gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Πεμ Οκτ 27, 2016 5:50 pm

Γεια χαρα σε ολους!!!

Εχω ενα θεμα με τον γατουκο μου και θα ηθελα τη συμβουλη σας παρακαλω Suspect
(Ειναι η πρωτη φορα που εχω γατα)

Καταρχας να συστηθουμε..Ο γατουλης μου ειναι Βρετανικη κοντοτριχη και πολυ καλος χαρακτηρας..και ησυχος πολυ..και στειρωμενος!
Τον υιοθετησαμε μολις εγινε 11 μηνων..και τωρα ειναι 15 μηνων, εμβολιασμενος τα παντα ολα!
Οταν τον πηραμε σπιτι εδω στα ξενα (ολλανδια) δεν υπαρχει διαθεσιμη η τροφη που ετρωγε οποτε του πηραμε την royal canin steralized. παρατηρησα λιγο αιμα στα κοπρανα κ καπως σαν διαρροιες που κ που με βλεννα.
Δεν ανησυχησα γιατι φανταστηκα πως θα ηταν απο την αλλαγη της τροφης και ετσι μετα απο καποιο αρκετουτσικο διαστημα σταματησε το αιμα κτλ. και ολα καλα.

ΟΜΩΣ τις τελευταιες 3 εβδομαδες δεν τρωει καθολου την ξηρα τροφη του…πριν γινει αυτο βεβαια..ειχα αρχισει καποιες φορες να του δινω κατι σαν λιχουδιτσα απ το δικο μας φαγητο..οχι μεγαλες ποσοτητες..1-2 μικρα κομματακια και οχι παντα..αντε να του εδωσα συνολικα 15 μερες.
Αρχισα να του δινω κονσερβες κτλ τις οποιες τις καταβροχθιζε αλλα οχι κ ολοκληρες..φυσικα παλι στην τουαλετα του ειδα αιμα κ διαρροιες..φανταζομαι παλι απ την αλλαγη της τροφης.
γενικα ειναι ζεστος ολες αυτες τις 2-3 βδομαδες που δεν εχει κ καθολου διαθεση.
Γενικα κοιμαται διαρκως..δεν παιζει πια..
Επισης, Οταν τον πηραμε ηταν 4 κιλα κ τωρα ειναι 3,7.

Τον πηγα σε κτηνιατρο προχθες.
-πυρετο 44 (αρα ειχε και τις 3 αυτες βδομαδες)
-του εβαλε ορο για καποιες ωρες
-του εδωσε αντιβιωση (την οποια θα παιρνει 5 μερες)
-καναμε κ αιματολογικες..
εδω λοιπον βρηκε αυξημενη την πρωτεινη και συγκεκριμενα την globulin (δεν ξερω πως λεγεται στα ελληνικα).
Μου ειπαν οτι θα τις στειλουν σε εργαστηριο για να δουν αν εχει τον κωρονα-ιο.. και πιο συγκεκριμενα FIP.

κατι που με κανει να ελπιζω πως δεν ειναι αυτο..ειναι γιατι μολις γυρισαμε απ τον κτηνιατρο εγινε πιο ζωηρος..τρωει κανονικα φυσικα οχι την ξηρα τροφη..παιξαμε κιολας, ματακια του ειναι ζωηρα, γενικα φαινεται καλα..δεν κοιμαται τοσο..βεβαια παιρνει 3 μερες τωρα αντιβιωση.. και δεν πινει μονος του νερο..του δινω με συριγγα.

Επισης, μολις βγαινει απο τη τουαλετα του νιαουριζει 2-3 φορες.. Γιατι???
Μηπως ποναει? πως καταλαβαινω αν ποναει????

-> Εδω ειναι κ η ερωτηση μου..Ποσο νερο πρεπει να πινει τη μερα για να μην αφυδατωθει???
Πιστευετε οτι μπορει να ειναι FIP? Δεν αντεχω να περιμενω μεχρι να βγουν οι εξετασεις..εχω σκασει.. Sad

Εχω αγχωθει παρα πολυ!!!  Scared

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από belezza Πεμ Οκτ 27, 2016 7:39 pm

καλησπερα και καλως ηρθες στην παρεα μας.επειδη δεν εχω γνωση για να σε βοηθησω στο συγκεκριμενο,ηθελα να ρωτησω αν οταν τον πηρες κανατε εξετασεις ωστε να εισαι σιγουρη οτι ηταν υγιης.
απο την αλλη πλευρα μην αφεθεις στην αποψη ενος γιατρου αλλα καλο ειναι να παρεις αμεσα και δευτερη γνωμη.
σχετικα με τον fip,εχω δει αναρτηση μελους που εχει γατουλα που νοσει απο τον fip.περιμενε μηπως  μπει, ωστε ενδεχομενως να μπορεσει να σου δωσει καποιες πληροφοριες   απο την εμπειρια της
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από belezza Πεμ Οκτ 27, 2016 7:41 pm

και κατι που ξεχασα.ξερω οτι νερο πρεπει να πινει οπωσδηποτε.φανταζομαι θα στο ειπε και ο γιατρος.μην τον αφηνεις χωρις νερο παντως
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Πεμ Οκτ 27, 2016 8:32 pm

Καλησπερα, καλως σας βρηκα! hithere

Ναι νερακι του εχω αλλα δεν παει να πιει.. και δεν ξερω ποσα ml να του δινω με τη συριγγα..
Εξετασεις μολις τον πηραμε δεν του καναμε αλλα ειχε πιστοποιητικα κτλ και οτι ειναι υγειης, γι αυτο και δεν μπηκαμε σ αυτη τη διδικασια..ασε που δεν ξεραμε για ολους αυτους του ιους που μπορει να παθουν οι γατες.
Σ' ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.. θα περιμενω μηπως μπορει και καποιο αλλο μελος να με βοηθησει.

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από belezza Πεμ Οκτ 27, 2016 9:02 pm

καταλαβαινω το αγχος σου,γιατι βλεπεις τα γατουνια δεν μπορουν να που τι ακριβως εχουν.παντως νερακι δινε του με  τη συριγγα οσο βλεπεις οτι δεν γυριζει κεφαλι.δεν πιστευω οτι κανει κακο.το να μην πινει ειναι δυσκολο.μακαρι τα μελη που εχουν γνωση απο τη συγκεκριμενη ασθενεια να το δουν συντομα
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 28, 2016 3:16 pm

Καλησπέρα και καλωςηρθες στο φορουμ!

Ουτε εγω μπορώ να σε βοηθήσω βασικα απολυτα, κατα αρχας για το νερο οκ πιστεύω πως τουλάχιστον 100ml την ημέρα πρέπει να τα πινει. Εξαρτάται και αν τρωει κονσέρβα βεβαια και ποσο. Δινε του εσυ το νερο κακο δεν κάνει και βλεπεις ποσο δέχεται, ρώτα και τον γιατρο.
Τωρα για το fip λογικα θα σου βγάλει μια τιμη , ολα τα γατιά βγάζουν συνήθως , το θέμα ομως ειναι τι τιμή θα σου βγάλει και αν οντως νοσει απο κατι τέτοιο. Σιγουρα επηρεάζει το αποτέλεσμα και η κατάσταση στην οποα ειναι αν ειναι πεσμένος. Στην πραγματικοτητα η εξέταση αυτη δεν λεει και πολυ συγκεκριμένα πράγματα γιατι δεν δειχνει ποιον κορονωϊο έχει. Μεγάλη ιστορια διάβασε εδω αυτο το θέμα αλλα μην πανικοβληθεις. Διοτι πολλες φορες μπορει να ναι και κατι αλλο με τα ιδια συμπτωματα, διάβασε το θέμα μεχρι το τελος και τα σχολια των μελών.

http://www.gatospito.com/t422-topic

Γιατι ομως fip? ειναι πρησμένος στην κοιλια του ? Μήπως έχει κανένα προβλημα ουρησης ή με τα νεφρά ή κατι γαστρεντερικο  αφου λες οτι νιαουριζει μετα το κατούρημα? Ρώτησε τον γιατρο! Σε κάθε περιπτωση ευχομαι να ειναι κατι περαστικο και να αναρρώσει γρήγορα.  mati  mati  mati
Επισης να σου πω οτι ειναι πολυ λογικο να μην τρωει αν ειχε πυρετο και ειχε και πάρα πολυ!

Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Παρ Οκτ 28, 2016 4:04 pm

Καλησπερα!!!

Ναι τρωει μονο κονσερβες τωρα..δεν ξερω ομως γιατι δεν πλησιαζει την ξηρα τροφη ????
επισης του εβρασα ενα μπουτι κοτοπουλο και του ριχνω και απ το ζουμακι για να παιρνει καποια υγρα. Δειχνει να του αρεσει αλλα το κρεας δεν το τρωει ολο..και δεν του βαζω κ πολυ..

Οταν παω να του δωσω νερο με τη συριγγα μου γυρναει το κεφαλι..σαν να μη θελει..σαν να μη του αρεσει που του δινω με το ζορι..Αν και απ οτι μου ειπε ο κτηνιατρος πρεπει να τρωει κ να πινει νερο οπωςδηποτε! Οποτε προσπαθω..
Σιγουρα 100ml δεν πεινει ομως..

Οσον αφορα το FIP ειχαμε ενδειξη απ τις αιματολογικες οτι η globulin πρωτεινη ειναι πανω απ το φυσιολογικο-αυξημενη, κατι που δεν θα επρεπε..
Ετσι λοιπον ο κτηνιατρος λεει: "συμφωνα με την εμπειρια μου αυτη η ενδειξη συν τα συμπτωματα που εχει, μου μοιαζει να εχει FIP. Αλλα για να ειμαστε σιγουροι θα στειλω σε εργαστηριο αιμα για παραπανω αναλυση ωστε να μαθουμε αν εχει κορωνα-ιο και αν ναι ποιο τυπο".
Εγω λοιπον τωρα περιμενω τα αποτελεσματα…  Suspect
Παραλληλα ομως μου φαινετα καπως αδυνατον να εχει κολλησει τον ιο μιας και δεν βγαινει απ το σπιτι κ ουτε ερχεται σε επαφη με αλλα ζωα.
Εν τω μεταξυ του δινω και μια παστα πολυβιταμινες που μου προτειναν, και παρατηρησα οτι εχει αρκετη ποσοτητα πρωτεινης και ετσι αναρωτιεμαι μηπως γι αυτο να ηταν αυξημενη στις εξετασεις του.
Οχι δεν ειναι πρησμενος στη κοιλια καθολου. και αναφορικα με το νιαουρισμα μετα τη τουαλετα δεν ξερω απο που προερχεται..γιατι μολις παω εκει σταματαει να νιαουριζει.
Οι εξετασεις του εδειξαν οτι τα νεφρα ειναι μια χαρα..οποτε δεν ανησυχουμε για κατι τετοιο..
Για γαστρεντερικο δεν ξερω γιατι ειχε αιμα στα κοπρανα. Τωρα ομως ειναι οκ. σταματησανε κ οι διαρροιες. Τι να πω..περιεργα μου φαινονται ολα αυτα! Scared
Μολις με παρει τηλ. ο γιατρος θα ρωτησω για το ποσο νερο χρειαζεται να του δινω..
Τωρα εχει φτιαξει κ η διαθεση του μαλλον οφειλεται κ στην αντιβιωση που παιρνει για τον πυρετο!

Μια ερωτηση μηπως ξερει κανεις γιατι δεν τρωει πλεον την ξηρα τροφη???
Αν τον αφησω χωρις κονσερβες, θα τη φαει ή θα περιμενει wet food ????

Σ ευχαριστω για το link θα το κοιταξω..
Ναι μολις βγουν τα αποτελεσματα θα σας πω νεοτερα.. prosefxi

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 28, 2016 4:52 pm

Κοιτα να δεις τώρα εφοσον τρωει κονσέρβα και κανεις και ζωμο κοτοπουλο παιρνει υγρα απο κει και νερο να μην πινει δεν αφυδατώνεται. Ισως για αυτο να μην πινει και νερο μονος του. Εγω σου ειπα μια ενδεικτικη τιμη που έπινε η γατα μου που ετυχε και την μετρησα τρωγοντας ξηρά και λιγη κονσέρβα. Οι γάτες γενικά δεν συμπαθουν το νερο Δεν ξέρω ποση ποσοτητα νερου πρεπει να προσλαμβάνει ο οργανισμος του ημερισιως και επισης δεν ξέρω μήπως στην συγκεκριμένη φάση χρειάζεται να πινει περισσοτερο.

Δεν γνωριζω για την πρωτεϊνη, τωρα αν διαβάσεις το άρθρο περι κορωνοϊου θα καταλαβεις πολυ καλυτερα τι γινεται. Βασικα ολα τα γατιά έρχονται σε επαφή με καποιον κορωνοϊο, ειδικα στα αδεσποτα.
Τωρα απο που πηρες τον γατούλη απο εκτροφειο ? Κανονικα νομιζω πως πρεπει να αναγραφεται στα χαρτια του αυτη η εξέταση αλλα δεν το ξέρω σιγουρα.

Κοιταξε τωρα που παιρνει τα φάρμακα λογικα αναρρώνει.Το θέμα ειναι τι έχει. Προσωπικα δεν θα με απασχολούσε το οτι δεν τρώει την ξηρα και δεν θα του έκοβα την κονσέρβα για να την φάει, ειδικα σε αυτην την φάση. Καλύτερη διατροφη ειναι η υγρη αρκει να τρωει και κονσέρβες που ειναι πλήρεις.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Παρ Οκτ 28, 2016 4:58 pm

Λοιπον δυσαρεστα τα νεα..μολις μιλησα με τον γιατρο.
Εχει FIP τον ξηρο τυπο.
Απο εκτροφειο το ειχα παρει μολις ηταν 11 μηνων γιατι μας αρεσε αυτη η ρατσα..


pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Παρ Οκτ 28, 2016 5:03 pm

Α ρωτησα κ για το νερο συνολικα πρεπει να λαμβανει 100ml οπως και δικιο εχεις απ την κονσερβα παιρνει ηδη καποια ποσοτητα..
Λοιπον, τωρα λεει δεν πρεπει να στρεσαρεται καθολου γιατι πεφτει το ανοσοποιητικο συστημα και γινεται πιο επιθετικος ο ιος.

Δηλαδη να μην το παιρνω ουτε αγκαλια?
Ξερετε αν στρεσαρεται οταν του δινω νερο με τη συριγγα?

Τι να πω? Παιδια απογοητευτηκα πολυ.. Sad

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 28, 2016 7:41 pm

Πες μας πρωτα απο ολα τι δεικτη εβγαλε? Το οτι δεν πρεπει να στρεσσαρεται δεν σημαινει οτι δεν θα συνεχισετε να κανετε πράγματα μαζι ειδικα αγκαλιες. Αλλωστε αυτο ειναι οτι καλύτερο για αυτον. Δινε του νερο αλλα μην τον ζοριζεις αλλωστε παιρνει υγρα δεν ειναι αφυδατωμένος.
Βρες τα χαρτιά που σου εδωσαν οταν τον πηρες.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Σαβ Οκτ 29, 2016 1:13 am

θα παρω τα αποτελεσματα την Τριτη που θα τον παω για τσεκ απ..
Θα ενημερωσω..

Σ ευχαριστω πραγματικα για το ενδιαφερον κ την βοηθεια!

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από pluscat Τετ Νοε 30, 2016 1:49 pm

Γεια σας και παλι..
Δυστυχως δεν τα καταφερε ο γατουλης μας.
Ευθανασια Sad
Ο δεικτης ηταν 800 αν καταλαβα καλα.
Ειχε τον ξηρο τυπο αλλα που συντομα μεσα σε 4-5 μερες απο τη διαγνωση, γυρισε σε υγρο και αρχισε να πριζεται η κοιλιτσα του πολυ.
Δεν ετρωγε τιποτα, στην αμμο πηγαινε μονο αν τον εβαζα εγω και φυσικα μονο ουρουσε.
Μας αφησε μεσα Νοεμβρη..
Ας ειναι καλα εκει που ειναι..
Σας ευχαριστω για τη στηριξη…

pluscat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Νοε 30, 2016 1:57 pm

No No Κριμα!

Δεν μπορούσες να κάνεις τιποτα δυστυχώς το προβλημα φαινεται το ειχε εξαρχής απο κει που τον πηρες.. Εζησε ομως την Αγάπη εστω και για λιγο.
gatoula gatoula gatoula

Καλό ταξίδι γατούλη rainbow rainbow rainbow


Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Empty Απ: Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει???

Δημοσίευση από belezza Τετ Νοε 30, 2016 6:55 pm

ποσο κριμα.!λυπαμαι τοσο πολυ.προφανως  καλη μου ηταν αρρωστουλης απο τοτε που τον πηρες.δεν το ηξερες βεβαια και η ευθυνη ειναι ολη δικη τους με τον ή με τον αλλο τροπο.τι να πω?
καλο ταξιδι στο μικρουλη σου,εσυ εκανες οτι μπορεσες. Sad Sad Sad Sad Sad
belezza
belezza
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood : Ποσο νερο πρεπει να πινει η γατα μου για να μην αφυδατωθει??? Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης