gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κτηνιατρείο

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 8:59 pm

Γεια σας δεν ξέρω αν επιτρέπονται ονόματα κτηνιάτρων και τα σχετικά γιαυτό και θα πω απλά το μέρος...έχω έναν γατούλη ονόματι Αγκαλίτσα και η ιστορία της αρρώστιας του είναι εδώ : http://www.gatospito.com/t12707-topic  θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω ότι


ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ για όσους έχουν ζωάκι συντροφιάς <<<< να ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΠΟΤΕ στο ....... . Ο αντικαταστάτης του γιατρού μου ας πούμε εκεί ( Ο γιατρός μου έλειπε εξωτερικό και είχε τοιχοκολλημένα απ΄΄εξω κάποια νοσοκομεία και το συγκεκριμένο πολυιατρείο)έβαλε καθετήρα στο ζωάκι μου ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ.Επίσης η καλλιέργεια ούρων μου είπε ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί γιατί το γατάκι μου έχει και καλά 3 μικρόβια ενώ αν είχε 2 θα γινόταν.Όλο αυτό το σκηνικό μου στοίχισε 100 ευρώ τα οποία εννοείται θα τα ξαναέδινα για το ζωάκι μου αλλά να υπάρχει αποτέλεσμα και όχι κοροιδία.
Απλά ενημερώνω...να προσέχετε...

Πραγματικά είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη για τον πόνο και το σοκ που υπέστη χωρίς λόγο το γατάκι μου ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Smokys στις Τρι Νοε 22, 2016 9:19 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Αλλαγή τίτλου και αναφορά σε επαγγελματίες)
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Τρι Νοε 22, 2016 9:22 pm

Η αναφορά σε επαγγελματίες απαγορεύεται είτε είναι θετική είτε είναι αρνητική, αναφέρεται και στους όρους χρήσης του Γατόσπιτου. !

Αρθρο 4, παρ. 5 - Οροι χρήσης

"Απαγορεύεται ρητά η ονομαστική αναφορά ή άμεση ή έμμεση υπονόηση κτηνιάτρων και λοιπών επαγγελματιών κατά τρόπο που δύναται, κατά την απόλυτη κρίση των συντονιστών της Δημόσιας Συζήτησης του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ, να βλάψει την τιμή και την υπόληψή τους και να προκαλέσει οποιαδήποτε νομική εμπλοκή για το ΓΑΤΟΣΠΙΤΟ. Όλα τα σχετικά μηνύματα θα μεταφέρονται χωρίς προειδοποίηση σε μη εμφανή χώρο του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ και θα τίθενται στη διάθεση των αρμοδίων αρχών, σε περίπτωση που ζητηθεί. Η σύσταση κτηνιάτρων και λοιπών επαγγελματιών απαγορεύεται και εφεξής μπορεί να διενεργείται μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος."

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 9:27 pm

Δεν το ήξερα τότε διαγράφω το τοπικ απλά πιστεύω ότι θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση για τα παθήματα μας ώστε να μην δημιοργηθούν σε άλλους γατογονείς
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 9:28 pm

Πώς μπορώ να το διαγράψω ;
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Τρι Νοε 22, 2016 9:35 pm

Lilina7 έγραψε:Δεν το ήξερα τότε διαγράφω το τοπικ απλά πιστεύω ότι θα πρέπει να υπάρχει ενημέρωση για τα παθήματα μας ώστε να μην δημιοργηθούν σε άλλους γατογονείς

Καταλαβαίνω τη στενοχώρια σας, αλλά όμως το Γατόσπιτο δεν είναι δικαστήριο ώστε να γίνονται κρίσεις επι επαγγελματιών και όχι μόνο, διότι όπως εσείς είχατε μια "άτυχη" στιγμή, κάποιοι άλλοι μπορεί να είχαν πολύ περισσότερες "τυχερές" στιγμές, και είναι άδικο να κρίνουμε κάποιον επαγγελματία από μια και μόνο δεδομένη στιγμή και μάλιστα εν θερμό.

Δεν υπάρχει λόγος να σβηστεί το θέμα,μπορεί κάποια μέλη που το διάβασαν να σας ρωτήσουν με PM και να τους απαντήσετε με PM αντίστοιχα.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 9:41 pm

Εν μέρει συμφωνώ σε αυτό που λέτε απλά μπορεί όντως αυτές οι "τυχερές " στιγμές που λέτε να ήταν ή είναι όντως τυχερές γι'αυτό και το έφερα για συζήτηση προς ενημέρωση και μόνο άλλωστε ό,τι έγινε έγινε δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει σε αυτό.Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση διάβασα και τους κανόνες και είμαι έτοιμη για αποφυγή άλλων τέτοιων λαθών Smile
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από belezza Τρι Νοε 22, 2016 9:56 pm

χωρις να εναντιωνομαι στους ορους του γατοσπιτου ουτε και εχω αυτη την προθεση,θα ελεγα οτι επαγγελματιες που δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους θα επρεπε να αναφερονται,εστω  μεσω καποιας ενδειξης για να μην την πατανε και αλλοι.αλλωστε προκειται για ψυχες.
η σιωπη  μας τους καλυπτει και συνεχιζουν  ανενοχλητοι.
φυσικα και μπορει να συμβει και το λαθος και η ατυχη στιγμη.οταν ομως ,αντιλαμβανεται καποιος ιδιοκτητης ζωου την εκμεταλευση ή την προχειροτητα και την αδιαφορια,η γνωμη μου ειναι εστω με  περιγραφικο σχολιασμο να ''ζωγραφιζει'' τον εν λογω γιατρο.
αλλωστε νομιζω πως απο το ειδος του παραπονου μπορουμε να αντιληφθουμε την αληθεια των πραγματων
και για ευνοητους λογους ,οπως προανεφερα,δεν κατονομαζουμε,αν και την ευθυνη την εχει το μελος που αναφερει το ονομα  αλλα λογω ασφαλως συμμετοχης στο forum, εστω περιγραφοντας να ειναι κανεις υποψιασμενος.γιατι ζουμε σε περιεργους καιρους που πολλοι εχουν ξεχασει την αποστολη τους. και πολλα ζωακια φευγουν αδικα.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Κτηνιατρείο Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 10:19 pm

Ακριβώς έτσι πιστεύω και εγώ όποιος την έχει πατήσει ας ενημερώνει με κάποιον τρόπο τουλάχιστον για να μην την πατήσει κάποιος άλλος.Έστω και εδώ που τα συζητάμε και βλέπει κόσμος μπορεί να βοηθήσουμε κάποιον ή κάποιους και αυτό θα είναι πραγματικά κάτι το τέλειο
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Νοε 22, 2016 10:38 pm

Καλα συγνώμη πως εβαλε τον καθετήρα χωρις ναρκωση? Δεν  χτυπιοταν το ζωάκι? Δεν εχω δει πως γινεται κανονικα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κτηνιατρείο M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τρι Νοε 22, 2016 10:45 pm

Άστα !!! Εγώ δεν ξέρω καθόλου.Εμένα το καημένο αυτό είναι πολύ ήρεμο και σκέψου ότι έκλαιγε και φώναζε και δεν δάγκωσε δεν έκανε τίποτα.Εγώ δεν ήμουν παρούσα ήταν ο άντρας μου και η μαμά μου γιατί εγώ ήμουν στην δουλειά.Και μάλιστα ρώτησε αυτός ο γιατρός είναι άγριο γατί;Και του απαντήσανε όχι.Απλά σήμερα που επικοινώνησα με τον δικό μου γιατρό και του τα είπα οργίασε !!! Και η κουβέντα ξεκίνησε όταν του είπα ότι πονούσε πολύ ο Αγκαλίτσας μου με τον καθετήρα και μου είπε γιατί δεν του κάνανε νάρκωση;Και καταλαβαίνετε.................
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Τετ Νοε 23, 2016 12:05 am

Μια χαρά έχουμε καταλάβει όλοι, μην ανησυχείς για αυτό και μην έχεις καθόλου αμφιβολία περί τούτου !!!

Απλά ακολουθούμε το νόμο ο οποίος είναι σαφείς. και επι πλέων έχουμε βρεθεί σε δυσάρεστη θέση με νομικό θέμα που προέκυψε από σχόλια που φωτογράφιζαν εταιρεία !!!

Για αυτό και επειδή δεν έχουμε διάθεση να " τρέχουμε ", απλά δεν το επιτρέπουμε εξ αρχής.

Αναφέρομαι στο νόμο περί δυσφήμιση. και οποιοδήποτε αρνητικό σχόλιο γίνεται κατά νομικού ή φυσικού προσώπου, είναι εξ αρχής δυσφήμιση και μπορεί να επισύρει νομικά θέματα.

Οπότε θα παρακαλούσα όλους να είναι πιο προσεκτικοί σε τέτοια θέματα.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από belezza Τετ Νοε 23, 2016 3:42 pm

Smokys έγραψε:Μια χαρά έχουμε καταλάβει όλοι, μην ανησυχείς για αυτό και μην έχεις καθόλου αμφιβολία περί τούτου !!!

Απλά ακολουθούμε το νόμο ο οποίος είναι σαφείς. και επι πλέων έχουμε βρεθεί σε δυσάρεστη θέση με νομικό θέμα που προέκυψε από σχόλια που φωτογράφιζαν εταιρεία !!!

Για αυτό και επειδή δεν έχουμε διάθεση να " τρέχουμε ", απλά δεν το επιτρέπουμε εξ αρχής.

Αναφέρομαι στο νόμο περί δυσφήμιση. και οποιοδήποτε αρνητικό σχόλιο γίνεται κατά νομικού ή φυσικού προσώπου, είναι εξ αρχής δυσφήμιση και μπορεί να επισύρει νομικά θέματα.

Οπότε θα παρακαλούσα όλους να είναι πιο προσεκτικοί σε τέτοια θέματα.
δε διαφωνω .εχεις δικιο οτι πρεπει κανεις να προστατευεται,ξερω τη νομικη πλευρα του θεματος.ομως,δυστυχως σ'αυτο το κομβικο σημειο στεκονται ολοι οσοι κατα τυχη εγιναν κτηνιατροι(γιατι δεν καταφεραν να γινουν γιατροι) και αδιαφορουν για ενα ζωακι που για καποιον ειναι ο κοσμος ολος.εγραψα τη γνωμη μου ,ωστε να ξερουν πως με προσωπικο μηνυμα μπορει να δυσφημισθουν ,μηπως και αυτο τους κανει εστω,πιο προσεκτικους.
βεβαιως, δεν αναφερομαι σε οσους απο αληθινη αγαπη εγιναν κτηνιατροι και τιμουν το επαγγελμα τους
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Κτηνιατρείο Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Τετ Νοε 23, 2016 7:14 pm

belezza έγραψε:
Smokys έγραψε:Μια χαρά έχουμε καταλάβει όλοι, μην ανησυχείς για αυτό και μην έχεις καθόλου αμφιβολία περί τούτου !!!

Απλά ακολουθούμε το νόμο ο οποίος είναι σαφείς. και επι πλέων έχουμε βρεθεί σε δυσάρεστη θέση με νομικό θέμα που προέκυψε από σχόλια που φωτογράφιζαν εταιρεία !!!

Για αυτό και επειδή δεν έχουμε διάθεση να " τρέχουμε ", απλά δεν το επιτρέπουμε εξ αρχής.

Αναφέρομαι στο νόμο περί δυσφήμιση. και οποιοδήποτε αρνητικό σχόλιο γίνεται κατά νομικού ή φυσικού προσώπου, είναι εξ αρχής δυσφήμιση και μπορεί να επισύρει νομικά θέματα.

Οπότε θα παρακαλούσα όλους να είναι πιο προσεκτικοί σε τέτοια θέματα.
δε διαφωνω .εχεις δικιο οτι πρεπει κανεις να προστατευεται,ξερω τη νομικη πλευρα του θεματος.ομως,δυστυχως σ'αυτο το κομβικο σημειο στεκονται ολοι οσοι κατα τυχη εγιναν κτηνιατροι(γιατι δεν καταφεραν να γινουν γιατροι) και αδιαφορουν για ενα ζωακι που για καποιον ειναι ο κοσμος ολος.εγραψα τη γνωμη μου ,ωστε να ξερουν πως με προσωπικο μηνυμα μπορει να δυσφημισθουν ,μηπως και αυτο τους κανει εστω,πιο προσεκτικους.
βεβαιως, δεν αναφερομαι σε οσους απο αληθινη αγαπη εγιναν κτηνιατροι και τιμουν το επαγγελμα τους

Πέπη μου αναφέρθηκα γενικά, παντού υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες, και επίσης όλα είναι σχετικά, μπορεί για κάποιον ενας επαγγελματίας να είναι άχρηστος και για κάποιον αλλον να είναι ο τέλειος, όλα είναι σχετικά και τα πάντα μπορεί να έχουν και τις 2 όψεις αναλόγως το γεγονός που έγινε. Το πρόβλημα των social media γενικά, είναι ότι πολύ εύκολα κυκλοφορούν φήμες, χωρίς να μπορούν να διασταυρωθούν, πολλές φορές και με δόλο από πίσω από τέτοιες κινήσεις. Αυτό το πρόβλημα προσπαθεί να λύσει ο νόμος και για αυτό υπάρχει και αυτή η απαγόρευση. Αν κάποιος θεωρεί ότι κάποιος δεν είναι σωστός επαγγελματίας, υπάρχουν θεσμοί και τρόποι να ζητήσει το δίκιο του.

Τι θέλω να πω εν ολίγης, ότι δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε από τα λεγόμενα ενός ατόμου και ακούγοντας μόνο τη μία πλευρά, ότι τα πράγματα είναι έτσι όπως ακούγονται, και αυτό το λέω χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον/α, το λέω ως γεγονός διότι πάντα για να έχουμε πιο εμπεριστατωμένη γνώμη, πρέπει να ακούμε και τις 2 πλευρές, το ίδιο δικαίωμα πρέπει να έχουν και οι 2 πλευρές, και οι κρίνοντες να είναι ειδικοί, δεν είναι δυνατόν και πρέπων να στήνουμε ένα λαϊκό δικαστήριο και να "καταδικάζουμε" τον οποιοδήποτε επειδή απλά δεν μας άρεσε η φάτσα του, ο τρόπος του ή η αναπνοή του.

τα ίδια ισχύουν και σε προϊόντα, και σε υπηρεσίες, και όλοι έχουν μια γνώμη, μέχρι μια άλλη γνώμη τους αγγίξει τους ίδιους, τότε εναντιώνονται και θυμούνται οι ίδιοι τα περί δυσφήμισης και λαϊκών δικαστηρίων. Επίσης το έχουμε δει εδώ μέσα αρκετές φορές να συμβαίνει ανάμεσα σε μέλη μας.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Τετ Νοε 23, 2016 7:29 pm

Gatoplikti έγραψε:Καλα συγνώμη πως εβαλε τον καθετήρα χωρις ναρκωση? Δεν  χτυπιοταν το ζωάκι? Δεν εχω δει  πως γινεται κανονικα.

Βασικά ο καθετήρας στους ανθρώπους μπαίνει χωρίς νάρκωση, μόνο με ζελέ ξυλοκαϊνης, και δεν αισθάνεται τίποτα ο ασθενής, και δεν αναφέρομε στη γυναικεία ουρήθρα που είναι παιχνιδάκι, με περίπου μόλις 5 εκ. μήκος ουρήθρας, αλλά αναφέρομαι στην αντρική που ο καθετήρας έχει να περάσει περίπου 25 εκ. ουρήθρας με κάμψεις στη πορεία και να περάσει και μέσα από τον σφικτήρα του προστάτη.
Οπότε δεν ξέρω γιατί στα ζώα θα έπρεπε να υπάρχει άλλη διαδικασία, αφού έτσι και αλλιώς δεν το αισθάνονται με τη χρήση του ζελέ. φυσικά δεν είμαι γιατρός και δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει με τα ζώα, ίσως πάλι αν το ζωάκι είναι ανήσυχο να του δώσουν λίγο μέθη να ζαλιστεί.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από belezza Τετ Νοε 23, 2016 9:05 pm

οπωσδηποτε δεν ειμαστε ειδικοι και αντιλαμβανομαι απολυτως τον τροπο  και τη διαθεση με την οποια τα λες.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Κτηνιατρείο Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Τετ Νοε 23, 2016 9:30 pm

Καλησπέρα.Νομίζω ότι εξήγησα τον λόγο που ανέφερα το συγκεκριμένο περιστατικό. Επίσης ούτε έστησα κάποιο λαικό δικαστήριο ούτε έστησα κρεμάλες είπα το συμβάν για να προλάβω τυχόν τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις που μπορεί να γίνουν σε άλλους.Από την στιγμή όμως που αντιβαίνει τους κανόνες του φόρουμ ΤΕΛΟΣ δεν ξαναγίνεται.Και αυτό το ξαναείπα πιο πάνω. Ούτε είπα ότι δεν μάρεσε η όψη του ούτε η φωνή του ούτε η αναπνοή του ήμουν σαφής γιατί εξέθεσα το θέμα άλλωστε δεν πήγαινα για ανίχνευση γαμπρού έπεσα στην ανάγκη ενός γιατρού όπου έκανε προχειροδουλειά.Εγώ επειδή ακριβώς δεν είμαι γιατρός ακούω μόνο τον γιατρό μου και εκείνος μου είπε ότι ο καθετήρας και τέτοιες εφάμιλλες εξετάσεις γίνονται με νάρκωση τοπική στα ζωάκια και όχι χωρίς.Εδώ είναι ένα παράδειγμα διαφορετικής γνώμης-γνώσης δικής μου και δικής σας.Δεν αμφισβήτησα καμμία νομοθεσία ούτε τον κανονισμό εδώ μέσα απλά επεξήγησα γιατί προέβηκα στην δημοσιότητα αυτού του θέματος. Όσον αφορά το νομικό του θέματος όταν έχεις αποδείξεις κανείς δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα και επειδή όταν κάποιες υπηρεσίες/προιόντα/γιατροί ή και άλλα επαγγέλματα το γνωρίζουν ότι έχεις αποδείξεις τότε ακόμα περισσότερο δεν σου κάνουν τίποτα.Και τελειώνοντας..πράγματι ο καθένας μας έχει την δική του γνώμη και οπτική για πολλά και διάφορα θέματα άλλωστε η γνώση και εμπειρία του ενός είναι η άγνοια και απειρία του άλλου έτσι ώστε να υπάρχει συμπλήρωση...το παν λοιπόν είναι να γίνεται μια όμορφη συζήτηση χωρίς να προκαλούνται "θέματα" από το πουθενά Smile
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Νοε 24, 2016 1:01 am

Αγαπητή Lilina7, σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα στο δικό σας συμβάν, οι αναφορές μου έγιναν σε γενικά θέματα τα οποία έχουν συμβεί εδώ μέσα κατά καιρούς, οπότε μην αρπάζεστε, είσαστε αρκετά νέα στο forum, ώστε κάποια θέματα να μην τα γνωρίζεται ότι έχουν συμβεί μέσα στα χρόνια λειτουργίας αυτού το φορουμ, εξάλλου κανείς δεν αμφισβήτησε το καλό της προθέσεως σας, και αυτό φάνηκε από την απάντηση που σας έδωσα εδώ http://www.gatospito.com/t12712-topic#832583,

Ολη η παραπάνω συζήτηση έγινε με αφορμή αυτό που είπε η αγαπητή μου belezza, για αυτό και τόνισε στην απάντηση της "αντιλαμβάνομαι απολυτως τον τρόπο και τη διάθεση με την οποία τα λες." ώστε να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις και δεν έχει καμία σχέση με τα όσα μας είπατε εσείς.

grouphug

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Πεμ Νοε 24, 2016 4:45 pm

Οκκκκκκκκκκκκκ τότε.Λέγομαι Ελπίδα και χαίρομαι που είμαι ανάμεσα σας.Πραγματικά δεν έγραψα αυτό το θέμα από δόλο.Θα χαρώ να τα ξαναπούμε.Γατοφιλιά Veryhappy oksmily3
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Νοε 24, 2016 11:55 pm

Καλώς μας ήρθες Ελπίδα !!!

φυσικά και θα τα λέμε !!!

Περάστε και από εδώ να μας συσπήσετε τα γατούνια σας !!!
oksmily3

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Κτηνιατρείο Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κτηνιατρείο Empty Απ: Κτηνιατρείο

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 26, 2016 12:27 am

Ναιιιι το έχω ήδη κάνει περάστε να δείτε τον Αγκαλίτσα μου http://www.gatospito.com/t12709-topic#832720
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : Κτηνιατρείο Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης