gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κορωνοϊός και fip

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κορωνοϊός και fip Empty Κορωνοϊός και fip

Δημοσίευση από purfect Τρι Μάης 14, 2019 3:57 pm

Εδώ και 10 ημέρες φιλοξενώ ένα αδέσποτο γατάκι, περίπου 8 μηνών. Στην αρχή, το είχα σε ένα δωμάτιο μόνο του, τις τελευταίες 3-4 ημέρες μαζί με τον δικό μου.

Τα πηγαίνουν μια χαρά (δηλαδή μυρίζονται λιγάκι και κυρίως αδιαφορούν ο ένας για τον άλλον). Του έκανα εξετάσεις, ευτυχώς ήταν αρνητικός σε εητζ και λευχαιμία. Τα αποτελέσματα για fip αργούσαν, το λυπήθηκα στην απομόνωση και τον έβαλα μαζί με τον δικό μου.

Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα. 1/1600... Ξέρω, είναι αρκετά υψηλό αλλά από ό,τι κατάλαβα, δεν είναι και απόλυτο ότι πάσχει, μπορεί απλά να είναι φορέας κορωνοϊού. Τεσπα, δεν έχει σημασία. Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες. Θα συνεχίζατε τη φιλοξενία; Θα την διακόπτατε; Πιστεύετε εξέθεσα σε μεγάλο κίνδυνο τον δικό μου; Αν κάνω σε λίγες μέρες εξέταση του δικού μου, θα φανεί αν έχει κολλήσει; Και τέλος πάντων, πείτε ό,τι θέλετε πάνω στο θέμα, να με βοηθήσετε λίγο κι εμένα...

Σας ευχαριστώ!

purfect
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κορωνοϊός και fip Empty Απ: Κορωνοϊός και fip

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μάης 14, 2019 7:23 pm

Ναι δεν είναι απαραίτητο ότι πάσχει και δεν ξέρουμε και.ποιο στέλεχος είναι. Γιατι μπορεί να μην είναι και το επικίνδυνα. Πολλά θα φανούν από την συνολική του εικονΑ. Πως είναι στην υγεία του. Είναι ζωηρό είναι τταλαιπωρημενο
μηπως ειχε τίποτα βηχακια μυξες και βγήκε αυτή η τιμή γιατί επηρεάζεται. Ο γιατρός πρέπει να δει την συνολική εικόνα και είναι ο πλέον αρμόδιος να εκφράσει άποψη. Θα μπορούσες ας πούμε να τον ξαναβάλεις μόνο του μέχρι να δεις τι παίζει αφού ούτως η άλλως είναι αρχή γνωριμίας. Συμπέρασμα θα βγει με την συνολική εικόνα
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κορωνοϊός και fip M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης