gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ευθανασία: τί να περιμένουμε...

+21
ban13
tia
marousia
Σούσου
ouiette
Πούπσυ
jojoka
Saladin
Billie
brea
ladycat
ismini
Φωτεινή
aggeliki
Βετούλι
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
marmanga
Marcos
OrAnGeLo
Mariel
Chouzouris
25 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 Empty Απ: Ευθανασία: τί να περιμένουμε...

Δημοσίευση από tia Κυρ Απρ 21, 2013 1:19 pm

μαρουσια δεν νομίζω να ήσουν κακιά ιδιοκτήτρια..εσύ προφανώς πήγες να βοηθήσεις κάποιο αδεσποτάκι και έτυχε να είναι άρρωστο απ οτι καταλαβαίνω....
δεν το ήξερες ούτε το έκανες επίτηδες για να κολλήσει η γατούλα σου..εσύ πήγες να βοηθήσεις ένα πλάσμα που είχε ανάγκη...καλό πήγες να κάνεις..γι αυτο μην ρίχνεις ΄τόσες ευθύνες στον εαυτό σου...
καλό είναι εαν αποφασίζουμε να πάρουμε σπιτι και ένα αδεσποτάκι πριν το φέρουμε σε επαφή με τα ζώα μας να βεβαιωθούμε οτι είναι υγιές και δεν έχει κάτι μεταδοτικό..εσύ δεν το σκέφτηκες οκ..
αλλα το να είσαι τόσο σκληρή με τον εαυτό σου δεν νομίζω οτι είναι σωστό..
ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...κουράγιο..
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 Empty Απ: Ευθανασία: τί να περιμένουμε...

Δημοσίευση από Ηρακλένια Κυρ Απρ 21, 2013 2:19 pm

marousia έγραψε:Παιδια , το συμαντικο ειναι να πεθαινουν τα κατοικιδια μας απο τα γηρατεια και οχι απο αρρωστηες. Ειδικα, οταν της προκαλουμε εμεις οι ιδιοι, οπως εγω. Μακαρι να μην υπαρχουν αλλοι τοσο κακοι ιδιωκτητες σαν εμενα, γιατι απο το δικο μου λαθος (καινουρια γατα στο σπιτι, μολισμενη με τον ιο) πεθανε η γατουλα μου. Το εχω ξαναπει, μπορει να γηνομαι βαρετη, αλλα δεν μπορουμε να φερνουμε τα αδεσποτα στο σπιτι, κινδυνευουν οι σπιτογατοι. Εγω το καταλαβα πολυ αργα, μην κανετε τα ιδια λαθη. Υγεια σε ολα τα γατουνακια σας!!!
Αυτό είναι το ιδανικό και ισχύει και για τους αγαπημένους μας ανθρώπους. Δυστυχώς υπάρχουν ασθένειες και ακόμα πιο δυστυχώς δεν είναι όλες ιάσιμες. Κι εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι η προσπάθεια πρόληψης είναι πολύ καλύτερη της προσπάθειας θεραπείας. Δυστυχώς συνέβει να εχεις άγνοια σε αυτό το σημείο και εκεί που πήγες να κάνεις ένα καλό σου γύρισε μπούμερανγκ. Όλοι μας κάποια στιγμή έχουμε κάνει λάθη που έβλαψαν λιγότερο ή περισσότερο τα γατάκια μας, οπότε πιστεύω ότι όλοι μπορούν να καταλάβουν πώς νιώθεις. Το βρίσκω φυσιολογικό να κατηγορείς τον εαυτό σου σε αυτή την πρώτη φάση, προσπάθησε όμως σιγά σιγά να το δεις περισσότερο με τα μάτια της λογικής και λιγότερο με εκείνα της καρδιάς.



tia έγραψε:μαρουσια δεν νομίζω να ήσουν κακιά ιδιοκτήτρια..εσύ προφανώς πήγες να βοηθήσεις κάποιο αδεσποτάκι και έτυχε να είναι άρρωστο απ οτι καταλαβαίνω....
δεν το ήξερες ούτε το έκανες επίτηδες για να κολλήσει η γατούλα σου..εσύ πήγες να βοηθήσεις ένα πλάσμα που είχε ανάγκη...καλό πήγες να κάνεις..γι αυτο μην ρίχνεις ΄τόσες ευθύνες στον εαυτό σου...
καλό είναι εαν αποφασίζουμε να πάρουμε σπιτι και ένα αδεσποτάκι πριν το φέρουμε σε επαφή με τα ζώα μας να βεβαιωθούμε οτι είναι υγιές και δεν έχει κάτι μεταδοτικό..εσύ δεν το σκέφτηκες οκ..
αλλα το να είσαι τόσο σκληρή με τον εαυτό σου δεν νομίζω οτι είναι σωστό..
ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός...κουράγιο..
+100
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 Empty Απ: Ευθανασία: τί να περιμένουμε...

Δημοσίευση από calliope g. Κυρ Απρ 21, 2013 10:07 pm

Aγαπητές φίλες marousia και Daily Madness, λυπάμαι πολύ για τις γατούλες σας. Δυστυχώς οι περισσότεροι από εμάς έχουμε βιώσει τον τρομερό πόνο από την απώλεια αγαπημένων μας κατοικίδιων. Είναι κάτι που δεν ξεπερνιέται ποτέ, απλά με τον καιρό μαθαίνεις να ζεις με αυτό. Να είστε καλά και εύχομαι γρήγορα να μπορέσετε να μοιραστείτε τη ζωή σας με άλλα πλάσματα που τόσο πολύ χρειάζονται την αγάπη μας.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Ευθανασία: τί να περιμένουμε... - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης