Η παρεούλα της Σαλαμίνας

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Πήγαινε κάτω

Απ: Η παρεούλα της Σαλαμίνας

Δημοσίευση από Lina Την / Το Παρ Οκτ 05, 2018 8:19 pm

Είχα μέρες να τα δω.Παρ'ότι όταν φεύγουμε οι γονείς μου μου δίνουν πλήρη αναφορά,ποτέ δεν ησυχάζω. Τις μέρες της κακοκαιρίας τα σκεφτόμουν πολύ, όπως όλοι άλλωστε.Ημέρα επίσκεψης σήμερα.Τα γλυκούλια μου έτρεχαν με το που έφτασα.Φωνούλες από παντού.
Οι αδερφούλες πρώτες

και η μανούλα

τελευταία και τρεχάτη, Χρύσα το τρελοκομείο

ολοκάθαρη αυτή τη φορά, πλυθήκαμε με τη βροχή Smile

φεύγοντας να περάσουμε και από τη μαμά όπου μικρούλης νέος επισκέπτης

Είναι η γατούλα που ήρθε και εγκαταστάθηκε στη βεράντα.Μήνες τώρα.Δικό της ήταν το τιγράκι που έφυγε τόσο ξαφνικά Sad

Και αψηφούμε τις απειλές της Μπέτυς μεγαλωμένη στα πούπουλα αλλά δεν θέλουμε πολλά πολλά

[hide:
μας συγχωρείτε για το ...ντεκόρ των φωτογραφιών.Εστιάζουμε στα μοντέλα και παρακάμπτουμε τις...αυγοθήκες happy2 "[/hide]]
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood :

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Stella M. Την / Το Κυρ Οκτ 07, 2018 9:48 pm

Λίνα μου τα αφιερώματά σας τα διαβάζω πάντα με ικανοποίηση!
Τυχερή αδεσποτοομάδα είναι και τα δικά σας.
Μένω στην πρώτη φωτογραφία και νιώθω μια μικρή χαρά μπροστά σε ένα γεμάτο μπωλ κροκέτες! elephantrun

Ο μικρούλης νέος επισκέπτης είναι πανέμορφος και βλέπω ότι μάλλον η μανούλα που έχασε το τιγράκι της έχει πολύ ανεπτυγμένα μητρικά ένστικτα. Φροντίζει το νεοαφιχθέν μικράκι; Επίσης χαίρομαι που επέστρεψε τουλάχιστον η μαμά, γιατί αν θυμάμαι καλά, μετά το μικράκι που έφυγε ξαφνικά την ψάχνατε κι αυτή, σωστά;

Βεβαίως και η Μπέτυ σας είναι μια κούκλα! Μου θυμίζει τη Σμαρούλα των γειτόνων που μεγαλώνει χρόνια τώρα παρέα με τα γατούδια της γειτονιάς και είναι φιλαράκια.

Σπόιλερ:
Όσο για τις αυγοθήκες σας..μάλλον τα μοντέλα σας είναι εξαιρετικά γοητευτικά, γιατί κατάφερα να τις δω την τρίτη φορά που πέρασα μία μία τις φωτογραφίες Laughing Αν δε το σχολίαζες δεν θα τις έβλεπα ποτέ!
Stella M.

Θηλυκό
Δράκος
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κάποτε μου άρεζε η βροχή, τώρα σκέφτομαι τα ζουζουνάκια που γυρνάνε έξω..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Αρουλίνη που βρήκα σκαρφαλωμένο σε ένα δέντρο στη βροχή και τον έδωσα για υιοθεσία..Οι νέοι γατογονείς όμως τον λατρεύουν!
Motto : Αύριο είναι μια καινούργια μέρα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2017
Mood :

Δημοσίευση από Lina Την / Το Κυρ Οκτ 07, 2018 11:26 pm

Στέλλα μου΄σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, κάθε φορά νιώθω ότι όλα όσα κάνω δεν είναι αρκετά γιατί πόσο μπορείς να προφυλάξεις αυτά που ζουν έξω.Οι γονείς μου έχουν μεγάλη χαρά που γύρισε η γατούλα. Μάλλον φρόντιζε αλλού το πιτσιρίκι και τώρα το έφερε κι αυτό μόνιμα.Ψάχνουμε ή μάλλον ψάχνω λύση να την αφήνουν το χειμώνα να τρυπώνει μέσα, να την στειρώσουμε και μια χαρά θα είναι με τη σομπίτσα, όμως το πρόβλημα είναι τα δύο κλουβιά με τα πουλάκια που δεν μπορούν να απομωνωθούν γιατί δεν υπάρχει άλλο δωμάτιο και τα κοιτάζουν σαν...λουκούμι.Ίδωμεν!
Το μικρό είναι μια γλύκα πραγματικά.Μακρύτριχος ο νεαρούλης κατάφερε σύντομα η μαμά μου να τον ηρεμήσει.
Όσο για τη Μπέτυ, φανερά εκνευρισμένη πλέον αφού "πρέπει"να συμβιώσει με μια γάτα πού ήρθε με το "έτσι θέλω"στη ζωή της Smile
Lina

Θηλυκό
Γάτα
Mood :

Δημοσίευση από ZIZIKOS Την / Το Δευ Οκτ 08, 2018 12:21 am

Lina έγραψε:Στέλλα μου΄σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, κάθε φορά νιώθω ότι όλα όσα κάνω δεν είναι αρκετά γιατί πόσο μπορείς να προφυλάξεις αυτά που ζουν έξω.Οι γονείς μου έχουν μεγάλη χαρά που γύρισε η γατούλα. Μάλλον φρόντιζε αλλού το πιτσιρίκι και τώρα το έφερε κι αυτό μόνιμα.Ψάχνουμε ή μάλλον ψάχνω λύση να την αφήνουν το χειμώνα να τρυπώνει μέσα, να την στειρώσουμε και μια χαρά θα είναι με τη σομπίτσα, όμως το πρόβλημα είναι τα δύο κλουβιά με τα πουλάκια που δεν μπορούν να απομωνωθούν γιατί δεν υπάρχει άλλο δωμάτιο και τα κοιτάζουν σαν...λουκούμι.Ίδωμεν!
Το μικρό είναι μια γλύκα πραγματικά.Μακρύτριχος ο νεαρούλης κατάφερε σύντομα η μαμά μου να τον ηρεμήσει.
Όσο για τη Μπέτυ, φανερά εκνευρισμένη πλέον αφού "πρέπει"να συμβιώσει με μια γάτα πού ήρθε με το "έτσι θέλω"στη ζωή της Smile

Εστιάζω σ' αυτό και γελάω  happy2  happy2  happy2  Κάποια λύση θα βρεθεί.
Καλά γατάκια αλλά ν' αφήσουν τα πουλάκια ήσυχα  Laughing

Θα συμφωνήσω με τη Στέλλα
Απολαμβάνω τα γατοαφιερωματά σας πάντα Veryhappy
Όλα τα γατούδια εκεί, όλα μια χαρά
Πολύ χαίρομαι που γύρισε η γατούλα με το νέο ΚΟΥΚΛΟ μικρό. Είναι υπέροχος

Λίνα μου κάνεις ότι μπορείς μη πω και πολλά παραπάνω. Πόσα να σώσεις, πόσα να βοηθήσεις. Τα δικά σας εκεί είναι απο τα σχετικά "τυχερά". Μακάρι να νοιάζονταν για όλα τα αδεσποτούλια όλοι. Δυστυχώς όμως  tafos

Χρυσομυγούλα πάντα τρελλέγκω αλλά αγαπημένη heart heart heart

Όσο για τη Μπέτυ, μια κούκλα salia salia

Σπόιλερ:
Όσο για τις αυγοθήκες σας..μάλλον τα μοντέλα σας είναι εξαιρετικά γοητευτικά, γιατί κατάφερα να τις δω την τρίτη φορά που πέρασα μία μία τις φωτογραφίες Laughing Αν δε το σχολίαζες δεν θα τις έβλεπα ποτέ!

Σπόιλερ:
Παρομοίως αν δε το ανέφερες δεν θα το πρόσεχα κάν... Τα μοντέλα κλέβουν πάντα τη παράσταση happy2 happy2
ZIZIKOS

Θηλυκό
Τίγρης
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood :

Δημοσίευση από belezza Την / Το Δευ Οκτ 08, 2018 9:26 pm

Συμφωνω σε ολα με τις προλαλησασες και βεβαιως ουτε που ειδα τις αυγοθηκες. Τα μοντελα ειναι εκθαμβωτικα kissss kissss
belezza

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καταχειμωνο στην εξοχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιο κανει τουμπιτσες και χαρουλες
Motto : οτι τελειωνει δινει τη θεση του σ αυτο που πρεπει να ερθει
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/02/2016
Mood :

Δημοσίευση από Anastasia Piretzi Την / Το Τρι Οκτ 09, 2018 3:58 pm

Για αυτή την μουρίτσα μπήκα· να δω τι κάνει.

heart heart heart

Λίνα ένα σου λέω: grinning4
Anastasia Piretzi
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Χρυσούλα της Σαλαμίνας.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/10/2016
Mood :

Δημοσίευση από Lina Την / Το Τρι Οκτ 09, 2018 8:29 pm

Χαρά, Πέπη, Αναστασία  kissss  kissss  kissss
ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια, μεταφέρω την αγάπη σας με πολλές αγκαλίτσες όταν πηγαίνω.Πάντα η ίδια σκέψη, η ίδια ευχή,να περάσει γρήγορα ο χειμώνας για όλα αυτά τα πλάσματα που είναι έξω.
Αναστασία το τρελόγατο παρ'ότι υποφέρει το έρημο με τη στοματίτιδα,άλλες φορές τη βλέπω καλύτερα άλλες το λυπάται η ψυχή μου που δυσκολεύεται να μασήσει, αν δει όμως κανένα πουλάκι, ξυπνάει το ένστικτο του κυνηγού αδιαφορώντας για τον πόνο.Της δίνω την πάστα με τις βιταμίνες όταν πηγαίνω αλλά και οι γονείς μου που πάνε συχνότερα.Δεν ξέρω πόσο θα μπορούσε να την βοηθήσει.Προχθές την είδα λίγο καλύτερα, όμως σκαμπανεβάσματα.
Πάντα αυτό το πλάσμα θα έχει μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου gatoula  μακάρι να μπορούσα να το είχα εδώ.
Lina

Θηλυκό
Γάτα
Mood :

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12