Πολυαγαπημένο γατοκοπάδι!

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Πήγαινε κάτω

Απ: Πολυαγαπημένο γατοκοπάδι!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Την / Το Τετ Μαϊος 09, 2018 2:46 pm

Πραγματικά γατοκοπάδι αγαπημένο.
Με τα όλα του happy2

Προβλήματα, αρρώστειες, καυγάδες αλλά και νιαουρίσματα φιλικά, παρουσίες που τις περιμενει κανείς πως και πως, όρθιες ουρίτσες, γλυκα μουτράκια.
Το καθένα με το χαρακτήρα του και τις συνήθειές του αλλά όλα τόσο αγαπημένα
Μακάρι νάχαν όλα τη φροντίδα πουχουν τα δικά σου.

Αγκαθάκι η αντίδραση του Μαξ. Καθώς συνήθισε πια, έχει το νου μόνο στο φαγητό και στα χάδια. Προχθές παράτησε το φαγητό κι έτρεχε πίσω μου νιαουρίζοντας. "Ξέρω ότι μπορείς να με πάρεις μαζί σου κάπου στεγνά..

Μου ραγίζει τη καρδιά η αντιδρασή του Sad  Γατούλια που ζήσαν το μέσα κι ένοιωσαν τη φροντίδα και την ζεστασιά και είδαν ΚΑΙ την άλλη πλευρά... ξανά σ' αυτό το αφιλόξενο έξω No
Πόσο κρίμα που δεν υπήρξε κανένα πραγματικό ενδιαφέρον Sad
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood :

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Gatoplikti Την / Το Πεμ Μαϊος 10, 2018 2:26 pm

ZIZIKOS έγραψε:

Αγκαθάκι η αντίδραση του Μαξ. Καθώς συνήθισε πια, έχει το νου μόνο στο φαγητό και στα χάδια. Προχθές παράτησε το φαγητό κι έτρεχε πίσω μου νιαουρίζοντας. "Ξέρω ότι μπορείς να με πάρεις μαζί σου κάπου στεγνά..

Μου ραγίζει τη καρδιά η αντιδρασή του Sad  Γατούλια που ζήσαν το μέσα κι ένοιωσαν τη φροντίδα και την ζεστασιά και είδαν ΚΑΙ την άλλη πλευρά... ξανά σ' αυτό το αφιλόξενο έξω No
Πόσο κρίμα που δεν υπήρξε κανένα πραγματικό ενδιαφέρον Sad

++++ No

gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Την Αγάπη τον Λίο και τα αδεσποτάκια μας!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη - Καλοκαιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Πεμ Μαϊος 10, 2018 4:53 pm

Κι όχι τίποτα, λέμε άνοιξη, άντε καλύτερες συνθήκες για τα έξω, μας έχει ταράξει με αυτές τις βροχές!

Όταν μπήκα στο γατόκοσμο, έλεγα, ένα άλλο σπίτι μωρέ να είχα, να το διαμορφώσω όπως θέλω εγώ, να υιοθετήσω κανά δυο ακόμη, να είναι χαρούμενα.
3 χρόνια μετά διαπιστώνω, πως αυτά τα αστεράκια για σπίτι, δεν είναι απλά ένα δυο ακόμη. Δε λύνεις κάτι.
Το όνειρο μου μεταλλάχθηκε, θέλω μια μονοκατοικία. Να τους κάνω φωλιές, να βάλω ταϊστρες και νεράκι, πιάτα και μπωλ που δεν θα μου πετάνε κι όποιο ταλαίπωρο περιπλανώμενο κυκλοφορεί να μπορεί να βρει λίγη ασφάλεια κι ας ζει ως αδέσποτο.

Τι πάθαμε με αυτές τις γάτες..Ήταν πράγματι ανοιχτοί οι γατοουρανοί όταν ήρθαν σπίτι τα κορίτσια μου.

Χορεύω στο ρυθμό τους. Χθες και σήμερα με παίρνει ο ύπνος όπου σταθώ..2 γέννες σερί ήταν αυτές. Κι όμως τα βράδια μέχρι το ξημέρωμα, ξυπνώ μόνη μου ανά δίωρο, τις ώρες που τάιζα τον Ταρζανάκο pale

Έχω μελαγχολήσει αυτές τις μέρες.
Οι βροχές..
Η αδέσποτη ζωή..
Οι απώλειες..
Πως θα αφήσω κάτω τα μικρά μου..;; Αυτό μου φαίνεται το πιο δύσκολο από όλα.Πραγματικά. Όλα τα υπόλοιπα, είναι από αυτά που δε γυρίζουν, αυτά που φέυγουν.. Το παίρνεις απόφαση. Απόλυτο μη αντιστρεπτό το αποτέλεσμα.
Μωράκια που μεγάλωσες και δεν μπορούν να πάνε σε σπίτι; Αχ, δε μπορώ!

Μεγάλη απόφαση, από τις πιο δύσκολες που χρειάστηκε μέχρι στιγμής να πάρω σχετικά με τη φροντίδα ζώων. Από βδομάδα ξεκινάμε εγκλιματισμό κάτω. Τα κοιτάω να παίζουν στο δέντρο και μου έρχεται να κλαίω No
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood :

Δημοσίευση από belezza Την / Το Πεμ Μαϊος 10, 2018 7:15 pm

Στελλα μου ειναι μωρα ακομα. Μην απελπιζεσαι. Δεν μπορουν να μεινουν 1-2 εβδομαδες ακομα? Τα maccaron που θεωρω πως ειχαν γρηγορες τυχες τα εδωσα 2 μηνων και... Τα donuts νομιζω τα παρακολουθησες . Εφτασαν κοντα 5 μηνων. Και καταλαβαινω δεν ειναι ευκολο να τα κρατησεις τοσο αλλα κανα δυο εβδομαδες ακομα μηπως κατι βρεθει.
belezza

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Δευ Μαϊος 14, 2018 3:41 pm

Μπορώ belezza μου και θα τα κρατούσα και μήνες αν ήξερα ότι θα βρουν το σπιτάκι τους.
Όμως όσο περνά ο καιρός τόσο πιο δύσκολα θα εγκλιματιστούν αυτά κάτω.
Χθες έβρεχε και δεν ήθελαν να βγουν στο μπαλκόνι..ένιωσα χάλια.

Λίγο ακόμη θα μείνουν, απλά θα αρχίσουμε ουσιαστικά να βολτάρουμε μαζί κάτω, όταν κατεβαίνω για να ταϊσω, ώστε να μαθαίνουν. Θα κάτσω να παίξουμε και με τα μεγάλα, να τους έρθει γλυκά. Σταδιακά θα αυξάνω το χρόνο κάτω, θα τα ξαναπαίρνω πάνω και πάει λέγοντας.

No
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Τετ Μαϊος 16, 2018 1:43 pm

Το πόδι του Τάκη δε νομίζω πια πως ήταν σπασμένο. Μάλλον πάλι απόστημα είχαμε και το χειρότερο είναι ότι χθες που με άφησε να τον πλησιάσω πιο πολύ και να τον επεξεργαστώ μου φάνηκε ότι πήρε το δρόμο της ουράς του Γλύκα... Sad

Σήμερα το βράδυ θα μαζευτεί οπωσδήποτε κι αυρίο πρωί πρωί στο δικό μας το γιατρό, δεν το ρισκάρω για άλλου.
Ελπίζω να μην είναι τόσο σοβαρό πραγματικά..ζει έξω, είναι ενήλικος, ούτε να σκέφτομαι τα χειρότερα ενδεχόμενα.

Και το Μπομπάκι μου τελικά γέννησε κι εγώ τα είχα για μικρούλια, κι αυτή και το Σπιθούλι Embarassed και βλέπω χθες μετέφερε δυο γατάκια σε ένα ντουλάπι στην αυλίτσα του από κάτω. Το παληκάρι που μένει κάτω γενικά δεν έχει θέμα απ'όσο ξέρω. Την ιδιοκτήτρια του σπιτιού φοβάμαι, που μένει πάνω μας..

Έστησα ολόκληρη επιχείρηση στις 5.00 το πρωί. Αυτοσχέδιο σπιτάκι, καλή τροφούλα, φακός, γάντια και μέσα στα χόρτα να δω που θα το στήσω. Το βόλεψα, το σκέπασα, δε φαίνεται, ήρθε εκεί να φάει, χαϊδεύτηκε, καθώς γέννησε έγινε πολύ τρυφερή,πιο παλιά μόνο όσο έτρωγε μπορούσα να την αγγίξω.
Την πήρα δυο τρεις φορές αγκαλιά να την πάω στο σπιτάκι, αλλά έφευγε, δεν ήθελε να μπει στα χόρτα, ίσως να μη το θεωρεί ασφαλές. Πιο μέσα δεν μπορώ πια να μπω στο παλιόσπιτο να της φτιάξω εκεί φωλιά. Πλέον πρόσβαση έχουν μόνο η γάτες στο σπίτι αυτό, αυτή την εποχή.

Θεώρησα καλύτερο να μην επέμβω άλλο. Ούτε σε ξένη αυλή μπορώ να μπω, ούτε τα μικρά της ήθελα να πειράξω. Τι να πω, ελπίζω να διαλέξει το δικό μου σπιτάκι και είναι ασφαλή εκεί. Το σημείο είναι ασφαλές από άνθρωπο, όλοι φοβούνται να μπουν εκεί και νομίζω από σκυλιά, οι θάμνοι είναι σχετικά σκληροί, δεν περνιούνται εύκολα. Από άλλες γάτες βέβαια, όχι και τόσο.

Από πέρυσι το Μάιο, κάθε δίμηνο περίπου προκύπτει κι ένα σοβαρό περιστατικό κι όλα απαιτούν μακρά νοσηλεία. Γλύκας, Βρωμύλ, Μιλού, Μαξ..
Σήμερα μου έρχεται να κλαίω, όταν το σκέφτομαι.

Σταθερός πληθυσμός εδώ και τρια χρόνια, καλοζωισμένος αρκετά, πολλά στειρωμένα κι όμως, όλο κάτι γίνεται. Συσφίξαμε σχέσεις τον τελευταίο χρόνο, αυξήσαμε τις στειρώσεις, και πάλι..!
Παραδίπλα δηλαδή, σε άλλες γειτονιές, σε άλλες ομάδες τι συμβαίνει;;
Πραγματικά αναρωτιέμαι.
Δηλαδή όποιο τραυματίζεται παίρνει το δρόμο του αποστήματος ή της γάγγραινας, δεν μπορώ να καταλάβω.

Ο κτηνίατρος πάντως μου είχε πει, ότι προφανώς τα εν λόγω βακτήρια υπάρχουν στην περιοχή, άρα και στα ζώα κι έτσι οι τραυματισμοί τους συχνά δεν εξελίσσονται καλά. Μα τι άλλο να κάνεις εκτός από στειρώσεις για να τους περιορίσεις;

Κι είχα δρομολογήσει και τη στείρωση της Σίσσυς. Η Σίσσυ άφαντη, από εκεί που ήταν μόνιμη..

Τα δε μωρούλια μου, έχουν σήμερα το ραντεβού τους για το πρώτο τους εμβόλιο.

Σπόιλερ:
Και μέσα σε όλα, με προβλημάτισαν και τα μεμέκια της Γκρίνιας μου!Πφφφ!Εντάξει με αυτό, μάλλον υπερβάλλω, γιατί..Γκρίνια μου!
Θα αρχίσω να τους κολλάω χαρτάκια με σειρά προτεραιότητας, μου φαίνεται.
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 3:45 am

Δεν κατάφερα να πιάσω τον Κουνούπη κι είμαι να σκάσω!

Νομίζω "σοβάρεψα" πολύ με τα τσουπώματα, από τότε που κυριολεκτικά με έσφαξε ένα γατίδιο, μικρότερο από τα μωρούλια μου.΄
Έχω σημάδι να θυμάμαι τι μπορούν να κάνουν..

Βέβαια όσα έχω πιάσει είχαμε πιο στενές σχέσεις. Πρώτη φορά χρειάζεται να πιάσω γάτο από τους "απλησίαστους" Embarassed

Τώρα τι κάνω;; nio vrazo
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 8:27 am

Mην απογοητευεσαι Στελλα με τα μικρουλια ,εδωσα δυο αγορακια 7 μηνων πανω που ελεγα οτι εμειναν στο ραφι και μια μαμα κοντα 4 χρονων.Εχεις βαλεις αγγελιες στη χε ? αν δεν το εχεις κανει να σου πω τον τροπο.Κουραγιο με τα υπολοιπα εχεις πολλα ανοιχτα μετωπα ρε γμτ,πως να τα βγαλεις περα ,εισαι και μακρια για να βοηθησουμε.Την γατοομαδα θεσ/κης τη ξερεις ?ισως να μπορουσαν να σε βοηθησουν τουλαχιστον στο πιασιμο οσων ειναι δυσκολο να πιαστουν filaki
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood :

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 8:37 am

ειναι γλυκουλικα μωρε και τι ποζες ,μοντελα σκετα εγω παλι πιστευω οτι κατι θα γινει δεν μπορει .Μηπως να εκανες προσπαθεια μ' εκκληση στο φβ εστω για φιλοξενια? Αν ησουν Αθηνα υπαρχει χωρος που θα μπορουσαν να ζησουν εστω μονα τους και να τραβαγε οσο γινοταν το διαστημα αναζητησης οικογενειας
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Mood :

Δημοσίευση από psipsa Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 10:28 am

Στελλα μπορεις να ξαναβαλεις το λινκ του φβ για τα μωρα; δεν το βρισκω για να δημοσιευω..
psipsa

Θηλυκό
Άλογο
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 11
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!!
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood :

Δημοσίευση από belezza Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 4:19 pm

psipsa έγραψε:Στελλα μπορεις  να ξαναβαλεις το λινκ του φβ για τα μωρα; δεν το βρισκω για να δημοσιευω..

Παρομοιως
belezza

Θηλυκό
Σκύλος
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Πεμ Μαϊος 17, 2018 11:10 pm

Φτιάξαμε χθες καινούργιο χιουμοριστικό στο facebook, θα ανεβάσω το λινκ μόλις μου το στείλει ο αδερφός μου.

Έχω βάλει σε χρυσή ευκαιρία, aggelia.eu, getpet, vrespet, i-pet, facebook, αφισάκια δεν ξέρω αν ξεχνώ κάτι.

Θα βάλω και στο αγγελιόπολις που έγραψε η belezza.
A! Προσπάθησα και στο paratrixa κι ένα ακόμη αλλά κολλούσε δεν ανέβαζε tongueout

Έτσι τα μωρούλια..
Πάντως και φιλοξενία να βρεθεί, δεν ξέρω πόσο βοηθά στην περίπτωσή μας. Η φιλοξενία χρειάζεται, όταν ξέρεις ότι θα πάει κάπου σίγουρα σε σπίτι, όταν είναι υπό ανάρρωση κτλ.
Μεγάλωσαν σπίτι, αν δεν βρεθεί ο άνθρωπός τους, πρέπει να μάθουν κι έξω. Όσο πιο μικρά, τόσο πιο ευπροσάρμοστα.
Διαφορετικά παρά τις όποιες δυσκολίες λίγο ακόμη τα καταφέρνουμε εδώ, όμως για κάθε ενδεχόμενο πρέπει να μάθουν κι έξω. Αυτό με προβληματίζει, εξού κι ο εγκλιματισμός που θα ξεκινήσω.

Θα κατεβαίναμε σήμερα, αλλά με λοιπά τρεχάματα δεν έχω πολύ κουράγιο, προσεχώς ξεκινάμε όμως τις εξορμήσεις μας. Έχουμε ακόμη κι εμλπουτίζουμε διαρκώς το φωτογραφικό μας υλικό στο σπίτι, οπότε θα μπορώ να συνεχίσω να τα προωθώ.
Τι να πω, ελπίζουμε!

Ο Τάκης μου, με στενοχώρησε πολύ, αλλά και πάλι, θα ξαναπροσπαθήσω.
Αύριο δεν μπορώ με τίποτα να τον πάω, δεν έχω αμάξι κι αναγκαστικά θα τον πάω το Σάββατο, καλώς εχόντων των πραγμάτων, αν καταφέρω να τον πιάσω. Πραγματικά με τρελαίνει η ιδέα να πάθει κάτι από ένα τόσο δα τραυματάκι. Κοντά στο να μη βρεθούν στο δρόμο μου μωρά, καθότι δύσκολος ο αποχωρισμός, το αμέσως επόμενο που απευχόμουν είναι μη χρειαστεί κάτι κάποιο από τα πιο απόμακρα γατούλια. Ε, έγινε κι αυτό.
Τον Τάκη τον γνώρισα ενήλικο και δεν χαϊδεύεται ούτε στο φαγητό. Αυτός η Κάλι κι ο Μπόμπ είναι τα μόνα που είναι έτσι.
Η μόνη πρόοδος που κάναμε τον καιρό που είναι τραυματισμένος κι έτσι ασχολούμαι περισσότερο και τον καλοπιάνω, είναι να με αφήνει να στέκομαι σχετικά κοντά του.
Και κατάφερα να τον γραπώσω λίγο και μου φυγε ρε παιδιά...Είναι ολόκληρος γάταρος, δεν τον κατάφερα, γλίστρησε Embarassed
Μετά τα ξέρετε..αν δεν το καταφέρεις με τη μία, το'χασες το παιχνίδι.
Ήμουν κάτω μέχρι τις 3μιση, μήπως και ξεγελαστεί, παίξαμε με το Γλύκα, πλησίαζε λίγο κι αυτός, αλλά δεν..

Larogatoula η γατοομάδα γενικά είναι κάτι παραπάνω από πλήρης, από όλες τις απόψεις, σου δίνουν γενικά κατευθύνσεις, δοκίμασε έτσι κτλ. Θα ρωτήσω όμως για παγίδα, αν μπορώ να δανειστώ. Η φιλοζωική της περιοχής ομοίως "Βάλε κοτόπουλο στο κλουβί και πιάστον"..Μια κουβέντα είναι κι αυτό!

Τα νέα μας τα αδέσποτα αυτά..Ελπίζω αύριο να καταφέρω να τον μαζέψω τον σκασμένο!
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Παρ Μαϊος 18, 2018 8:13 am

μιλαμε για μονιμη φιλοξενια και αν τυχει υιοθεσια εχει καλως,δηλαδη να καλυπτεις εσυ τα εξοδα απλά τα γατακια να ζουν αλλου, εχω ετσι εγω μια σκυλιτσα τη Καρμεν μου η οποια ειναι περιπου 4 χρονια σε φιλοξενια και ειναι πια 10 χρονων.Δυσκολο να πετυχεις κατι τετοιο αλλα ποτε δεν ξερεις Laughing
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Παρ Μαϊος 18, 2018 3:24 pm

Shocked Αχ Larogatoula, αυτό μου είχε περάσει από το μυαλό, αλλά δεν ήξερα ότι γίνεται όντως. Αν γινόταν έστω έτσι θα ήταν ευχής έργο. Αφού και κάτω εγώ θα αναλάβω τα έξοδά τους.

Με επηρέασε κι ο γιατρός τους, που είπα να γράψω κάτι παρόμοιο στις αγγελίες, βασικά να αναλάβω όλα τα πρώτα έξοδά τους και μου λέει αυτός που δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για το ζώο, πρέπει να είναι διατεθειμένος να κάνει αυτά τα έξοδα. Στην πορεία της ζωής του θα έχει πολύ περισσότερα έξοδα..και κάπως έτσι η σκέψη ναυάγησε.

Πως θα μπορούσα να ψάξω κάτι τέτοιο, πάλι με αγγελία, φιλοζωικές;

Υποθέτω πως θα πρέπει να γνωρίζεις προσωπικά όμως αυτόν που τα φιλοξενεί σωστά; Είχα ας πούμε στο μυαλό μου, να αγοράζω τις τροφές, άμμους κτλ και να πηγαίνουν σε δικό μου γιατρό. Γιατί το να δίνεις χρήματα για χρόνια σε έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις..είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι. Εσύ με την Κάρμεν ας πούμε πως το έχεις ρυθμίσει κάτι τέτοιο;
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Σαβ Μαϊος 19, 2018 3:20 am

Άλλη μια αποτυχημένη απόπειρα με τον Τάκη.. Sad Sad Sad

Και δεν είναι καν πολύ άγριος..απλά πολύ ευέλικτος και δυνατός.
Άλλο ένα γράπωμα, πάλι κατάφερε να μου φύγει, γλίστρησα κι εγώ στα χόρτα Embarassed

Τι θα τον κάνω τώρα αυτόν;;
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Κυρ Μαϊος 20, 2018 2:04 pm

Ξεκινήσαμε αντιβίωση με τον Τάκη, ενώ ταυτόχρονα ασχολούμαι πιο εντατικά μαζί του.

Θα τον τσακώσω κάποια στιγμή ρε παιδιά..που θα μου πάει! Ελπίζω μόνο να είναι σύντομα. Scared
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Mood :

Δημοσίευση από belezza Την / Το Κυρ Μαϊος 20, 2018 2:27 pm

αντε επιτελους! γρηγορα να ειναι περαστικα
belezza

Θηλυκό
Σκύλος
Mood :

Δημοσίευση από ZIZIKOS Χθες στις 12:47 am

Stella M. έγραψε:Ξεκινήσαμε αντιβίωση με τον Τάκη, ενώ ταυτόχρονα ασχολούμαι πιο εντατικά μαζί του.

Θα τον τσακώσω κάποια στιγμή ρε παιδιά..που θα μου πάει! Ελπίζω μόνο να είναι σύντομα. Scared

oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3

Δύσκολο το γράπωμα στα ενήλικα ή κάπως μεγαλύτερα. tafos
Νάξερες πόσες φορές προσπάθησα και με το Σύλβιο το δικό μου αλλά και με όσα γατάκια έχω βουτήξει ?????

Τα βλέπω και χτυπιούνται στο κλουβί και πόναγε η ψυχή μου.
Την τελευταία φορά με το Κανέλο μου κόντεψα να λυγίσω  Sad

Εκτός απο την ηρεμία και την οργάνωση είναι και ψυχολογικό το θέμα.
Βέβαια για καλο τους είναι αλλά άντε εκείνη τη στιγμή να δώσεις σ' ένα ζώο να το καταλάβει.

Μην απογοητεύεσαι συνέχισε τη προσπάθεια σιγά σιγά.
Κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις mati
ZIZIKOS

Θηλυκό
Τίγρης
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013