gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Απορία

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Απορία Empty Απορία

Δημοσίευση από Στελλα123 Πεμ Απρ 05, 2018 12:30 am

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!!! Πρώτα πρώτα να σας πω καλώς ήρθα γιατί είμαι καινούργιο μέλος. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας, έχω βρει δύο αδέσποτα γάτες και τα υιοθέτησα. Λόγω Πάσχα η κτηνίατρος λείπει και τη Τρίτη έχω ραντεβού για έλεγχο. Αυτό που με τρώει μέχρι τότε γιατί δεν ξαναείχα γάτες είναι αν είναι και τα δύο αρσενικά ή μόνο το ένα που είναι σίγουρα. Είναι μεγάλα γατιά, απλά το ένα που είναι μαύρο βλέπω πως όλη μέρα είναι πάνω στο γκρι, όπου το πετύχει ανεβαίνει πάνω του για ζευγάρωμα. Έχουν και τα δύο γατιά μπαλάκια. Αυτή είναι η βασική μου ερώτηση, τα θηλυκά έχουν μπαλάκια? Εγώ πίστευα πως το μαύρο είναι αρσενικό κ το άλλο το γκρι θηλυκό. Αλλά η μητέρα κ ο πατέρας μου επιμένουν πως έχουν δει κ το γκρι να καβαλάει το μαύρο. Τελικά τι είναι???? :/:. Επίσης να πω ότι στο δίπλα σπίτι υπάρχουν τρεις θηλυκές γάτες τις οποίες δεν τις πλησιάζουν για ζευγάρωμα. Ο μαύρος έχει πάει μόνο σε μια από τις τρεις να ανέβει πάνω της ο γκρι όχι. Η ερώτηση μου είναι σε ενήλικα γατιά πως θα καταλάβω το θηλυκό από το αρσενικό? Τι είναι τελικά???

Στελλα123
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/04/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απορία Empty Απ: Απορία

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Απρ 05, 2018 2:16 pm

Γεια σου. Τα αρσενικά έχουν μπαλάκια τα θηλυκά δεν έχουν μπαλάκια Laughing
Το καβαλημα έχει πολλές αιτίες όπως ο οίστρος  για ζευγάρωμα αλλά μπορεί να είναι και τρόπος να επιβληθεί το ένα ζώο στο άλλο ακόμη και παιχνίδι. Δε με είναι αποτέλεσμα σκέψης αλλά ενστικτου. Μην σε προβληματίζει αυτό, αυτό που πρέπει να φροντίσεις είναι να στειρώσεις τα γατιά σύντομα. Smile
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Απορία M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης