gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες Empty Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες

Δημοσίευση από thalassinh Τετ Νοε 23, 2016 8:34 am

kalhmera se olous to gataki mou einai xalia edw kai meres ths kanoume me enesh trith mera antibiwsh ala den blepw megalh allagh kai phre kai duo meres xapaki apo emena sumptwmata muxoules lio bhxa brasimo akourastika anoreksia den trwei tpt xthes afou diabase edw liga mhnhmata ths edwsa me surigga nero kai mia konserba ligo ligo me to zori na trwei h eikona genika ligo belitiwthike ala pote tha trwei pali monh ths kai poso tha xreiastei na parei thn antibiwsh perimenw kamia sumoulh sas phgame kai sto giatro fusika ala den blepw idaiterh allagh sthn gatoula mou .

thalassinh
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/11/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες Empty Απ: Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Νοε 23, 2016 3:55 pm

Καλησπέρα και καλως ήρθες στο φορουμ!

Απο αυτα που περιγράφεις το γατάκι σου έχει προχωρημενα συμπτώματα ρινοτραχειτιδας και σιγουρα θα χρειαστει μια μιακροχρονια θεραπεια θαρρω πανω απο 15 μέρες.

Τι ηλικια έχει το γατάκι καταρχας γιατι οσο πιο μικρο ειναι τοσο πιο ευασθητο ειναι!
Ποσο καιρο έχει να φαει ? Πολυ καλα κάνεις που την ταϊζεις με την συρριγα. Αν δεν τρωει τιποτα απολύτως μπορει ο γιατρος να της βάλει ορο διοτι κινδυνεύει να αφυδατωθει κιολας. Δεν πρέπει το ζώο να μενει νηστικο ειδικα αν περάσουν 2-3 μέρες!
Θα έπρεπε ο γιατρος που το πας να σου έχει δώσει απαντήσεις στα θέματα που ρωτάς.   Βελτιωση δεν θα δεις άμεσα ως προς τον συμπτώματα, αλλα θα πρέπει σιγα σιγά να παιρνει τα πάνω του και να τρέφεται. Πιθανοτατα έχει πυρετο και δεν έχει ορεξη.

Μετέφερα το ποστ σου σε νεο δικο σου θέμα.
Επισης σε παρακαλώ να γράφεις στα ελληνικα για την διευκολυνση των μελών του φορουμ.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες Empty Απ: Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες

Δημοσίευση από thalassinh Πεμ Νοε 24, 2016 9:29 am

kalhmera kai euxaristw polu gia thn apanthsh

Dustuxws den mporw na grapsw me ellhnika stoixeia dioti to lap top mou einai kseno den exei ellhnika plhktra zhtw sugnwmhn gia thn talaiporia sto diabasma kai genika mia polu glukia kalhmera se olous .


to gataki mou h speedy nai exei kruoma kai akourastika etsi eipe o giatros eixe na faei tris meres kai o giatros eipa oti an den etrwge kai thn epomenh h mera auto tha eprepe na kanei tha ths ebazw oro , apo xthes omws trwei polu kalutera aukshse thn posothta sto faghto dld ths dinw peripou 10 mikres surigges faghto ennow ksekinhsame me molis pente . Shmera thn blepw kalutera kai an kai ta gatakia mou einai ola einai adespota ta mazepasa giati tha pethainane einai kathemia ths ksexwristh me polla xarismata . Euxaristw polu gia thn apanthsh nai tha parei meres to blepw tha pame pali sto giatro shmera thn ksekinaw me antibiwsh se xapaki pali dialummeno se neraki elpizw na thn glutwsh . Xairomai pou uparxei auto to FORUM KAI TO BRHKA TUXAIO giati oxi mono mathaineis ala parhgorei kai twn idiwkthth psyxologika kai auto me boithse kai emena polu . H apelpisia to na mhn ksereis ti na kaneis kai na blepeis to zwaki na upoferei den perigrafetai ala ta exete hsei ola auta eimai sigourh . Pros to paron euxaristw para polu gia thn apanthsh thn gatoplikth kai tha diabasw suxna edw na mathainw kai kainoureia pragmata pou den kserw akoma mias kai den eixa gates pote palia para mono skulaki . oksmily3 Smile

thalassinh
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/11/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες Empty Απ: Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες

Δημοσίευση από belezza Πεμ Νοε 24, 2016 8:42 pm

καλως ηρθες στην παρεα και καλη διαμονη μαζι με το γατακι σου.ειχαμε και μεις προβλημα με ρινοτραχειτιδα και ηταν πραγματικα δυσκολο.ο δικος μου γατος εκανε θεραπεια περιπου 1 μηνα με αντιβιωση και σιροπι ξεχωριστα.
ελπιζω για το γατακι σου να πηγαινει καθε μερα και καλυτερα.περαστικα του
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Το γατάκι μου είναι χάλια εδω και μέρες Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης