gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

+3
belezza
LAROGATA
Lilina7
7 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Παρ Νοε 18, 2016 12:56 pm

Καλημέρα στην γατοπαρέα..έχω καιρό να γράψω συγχωρείστε με...αλλά αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τον γατούλη μου...εδώ και 2-3 μέρες πήγαινε συνέχεια στην τουαλέτα και έκανε μόνο κακάκια και με δυσκολία τσίσα...πήρα τον γιατρό μου αλλά έλειπε εξωτερικό και έτσι τον πήγα στο πολυιατρείο μικρών ζώων στην Πατησίων...εκεί διαπιστώθηκε ότι είχε ένα θεματάκι μικρό με τα ούρα του (κάτι σαν ουρολιθίαση)..του έκανε ο γιατρός εκεί εξετάσεις..του έβαλε καθετήρα και του πήρα δείγμα και το έστειλε για ανάλυση και μου έδωσε αντιβίωση για να το προλάβω μην γίνει τεράστιο το πρόβλημα και κάτι κονσέρβες ειδικές για αυτό το θέμα "prescription s/d" και τα ίδια ξερά να τρώει για τουλάχιστον είκοσι μέρες....το πρόβλημα μου είναι ότι ο γατούλης μου δεν τρώει..ούτε τρώει τις κονσέρβες ούτε τα ξερά ( που και τα δύο περιέχουν φάρμακο που διασπάει τους κρυστάλλους στην κήστη του και βοηθάνε) ούτε πίνει νερό από χθες.Είμαι σε απόγνωση γιατί δεν μπορώ να τον βλέπω να μην τρώει...επίσης τσίσα από χθες δεν έχει κάνει...βέβαια όρεξη για παιχνίδι κτλ έχει...Σας παρακαλώ όποια συμβουλή μου δώσετε είναι πολύ σημαντική....


Να πω επίσης ότι μόλις εισήλθα στο σαιτ σας. Καλώς σας βρήκα <3
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 18, 2016 1:34 pm

Lilina7 έγραψε:Καλημέρα στην γατοπαρέα..έχω καιρό να γράψω συγχωρείστε με...αλλά αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τον γατούλη μου...εδώ και 2-3 μέρες πήγαινε συνέχεια στην τουαλέτα και έκανε μόνο κακάκια και με δυσκολία τσίσα...πήρα τον γιατρό μου αλλά έλειπε εξωτερικό και έτσι τον πήγα στο πολυιατρείο μικρών ζώων στην Πατησίων...εκεί διαπιστώθηκε ότι είχε ένα θεματάκι μικρό με τα ούρα του (κάτι σαν ουρολιθίαση)..του έκανε ο γιατρός εκεί εξετάσεις..του έβαλε καθετήρα και του πήρα δείγμα και το έστειλε για ανάλυση και μου έδωσε αντιβίωση για να το προλάβω μην γίνει τεράστιο το πρόβλημα και κάτι κονσέρβες ειδικές για αυτό το θέμα "prescription s/d" και τα ίδια ξερά να τρώει για τουλάχιστον είκοσι μέρες....το πρόβλημα μου είναι ότι ο γατούλης μου δεν τρώει..ούτε τρώει τις κονσέρβες ούτε τα ξερά ( που και τα δύο περιέχουν φάρμακο που διασπάει τους κρυστάλλους στην κήστη του και βοηθάνε) ούτε πίνει νερό από χθες.Είμαι σε απόγνωση γιατί δεν μπορώ να τον βλέπω να μην τρώει...επίσης τσίσα από χθες δεν έχει κάνει...βέβαια όρεξη για παιχνίδι κτλ έχει...Σας παρακαλώ όποια συμβουλή μου δώσετε είναι πολύ σημαντική....


Να πω επίσης ότι μόλις εισήλθα στο σαιτ σας. Καλώς σας βρήκα <3
To καλυτερο θα ηταν να επικοινωνησεις ή να πας παλι απ΄το γιατρο σας,οι ειδικες τροφες βεβαια ειναι ανοστες και δεν τις τρωνε μ' ευχαριστηση ,αλλα τ'οτι δεν πινει νερο δεν δικαιολογειται.Περαστικα στο γατουλη σας
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 18, 2016 1:34 pm

Lilina7 έγραψε:Καλημέρα στην γατοπαρέα..έχω καιρό να γράψω συγχωρείστε με...αλλά αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τον γατούλη μου...εδώ και 2-3 μέρες πήγαινε συνέχεια στην τουαλέτα και έκανε μόνο κακάκια και με δυσκολία τσίσα...πήρα τον γιατρό μου αλλά έλειπε εξωτερικό και έτσι τον πήγα στο πολυιατρείο μικρών ζώων στην Πατησίων...εκεί διαπιστώθηκε ότι είχε ένα θεματάκι μικρό με τα ούρα του (κάτι σαν ουρολιθίαση)..του έκανε ο γιατρός εκεί εξετάσεις..του έβαλε καθετήρα και του πήρα δείγμα και το έστειλε για ανάλυση και μου έδωσε αντιβίωση για να το προλάβω μην γίνει τεράστιο το πρόβλημα και κάτι κονσέρβες ειδικές για αυτό το θέμα "prescription s/d" και τα ίδια ξερά να τρώει για τουλάχιστον είκοσι μέρες....το πρόβλημα μου είναι ότι ο γατούλης μου δεν τρώει..ούτε τρώει τις κονσέρβες ούτε τα ξερά ( που και τα δύο περιέχουν φάρμακο που διασπάει τους κρυστάλλους στην κήστη του και βοηθάνε) ούτε πίνει νερό από χθες.Είμαι σε απόγνωση γιατί δεν μπορώ να τον βλέπω να μην τρώει...επίσης τσίσα από χθες δεν έχει κάνει...βέβαια όρεξη για παιχνίδι κτλ έχει...Σας παρακαλώ όποια συμβουλή μου δώσετε είναι πολύ σημαντική....


Να πω επίσης ότι μόλις εισήλθα στο σαιτ σας. Καλώς σας βρήκα <3
To καλυτερο θα ηταν να επικοινωνησεις ή να πας παλι απ΄το γιατρο σας,οι ειδικες τροφες βεβαια ειναι ανοστες και δεν τις τρωνε μ' ευχαριστηση ,αλλα τ'οτι δεν πινει νερο δεν δικαιολογειται.Περαστικα στο γατουλη σας
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Παρ Νοε 18, 2016 1:37 pm

Σας ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση. Να είστε καλά.Είναι ανόρεχτος αν και ψιλοπαίζει...θα του βάλω με σύριγγα λίγο νεράκι .Τις καινούριες τροφές που του πήρα ούτε καν τις αγγίζει.Ούτε τις νέες κονσέρβες που ναι είναι άνοστες και ειδικές για αυτό το πρόβλημα αλλά ούτε και τα νέα ξερά της Royal canin urine . Έχω αγχωθεί πολύ γιατί δεν θέλω να μου πάθει τίποτα πιο επικίνδυνο.Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και ο γιατρός μου λείπει εξωτερικό και θα έρθει από Δευτέρα !!! Sad((((
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Παρ Νοε 18, 2016 9:34 pm

καλησπερα και καλως ηρθες.επειδη μεσολαβει το σ.κ και οι αντιδρασεις του μπορει να μην αποδεικνυουν τιποτα,μπορει ομως να φανερωνουν και κατι δυσκολο,θα συμφωνησω με τη larogata  και θα προτεινα να επικοινωνησεις παλι με γιατρο.ειτε αυτους που τον πηγες στην πατησιων ειτε καποιον αλλο εφημερευοντα κατα το σ.κ,μεχρι να ερθει ο γιατρος σου
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 8:33 pm


Καλησπέρα σας.Λοιπόν τα νέα μου είναι σχετικά καλά..ο "Αγκαλίτσας" μου κάνει τσίσα του αλλά πάνω του !!! Η εξέταση η πρώτη βγήκε και δεν έχει τίποτα το κακό απλά περιμένουμε από Δευτέρα την ανάλυση ούρων γιατί επειδή κάνει τσίσα του πάνω του ( χθες και προχθές παραπονιόταν γιατί το τσουζε το καημένο) πρέπει να έχει μικρόβιο οπότε όταν έχουμε τις απαντήσεις με την κατάλληλη αντιβίωση θα θεραπευτεί.Ο γατούλης μου έχει ουρολοίμωξη που την προλάβαμε στην αρχή και κυστίτιδα. Από τα ξημερώματα πάει μόνος του στο νερό και πίνει απλά δεν μου τρώει τίποτα.Έχω επικοινωνήσει πολλές φορές με τον αντικαταστάτη γιατρό και μου είπε να του δώσω φαγάκι με σύριγγα ή με το δάχτυλο να του βλαζω στο στόμα και εκεί είναι που έχω αγχωθεί με το ζόρι του έδωσα την αντιβίωση το πρωί δεν μου άνοιγε το στόμα με τίποτα.Επίσης επειδή δεν μου τρώει κάτι έβγαλε υγρά από το στομάχι του και μου έδωσε ο γιατρός και του πήρα το peptonorm που είναι για όσοι δεν τρώνε και πίνουν αντιβίωση.Δίνω όλες αυτές τις πληροφορίες μπας και αντιμετώπισετε και εσείς τέτοια θέματα που το απεύχομαι.Τι να πω θέλω να ξαγίνει όπως ήταν το γατουλινάκι μου Sad
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από ZIZIKOS Σαβ Νοε 19, 2016 8:51 pm

Κατ αρχήν περαστικά στο γατούλη σου.

Τώρα που βρήκες τι φταίει θα πάνε όλα καλά με την αντιβίωση.

Δοκίμασε να του δώσεις λίγο φαγάκι με τη σύριγγα απο το πλάι. Κράτησέ τον στα γονατά σου,να κοιτάζει μπροστά και ανοιξέ του το στόμα και βάλε τη σύριγγα ανάμεσα στα πλαινά δοντια που κάνουν ένα κενό για να φάει έστω και λίγο. Μόνο μη του δώσεις πολύ μήπως το κάνει εμετό.

Καλή επιτυχία κι Εύχομαι να πάνε όλα καλά κι ακόμα καλύτερα.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 9:11 pm

Σας ευχαριστώ πολύ. Του δωσα τωρα το φάρμακο για το στομαχάκι το πεπτονορμ γιατί πρέπει να είναι νηστικό και σε λιγάκι θα το ξυπνήσβ και σιγά σιγά θα δοκιμάσω με χεράκι 2-3 μπουκίτσες γιατί όπως σωστά είπατε αν του βάλω πολύ θα κάνει εμετό.Και μετά πάλι από κανα μισάωρο θα του δώσω και την αντιβίωση.Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να το ξεπεράσουμε.Είμαι ειλικρινά χάλια..από κει πλέον που δεν έκανε τσίσα τώρα τα κάνει πάνω του εκεί που κοιμάται και κάθεται !!! Εύχομαι υγεία σε όλους σας και στα ζωάκια σας.Θα επανέλθω με νεότερα.Σας ευχαριστώ και πάλι
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 9:12 pm

Τι κουκλάκια ζωάκια έχετε.Να σας ζήσουν
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Σαβ Νοε 19, 2016 9:26 pm

ευχομαι  να πανε ολα καλα με το γατουλη σου.ισως το πεπτονορμ να αντικαθιστα καπως το φαγακι και να μη χρειαζεται αμεσως. στη συνεχεια πιστευω πως θα βοηθησει να ανοιξει η ορεξη,οποτε να αρχισει να τρωει λιγο.τα τσισακια μηπως τα κανει επανω του απο φοβο ?μηπως φοβαται να παει στην αμμολεκανη,γιατι τη συσχετησε με πονο?
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 9:35 pm

Απ'ότι καταλαβαίνω τα κάνει εκεί που κοιμάται και κάθεται επειδή αμόλησε..πως να το πω χαλάρωσε γιατί πλέον κάνει τσίσα χωρίς υπερπροσπάθεια ενώ μεχρι και χθες το έτσουζε το πουλάκι του.Πάιζει ρόλο και το μικροβιάκι που μου είπε ότι έχει ο γιατρός.Μάλλον αυτό,Πριν λίγο πχ σηκώθηκε και πήγε στο χώμα του κανονικά.Δεν θα του το δωσω αμέσως σωστά λέτε απλά να περάσει καμμιά ώρα να του δώσω 2 μπουκιές έστω και μετά την αντιβίωση.Αφήστε που έχω αγχωθεί με τι να τρώει πλέον
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Σαβ Νοε 19, 2016 9:39 pm

οντως ,αυτο με το φαγητο ειναι ενα σοβαρο αγχος κυριως οταν εχεις αρσενικο και στειρωμενο,με βαση οσα μας λενε οι γιατροι.επισης κι'εγω εχω αρσενικο και το προσεχω οσο μπορω γιατι το φοβαμαι.ευχομαι να γινει γρηγορα καλα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 10:15 pm

Θα σας πω εγώ είχα πάρει στην αρχή του είχα πάρει ακριβή τροφή από pet city συγκεκριμένα την royal canin αλλά δεν την ήθελε με τπτ.Και χώματα επίσης.Μετά από αλλαγές κατέληξα σε αυτές που λάτρευε του λιντλ τις τετράγωνες και χώμα λεβάντα από Σκλαβενίτη.Μιλάμε έκλαιγε με το που τις άνοιγα.Πλέον του έδωσε ο γιατρός τις s/d prescription οι οποίες είναι καταπληκτικές αλλά και πάλι δεν τις τρώει...και ξερά urine της Royal canin και τα δύο είναι ειδικά για τσισοκαταστάσεις :p δεν τα τρώει με τίποτα.Ακόμα αυτό με τα ούρα το παθαίνουν κυρίως στειρωμένοι αρσενικοί που έχουν την προδιάθεση.Και οι μεν λένε ότι το παθαίνουν από κονσέρβες οι δε από ξερά.Φίλες μου που τα ταίζουν μόνο με ακριβές ας το πούμε τροφές πάλι έχουν θέματα οπότε κρίνω ότι παό τύχη και προσοχή ζούνε τα κακόμοιρα.Επομένως αποφάσισα να του δίνω μία τα δικά του μία τα ακριβά και να του τα μπερδεύω τι να κάνω....δεν ξέρω...προσπαθούμε για το καλύτερο αλλά δεν ξέρουμε και με ακρίβεια ποιο είναι :/
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 19, 2016 10:17 pm

Του δωσα με το χεράκι ένα κουταλάκι του γλυκού φαγητό αλλά δεν θέλει άλλο.Σύριγγα δεν χρησιμοποίησα γιατί δεν έχω την ειδική για τις τροφές και ακόμα που την έκανα νερουλή να περάσει δεεεεεε..
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Κυρ Νοε 20, 2016 12:20 pm

καλημερα.ειδα  οτι εστω λιγακι εφαγε.σιγουρα θελει το φαρμακο το χρονο του να δρασει.
τωρα για τις τροφες,πραγματικα ειναι γριφος.ο δικος μου γιατρος  λεει κοσερβακι 1-2 φορες την εβδομαδα.βασικη τροφη η ξηρα.
αλλοι λενε και πως θα παιρνει υγρα χωρις την υγρη τροφη.
ο κτηνιατρος μου βεβαια ,μου επεσημανε οτι συνδεεται το ουροποιητικο των αρσενικων με τη στειρωση ,οποτε θελει προσοχη το φαγητο.
εγω τι κανω? ανακατευω φακελακι 1/4 την ημερα urinary(royal)  με ξηρα παλι urinary ή sterlized (hills ή royal,αν και αναλογα τα οικονομικα παιρνω και τονους) .ετσι η υγρη τροφη δινει γευση και στην ξηρα.
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Κυρ Νοε 20, 2016 6:10 pm

Ναι το καλύτερο τελικά είναι αυτό εγώ του βάζω μισή κονσερβούλα σπό τις μικρές και δίπλα ξερά γύρω στα 80γρ βέβαια πάλι σήμερα ένα ρεβιθάκι φαγητό έφαγε το πρωί για να πιει την αντιβίωση και ενώ έχει όρεξη και πάει στι χώμα του πίνει και νεράκι πάλι δεν λέει να φάει και έχω απελπιστεί...
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Κυρ Νοε 20, 2016 9:46 pm

καλησπερα.το καλυτερο ειναι αυριο να επικοινωνησεις με καποιο γιατρο.αν εχει επιστρεψει ο δικος σου ,ακομα καλυτερα.ετσι θα σου φυγει και το αγχος.ευχομαι να πανε ολα καλα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Κυρ Νοε 20, 2016 10:02 pm

Αύριο γυρνάει ο γιατρός μου και θα τον ενημερώσω εννοείται περιμένω και την ανάλυση ούρων από τον αντικαταστάτη κ.ο.κ Πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό το θέμα με το φαγητό γιατί διάθεση για παιχνίδι έχει, πάει στο χώμα του, πίνει και νεράκι ε...έλεος αχαχαχα του δωσα την γαστρική προστασία τώρα θα επιχειρήσω να δώσω και την αντιβίωση...Σας ευχαρισώ πολύ καλή τύχη σε όλα τα γατόπαιδα μας
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 21, 2016 12:12 pm

mati mati mati mati mati mati
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Πεμ Νοε 24, 2016 8:39 pm

Κορίτσια μου καλησπέρα.Έχω απαυδήσει και θέλω τα φώτα σας.Ο Αγκαλίτσας πάει πολύ καλά αλλά ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ την νέα κονσέρβα.Ο γιατρός μου είπε να του δίνω την s/d prescription την κονσέρβα, τα ξερά της urine Royal Canin, την Bayctril την αντιβίωση και μία πάστα σαν συμπλήρωμα διατροφής την uropet.Το πρόβλημα μου είναι ότι ότι την κονσέρβα ούτε καν την αγγίζει και είναι αυτό που υποτίθεται πρέπει.Μα τι να κάνω πια;Εχω δοκιμάσει θεωρώ κάθε τρόπο............έχετε να μου προτείνετε κάτι ως πιο έμπειρες? Sad No
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Πεμ Νοε 24, 2016 8:48 pm

απ'οτι μπορω να καταλαβω οι ειδικες τροφες σιγουρα δεν ειναι τοσο νοστιμες και αν συνυπολογισεις οτι οι γατες ειναι πολυ περιεργα οντα στο φαγητο και δεν τους αρεσουν οι αλλαγες ,ισως το εξηγησεις.την ξηρα τροφη της royal urinary τη δινω κι'εγω.τη νοσοκομειακη που αναφερεις δεν την ξερω.ρωτησε το γιατρο σου αν επιτρεπεται να ανακατευες λιγη απο την απλη urinary σε φακελακι της royal με την κλινικη,μηπως το φαει καλυτερα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Πεμ Νοε 24, 2016 8:53 pm

Ναι ανακάτεψα και την παλιά με την νέα...άλλη φορά του την ξεχώρισα σε μπουκίτσες και σκέτη αυτή και με την παλιά μαζί αλλά τίποτα.Σαν να μου λέει τι μουδίνεις και τρώω........ουφ αγχώθηκα...........
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Πεμ Νοε 24, 2016 9:01 pm

επανω στο αγχος ολοι εχουμε περιορισμενες ιδεες.τι να πω?μηπως να τον αφηνες ,ωστε να δεις σε περιπτωση που πεινασει αν το φαει?αυριο ομως αν ειναι ακομα νηστικος τηλ.στον κτηνιατρομηπως σου συστησει και  κατι αλλο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Πεμ Νοε 24, 2016 10:19 pm

Τον έχω αφήσει αλλά και πάλι τίποτα το περιφρονεί.Ο γιατρός που επικοινώνησα μου είπε να τον αφήσω μόνο ξερά...τι να πω..βέβαια με τα συμπληρώματα είναι οκ αλλά και πάλι είναι οκ;;;....Με καταλαβαίνετε τι εννοώ....σας ευχαριστώ πάντως πολύ για τις απαντήσεις σας oksmily3 Smile
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Νοε 24, 2016 10:50 pm

Δεν υπάρχει καμμία άλλη κονσέρβα που να κάνει για τη περίπτωση του ?

Μήπως να ρωτούσες το γιατρό αν θα μπορούσες να του την ανακατεύεις με καμμια άλλη όχι απαραίτητα ουρολογική ή αν την ανακατέψεις με τη ξηρά ?
Είναι και άνοστες ρε γμτ και περιορισμένη η επιλογή.

Πόσο καιρό θα πρέπει να κάνει αυτή τη διατροφή ?
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Παρ Νοε 25, 2016 8:26 pm

Καλησπέρα σε όλους.Θα πρέπει να τρώει αυτές τις ειδικές τροφές τουλάχιστον για έναν μήνα και το συμπλήρωμα διατροφής ( την πάστα ουροπετ) για τουλάχιστον 4 μήνες.Την κονσέρβα δεν την τρώει με τίποτα εδώ δεν τρώει ούτε την παλιά ωστόσο τα ξερά της urine Royal Canin τα τρώει με όρεξη και μου είπε ο γιατρός ας τρώει μόνο ξερά για αρχή και να μην ανησυχώ.....αλλά επειδή παίρνει και την αντιβίωση σκεφτόμουν μήπως έπρεπε και κονσέρβα....
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Νοε 25, 2016 8:43 pm

Δοκημασε και την κονσερβα της royal (urinary), σε εμενα το ετρωγαν πιο ευχαριστα. Εναλλακτικα υπαρχει και της purina (αν θυμαμαι καλα) που εχει σχετικες κονσερβες πατε σε διαφορες γευσης.
Αν δεν πιανει ουτε αυτο ρωτησε το γιατρο μηπως να ανακατευες την κονσερβα της royal με καποιο αλλο που εχει τονο (αν του αρεσει βεβαια).
Παραλληληα καλο θα ηταν να τον ενθαρρηνεις να πινει περισσοτερο.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Παρ Νοε 25, 2016 10:25 pm

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Αυτό θα κάνω και θα δω.Εμένα το γατί είναι περίεργο πχ δεν τρελαίνεται για τόνο που άλλα κλαίνε για να φάνε.Τρώει πχ κάποιες φορές λίγο κοτόπουλο και κάποιες άλλες μπιφτέκι.Δεν έχει κάτι στανταρ να του αρέσει.Περίεργη εγώ στο φαγητό περίεργο και αυτό. fancat Ωστόσο παρατήρησα ότι μου τρώει πολύ πιο λίγο από πριν...ίσως επειδή ακόμα είναι σε ιατρική αγωγή...αλλά τι να πω...υπό παρακολούθηση το έχω...
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Παρ Νοε 25, 2016 11:20 pm

οπωσδηποτε αφου ειναι αδιαθετο δε θα 'χει τρελη ορεξη.σιγα σιγα θα του ανοιξει η ορεξη φανταζομαι.
παντως και μενα ο γατος μου τονο δεν τρωει.ισως επειδη δεν του το εμαθα απο μικρο
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Παρ Νοε 25, 2016 11:26 pm

Ναι ακριβώς έτσι.Και εγώ τώρα πριν λίγο του άνοιξα μια παλιά κονσέρβα και έφαγε με αρκετή όρεξη του γιατρού ούτε καν.Δεν τον πιάνεις ποτέ Laughing
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από belezza Σαβ Νοε 26, 2016 1:09 pm

μωρε τι κουκλος ειναι αυτος.? mati mati mati matiμηπως σας εχει κουρασει?μηπως θελετε να ξεκουραστητε λιγο?τον περνουμε εμεις ευχαριστως Razz Razz doing Veryhappy Veryhappy love love
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Σαβ Νοε 26, 2016 2:17 pm

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Laughing Laughing happy2 happy2 Razz Razz Razz
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 28, 2016 11:28 am

Για κονσέρβα τονου καλύτερα να ρωτήσεις και τον γιατρο, δεν ξέρω αν ενδεικνυται για την περίπτωση γιατι μπορει να έχει αλάτια πολλα. Τώρα αυτο που μπορεις να κάνεις ειναι να παιξεις με ειδικες τροφές απο διαφορες εταιρειες
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Απ: ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Lilina7 Πεμ Δεκ 01, 2016 9:54 am

Δεν μου τρώει τα ψαρικά άντε να γλύψει λίγο και μετά πάπαλα πιο πολύ του κοτόπουλου είναι.Του γιατρού την κονσέρβα ούτε να την βλέπει δεν θέλει με τα ειδικά ξερά κάτι γίνεται αλλά θα δοκιμάσω και άλλες κονσέρβες ή μίζη κάποιων από άλλες εταιρείες να δω τι θα του αρέσει τελικά Laughing
Lilina7
Lilina7
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Ζωγράφου
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : αδεσποτάκια μόνο
Motto : Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/11/2016
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Empty Πρόβλημα οργανικό ή ψυχολογικό;

Δημοσίευση από ΓΟΗΣ Τετ Απρ 01, 2020 9:15 pm

Καλησπέρα ,Καλό μήνα και γρήγορα έξω από τα σπίτια μας (με την καλή έννοια)
Σας γράφω γιατί θα ήθελα να ακούσω μαρτυρίες όχι να στηριχθώ και να καταλήξω σε διάγνωση . Ο γάτος μου άλλωστε πήγε χθες στο γιατρό και παρακολουθείται αλλά θα ήθελα να πιστεύω ότι είναι ψυχολογικά τα αίτια . Είναι 7 ετών σχεδόν γεμάτα ,μεγαλόσωμος ,πάντα με προσοχή στη τροφή του ,στειρωμένος από τότε που μπήκε σπίτι (4 1/2 χρόνια πριν ) και fit ( αρχοντικός αλλά όχι μπουλούκος) Εδώ και 2 _ 3 ημέρες με κυνηγάει για να πιει νερό από τη βρύση, έχει μία νευρικότητα που δεν θεωρώ ότι είναι πάντα για παιχνίδι ,και πηγαίνει συνέχεια στις αμμολεκάνες του για μεγάλα διαστήματα μέσα στη μέρα για να ουρήσει αλλά ουρεί ελάχιστα έως καθόλου και εκεί που ήταν παστρικός έχει σημαδέψει με ούρα όλο το σπίτι με προτίμηση την εξώπορτα. Δεν είναι φραγμένη η ουρήθρα του ,δεν πονάει δεν έχει πυρετό και όταν τον ζουλάω και εγώ στην κοιλιά χαμηλά ,δεν αντιδρά .Ομολογώ ότι δεν βιώνω τα καλύτερα λόγω και μίας σημαντικής απώλειας και επίσης έξω από την πόρτα μου που διατηρώ ταίστρα γίνεται της κακομοίρας από ζευγαρώματα .Και μη μου πείτε γιατί δεν στειρώνω γιατί δεν έχω βρει καμία άκρη με φιλοζωικές και επίσης έρχονται άπειρα από παντού . Μπορούν όλα αυτά να τον επηρεάζουν σε τέτοιο βαθμό που να αντιδρά με αυτό τον τρόπο ; θα ήθελα κάποιος από σας να είχε παρόμοια ιστορια και η απάντηση να ήταν ναι .
ΓΟΗΣ
ΓΟΗΣ
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/10/2015
Mood : ΜΗ ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ  Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης