gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατοπλημμύρα !!!

+36
Anatoli
Πούπσυ
Lola
vaso
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
efi24
Avtwvia
tonino
brea
Tasha
rotonda
Μπομπογατο
Marcos
marmanga
xtina
purina
Milly
Φωτεινή
marestros
Gloriana
marfot75
Nota
myrtos
mimika
anabou
Κατερινα
Luna
Julia
OLGA
ladycat
sardela
ismini
XIONIS
Fotoula
aretha
Chouzouris
40 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 9:30 am

Εδώ και κάποια χρόνια ταϊζω αδέσποτα στην γειτονιά μου. Γατούλες δηλαδή, γιατί σκύλους δεν αδέσποτους δεν έχουμε.
Πάντα είχαμε γέννες αλλά γαι να πω την αλήθεια δεν είχα συναντήσει πολλές φορές μωρά γατάκια. Μόνο μια φορά είχαν γεννηθεί γατάκια στον κήπο μας, ενα από αυτά κατά πάσα πιθανότητα ήταν ο Χιόνης μου αλλά ίσως η περιέργειά μας να τα δούμε ή κάτι άλλο τρόμαξε τη μαμά και τα μετέφερε. Αυτό όμως που έχει συμβεί τον τελευταίο καιρό δεν έχει προηγούμενο! Βλέπω παντού μωρά, αρκετά μάλιστα πατημένα στο δρόμο... Προ ημερών συνάντησα και μια έγκυο γατούλα σκοτωμένη.... Sad

Χθες κατάφερα να πιάσω και να δώσω για φιλοξενία μέχρι να υιοθετηθούν τα 2 μικρά της τακτικής μου "πελάτισσας" της γκριζούλας. Ίσως την θυμάστε από το mycat.Είναι 2 πανέμορφα μικρά 2-2,5 μηνών περίπου ένα πορτοκαλάκι κι ένα γκρι τιγράκι που μάλλον θα γίνει φουντωτούλι σαν την μαμά του. Φύλο δεν κατάφερα να δω γιατί ήταν κατατρομαγμένα από το πιάσιμο και την μεταφορά που μας κατάφεραν από μια δαγκωματιά σ'εμένα και τον Κώστα που ακόμα πονάει και τρεχει αίμα roll eyes

Γυρισα σπίτι από τη μια νιώθοντας τύψεις που τα πήρα από τη μαμά τους, αλλά από την άλλη ικανοποίηση ότι αυτά τουλάχιστον θα γλύτωναν από τις ρόδες των αυτοκινήτων, αντίθετα από τα μέχρι τώρα μωράκια της που είχαν πάει άδικα! Κατέστρωνα κι όλας σχέδια για το πως θα πιάσω τα 3 παιδάκια μιας νέας γατούλας στη γειτονιά η οποία έχει μάλλον πάρει ποδι από σπίτι γιατί φαίνεται πολύ καλοζωησμένη και χαδιάρα. Όλο γουργούρισμα και τρίψιμο στα πόδια είναι! Φτάνοντας σπίτι έβαλα ξηρά τροφή στο μπωλ τους και άρχισα να την κουνάω για να μαζευτουν. Και μαζεύτηκαν η μαμά και 1 και 2 και 3 και 4 μικρά! Τέσσερα????!!!! Shocked Που το είχε το τέταρτο και δεν το είχα δει????

Δεν περνάνε δυο λεπτά και καταφτάνει μια άλλη πορτοκαλί γατούλα με καταπράσινα ματάκια. Σκέτη κούκλα! Κι από πίσω της 3 μωράκια το πολύ 1 μηνα! Δεν μπορεσα να τα δω καλά γιατί σε λίγο κατευθασε και η γκριζούλα κι έγινε γατοσύραξη!!! Η μαμάδες άρχισαν να τσακώνονται και να διεκδικούν το φαϊ γι'αυτές και τα μωρά τους. Τελικά έφερα και άλλο μπωλ και τους το έβαλα σε άλλο σημείο μπας και καταφέρουν να φάνε όλα.

Το θέμα είναι ότι τέτοια γατοπλημμυρα δεν έχω ξανασυναντήσει! Έδωσα τα 2 γατάκια έχοντας κατά νου ότι έχουν μείνει 3 που ίσως μπορέσω να τα πιάσω κι εν συνεχεία να πιάσω και να στειρώσω τις μαναδες. Και τελικά τα 3 έγιναν 7!!! Πώς πιάνονται και δίνονται 7 γατάκια???? Δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρω! Τουλάχιστον να πιάσω κάποια.... Αλλά ποιο να πιάσεις και ποιο ν'αφήσεις? Πως να επιλέξεις ποιο θα σώσεις? Και πόσα μπορείς να σώσεις τελικά?

Έχω μποκάρει! 'Επεσα για ύπνο χθες κι έβλεπα γατάκια στον ύπνο μου! Αφήστε το άγχος για το ποιος θα τα ταϊζει 10 μέρες που θα λείπω και πόσα θα βρω ζωντανά όταν γυρίσω..... 😢

Εσείς οι πιο έμπειρες των γατοδιασώσεων τι λέτε :?:
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από ismini Παρ Νοε 09, 2007 9:37 am

Εγώ λέω "Καλωσόρισες στον εφιάλτη"!
Η γατοπλημμύρα είναι ο εφιαλτης μου νο2 μετά τον εφιάλτη νο1 ότι ξαναμετακομίζω στην Κυψέλη...
Τα βλέπω χρόνια αυτά τα όνειρα... No
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από aretha Παρ Νοε 09, 2007 9:43 am

Αχ, βρε Ασπασία... 😢
Κινδυνεύοντας να γίνω γραφική, θα ξαναπώ ότι ΜΟΝΟ με στειρώσεις μπορεί να δοθεί μακροπρόθεσμη λύση.
Να κάναμε μια επιχείρηση να πιάσουμε τις μαμάδες πρώτα πρώτα, να στειρωθούν αυτές (αφού τα μωρά τους τρώνε μόνα τους τώρα δε θα υπάρχει πρόβλημα).
Σε κάνα τρίμηνο, τσακώνουμε και όσα θηλυκά μωρά έχουν μείνει, να στειρωθούν κι αυτά, εκτός αν στο μεταξύ έχει υιοθετηθεί κανένα...
Επειδή είναι πολλές οι στειρώσεις (και πολλά τα λεφτά, Άρη) θα 'ταν μάλλον καλή ιδέα να συνεννοούμασταν με τη Φιλοζωική για καμιά δωρεάν στείρωση ή, έστω, για καλύτερες τιμές...

aretha
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : XX
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 10:04 am

Ο κ.Πάνος είχε πει για 2 δωρεάν στειρώσεις την εβδομάδα. Οπότε μάλλον καλυπτόμαστε από θέμα στείρωσης. Η γκριζούλα είναι η πρώτη στη σειρά. Έδώ και πολύ καιρό θέλω να το κάνω, αλλά επειδή εξαφανίζεται κατά διαστήματα και εμφανίζεται είτε έγκυος είτε με μωρά δεν μπορώ να την πιάσω. Ένας από τους λόγους που έδωσα τα μωρά της είναι να την πιάσω να την πάω για στείρωση. Πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω μιας και δεν κάθεται να την πιάσω....
Η έταιρη μανούλα, η οποία μάλλον ήταν σπιτιού και το πολύ 8 μηνών, είναι απίστευτα χαδιάρα! Πρώτη φορά γάτα που δεν με έχει ξαναδεί μου τρίβεται με τέτοιο τρόπο! Μέχρι και την κοιλίτσα της μας άφησε να χαϊδέψουμε κι εμένα και τον Κώστα! Αυτή νομίζω πιάνεται με τη μια. Αλλά τα γατάκια της θα είναι εντάξει για 1-2 μέρες χώρις τη μαμά? Είναι όλα πανέμορφα, ειδικά ένα θυληκό άσπρο με γκρι-μπεζ αυτάκια και ουρίτσα, καθαρά και καλοζωϊσμένα! Πολύ καλή μαμά η μικρούλα.

Η τρίτη, η πρασινομάτα πορτοκαλί κούκλα, δύσκολα πιάνεται. Είναι άγρια. Πήγα να την πλησιάσω και ήταν όλο χχχχχχ και γρύλισμα!!!!! Τα γατάκια της δε, πολύ μικρά το πολύ 40 ημερών. Παρόλο που τσίμπησαν λίγο ξηρά τροφή, μάλλον θυλάζουν ακόμα.

Τις 2 από τις 3 ίσως τις πιάσουμε. Αλλά μάλλον θα χρειαστώ βοήθεια. Φοβάμαι την παγίδα, μήπως χτυπήσει κανένα μικρό. Ο Κώστας είπε να πάρουμε απόχη να τις πιάσουμε, αλλά δεν ξέρω... Αν αποτύχουμε με την πρώτη φοβάμαι μήπως δεν ξαναέρθουν.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από aretha Παρ Νοε 09, 2007 10:23 am

Ευχαρίστως έρχομαι να βοηθήσω να τις πιάσουμε! Η απόχη δε μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα, νομίζω ότι θα τρομάξουν πάρα πολύ... scratch
Αν όμως είμαστε 2-3, μπορούμε να τα "περικυκλώσουμε" (αφού τα έχουμε προσελκύσει με καμιά βρωμερή κι απαίσια κονσέρβα) και να τα πιάσουμε πιο εύκολα.

aretha
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : XX
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 09, 2007 10:41 am

Αχ κορίτσια κι εγώ έχω τις 2 θηλυκιές με τα 2 μικρά (τα οποία και τα δύο είναι θηλυκά). Η εκ των θηλυκών Γκριζούλα είναι ΠΑΛΙ έγκυος................ φρίκη...
Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 10:49 am

Δεν έχει τέλος αυτή η ιστορία.... Όσα γατάκια και να μαζεψουμε να δώσουμε για υιοθεσία, όσες θυληκές και να στειρώσουμε πάλι θα βρίσκουμε γατάκια σε κάθε γωνιά του δρόμου...
Δεν αντέχω να ξαναδώ γατάκι πατημένο.... Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από aretha Παρ Νοε 09, 2007 10:52 am

XIONIS έγραψε:Δεν έχει τέλος αυτή η ιστορία....
Έτσι είναι, δυστυχώς... 😢 Η ιστορία με τα αδέσποτα είναι σαν τον πίθο των Δαναΐδων. Αλλά και μόνο τα γατάκια μιας γειτονιάς να στειρωθούν, είναι κάτι. :|

aretha
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : XX
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 11:13 am

Η γκριζούλα σήμερα κατά τις 5 το πρωί έκλαιγε. Φώναζε μάλλον τα μωρά της.... Αισθάνθηκα τουλάχιστον κακούργα.....
Όμως, ούτως ή άλλως θα τα έδιωχνε τώρα που είχαν μεγαλώσει έτσι δεν είναι? Από το να τα βρω πατημένα από αυτοκίνητο όπως το μαυροκαφέ κοριτσάκι της από την προηγούμενη γέννα, δεν είναι καλύτερα να βρουν σπίτι?
Χάλια είμαι. Έχω ρίξει κλάμα από το πρωί που την άκουσα να φωνάζει.... 😢
Ελπίζω μόνο να μη μου θυμώσει και να ξανάρθει ώστε να μπορέσω να την πιάσω για στείρωση. Διαφορετικά την ξαναβλέπω σε κανένα μήνα με μωρά!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 09, 2007 11:25 am

Ασπασία ποιός τα πήρε τα γατάκια;;; Πήγαν σε σπίτι;
Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 11:36 am

Τα έχει η Αμαλία. Θα τα φιλοξενήσει μέχρι να βρουν σπίτι Smile
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Έλεος

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 09, 2007 12:25 pm

έλειψες ένα μήνα από τις "γάτες" και γέμισες γάτες; Αχ αυτή η παθιασμένη ιδιοσυγκρασία σου!!! :cherry:
Εγώ παρά τρίχα την έχω γλυτώσει μέχρι τώρα και αυτό εξαιτίας του Τάσου που έχει αρχίσει να γλυοκοιτάζει αδέσποτα όλων των ειδών.... :affraid:
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 12:42 pm

nerina έγραψε:έλειψες ένα μήνα από τις "γάτες" και γέμισες γάτες; Αχ αυτή η παθιασμένη ιδιοσυγκρασία σου!!! :cherry:
Εγώ παρά τρίχα την έχω γλυτώσει μέχρι τώρα και αυτό εξαιτίας του Τάσου που έχει αρχίσει να γλυοκοιτάζει αδέσποτα όλων των ειδών.... :affraid:
Είδες? Εμένα πάλι ο Κώστας από τη μια γκρινιάζει ότι όλο για γάτες μιλάω πια και μόνο με αυτές ασχολούμαι, αλλά αν κάνω 1-2 μέρες να του πω νέα, με ρωτάει "καμιά καινούργια γατοιστορία? τι έγινε σήμερα?"
Άσε που όποιο γατάκι δει το θέλει! Αν τον είχα αφήσει ανεξέλεγκτο δε θα μπορούσαμε να περπατήσουμε μέσα στο σπίτι χωρίς να πατάμε γατάκια!!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 09, 2007 12:44 pm

Άσχετο! Νερίνα τη κάνει ο Μαντού? Παραμένει αστείρωτος? Εμεις το πιπινάκι μας το στειρώσαμε πριν αρχίσει τα τρελλά, με το που μπήκε στον 6ο μήνα! Άντε!!! Τελευταίος των Μοϊκανών έμεινε!!!! :affraid:
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από ismini Παρ Νοε 09, 2007 1:08 pm

[quote="XIONIS"]
nerina έγραψε:
Άσε που όποιο γατάκι δει το θέλει! Αν τον είχα αφήσει ανεξέλεγκτο δε θα μπορούσαμε να περπατήσουμε μέσα στο σπίτι χωρίς να πατάμε γατάκια!!!!
Veryhappy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
O δικός μου θέλει να πάρουμε κουνέλι. Ειδε λέει ένα και ήταν πολύ γλυκό και μπλα μπλα....
pale pale pale Πάει το 'χασε....! 🐰
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από sardela Παρ Νοε 09, 2007 6:10 pm

XIONIS έγραψε:Άσχετο! Νερίνα τη κάνει ο Μαντού? Παραμένει αστείρωτος? Εμεις το πιπινάκι μας το στειρώσαμε πριν αρχίσει τα τρελλά, με το που μπήκε στον 6ο μήνα! Άντε!!! Τελευταίος των Μοϊκανών έμεινε!!!! :affraid:


Eιναι και ο λεόν αστειρωτος!
Την αλλη παρασκευη θα παει για "ευνουχισμο"!
Twisted Evil
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από ladycat Παρ Νοε 09, 2007 10:28 pm

welcome to the club filenada εδω να δεις τι γινετε αλλα εγω ορκιστικα οτι εαν πιασω κανενα σκυλο ξανα να μου κανει ζημεια στα γατια δεν θα του την χαρισω θα τον κανω να το μετανιωση προειδοποιησα κ τον μαλακα που τα ταιζει την επομενη φορα που σκυλος θα φαει γατι μου θα του τον παω κομματιασμενο
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Νοε 10, 2007 8:08 pm

Τι φταίνε και τα σκυλάκια βρε Φρόσω? 'Οπως τα μάθουν είναι....
Είναι καλύτερο ένα κομματιασμένο σκυλάκι από ένα κομματισμένο γατάκι? Το ίδιο τραγικό μου φαίνεται.... Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από ladycat Σαβ Νοε 10, 2007 8:24 pm

δεν ξερω νομιζω οτι καμια φορα δεν συγκρατω τα νευρα μου δεν θα πειραζα ποτε το σκυλο αλλα θα εσπαγα ευχαριστως το αφεντικο τους στο ξυλο
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Νοε 10, 2007 8:36 pm

Αυτό μάλιστα!!!!Όποτε θες κανονίζουμε κανένα μλκ!!!!!!! Veryhappy
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Δευ Νοε 12, 2007 1:54 am

Ωχ Ασπασία μοοοουυυυ... κι εγώ εχω 3 ακομα θηλυκες να στειρώσω scratch πανάγριες κι αυτες δεν πιάνονται. Απο περυσι με την κοιλιά να με ταλαιπωρει εχω συνεχεια στο μυαλο μου πως θα τις πιάσω τις κακουργες. Ολο χου και χου ειναι. Δεν σε συμπαθουν καν κι εγω τις ταιζω. Πριν λιγο καιρό επιασα με απίστευτες πατεντες τη μάνα των τυφλών. Δεν ξερω κι αν ξερεις την ιστορία.
Ομως μικρα που δαγκώνουν εχω βιώσει και εγώ. Ναααα οι τρυπες στο χερι μου μερες μετά. Τους ειχα βάλει μεσα στην πλαστική γατοφόρο κοτοπουλο στο βάθος, και ετρεξαν μεσα. Μπήκε και η μανα , την εσπρωξα γιατι αυτη ήταν ήμερη και πήγαν όλοι μαζί στη γιατρο. Ειχαν τρομακτική διάρροια γι αυτο και η επιχείρηση και επι την ευκαιρια τη στειρώσαμε και τη μανα τοτε. Μεγάλη επιτυχία η επιχείρηση αυτή. Με καμάρωνα με τις ώρες flower Ευχομα καλή επιτυχία στο δύσκολο αυτο έργο.
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Julia Δευ Νοε 12, 2007 2:40 pm

[quote="ismini"]
XIONIS έγραψε:
nerina έγραψε:
Άσε που όποιο γατάκι δει το θέλει! Αν τον είχα αφήσει ανεξέλεγκτο δε θα μπορούσαμε να περπατήσουμε μέσα στο σπίτι χωρίς να πατάμε γατάκια!!!!
Veryhappy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
O δικός μου θέλει να πάρουμε κουνέλι. Ειδε λέει ένα και ήταν πολύ γλυκό και μπλα μπλα....
pale pale pale Πάει το 'χασε....! 🐰

blinking blinking Εμένα ο δικός μου θέλει να μου πάρει μια Μαγκούστα!!!! Το αγαπημένο μου ζωάκι..(μετά τις γάτες) ευτυχώς που είναι παράνομο... να έχεις τέτοιο.. και δεν υπήρχε περίπτωση να το βρέι.....

Τώρα στο θέμα....
Εγώ σαν μέλος έχω και δωρεάν στειρώσεις στην φιλοζωική, όπως προαναφέρθηκε παραπάνω... οπώτε και για να μην φορτώσουμε ενδεχομένος τον Αίλουρο.. κάνουμε κάποιες εκει.....

Την ΓΑΤΟΠΛΗΜΜΥΡΑ την ζω χρόνια... στο χωριό....
Το βράδυ όταν πάει η μητέρα μου στον κύπο και φωνάζει τις γάτες..... υπήρχε εποχή που τρέχανε 30... χωρίς υπερβολή....... δεν μπορούσες να περπατήσεις.....

Στειρώσεις και πολιτέλιες δεν παίζει....
όταν γίνονται πολλές η φύση αναλαμβάνει.... και "πέρνει τα αδύναμα..." pale

Αν θέλετε βοήθεια στο "τσάκωμα"...... έχω πείρα..... Razz Razz
Julia
Julia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Patissia
Αριθμός γατουνίων : 1+1+οο
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Τρι Νοε 13, 2007 2:02 am

Julia έγραψε: Αν θέλετε βοήθεια στο "τσάκωμα"...... έχω πείρα..... Razz Razz
Καλέ πως τα καταφερνεις; Με αυτες που δεν πιάνονται εχω πρόβλημα 😢
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Julia Τρι Νοε 13, 2007 10:10 am

Όλγα έγραψε:
Julia έγραψε: Αν θέλετε βοήθεια στο "τσάκωμα"...... έχω πείρα..... Razz Razz
Καλέ πως τα καταφερνεις; Με αυτες που δεν πιάνονται εχω πρόβλημα 😢

Τα πολύ άγρια.... δεν μπορώ να τα πιάσω......
Τα ντεμί.... τα πιάνω με το καλό και σιγά-σιγά.... μιλόντας γατίσια... αρχίζουν να με εμπιστεύονται... και κάποια στιγμή όταν τρώνε.. πλησιάζω απο πίσω και τα βουτάω απο το λαιμό.....

Εκεί δίχνει αν θα με σφάξει ή θα την πιάσω..... 50-50...... :cyclops: :cyclops:
Julia
Julia
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Patissia
Αριθμός γατουνίων : 1+1+οο
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Luna Τετ Νοε 14, 2007 9:59 pm

Τελικά Όλγα πώς την έπιασες τη μαμά των τυφλών, έπιασε το calmivet; το'χες γράψει στο mycat, δε θυμάμαι
Luna
Luna
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο-Αθήνα-Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : μία! (προς το παρόν)
Motto : Πανω απ'όλα αξιοπρέπεια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Νοε 14, 2007 10:58 pm

Παιδιά μέγα πρόβλημα με τα γατάκια που έπιασα!!! Δεν το'χει η μοίρα μου ούτε αυτή των αδέσποτων να τους βρω σπίτι τελικά!!! Ο Χιόνης μου έμεινε -ευτυχώς-, ο Πίπης το ίδιο, ο Νοά είχε κακό τέλος και τώρα το γκριζούλη και το πορτοκαλάκι ( οι σωσίες του Πέπε και του Ποκίτο της Κατερίνας) μας προέκυψαν αγρίμια!!!!
Αφού για τόσες μέρες δεν είχαν καταφέρει να ηρεμήσουν και κοίταγαν τα παιδιά που τα φρόντιζαν σαν τέρατα που θα τα κατασπάραζαν, το πορτοκαλί ψιλοηρέμησε ενώ το γκριζούλι, άγνωστο πως, την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια από το κλουβί τους!!!! Η ταλαίπωρη Αμαλία το μάζεψε, το έβαλε σε άλλο κλουβί, αλλά το έσκασε και από εκεί!!!! Χουντίνι το μικρό!!!! Shocked
Μετά από κάμποσο που έμεινε εκτός κλουβιού να κρύβεται στο petshop κατάφερε σήμερα και το ξανάπιασε με γατοπαγίδα και το έβαλε σε άλλο κλουβί όπυ το έχει πλέξει κομπλέν με σχοινί για να μην ξαναφύγει!!!! Είναι σε έξαλη κατάσταση, με τις κόρες διαρκώς διεσταλμένες!!! Ο κ.Πάνος είπε να το πάρουμε και να το πάμε πίσω στον κήπο μου στη γειτονιά που τουλάχιστον την γνωρίζει, αλλά πριν να το στειρώσουμε. Εϊναι ήδη γύρω στου 3 μήνες και στο εξωτερικό τα αδέσποτα τα στειρώνουν από μικρά. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, ότι δεν θα πάει τελικά σε σπίτι, ή το ότι θα το στειρώσω τόσο μικρό. Νιώθω εντελώς κακούργα! Που το πήρα από τη μαμά του, που το ταλαιπώρησα τόσες μέρες, που θα το ξαναγυρίσω πίσω, που θα το στειρώσω.....
Και που ταλαιπώρησα την Αμαλία και τα παιδιά χώρίς αίσιο αποτέλεσμα.... 😢 😢 😢 😢 😢 ΄
Τελικά δεν πρέπει να θέλουμε εμείς να σώσουμε κάποια γατάκια από το δρόμο. Πρέπει να θέλουν κι εκείνα να σωθούν...... Sad
Ο Χιόνης 10 μηνών μπήκε πρώτη φορά σε σπίτι και δε θέλησε να ξαναβγεί..... blinking
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Τετ Νοε 14, 2007 11:03 pm

Γι' αυτό κι εγώ είμαι πάντα επιφυλακτική με τα άγρια αδεσποτάκια. Αν και αυτά της Βουκουρεστίου που πήρε η Ρούλα, κατάφερε να τα εξημερώσει και να τα κάνει αρνάκια...

Μήπως να τα αφήνατε άλλη μια εβδομάδα βρε Ασπασία μπας και ηρεμήσουν?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατοπλημμύρα !!! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατοπλημμύρα !!! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Νοε 14, 2007 11:12 pm

Δεν μπορώ να ταλαιπωρήσω τους ανθρώπους άλλο.... Γυρίζω Σάββατο αργά το βράδυ Αθήνα. Κυριακή θα συνεννοηθώ με τον κ.Πάνο στα σεμινάριο αν και τα έχουμνε πει ήδη και Δευτέρα απόγευμα μετά τη δουλειά παίρνω το γκριζούλι ή και τα δύο αναλόγως του πως πάει το άλλο και τα πάω στον κ.Πάνο για στείρωση και πίσω στον κήπο.Το ακλύτερο που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή είναι να αγοράσω ένα σκυλοσπιτάκι και να τα βάλω στον πίσω κήπο ελπίζοντας ότι θα θελήσουν νμα μπουν μέσα και ότι δεν θα πηδήξουν τηνπερίφραξη (τοιχοι γύρω στα 2 μέτρα ύψος) για να βγουν μπροστά άρα στο δρόμο και στα αυτοκίνητα που ήταν πριν. Αν είχα κάποιον κλειστό χώρο, έστω ένα δωμάτιο θα μπορούσα να τα αφήσω ώστε να συνηθήσουν μόνα τους σιγά-σιγά, όπως έκανα με τον Πίπη που τον είχα στο μπάνιο μέχρι που σταμάτησε τα χχχχχχχχχχχχχχ και τα δαγκώματα. Στον Πίπη που ήταν πιο μικρός πήρε μια εβδομάδα περίπου να νιώσει σίγουρος και να ηρεμήσει. Με τα αγριμάκια αυτά είναι δύσκολο...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Κατερινα Τετ Νοε 14, 2007 11:15 pm

XIONIS έγραψε: Τελικά δεν πρέπει να θέλουμε εμείς να σώσουμε κάποια γατάκια από το δρόμο. Πρέπει να θέλουν κι εκείνα να σωθούν...... Sad
Σ' αυτό συμφωνώ 100%. Κάποιες γάτες θέλουν κάποιες άλλες όχι.
Πάντως για καλό το έκανες κι εσύ, όχι για κακό. Οπότε μη νιώθεις τόσο χάλια!
Κατερινα
Κατερινα
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 2 (αλλα κανουν για 10)
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από anabou Πεμ Νοε 15, 2007 12:18 am

Συμφωνώ, πρέπει να θέλει και η γάτα να σωθεί, αλλά όπως και να'χει προσπάθησες Ασπασία κι αυτό είναι το σημαντικό.

Εδώ δεν πολυέρχονται αδέσποτα, είναι κάπως απομονομένη η αυλή. Μόνο ο Τομ κι αυτός μετά τον ερχομό του Τζίντζερ δεν έρχεται πολύ συχνά αλλά κάποιος πρέπει να τον ταΐζει γιατί δεν μου φαίνεται να αδυνατίζει.

Η μαμά μου να φανταστείτε ακόμα απορεί πώς βρέθηκε ο Τζίντζερ ως μικρό γατάκι στην αυλή Laughing Laughing Laughing . Ναι αυτή είναι η επίσημη ιστορία εύρεσης του Τζίντζερ, εμφανίστηκε στην αυλή και τον λυπηθήκαμε και τον ταΐζαμε. Μετά η θεία μου θα έφευγε για το χωριό δεν ήθελε να τον αφήσει μόνο του εδώ και τον πήρε μαζί της και τελικά τον κάναμε οικόσιτο. Σχεδόν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα εκτός ίσως από μερικές λεπτομέριες...
anabou
anabou
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : Άγ. Ανάργυροι
Motto : Home, my sweet home... ΧΑΟΣ ΣΕ ΤΑΞΗ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Κατερινα Πεμ Νοε 15, 2007 9:16 am

Aναστασία, δεν χρειάζεται να τα ξερουν όλα! blinking Τι σημασία άλλωστε έχει ΠΩΣ κατέληξε σπίτι σού? Αφού τώρα πια είναι μέλος της γατοοικογένειάς σας!! cheers
Κατερινα
Κατερινα
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 2 (αλλα κανουν για 10)
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από mimika Πεμ Νοε 15, 2007 9:20 am

έλα ντέ ! μήπως αν μάθουν την αλήθεια θα τον γυρίσουν πίσω??? :lol!:


:rendeer:
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Πεμ Νοε 15, 2007 12:54 pm

Πράγματι ειναι κάποιοα που δεν μπορεις να τα πάρεις και να τα "σώσεις" που ειναι σχεδόν αδύνατον να ημερεψουν. Αυτο το σπιτάκι του ανηψιού που εμενε ο Χιόνης στην αρχή; Ειναι διαθέσιμο μήπως;
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από anabou Πεμ Νοε 15, 2007 1:50 pm

mimika έγραψε:έλα ντέ ! μήπως αν μάθουν την αλήθεια θα τον γυρίσουν πίσω??? :lol!:


:rendeer:

Μόνο πάνω απ'το πτώμα μου :evil: No
anabou
anabou
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Τόπος : Άγ. Ανάργυροι
Motto : Home, my sweet home... ΧΑΟΣ ΣΕ ΤΑΞΗ!
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Νοε 15, 2007 5:45 pm

Όλγα έγραψε:Πράγματι ειναι κάποιοα που δεν μπορεις να τα πάρεις και να τα "σώσεις" που ειναι σχεδόν αδύνατον να ημερεψουν. Αυτο το σπιτάκι του ανηψιού που εμενε ο Χιόνης στην αρχή; Ειναι διαθέσιμο μήπως;
Δυστυχώς όχι! Αυτό αν ήταν για δική μου αποκλειστική χρήση θα ήταν ιδανικό. Είναι όμως κατά το ήμιση χώρος αποθήκευσης αλλά και χώρος παιχνιδιού των ανηψιών μου. Κυρίως το χρησιμοποιεί η αδελφή μου εκτός από κάποια πράγματα που έχω φυλαγμένα εκεί. Δεν ξέρω πως έχει εξελιχθεί έτσι γιατί ουσιαστικά στα χαρτιά ανήκει και στις δύο. Τέλος πάντων, αργά για να το αλλάξω.... Πέρυσι έγινε ολόκληρη ιστορία για να πάρω τον Χιόνη από εκεί, πράγμα που τελικά μου βγήκε σε καλο γιατί τον πήρα σπίτι, αλλά δεν έχω όρεξη για καυγάδεςπάλι....
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης