαφάκια", φακελάκια, κλπ).
Ευτυχώς σύντομα τα βαρέθηκε κι έτσι μεταπηδήσαμε στα Whiskas (Junior) (και κονσέρβες, "σκαφάκια", φακελάκια, κλπ), η οποία κι εμένα μου φαίνεται (ακόμη και στο μάτι) καλύτερη από την Friskies (όχι τόσο "ξερή").

Ο Αλήτης παρουσίαζε κάποια στιγμή φαγούρα ανάμεσα στα αυτιά και τα μάτια.

Τότε, σκεπτόμενη ότι μπορεί να έχει καμιά αλλεργία ή κάτι να τον πειράζει στο φαγητό, είπα να τον κάνω...αδέσποτο βασιλιά, και του πήρα την Royal Canin Outdoor 30 (και σχεδόν του έκοψα τις κονσέρβες κλπ). Τρελλή αναβάθμιση. Την έτρωγε μετά μανίας!

Κάπου προς το τέλος της 2κιλης συσκευασίας πρόσεξα τα γραμμάρια καθώς και το ότι η συσκευασία ανέφερε ενδεικτική διάρκεια 30 ημέρες...εμείς με το ζόρι φτάναμε τις 20... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 56971

Τι είχε συμβεί; Οι πιο ακριβές τροφές είναι πιο θρεπτικές σε μικρότερες μερίδες, κι εγώ δεν το είχα καταλάβει! Του έβαζα με τη...σέσουλα!

Με αυτά και με αυτά ο Αλήτης έβαλε σύντομα σίγουρα 0,5kg.
Εδώ και δύο μήνες παίρνω την Royal Canin Light (και το...μέτρο) και ευτυχώς ξαναβρήκαμε τη γραμμή μας.
Α επίσης, έχει φύγει και η φαγούρα (από την αρχή της...αναβάθμισης).


Τα μικρά μεγαλώνουν με μεγαλύτερη ποικιλία: Whiskas Junior, Royal Canin (Babycat και Kitten), παριζάκι Υφαντής*, μπακαλιαράκια/ψάρια*, κοτόπουλο*, κονσερβούλες/φακελάκια, τυρόπιτες*, μπισκότα**, κα.


* τα δικά μας, ότι έχει μείνει. Σε μορφή "μεζέδων".
** ψίχουλα: τα ρίχνουμε για τα πουλιά, και τα τρώνε τα μικρά! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 986261 Αντί να "φάνε" τα πουλιά τα ψίχουλα και τα μικρά τα πουλιά! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 690518


XIONIS έγραψε:
Πούπσυ έγραψε:
Anatoli έγραψε:Ελιζα υπολογισε οτι τα 10 κιλα δια 140 γρ την ημερα (70 γρ Τζερυ+70 γρ Πουπσυ) βγαινει για 71 ημερες.
Ο Τζέρυ τρώει το διπλάσιο μην πω τριπλάσιο. ΔΕΝ γινεται να χορτάσει με 70 γραμμάρια όλη την ημέρα. Τελειώνει το φαί του και κλαίει, και μετά καβαλάει τους παγκους και τα τραπέζια και ψάχνει για φαί, τραβάει τη σακούλα απο τον κάδο, μπας και φαει τιποτα... αστα ο Τζέρυ ειναι αχόρταγος. Μονο την Πούπσυ εχει μάθει τη δοσολογία. Δεν ξέρω πως θα τον μαθω να τρώει λιγοτερο.

Τι λες τωρα?!?!?!?!?! Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 71431 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 71431 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 71431 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 71431 Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 71431 Εδω ο Πιπης και τρωει 60 -αντε το πολυ 70 οταν κλαιει!-γραμμαρια την ημερα που ειναι και 7 κιλα γαταρος!!! Στο μικρο δινεις τοσο πολυ???? Θα σου γινει βοδι κι αντε να του κανεις διατα μετα.... Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 339558
Έχει δίκιο!

Μπορείς να του φτιάξεις ένα παιχνίδι σαν αυτό (η Ασπασία μου είπε ότι το έφτιαξε με κουτάκι "σφαίρα" από τσίχλες):

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 0180000743
http://www.ferplast.it/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=biscuit_dispenser_for_cats-giochi-dispenser-cat-toys-cats-pa-5216/id_menu=02100401/frm_pagina=1
και όταν πεινάει να του δίνεις να τρώει...σπόρι-σπόρι ώστε να μην πέφτει με τα μούτρα. Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 270712
(πιάνει! blinking)


tsili έγραψε:πως ελέγχετε τις δόσεις καλέ??? 70 γραμμάρια? ο δικός μου αν πεινάει δε σταματάει με ΤΙΠΟΤΑ.
Υπάρχουν κάτι ειδικά κυπελάκια/μεζούρες (κάθε μάρκα έχει τη δική της, έχω δει της Royal Canin και -νομίζω- της Hills), που μπορείς να ζητήσεις από το pet shop.blinking

Μια μέθοδος είναι να γεμίζεις το κυπελάκι το πρωί με όλη την ημερίσια δόση και μέσα στην ημέρα να το μοιράζεις για να το φάει το γατούνι σου (και τις υπόλοιπες ώρες να έχει κάπου που δεν μπορούν να το βρούνε/μυρίσουν Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 986261 ). Έτσι δεν χάνεις τον λογαριασμό με τα γραμμάρια. blinking
M81
M81
Catarazzi
Catarazzi

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : Την Σουλτανίτσα, τον Γαργαρούλη και την Essie!
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/03/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από siba Σαβ Ιουλ 10, 2010 4:52 pm

Γιατι δεν δοκιμάζεις την Βριτ? Είναι απο τις καλες θεωρητικά (χωρίς σογια, χοιρινο, βοδινό και gmo) με 40% περιεκτικοτητα σε κρεας και κοστιζει 10 ευρω το δικιλο. Αυτήν παιρνω στα γατουνια μου και με βγαζει σχεδον 1 μηνα!
siba
siba
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 2 Σίμπα και Μίου
Motto : As you go cat, you never go back!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/05/2010
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Τετ Ιουλ 14, 2010 9:39 am

Ειδα χθες σε ενα καινουργιο πετ-σοπ purina tonus τσουβαλι.(Ξεχασα ομως να ρωτησω ποσο κοστιζει Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 593639 )
Σκεφτομαι με το που γυρησω απο τις διακοπες να τους επαιρνα τσουβαλι για να μην ταλαιπωρουμε συνεχεια να τους κουβαλαω τροφη μιας και τα πετ-σοπς ειναι λιγο μακρια.
Ειναι υπερβολικο ομως να τους παρω τσουβαλι ενω εχω μονο 2 γατια + καποια αδεσποτακια?
Ποσο περιπου κοστιζει ενα τσουβαλι ξηρη τροφη tonus η' καποια αλλη καλη και οικονομικη τροφη?
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από nosyparker Τετ Ιουλ 14, 2010 10:01 am

~Zouzou~ έγραψε:Ειδα χθες σε ενα καινουργιο πετ-σοπ purina tonus τσουβαλι.(Ξεχασα ομως να ρωτησω ποσο κοστιζει Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 593639 )
Σκεφτομαι με το που γυρησω απο τις διακοπες να τους επαιρνα τσουβαλι για να μην ταλαιπωρουμε συνεχεια να τους κουβαλαω τροφη μιας και τα πετ-σοπς ειναι λιγο μακρια.
Ειναι υπερβολικο ομως να τους παρω τσουβαλι ενω εχω μονο 2 γατια + καποια αδεσποτακια?
Ποσο περιπου κοστιζει ενα τσουβαλι ξηρη τροφη tonus η' καποια αλλη καλη και οικονομικη τροφη?

Εγώ με 2 γατιά μέχρι προσφάτως, έπαιρνα μεγάλη οικονομική σακούλα 15-20 κιλών και με πήγαινε μήνες. Βγαίνει σίγουρα πιο φτηνά απ' ότι όταν παίρνεις συσκευασίες 1-2 κιλών. Εσένα που έχεις και αδεσποτάκια να ταΐζεις, σίγουρα σε συμφέρει.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από ~Zouzou~ Τετ Ιουλ 14, 2010 10:34 am

nosyparker έγραψε:
~Zouzou~ έγραψε:Ειδα χθες σε ενα καινουργιο πετ-σοπ purina tonus τσουβαλι.(Ξεχασα ομως να ρωτησω ποσο κοστιζει Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 593639 )
Σκεφτομαι με το που γυρησω απο τις διακοπες να τους επαιρνα τσουβαλι για να μην ταλαιπωρουμε συνεχεια να τους κουβαλαω τροφη μιας και τα πετ-σοπς ειναι λιγο μακρια.
Ειναι υπερβολικο ομως να τους παρω τσουβαλι ενω εχω μονο 2 γατια + καποια αδεσποτακια?
Ποσο περιπου κοστιζει ενα τσουβαλι ξηρη τροφη tonus η' καποια αλλη καλη και οικονομικη τροφη?

Εγώ με 2 γατιά μέχρι προσφάτως, έπαιρνα μεγάλη οικονομική σακούλα 15-20 κιλών και με πήγαινε μήνες. Βγαίνει σίγουρα πιο φτηνά απ' ότι όταν παίρνεις συσκευασίες 1-2 κιλών. Εσένα που έχεις και αδεσποτάκια να ταΐζεις, σίγουρα σε συμφέρει.
Το συζητουσα χθες με τη μητερα μου και λογικα με το που γυρησω θα παω να τους παρω ενα τσουβαλι.
Σιγουρα βγαινει πιο φτηνα(εγω δινω καθε μηνα περιπου 10 ευρω για ξηρη τροφη αναλογα βεβαια και ποια θα παρουμε +10 περιπου ευρω για κονσερβες,αρα αν παρω το τσουβαλι θα γλυτωσα καποιο χρηματικο ποσο).
Απο οτι ειδα στο πετ-σοπ σε τσουβαλι εχουν καποιες αγνωστης μαρκας,την tonus και την friskies.
Οι πρωτες και η τελευταια,δεν ειναι καλες αρα τις βγαζω απο την λιστα μου.
Αρα θα καταληξω στην tonus η' αν βρω purina one σε τσουβαλι την οποια την τρωνε σιγουρα ο Πασχαλης και η Ζουζου,τα αδεσποτακια ευτυχως δεν ειναι περιεργα στις ξηρες τροφες,τρωνε οποια να'ναι.
Επισης σκεφτηκα να παρω λιγη tonus για δοκιμη,να δω αν θα την φανε.
Αν παρω 15κιλα,θα μου κοστισει γυρω στα 30 ευρω περιπου? Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 854643
~Zouzou~
~Zouzou~
Banned

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 30
Τόπος : Γατοπι!
Αριθμός γατουνίων : αδεσποτακια(8)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ολααααα:D
Motto : Πλακα κανεις?!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 19749211

http://www.unitedcats.com/en/cat/zouzou541

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 Empty Απ: Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;;

Δημοσίευση από nosyparker Τετ Ιουλ 14, 2010 10:36 am

~Zouzou~ έγραψε:
Αν παρω 15κιλα,θα μου κοστισει γυρω στα 30 ευρω περιπου? Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 854643

Ναι, κάπου τόσο, ίσως και λιγότερο.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Εσείς τα ταΐζετε μόνο χαβιάρι;;;; - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης