gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το μοναχικό Περσάκι

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το μοναχικό Περσάκι Empty Το μοναχικό Περσάκι

Δημοσίευση από Stella M. Σαβ Μαρ 24, 2018 8:27 pm

Από τα γατάκια που έχω συναναστραφεί το τελευταίο διάστημα, μου έμεινε το μοναχικό περσάκι που ζει σε μονάδα νοσηλείας που επισκέπτομαι τακτικά τελευταία.
Αρχικά απόμακρο, μέχρι που διαπίστωσα πόσο πολύ αναζητά το χάδι. Καρδούλα μου!

Αρχικά υπέθεσα πως πρόκειται για μια από αυτές τις γατούλες κοσμήματα καταστημάτων και αυτό δεν μου άρεσε. Έχει άπλετο χώρο, φαγητό και ασφάλεια, αλλά και μεγάλη μοναξιά.

Σήμερα έμαθα τη σύντομη, μα εξωφρενική ιστορία της.

Υπήρξε πράγματι γατούλα τρόπαιο, αλλά όχι του μαγαζιού. Κάποιο άτομο ματαιόδοξο αποφάσισε να την υιοθετήσει, αλλά στην πορεία δεν έκανε..
Την πήγε στο κατάστημα όπου πληρώνει το φαγητό της, αρκεί να μένει εκεί.
Η αιτιολογία.."κακό feng shui"...Ήμαρτον. Τι άλλο θα ακούσουμε, τι;
Αν ισχύει αυτό..δεν υπάρχουν λόγια βασικά.

Που και που την επισκέπτεται. Το περσάκι την αγαπά ακόμη. Κάνει χαρές και χάδια. Μόνο εκεί επιτρέπει το βούρτσισμα. Μου φαίνεται τόσο θλιβερό.
Τουλάχιστον έμαθα, ότι βρίσκεται εκεί στις μοναξιές της, γιατί είχε τελευταία πρόβλημα με τα αυτάκια της κι έκανε αγωγή. Συνήθως ζει στους χώρους του καταστήματος, όπου βλέπει κόσμο και δέχεται πολλά χάδια. Είναι κάτι, αλλά..

Ανθρώπινο είδος, απρόβλεπτο κι συχνά ανίκανο για κατανόηση βαθύτερων νοημάτων.
Ένιωσα άλλο ένα σφίξιμο σήμερα αναλογιζόμενη τη δυναμική της σχέσης μας με τα ζώα, θέλησα να μοιραστώ την ιστορία.
Stella M.
Stella M.
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood : Το μοναχικό Περσάκι M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το μοναχικό Περσάκι Empty Απ: Το μοναχικό Περσάκι

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Μαρ 25, 2018 10:42 am

ασχολιαστο... κακο φενγκ σουι ειναι τα διποδα αυτα οντα που θελουν να λεγονται ανθρωποι και παρατανε τα ζωα τους χωρις ιχνος τυψης..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Το μοναχικό Περσάκι Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης