gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατάκι δεν τρώει τροφή

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γατάκι δεν τρώει τροφή Empty Γατάκι δεν τρώει τροφή

Δημοσίευση από Konstadina Πεμ Ιουν 18, 2015 3:34 am

Γεια σας, έχω ένα γατάκι 1,5 μηνών. Το έχω τρεις μέρες. Η κτηνίατρος το βρήκε υγιέστατο. Μου έδωσε και τροφή (ξηρή και ειδική κονσέρβα) για να αρχίσει να τρώει. Αρνείται. Κατηγορηματικά. Δεν πίνει καν γάλα στο μπολ παρά μόνο με μπιμπελό. Επίσης δεν μου έχει κάνει καθόλου κακάκια. Τι να κάνω;
Konstadina
Konstadina
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/06/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατάκι δεν τρώει τροφή Empty Απ: Γατάκι δεν τρώει τροφή

Δημοσίευση από kouix Πεμ Ιουν 18, 2015 10:06 am

το οτι  ειναι  1.5 μηνων  .. το λες  εσυ...?  ή  η  κτηνιατρος...?

ΑΝ  πινει  ΜΟΝΟ  απο  το μπιμπερο και αρνειται  κατηγορηματικα  να  φαει το οτιδηποτε απο  μπολ,  μπορει ΑΠΛΑ  να ειναι μικρότερο απο  1.5  μηνων, και να  μην  ΜΠΟΡΕΙ  να  φαει απο  μπολ.

Αν  μπορεις,  βαλε  μια  φωτογραφια  του  σημερινή  ή χθεσινη  να  το δουμε  για να  σου πουμε περιπου  τι  ηλικια  εχει  (ΑΝ  δεν  το  εχει "δει"  η κτηνιατρος  ακόμη...)


ΑΝ  το  εχει δει η κτηνιατρος,  και ειναι πραγματι  1.5  μηνων,  τοτε ισως  να θελει  τον χρονο  του να  εγκλιματιστεί  στο σπιτι  και μετα  να αρχίσει να κανει  "γαστρονομικά  πειραματα"....

Πως ηρθε  στα χερια  σου το  γατακι αυτο...?  το βρηκες...? ή  στο εδωσαν ...?

Εκει που ηταν  πριν,  ΤΙ  και ΠΩΣ  το ετρωγε....?



ΥΓ:  να  σου ζήσει  !!!!  pelargos  mati


ΕΝΤΙΤ: τωρα ξαναδιαβασα το ποστ σου, που λες οτι το ειδε η κτηνιατρος....
Εγω (οπως και να 'χει) θα συνεχιζα για μερικες μερες να του δινω αυτο που θελει... δηλαδη: "γαλα με μπιμπερό". Και σιγα σιγα χωρις αγχος, θα προσπαθουσα να το μαθω να τρωει απο μπωλ. ΟΛΑ μαθαίνουν, και ΟΛΑ αργουν να μαθουν... ΑΝ εκει που ηταν πριν, θηλαζε μονο, τοτε ειναι φυσιολογικό να αργεί να μαθει και λιγο παραπανω.....
Οσο για τα κακακια, του εχεις δειξει που ειναι η αμμος του...? 1.5 μηνων, μπορει και μονο του να "ενεργείται"......
Απλα σκαψε μια δυο φορες την αμμο με το δικό του χερακι, για να "πιασει το υποννοούμενο"... και θα πηγαινει μονο του.
ΠΑΝΤΩΣ αν το εχεις ηδη 3 μερες και ειναι σιγουρο οτι δεν εχει ενεργηθεί, ΠΡΕΠΕΙ να το πεις στην κτηνιατρο σας και να σου πει αυτη τι να κανεις "ΑΚΡΙΒΩΣ".
3 μερες, ειναι οριακα ΠΟΛΛΕΣ, για να μην εχει ενεργηθει ακόμη.....


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατάκι δεν τρώει τροφή Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατάκι δεν τρώει τροφή M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης