gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

+23
marianthia
Kikiriki
cloud
ralou
jovanita
Maro
M81
Gatadministrator
patousis
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ
μελινάκι
marmanga
Marcos
Πούπσυ
gatoras
rotonda
Anatoli
barkoulitses
ismini
Φωτεινή
BokSurat
markello
supertp
27 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 10:03 am

Καλημέρα.

Χθές βρήκα στην άκρη του δρόμου την Παντόφλα. Την ονόμασα έτσι γιατί αν την πατούσε αυτοκίνητο θα γινόταν κάπως έτσι.

Δεν έχω ιδέα πόσων εβδομάδων/ημερών μπορεί να είναι.

Είναι περίπου 18 εκατοστά. Τα μάτια της είναι ανοικτά. Στέκεται όρθια αλλά ίσα ίσα. Παλεύω να της δώσω με μπιμπερό γάλα για νεογέννητα γατιά (ORNILAK...κάπως έτσι). Πίνει αλλά δεν ξέρω αν είναι πολύ ή λίγο αυτό που πίνει. Στην αρχή ήπιε λίγο και από πιατάκι, αλλά συνεχίζω να προσπαθώ να της δίνω με μπιμπερό. Και πίνει αλλά λίγο. Αλλά δεν ξέρω πόσα ml πρέπει να πίνει την ημέρα ή και σε κάθε γεύμα.

1ον) Ισχύει ότι πρέπει να της τρίβω την κοιλιά/πρωκτό για να τα κάνει; Δυστυχώς τώρα μόλις το διάβασα αυτό και είμαι στη δουλειά τώρα. Ελπίζω να μην την βρω σκασμένη όταν γυρίσω σπίτι.

2ον) Κάνει να την ψεκάσω με spray αντιπαρασιτικό; Έχω ένα από τον σκύλο μου.

3ον) Ενδιαφέρεται μήπως κανείς; Φαίνεται υγιείς. Δεν κλαίει πολύ. Κοιμάται αρκετά. Παλεύει για να βγει από την κούτα που την έχω. Ελπίζω να διατηρηθεί έτσι ζωηρή. Είναι παχουλή λίγο που νομίζω είναι καλό.

4ον) Επειδή την έχω κάνει χάλια με γάλα που έχει ξεραθεί πάνω της, προσπάθησα να την καθαρίσω λίγο με βρεγμένη πετσέτα. Κάνει; Να την χτενίσω κιόλας ή είναι μικρή ακόμα;

5ον) Κάνει να της δίνω μόνο γάλα ή πρέπει να φάει και τίποτα άλλο;

6ον) Το μπιμπερό που είχε μέσα το γάλα είχε δύο ρώγες... Ποια από τις δύο; Τις τρύπησα και τις δύο με ψαλίδι γιατί με καρφίτσα δεν έβγαινε γάλα. Καλά έκανα;;;

HEEEEEEEEEEELP!!!

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από markello Τρι Σεπ 08, 2009 10:45 am

Λοιπόν,
Δεν ξέρω πόσα ακριβώς ml αλλά όχι πολύ. Η στάθμη από το δικό μου μπιμπερό κατέβαινε περίπου ένα ή δύο εκατοστά. ΠΙΝΟΥΝ ΠΟΛΫ ΛΪΓΟ ΠΡΟΣΕΧΕ!!! μόλις αρχίζει και φουσκώνει η κοιλίτσα σταμάτα Οπωσδήποτε το τάισμα.
1.Μετά από κάθε γεύμα με μια βρεγμένη πετσετούλα τρίψε τα γεννητικά όργανα ελαφρώς και βάλτο στο κουτί μετά από κάποιες φορές θα ουρ'ησει μόνο του.

2. ¨οχι αντιπαρασιτικό είναι πολύ μικρό ακόμα!
3. Προσωπικά, δεν ενδιαφέρομαι, δυστυχώς. Αλλά κάτι θα βρεθεί!
4 Μην το χτενίσεις!
5 ¨οχι δεν μπορεί να φάει στερά τροφή ακόμα. Πρόσεχε το νερό που αραιώνεις το γάλα (αν το αραιώνεις)να είναι χλιαρό , όχι καυτό . Θέλει τάϊσμα περίπου κάθε 3- 4 ώρες. Αν λείπεις στη δουλειά ( περίπου 7- 8 ώρες)μη της δώσεις αμέσως μεγάλη ποσότητα, απλώς δώσε λίγη κάθε τρεις ώρες, όταν επιστρέψεις
5. Δεν ξέρω για τις δύο ρώγες, το δικό μου έχει μία. Παρ' όλ' αυτά η τρύπα μην είναι τεράστια γιατί μπορεί να πνιγεί , αν και για να τρώει ήδη είναι μια χαρά!
6 Στο κουτί Βάλε κάτι ζεστό από τη μια πλευρά και εφημερίδα από την άλλη όπου θα την τοποθετείς εκεί μετά το γεύμα μήπως και τα κάνει.
7. Το κουτί φρόντισε να είναι ψηλό γιατί αυτά τα διαολάκια σκαρφαλώνουν απίστευτα όσο μικρά κι αν είναι !

Ελπίζω να σε βοήθησα και σίγουρα και σίγουρα άλλοι που γνωρίζουν καλύτερα από μένα θα σου απαντήσουν. mati
Καλή επιτυχία!!
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 10:46 am

καλημέρα καλώς όρισες στην gatospito παρέα μας, και καλό κουράγιο.
supertp έγραψε:1ον) Ισχύει ότι πρέπει να της τρίβω την κοιλιά/πρωκτό για να τα κάνει; Δυστυχώς τώρα μόλις το διάβασα αυτό και είμαι στη δουλειά τώρα. Ελπίζω να μην την βρω σκασμένη όταν γυρίσω σπίτι.
ναι ισχύει, πρέπει να πίνει όσο θέλει και καλύτερα κάθε όταν ξυπνάει (συνήθως ανά 4 ώρες).

supertp έγραψε:2ον) Κάνει να την ψεκάσω με spray αντιπαρασιτικό; Έχω ένα από τον σκύλο μου.
καλύτερα όχι ακόμα (πριν κλέισει 2 μηνών, που σίγουρα ΔΕΝ είναι).

supertp έγραψε:3ον) Ενδιαφέρεται μήπως κανείς; Φαίνεται υγιείς. Δεν κλαίει πολύ. Κοιμάται αρκετά. Παλεύει για να βγει από την κούτα που την έχω. Ελπίζω να διατηρηθεί έτσι ζωηρή. Είναι παχουλή λίγο που νομίζω είναι καλό.
το παχουλη είναι καλό, εκτός αν έχει σκουλίκια. υπάρχει μια αλοιφή που είναι για αυτό το λόγο αλλά καλύτερα πριν αρχίσει να τρώει και να τα κάνει μόνη της να μην της την δώσεις. τόσο μικρούλη δύσκολα θα βρεις κάπου να το δώσεις άστο να μεγαλώσει λίγο αλλά καλού κακού βάλε μια αγγελία από τώρα. μέσα στην κούτα που την έχεις φρόντισε να την διατηρείς ζεστή!

supertp έγραψε:4ον) Επειδή την έχω κάνει χάλια με γάλα που έχει ξεραθεί πάνω της, προσπάθησα να την καθαρίσω λίγο με βρεγμένη πετσέτα. Κάνει; Να την χτενίσω κιόλας ή είναι μικρή ακόμα;
είναι μικρή για αυτά. προσπάθησε να μην την κάνεις χάλια με το γάλα, αλλά με ελάχιστα βρεμένη πετσέτα μπορείς να την καθαρίζεις, και καλύτερα να είναι χλιαρό το νερό πάνω της και όχι κρύο.

supertp έγραψε:5ον) Κάνει να της δίνω μόνο γάλα ή πρέπει να φάει και τίποτα άλλο;
απο την στιγμή που δεν μπορεί να φάει ακόμα μόνη της τότε ΜΟΝΟ ορμιλακ με το μπιμπερο και εννοείτε το φτιάχνεις με τις αναλογίες που λέει πάνω. μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις να τις δώσεις να προσπαθήσει να φάει μόνη της νερομένη ξηρά τροφή για γατάκια, αλλά καλύτερα όχι κονσέρβα γιατί προκαλούν διάρροιες.

supertp έγραψε:6ον) Το μπιμπερό που είχε μέσα το γάλα είχε δύο ρώγες... Ποια από τις δύο; Τις τρύπησα και τις δύο με ψαλίδι γιατί με καρφίτσα δεν έβγαινε γάλα. Καλά έκανα;;;
δεν εχω ιδέα για αυτό... θεωρώ ότι θα έπρεπε να το κάνεις με καρφίτσα γιατι έτσι θα πε΄φτει πολύ περισσότερη ποσότητα, τα γατάκια όπως και τα παιδιά για να ποιούν ρουφάνε, άρα όσο μικρή και αν είναι η τρύπα τότε το γάλα θα τρέξει... αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος άλλος που έχει αντίστοιχη εμπειρία σε αυτό γιατί εγώ δεν έχω!



Σου εύχομαι καλή επιτυχία το έργο που ανέλαβες ΔΕΝ είναι εύκολο, και τράβα καμία φωτογραφία για να φτιάξουμε σιγά σιγά την αγγελία. Τέλος όταν βρεις λίγο χρόνο καλό θα ήταν να την πας σε έναν κτηνίατρο να την δει να μάθουμε και την ηλικία της αλλά να της βάλει και σκόνη για τους ψήλους αλλά και ίσως (αυτός θα κρίνει) την πάστα για τα σκουλήκια! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BokSurat στις Τρι Σεπ 08, 2009 10:49 am, 1 φορά
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 10:48 am

Να' σαι καλά!
Ελπίζω σε 1 μήνα να κυνηγάει ποντίκια και κατσαρίδες! Smile

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 10:51 am

περιμένουμε νεότερα μόλις πας στο σπίτι Smile
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 10:52 am

Αν την πάω σε κτηνίατρο τώρα, πόσα θα μου πάρει για το γενικό τσεκάπ και για τα βασικά -σκόνες κτλ-? Ε μή πάω και μου ζητήσει τα μαλλιά της κεφαλής!


P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Smile

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Σεπ 08, 2009 10:53 am

supertp έγραψε:Να' σαι καλά!
Ελπίζω σε 1 μήνα να κυνηγάει ποντίκια και κατσαρίδες! Smile

Wink Wink να μην την αφήσεις να το κάνει... τα ποντίκια μεταδίδουν παράσιτα, απ' όσο ξέρω και οι κατσαρίδες αν έχουν πάνω τους φάρμακο...

Να τη χαίρεσαι την Παντοφλίτσα! Βάλε φωτογραφίες!! Laughing
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από markello Τρι Σεπ 08, 2009 10:53 am

Θέλουμε και φωτογρα Shocked φία!
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 10:56 am

Καταρχάς δεν πρόκειται να κολλήσει τίποτα γιατί θα τη συμβουλέψω για προφυλακτικό (Catex). Θα τη μεγαλώσω σωστά! Smile

Βασικά ευελπιστώ να μην την κρατήσω πολύ. Έχω και ένα σκύλο και λίγο χρόνο.

Το καλό είναι ότι μάλλον θα την πάρει η αδερφή μου στο σύλλογο θεραπευτικής ιπασσίας που δουλεύει, και εκεί μπορούν να την φροντίσουν (παρόλο που δε χλιμιντρίζει).

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.

Το απόγευμα θα προσπαθήσω να στείλω fotos και cat status report.

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 10:57 am

supertp έγραψε:Αν την πάω σε κτηνίατρο τώρα, πόσα θα μου πάρει για το γενικό τσεκάπ και για τα βασικά -σκόνες κτλ-? Ε μή πάω και μου ζητήσει τα μαλλιά της κεφαλής!


P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Smile
λογικά θα σου πάρει μόνο την επίσκεψη... η τιμή ορίζεται από τον κάθε γιατρό... δεν μπορώ να την ξέρω... υπάρχουν και κάποιοι που αν πεις ότι είναι αδεσποτάκι μπορεί να σου κάνουν έκπτωση... προσωπικά δεν έχω βρει κανέναν που να παίρνει πάνω από 30 ευρώ την επίσκεψη... αλλά δεν ξέρω ούτε σε ποια περιοχή μένεις...

δεν ξέρω τι ταμείο έχεις, δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά Smile
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 10:59 am

supertp έγραψε:Το καλό είναι ότι μάλλον θα την πάρει η αδερφή μου στο σύλλογο θεραπευτικής ιπασσίας που δουλεύει, και εκεί μπορούν να την φροντίσουν (παρόλο που δε χλιμιντρίζει)
ΤΕΛΕΙΟ επάγγελμα!!! αν θέλουν καμία να ταϊζει-ποτίζε τα άλογα ή οτιδήποτε άλλο ρίξε ένα πμ tafos
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από markello Τρι Σεπ 08, 2009 11:02 am

BokSurat έγραψε:
supertp έγραψε:Αν την πάω σε κτηνίατρο τώρα, πόσα θα μου πάρει για το γενικό τσεκάπ και για τα βασικά -σκόνες κτλ-? Ε μή πάω και μου ζητήσει τα μαλλιά της κεφαλής!


P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 240196
λογικά θα σου πάρει μόνο την επίσκεψη... η τιμή ορίζεται από τον κάθε γιατρό... δεν μπορώ να την ξέρω... υπάρχουν και κάποιοι που αν πεις ότι είναι αδεσποτάκι μπορεί να σου κάνουν έκπτωση... προσωπικά δεν έχω βρει κανέναν που να παίρνει πάνω από 30 ευρώ την επίσκεψη... αλλά δεν ξέρω ούτε σε ποια περιοχή μένεις...

δεν ξέρω τι ταμείο έχεις, δεν έχω ιδέα τι παίζει με αυτά Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 240196

Και εμένα τόσο περίπου παίρνει όταν χρειάζεται και φαρμακευτική αγωγή. Πάνω από αυτό το ποσό δεν νομίζω
Ταμείο????? Δεν έχω ιδέα αν και χλωμό το βλέπω. Ρώτα καλού κακού!
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 11:09 am

Για το ταμείο πλάκα έκανα ρε παιδιά.

Η θεραπευτική ιπασσία είναι σοβαρή δουλειά (θεραπεία παιδιών με σύνδρομο down, νοητικά προβλήματα, κινητικά προβλήματα κλπ) με τη βοήθεια αλόγων.

Οπότε αν έχεις όρεξη...στείλε βιογραφικό ;-) Απλά δεν είναι μόνο τάισμα/πότισμα αλόγων Smile Και τα λεφτά...suck!

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από ismini Τρι Σεπ 08, 2009 11:19 am

Καλωσόρισες! Εδω http://www.gatospito.com/InoaiU-aaoUeea-eae-ouo-ia-oa-iaaaeoaoa-h17.htm θα βρεις πλήρεις οδηγίες για μεγάλωμα ορφανών γατακίων. Επειδή ανέφερες οτι εγλυψε το γάλα από το πιατάκι, συμπεραίνω οτι ισως μπορει να φαει και στερεά τροφή, οπότε δοκίμασε να της δώσεις ελαφρώς βρεγμένες κροκέτες για μικρά γατάκια (θα βρεις σε πετ σοπ, απέφυγε αυτές του s/m). Eπίσης μπορεις να της δώσεις και ειδική κονσέρβα για μικρά γατάκια.
Ο γιατρός που θα την πας θα σου πει για εσωτερική και εξωτερική αποπαρασίτωση, καθώς και για ακριβή ηλικία. Σε ποια περιοχή εισαι?
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 11:23 am

Λοιπόν, τηλεφώνησα στον κτηνίατρο που πάω τον σκύλο μου.

Μου είπε να τον ψεκάσω με το spray του σκύλου μου (Frontline). Δεν είναι τοξικό και δεν έχει κίνδυνο.

Επίσης μου είπε πως πρέπει να του δώσω φάρμακο (χάπι νομίζω) για τα σκουλίκια.

Και επίσης εμβόλια.

Άρα να υπολογίζω κατοστάρα;;; Ή να πάω και αλλού;

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 11:26 am

ismini έγραψε:Καλωσόρισες! Εδω http://www.gatospito.com/InoaiU-aaoUeea-eae-ouo-ia-oa-iaaaeoaoa-h17.htm θα βρεις πλήρεις οδηγίες για μεγάλωμα ορφανών γατακίων. Επειδή ανέφερες οτι εγλυψε το γάλα από το πιατάκι, συμπεραίνω οτι ισως μπορει να φαει και στερεά τροφή, οπότε δοκίμασε να της δώσεις ελαφρώς βρεγμένες κροκέτες για μικρά γατάκια (θα βρεις σε πετ σοπ, απέφυγε αυτές του s/m). Eπίσης μπορεις να της δώσεις και ειδική κονσέρβα για μικρά γατάκια.
Ο γιατρός που θα την πας θα σου πει για εσωτερική και εξωτερική αποπαρασίτωση, καθώς και για ακριβή ηλικία. Σε ποια περιοχή εισαι?
\

Μαρούσι μένω, κοντά στα σύνορα με Μελίσσια.

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από ismini Τρι Σεπ 08, 2009 11:27 am

Να ΜΗΝ το ψεκάσεις. Βάλε γάντια μιας χρήσης, ψέκασε τα χέρια σου, και αλοιψε το ελαφρως με το υγρό. Χάπι για τα εσωτερικά παράσιτα δεν κάνει να παρει τόσο μικρό, αλλά μόνο πάστα. Δόση και συχνότητα θα σου πει ο γιατρός ανάλογα με το βάρος και την ηλικία.
Κατοστάρα με τίποτα. Η απλη επισκεψη κυμαίνεται, οπως σου εγραψαν, συνήθως στα 30-50 ευρω. Ρωτα τον ιδιο το γιατρό στην τελική.
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από ismini Τρι Σεπ 08, 2009 11:29 am

Κάπου ειχαμε γραψει εδω μια καλή γιατρό στο Μαρούσι, αλλά δεν θυμάμαι τωρα Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 854643
Ριξε μια ματια εδω http://www.gatospito.com/forum-f4/topic-t2349.htm και θα ψάξω.
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 11:37 am

ismini έγραψε:Κάπου ειχαμε γραψει εδω μια καλή γιατρό στο Μαρούσι, αλλά δεν θυμάμαι τωρα Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 854643
Ριξε μια ματια εδω http://www.gatospito.com/forum-f4/topic-t2349.htm και θα ψάξω.

Δε βρήκα Μαρούσι.

θα ψάξω κι εγώ. Thanx

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 11:43 am

supertp έγραψε:Λοιπόν, τηλεφώνησα στον κτηνίατρο που πάω τον σκύλο μου.

Μου είπε να τον ψεκάσω με το spray του σκύλου μου (Frontline). Δεν είναι τοξικό και δεν έχει κίνδυνο.

Επίσης μου είπε πως πρέπει να του δώσω φάρμακο (χάπι νομίζω) για τα σκουλίκια.

Και επίσης εμβόλια.

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
θέλω να ελπίζω ότι δεν κατάλαβε καλά για το πόσο μικρό γατάκι μιλάμε... αλλιώς... καλύτερα να πεις αντίο στον γιατρο, τούλαχιστον για γατάκια tafos
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από ismini Τρι Σεπ 08, 2009 11:54 am

Δοκίμασε εδω ΠΡΙΜΗΚΥΡΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ & ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ 24, ΜΑΡΟΥΣΙ
τηλ.: 2108020981
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 12:07 pm

ismini έγραψε:Δοκίμασε εδω ΠΡΙΜΗΚΥΡΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΑ & ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ 24, ΜΑΡΟΥΣΙ
τηλ.: 2108020981

Είναι λίγο μακρυά ρε γμτ και είμαι με μηχανή. Οπότε θα πρέπει να κάνω την Παντόφλα Born to be wild!

Anyway, μόλις πάω σπίτι θα ψάξω να βρώ που θα το πάω. Ελπίζω να ζει ρε γμτ!

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από ismini Τρι Σεπ 08, 2009 12:18 pm

Πάρε ταξί. Το οτι ο γιατρός σου σου ειπε 1. να ψεκάσεις και 2. θεωρησε δεδομένα τα εμβόλια χωρίς να εξετάσει το γατάκι (αν πάσχει από κάποια ασθένεια δεν κάνει να εμβολιαστεί ακόμη), εμένα δεν μου ακούγονται καλά ολα αυτά... Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 56971
Καλή του τύχη ευχομαι! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 838337
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 12:28 pm

ismini έγραψε:Πάρε ταξί. Το οτι ο γιατρός σου σου ειπε 1. να ψεκάσεις και 2. θεωρησε δεδομένα τα εμβόλια χωρίς να εξετάσει το γατάκι (αν πάσχει από κάποια ασθένεια δεν κάνει να εμβολιαστεί ακόμη), εμένα δεν μου ακούγονται καλά ολα αυτά... Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 56971
Καλή του τύχη ευχομαι! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 838337

Ok. θα δοκιμάσω σε άλλον.

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από barkoulitses Τρι Σεπ 08, 2009 1:00 pm

επειδη το ιδιο λουκι περναω κ εγω εδω και 23 μερες,
νομιζω πως ματια ανοιχτα και να στεκεται σημαινουν 3η εβδομαδα ζωης
αν παει να κουτσοφαει μονο του, μαλλον 4η εβδομαδα
το ormilac γραφει επανω αριθμο γευματων και ποσοτητα τροφης,αν και το δικο μου τρωει 2πλάσια ποσοτητα
κανε μασαζ για να κανει πιπι,αλλα σε λιγο θα κανει και μονο του
κακακια και μερα παρα μερα να κανει ειναι οκ
απο τις 20-25 μερες μπορεις να δωσεις για τα παρασιτα banminth ,oxi χαπι,με επαναληψη σε 3,7,10 μερες
frontline βαλε στο χερι σου και περασε το μωρο
αν θες παρε κονσερβουλες ad ,αραιωσε τες με το γαλα και ταισε το , αλλα αυτο καντο οταν το μωρο ειναι περιπου 30 ημερων
θα σου προτεινα το κεντρο γατας στην Κυψελη ,με επισκεψη 20 ευρω,αλλα ειναι μακρια
προσεξε σε ποιον γιατρο θα πας
barkoulitses
barkoulitses
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 16 ΚΑΙ 1 ΣΚΥΛΟ
Motto : ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από supertp Τρι Σεπ 08, 2009 1:10 pm

barkoulitses έγραψε:επειδη το ιδιο λουκι περναω κ εγω εδω και 23 μερες,
νομιζω πως ματια ανοιχτα και να στεκεται σημαινουν 3η εβδομαδα ζωης
αν παει να κουτσοφαει μονο του, μαλλον 4η εβδομαδα
το ormilac γραφει επανω αριθμο γευματων και ποσοτητα τροφης,αν και το δικο μου τρωει 2πλάσια ποσοτητα
κανε μασαζ για να κανει πιπι,αλλα σε λιγο θα κανει και μονο του
κακακια και μερα παρα μερα να κανει ειναι οκ
απο τις 20-25 μερες μπορεις να δωσεις για τα παρασιτα banminth ,oxi χαπι,με επαναληψη σε 3,7,10 μερες
frontline βαλε στο χερι σου και περασε το μωρο
αν θες παρε κονσερβουλες ad ,αραιωσε τες με το γαλα και ταισε το , αλλα αυτο καντο οταν το μωρο ειναι περιπου 30 ημερων
θα σου προτεινα το κεντρο γατας στην Κυψελη ,με επισκεψη 20 ευρω,αλλα ειναι μακρια
προσεξε σε ποιον γιατρο θα πας

Thank youououou!!!

supertp
Kitten
Kitten

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Σεπ 08, 2009 2:10 pm

Καλωςορισες, και εσυ και η παντοφλα!!!!Ακολουθησε τις συμβουλες των αποπανω και ολα θα πανε καλα!Περιμενουμε και φωτο! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 960200
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από rotonda Τρι Σεπ 08, 2009 2:22 pm

Καλή επιτυχία με την Παντόφλα σου! Μη σε τρομάζει η "ασχετοσύνη" σου, κάπως έτσι μαθαίνουν όλοι (βρίσκουν ένα γατίδιο και δεν ξέρουν τι να το κάνουν...)


supertp έγραψε:P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 240196
Μπα σε καλό σου! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Πώς τα λες όμως, πώς τα λες...
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Σεπ 08, 2009 2:43 pm

rotonda έγραψε:Καλή επιτυχία με την Παντόφλα σου! Μη σε τρομάζει η "ασχετοσύνη" σου, κάπως έτσι μαθαίνουν όλοι (βρίσκουν ένα γατίδιο και δεν ξέρουν τι να το κάνουν...)


supertp έγραψε:P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 240196
Μπα σε καλό σου! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Πώς τα λες όμως, πώς τα λες...


Και εγω ελιωσα!!! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261
Να την βαλουμε (την παντοφλα) να περιμενει και για χαρτακι προτεραιοτητας, στην ουρα, απο τις 6 το πρωι!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Σεπ 08, 2009 2:47 pm

Κανονικά θα έπρεπε να καλύπτει το ταμείο μας τα κατοικίδια Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 731743
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από gatoras Τρι Σεπ 08, 2009 3:07 pm

Φωτεινή έγραψε:Κανονικά θα έπρεπε να καλύπτει το ταμείο μας τα κατοικίδια Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 731743

Σωστό αλλά αν σκεφτείς οτι με το ζόρι καλύπτουν εμάς τα ταμεία, φέξε μου και γλίστρησα Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 270712
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Σεπ 08, 2009 3:26 pm

Anatoli έγραψε:
rotonda έγραψε:Καλή επιτυχία με την Παντόφλα σου! Μη σε τρομάζει η "ασχετοσύνη" σου, κάπως έτσι μαθαίνουν όλοι (βρίσκουν ένα γατίδιο και δεν ξέρουν τι να το κάνουν...)


supertp έγραψε:P.S. Υπάρχει περίπτωση να το καλύπτει το ταμείο που είμαι εγώ; Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 240196
Μπα σε καλό σου! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Πώς τα λες όμως, πώς τα λες...


Και εγω ελιωσα!!! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261
Να την βαλουμε (την παντοφλα) να περιμενει και για χαρτακι προτεραιοτητας, στην ουρα, απο τις 6 το πρωι!

μόνο εγώ δεν κατάλαβα το αστείο; Sad
μου αρέσει που απάντησα και στα σοβαρά μετά από κάτω... happy2
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Σεπ 08, 2009 3:41 pm

BokSurat έγραψε:
μόνο εγώ δεν κατάλαβα το αστείο; Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 72784
μου αρέσει που απάντησα και στα σοβαρά μετά από κάτω... Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261



Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261 Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 986261
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Σεπ 08, 2009 9:47 pm

Έχουμε κανένα νέο από το γατάκι;;;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? Empty Απ: Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα???

Δημοσίευση από Marcos Τρι Σεπ 08, 2009 11:04 pm

Καλώστον! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 960200
Βλέπω σε κάλυψαν άμεσα οι... προλαλήσαντες! Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 742497
Το μόνο που έχω μιά αμφιβολία είναι αν το Frontline για σκύλους κάνει για γάτες. Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 703780
Έχω μιά αμυδρή εντύπωση ότι ΔΕΝ κάνει κι ότι έχει κάποιο συστατικό που βλάπτει τη γάτα... Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 703780
Δεν είμαι σίγουρη, αλλά όπως και να έχει μην βάλεις κάτι πρίν το δεί ένας γιατρός και πεί το οκ, γιατί εξαρτάται από την ηλικία.
Αν σου πούν οκ, βάζεις σπρέυ στα χέρια σου (φόρα γάντια μιάς χρήσης) και βάζεις εσύ πάνω στο γατάκι. Όχι απ' ευθείας το σπρέυ πάνω του.
Καλή σας τύχη Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? 838337
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Βρήκα μικρό γατί. Είμαι άσχετος. Και τώρα??? M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης