gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς Empty mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς

Δημοσίευση από Stella M. Τετ Απρ 04, 2018 7:05 pm

https://thetruthaboutpetcancer.com/?gl=5ab52b11210d2aeb3a261da0

Δεν μπορώ να αξιολογήσω την αξιοπιστία του, όμως νομίζω ότι χρήζει δημοσίευσης.

Θα προσπαθήσω να το παρακολουθήσω. Ότι πληροφορίες δεχόμαστε είναι νομίζω δυνητικά χρήσιμες, κατόπιν αξιολόγησης.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς Empty Απ: mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς

Δημοσίευση από ChocolateCat Σαβ Απρ 07, 2018 12:18 pm

Από τα λίγα που είδα στο πρώτο επεισόδιο, συνδέει τον καρκίνο με την κακή διατροφή και όλα τα θρεπτικά συστατικά που χάνονται κατά τη διάρκεια της παραγωγής της ξηράς αλλά και υγρής τροφής του εμπορίου.Ουσιαστικα υποψιάζομαι οτι προωθεί την barf (biologically appropriate raw food), αλλά αυτό θα φανεί στα επόμενα επεισόδια.
Σίγουρα η κακή διατροφή συνδέεται με την εμφάνιση καρκίνου.Σίγουρα χάνονται αρκετά θρεπτικά συστατικά κατά τη διάρκεια παραγωγής των ζωοτροφών.
Με τη barf προσωπικά δε συμφωνώ γιατί υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι.
Θεωρώ ότι καλύτερο από όλα είναι μια διατροφή σπιτικά φτιαγμένη,με αγνά φρέσκα υλικά προσαρμοσμένα στις ανάγκες του ζώου μας.
Αυτό όμως προϋποθέτει την επικοινωνία με ένα κλινικό διατροφολόγο ζώων και διάφορα τεστ που πρέπει να γίνουν ώστε να αποκλείσουμε το γεγονός το ζώο μας να είναι αλλεργικό σε κάποια συστατικά.Σιγουρα πρέπει να μπουν κάποια συμπληρώματα ,και όλα να είναι σε μια τέλεια αναλογία ώστε να αποφύγουμε προβλήματα βάρους,κτλ.
Ποιος από εμάς όμως έχει το χρόνο (και το χρήμα) ώστε να φτιάξουμε στο ζώο μας μια ισορροπημένη και σπιτική διατροφή;
Προς το παρόν εγώ δεν μπορώ να το κάνω και για αυτό βασιζομαι κυρίως σε καλής ποιότητας έτοιμες ζωοτροφές του εμπορίου και συμπληρώνω μερικές μέρες με κάτι εύκολο να γίνει (βραστό κοτόπουλο ,ψάρι).
ChocolateCat
ChocolateCat
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 τη Νάταλιιιιιιιιιιιιιιιιι και την μικρή Άριαααααα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρινή γατοβροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τώρα πια κανένα.Είμαι υπερπλήρης
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/03/2012
Mood : mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς Empty Απ: mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς

Δημοσίευση από Stella M. Σαβ Απρ 07, 2018 3:00 pm

Εμένα που δεν ήρθαν τα πρώτα λινκ;! angry2
Ήρθε όμως το 3ο που λέει για τα εμβόλια και μάλλον θα το δω.

Γενικά το θέμα της διατροφής τους κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ, για την ωμοφαγία δεν το έχω ψάξει όμως καθόλου για να έχω γνώμη. Ακούγεται σωστή η κεντρική ιδέα, εχω κι εγω κάποιους ενδοιασμούς.
Οι δικές μου, κοντά στο χρόνο έτσι απλά σταμάτησαν τις κονσέρβες και κόλλησαν στην ξηρά. Μετά κόπων και βασάνων και διάβασμα και ένα σωρό τρικάκια του τύπου "πως να αλλάξετε τις προτιμήσεις της γάτας σας" τις επανέφερα και τρώνε καθημερινά και κονσέρβα. Εννοείται πως με ποιοτικές κροκέτες και κονσέρβες συνδυαστικά το κόστος ανεβαίνει πολύ κι εκεί αναρωτήθηκα γι'αυτό που λες, βγαίνει όντως πιο ακριβά να τους μαγειρεύεις; Επίσης δεν έκατσα να το υπολογίσω, τι ποσότητες χρειάζονται κτλ. Από την άλλη με το μαγειρευτό, δεν είχα καμιά, μα καμία τύχη. Δεν τρώνε ούτε κοτόπουλο δικό μας, ούτε ψάρι, ούτε τίποτα.
Για άλλη μια φορά, μικρούλια όταν ήταν έτρωγαν μια χαρά. Τι να πω, να θες να τους δώσεις την καλύτερη δυνατή διατροφή και να μην μπορείς;!
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : mini ντοκιμαντερ για τον καρκίνο στα ζώα συντροφιάς M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης