gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατούλης με πράσινο λουράκι με κουδουνάκι σε πάρκο στο περιστέρι

Πήγαινε κάτω

Γατούλης με πράσινο λουράκι με κουδουνάκι σε πάρκο στο περιστέρι Empty Γατούλης με πράσινο λουράκι με κουδουνάκι σε πάρκο στο περιστέρι

Δημοσίευση από karatekat Κυρ Αυγ 17, 2014 9:03 am


Χθες καθώς γυρνούσα σπίτι, πέρασα από το πάρκο ανάμεσα στις οδούς Ραβινέ, Αναξιμάνδρου (παράλληλη της Θηβών) και Αρχιμήδους (παράλληλη της Κωνσταντινουπώλεως) στο Περιστέρι.

Είδα λοιπόν ένα γατούλη άσπρου σώματος με γκριζόμαυρες τιγρέ "σταμπες", ουρά και κεφάλι, ο οποίος είχε ένα πράσινο λουράκι με κουδουνάκι στο λαιμό του.
Ήταν πολύ ήμερος και χαδιάρης και λογικά είναι από σπίτι.
Ή χάθηκε ή τον παρατήσανε ενόψει διακοπών.
Ήταν και ένας άλλος γριζόμαυρος τιγράκος, ο οποίος αν και δεν είχε λουράκι ήταν εξίσου αγαπησιάρης.

Το πάρκο δεν έχει βρύση και δεν είχε αφήσει κανείς κάνα δοχείο με νερό να μην κορακιάσουν τα ζωντανά με τον καύσωνα...
Ήθελα να πάω να τους φέρω φαϊ και νερό και δε μ' αφήνανε να φύγω, τρέχανε πισω μου!
Με τα πολλά πολλά τους ξέφυγα και γύρισα με φαϊ και νερό.
Ο μικρούλης μόλις με είδε άρχισε να τρέχει πίσω μου και να βγάζει γρυλίσματα χαράς.
Έπεσε με τα μούτρα στο φαγοπότι και παρ' όλ' αυτά όταν πήγα να φύγω νάτος πάλι πίσω μου!
Το ίδιο κι ο άλλος.
Τελικά μετά από ώρα κατάφερα και πάλι να φύγω.
Έφαγα συνολικά καμια ώρα σίγουρα να προσπαθώ να φύγω χωρίς να με ακολουθήσουν...

Τέσπα, στο δια ταύτα, το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος τα ψάχνει ή ψάχνει γενικά για δύο πανέμορφα αγαπησιάρικα και πιστά γατάκια που αναζητούν λίγη φροντίδα και αγάπη.
Έχω και φωτογραφίες του γκριζόασπρου γατούλη, αν κάποιο μέλος θέλει και μπορεί, να του/της στείλω να τις ανεβάσει.

karatekat
karatekat
Kitten
Kitten

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 4 που ζούν στη μνήμη μου
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/05/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης