gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

+9
Gatoplikti
ouiette
ZIZIKOS
nassia1
Alcione
Smokys
psipsa
kouix
Buddylove
13 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 05, 2014 8:50 am

Σας ευχαριστώ και τις δύο τόοοοσο μα τόοοοσο πολύ… Μακάρι…μακάρι…μακάρι να έχετε δίκιο…(άλλωστε εσείς έχετε την εμπειρία…και πραγματικά σας εμπιστεύομαι grinning4 )…!!! Το υπόσχομαι ότι δε θα παραιτηθώ και ότι δε θα πάψω να πιστεύω ότι θα γυρίσει ο μικρούλης μου…

Ouiette μου τι όμορφη εικόνα flower flower flower …πραγματικά θα συμφωνήσω με τη Ziziko… Τι στοργική μανούλα heart heart heart … και ο γλυκούλης Μπλάκ πρέπει να είναι το λατρεμένο της παιδάκι heart heart heart … αλλά και το άλλο ένα κουκλάκι heart heart heart
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Παρ Σεπ 05, 2014 7:03 pm

Ευχαριστω Zizikos,
μονο το ενα εχω, το Black, ενας τεραστιος γατος, πολυ φοβητσιαρης, που ηταν κολλημενος με την μαμα του  συνεχια απο τοτε που εξαφανιστηκε μια μερα ο αδερφος του ο Ginger, ενας πανεμορφος φουντωτος, χρωμα πορτοκαλι. Η Φιφι τον επλενε σαν μωρο, και αυτος την ακουθουσε παντου.

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Wn1pv
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Παρ Σεπ 05, 2014 7:18 pm

Buddylove έγραψε:Το υπόσχομαι ότι δε θα παραιτηθώ και ότι δε θα πάψω να πιστεύω ότι θα γυρίσει ο μικρούλης μου…

Μπραβοοο! ετσι σε θελουμε! oksmily3

Μακαρι να εχουμε δικιο και να γυρισει συντομα! Ποσο θα το ηθελα.. να μου λεγες ..Ηρθεεε!! Μου φαινεται οτι θα ανοιξω σαμπανια εκεινη την ημερα!!! drunk και θα μου κανει καλο σου το λεω.. Μ εχει φαει αυτη τη θληψη , περναω συνεχε flower ια μροστα τα χρυσανθεμα της Φιφι μου..
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 05, 2014 8:10 pm

Sad Sad Sad
thanks thanks thanks
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Σεπ 05, 2014 9:00 pm

ouiette έγραψε:
Buddylove έγραψε:Το υπόσχομαι ότι δε θα παραιτηθώ και ότι δε θα πάψω να πιστεύω ότι θα γυρίσει ο μικρούλης μου…

Έτσι μπράβο μην παραιτείσαι... Είπαμε γίνονται και θαύματα. Οι γάτες έχουν και έκτη αίσθηση. Μπορεί να το νοιώσει και νάρθει ....
Αχ μωρέ κάθε φορά διαβάζω το πόστ σου με αγωνία να δώ τι έγινε.
Προσωπικά πιστεύω στο κάρμα..... Αχ και πόσο θέλω να δικαιωθώ.




.. Μ εχει φαει αυτη τη θληψη , περναω συνεχε flower ια μροστα τα χρυσανθεμα της Φιφι μου..


Ouiette είναι φυσικό να στεναχωριέσαι. Χάθηκε ένα μέλος από την οικογένεια σου . Sad Sad Sad Sad Sad

Σκέψου μόνο ότι έκανες για την Φίφι σου την ύστατη πράξη αγάπης.
Είναι νωρίς ακόμη  και κάθε πλάσμα είναι μοναδικο και η παρουσία του δεν αναπληρώνεται ποτέ Sad  Sad  Sadαλλά ίσως αυτό σε βοηθήσει γρηγορότερα.    Μαζί με τη φροντίδα των άλλων γατουνίων ... φυσικά.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Σεπ 06, 2014 9:15 am

Καλή μου Ziziko…εγώ να δεις πόσο θέλω να δικαιωθείς…
thanks filaki
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Σαβ Σεπ 06, 2014 2:24 pm

Ναι Ζizikos moυ, η Φιφι ηταν μελος της οικογενειας. Επειδη ασχολουμαι με τις αλλες γατουλες και ειναι αρκετες, μαζι με τα αδεσποτα, θελω δεν θελω, μπορω να παλεψω..

Η υστατη πραξη αγαπης, πραγματικα ειναι πραξη αγαπης.. Παρ ολο που μου ηταν δυσκολο και αφησα το γιατρο να μου το προτεινει, ειναι χιλιες φορες καλυτερα απο το να κρατας ενα ζωο επειδη δεν αντεχεις το χωρισμο.
Ευχαριστω kai παλι Ζιzikos!


Buddylove, κι εγω διαβαζω καθε φορα το Post σου με την ελπιδα οτι γυρισε ο Buddy.. luck
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Σεπ 06, 2014 4:07 pm

Όλοι αυτό θέλουμε... και μακάρι να γίνει το εύχομαι και παρακαλάω με όλη μου τη δύναμη Sad Sad Sad ...

thanks
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 12, 2014 2:47 pm

Σήμερα συμπληρώνονται 10 χρόνια από τότε που έχασα το μπαμπά μου και 60 μέρες χωρίς το Buddy μου… Μου λείπουν και οι 2 πάρα πολύ Sad Sad Sad …ελπίζω να το ξέρουν…

PS: Συγνώμη για το ψυχοπλάκωμα απλά είμαι κάπως σήμερα…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Σεπ 12, 2014 3:32 pm

Όλα τα αγαπημένα μας πλασματα που "έφυγαν" το ξέρουν ότι μας λείπουν και γι αυτό είναι στο μυαλό και τις αναμνήσεις μας.
Ξέρουν ότι τους αγαπούσαμε και γι αυτό και τους σκεφτόμαστε

Το ίδιο νοιώθω κι εγω για τους γονείς μου όταν τους σκέφτομαι....

Όσο για το Buddy σου .... ίσως η δύναμη της σκέψης σου τον φέρει πάλι κοντά σου....... prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi

Για όλους πιστεύω υπάρχουν κάτι τέτοιες μέρες... Sad Sad Sad Sad

ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Σεπ 15, 2014 6:58 pm

ouiette έγραψε:
Τουλαχιστον, ξερω που ειναι τωρα.

Μια ομορφη αναμνηση , η Φιφι, ευτυχισμενη μαμα με τα δυο της παιδια

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Mt5csi

heart

Πολυ γλυκεια φωτογραφια  ouiette!!

rainbow rainbow rainbow  Kαλο γατοπαράδεισο στην φιφη ... Αναπαύθηκε τώρα....

gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Κυρ Σεπ 21, 2014 8:09 pm

Buddylove!
εισαι καλα? Κανενα νεο απ το Buddy σου?
Σημερα σε σκεφτηκα πιο πολυ.. γυρισε ενα αδεσποτο που ειχα να τον δω 3 μηνες (ισως και πιο πολυ). Ηρθε να μου ζητησει φαγητο. Μετα εφυγε παλι..
Σκεφτηκα το Buddy .. valitsa
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Δευ Σεπ 22, 2014 9:39 pm

Ouiette μου ανησύχησα… πως είσαι? είσαι καλά? Είχα αφήσει μήνυμα και στο post της Fifi…
Δεν έχω κάτι νεότερο… γι’αυτό και δεν έγραψα κάτι… Δεν έχει νόημα… Έτσι κουράζω κι εσάς που μπαίνετε και τα διαβάζετε χωρίς λόγο…
Αλήθεια ήρθε το αδεσποτάκι σου μετά από 3 μήνες? Φαντάζομαι πόσο χαρούμενη θα είσαι…!!! Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι καλά κι ας μην επιλέγει να είναι πια κοντά σου…!!!
Αυτές τις μέρες κοιτούσα κάποια site (και έπειτα κι από την προτροπή της Mat) με post για γατούλες που χάθηκαν…και έπεσα πάνω σε αυτά:

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090128091008AAS61xj

http://www.catster.com/lifestyle/cat-behavior-cats-leave-home

πραγματικά ενδιαφέρουσες ιστορίες για κάποιον που θέλει να ρίξει μια ματιά…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τρι Σεπ 23, 2014 3:57 pm

Γεια σου Buddylove
Απ τις ενδιαφέρουσες ιστορίες, πραγματικα, δεν μπορουμε να βγαλουμε καποιο κανονα. Καταλαβα οτι η γατες δεν ειναι σκυλια. Πρεπει να τις δεχτουμε ως ανεξαρτητα ζωα. Και ο Buddy καποιο λογο ειχε που εφυγε, πρεπει να το αποδεχτουμε οπως ειναι, οχι οπως το θελουμε εμεις,δυστυχως..
Το αδεσποτο που σου ειπα εφυγε ξανα. αντε σε αλλους 3 μηνες θα τον δω!!!
Ο γιος της Φιφις ολο και πιο σπανια ερχεται,και επειδη φοβαται να του βαλω σταγονες στ αυτια, τρωει μονο αν φευγω, και δεν μπορω να το παω για εμβολιο. Τοσα χρονια τον φροντιζω, με χιλιες δυσκολιες.. και τωρα που εφυγε η μανα του..καταλαβαινεις..

Συγνωμη αν αργησα να σου απαντησω Embarassed ..δεν ειχα δει οτι μου ειχες στειλει μηνημα. Και μην πεις οτι μας κουραζεις με τα post σου. Το forum ειναι για αυτο, για να μιλαμε για κατι μου μας απασχολει η μας ποναει..Που να τα πουμε.. δεν το καταλαβαινουνε ολοι, ειδηκα αν δεν εχουν ζωα!
Φιλακια
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Τρι Σεπ 23, 2014 5:47 pm

Buddylove μου!!!! Μόλις τώρα ανακάλυψα πως είχες γράψει την ιστορία σου για το Buddy, δεν είχα ιδέα. Ήμουν τόσο απορροφημένη με τις ιστορίες με τις γατούλες που έχουν "φύγει" και δεν είχα ασχοληθεί με τα υπόλοιπα θέματα του φόρουμ...
Διάβασα και τις ιστορίες, πολύ ενδιαφέρουσες...άβυσσος η ψυχή τους τελικά...τι να πω...
Αχ βρε Buddylove αυτές οι 60 μέρες τι δύσκολες που είναι...
Ελπίζω να είσαι καλά!!!

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Σεπ 23, 2014 9:55 pm

Ouiette μου και Mat μου…σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και την παρεούλα…εύχομαι κι εσείς να είσαστε καλά…ειλικρινά σας σκέφτομαι… και οι δύο έχετε χάσει πρόσφατα τις γατούλες σας και ξέρω ότι δεν είναι καθόλου εύκολο και πόσο πονάει No
Πόσο δίκιο έχεις Ouiette μου ότι πρέπει ο άλλος να έχει ζωάκι για να καταλάβει πως νιώθεις Sad
Τον καημένο τον Black τον καταλαβαίνω… ήταν τόσο δεμένος με τη μανούλα του… τώρα Ouiette μου πρέπει να προσπαθήσεις από την αρχή για να κερδίσεις την εμπιστοσύνη του… το βλέπω από τη Μπεμπίτσα και πόσο έχει αλλάξει η συμπεριφορά της… έχει γίνει φοβική…ή τουλάχιστον έτσι το εκλαμβάνω μπορεί και να είμαι και εντελώς λάθος…
Από εδώ ή από αλλού το ίδιο είναι Mat μου… πάντα λέγαμε τα “νέα” μας… 60 μέρες για σένα 70 για μένα Sad … Πέρα από τη δύσκολη φάση που περνάμε εμείς το Forum έχει πάρα πολύ ωραία θέματα και κυρίως ενημερωτικά και από άτομα με πολλές εμπειρίες… όταν έχεις το χρόνο και τη διάθεση αξίζει να διαβάσεις τα διάφορα topic… είμαι σίγουρη ότι θα σου αρέσουν…

Σας φιλώ γλυκά και τις δυο filaki
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τετ Σεπ 24, 2014 10:00 pm

Buddylove,
Σημερα πηγα 3 γατες για εμβολια. Το Black  δεν καταφερα να τον βρω..αλλωστε δεν ξερω πως θα μπορουσα να τον βαλω σε κουτι..ειναι δυνατος και στον πανικο γινεται ακομα πιο δυσκολος. Μονο μια λυση μου εμεινε ¨να αγορασω το εμβολιο και να του το κανει μια φιλη μου..αν τα καταφερει ποτε... Προφανως εχει παθει το συνδρομο της Μπεμπιτσα..

60 μερες κι ολας !!??? 70 για τη Ματ?? πως περναει ο χρονος. Τι λεω..πριν 20 μερες εφυγε η Φιφι.

Κουραγιο στους δυο σας. flower luck

Πολλα filaki filaki filaki
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τετ Σεπ 24, 2014 10:02 pm

πολλα filaki  εννοουσα...
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Πεμ Σεπ 25, 2014 9:08 am

Ouiette μου κι εγώ πιστεύω ότι έκανες το καλύτερο που πήρες το εμβόλιο... Από τη στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα να του το κάνει η φίλη σου δε βλέπω το λόγο γιατί να τον στρεσάρεις ακόμα πιο πολύ... Κι εγώ τη μπεμπίτσα δεν την πιέζω... όποτε θέλει έρχεται κοντά μου από μόνη της και όταν την ακουμπάω φοβάται και φεύγει...είναι σε μια φάση "και θέλω...και δε θέλω"... κυρίως κρύβεται κάτω από το αυτοκίνητό μου και μου ζητάει φαγητό... Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον πανθηράκο σου...
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Πεμ Σεπ 25, 2014 1:43 pm

Buddylove, για το εμβολιο ναι, αλλα ηθελα να τον δει ο γιατρος επειδη τα αυτια του εχουν ασχημες πληγες και δεν κλεινουν γιατι δεν μ αφηνει να τον πλησιαζω μολις με βλεπει με κατι " υποπτο " στο χερι.. Σημερα μου εκανε ακριβως τα κολπακια της Μμεμπιτσας - φερτ τα φαγητα αλλα μην με πληθιαζεις πολυ, γιατι δεν σου κανω πια εμπιστοσυνη-!!
kissss
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από tortie Πεμ Σεπ 25, 2014 2:05 pm

Buddylove διάβασα ολόκληρο το θέμα και λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ...εύχομαι με όλη μου την καρδιά να γυρίσει πίσω! prosefxi Υπήρξε η περίπτωση μιας γάτας που είχε διασχίσει ολόκληρη την αυστραλιανή έρημο για να βρεί την οικογένειά της και κάποια άλλη που όταν οι δικοί της μετακόμισαν και την άφησαν σε γειτονικό σπίτι
θεώρησε καλό να τους ακολουθήσει σε κάποια άλλη πολιτεία της Αμερικής και να τους βρεί σε ένα σπίτι που δεν είχε ξαναδεί ποτέ...ο γάτος μιας γειτονισας το είχε σκάσει από τη γατοφόρο όταν τον πήγαιναν για στείρωση και γύρισε πίσω μέρες μετά(προφανώς καινούργιες γνωριμίες με γατόυλες pareaki τον καθυστέρησαν στην επιστροφή!)Πόσο δύσκολη όμως είναι αυτή η αναμονή...και πώς ραγίζουν τις καρδιές μας....Κουράγιο....
tortie
tortie
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 4(Saha,Thor,Lion-O,Bombalurina)και ο αδικοχαμένος μου Φωτεινούλης για πάντα στην καρδιά μου....
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο...
Motto : Dogs have owners,cats have staff.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/11/2011
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Mallia10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Πεμ Σεπ 25, 2014 2:09 pm

Καλησπέρα και απο μένα!
Μια πολύ καλή μου φίλη μου έστειλε αυτό το link να το διαβάσω:
http://www.lifo.gr/mag/features/4483

Κατοικίδιοι έρωτες...

p.s Ελπίζω να είστε καλά

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Πεμ Σεπ 25, 2014 4:51 pm

Ouiette μου… γιατί ο Blacki έχει πληγές στα αυτάκια του? Επειδή μένει τώρα περισσότερο έξω όπως λες… τσακώνεται με άλλους γάτους? Αυτός δεν είχε συνηθίσει σε κάτι τέτοιο έτσι δεν είναι No ? Ίσως και να μαλακώσει με τον καιρό και να σε αφήσει να τον φροντίσεις…σίγουρα ξέρει ότι τον αγαπάς gatoula αλλά πιστεύω όλη του η συμπεριφορά έχει να κάνει με την αντίδρασή του λόγω της Fifi… του λείπει κι αυτού πολύ Sad …!!!

Tortie μου, σ’ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ σου εύχομαι το ίδιο για την Τίνα σου flower luck … (τα έχουμε πει κι από αλλού εμείς…)…Πίστεψέ με όλες αυτές οι ιστορίες με παρηγορούν… εύχομαι μόνο να είναι καλά και να μην έχει γίνει κάτι άσχημο prosefxi prosefxi Sad

Mat μου… πως είσαι flower ? Πραγματικά τι όμορφες ιστορίες και πόσο δίκιο έχουν όλοι αυτοί που μιλούν για τα ζωάκια τους… Χθες επιστρέφοντας σπίτι σε ένα σταυροδρόμι στο πίσω μέρος του τετραγώνου είχαν χτυπήσει ένα γατάκι και μάλιστα κάποιοι ασυνείδητοι συνέχιζαν και πατούσαν πάνω στο νεκρό του κορμάκι μέχρι που το καημένο είχε γίνει ένα με το δρόμο και δεν αναγνωριζόταν… Όπως πλησίαζα με το αυτοκίνητο μου πάγωσε το αίμα Sad Sad pale … ήταν σε γκρι αποχρώσεις (έτσι τουλάχιστον κατάλαβα) και προς στιγμή σκέφτηκα κι αν ήταν το δικό μου που βρήκε το δρόμο του γυρισμού και δεν τα κατάφερε No No No ??? Η επόμενη σκέψη μου ήταν σε σένα flower …Τελικά μάλλον από το μέγεθός του…ήταν ένα γατάκι μέχρι τριών μηνών που πάνω στην αναζήτηση τροφής βρέθηκε κάτω από τις ρόδες του ασυνείδητου οδηγού… Κριμα Sad rainbow

Καλό απόγευμα σε όλους filaki
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Πεμ Σεπ 25, 2014 7:57 pm

Buddylove,
ο Black μου εχει ωτιτιδα και επειδη τον ενοχλει ξυνει τ αυτια του. Παλευω να του βαλω σταγονες..και επειδη δεν τα καταφερνω παντα, αργουν οι πληγες να κλεινουν..Σιγουρα τον ενοχλει οτι η μανα του λειπει αλλα τελευταια, οταν την εβλεπε πολυ χαλια , δεν την πλησιαζε. Ηρθε σημερα να μου ζητησει φαγητο αλλα παλι δεν μ αφησε.

Και σ εμενα μου παγωνει το αιμα οταν βλεπω γατουλες στο δρομο. Και αρρωσταινω καθε φορα που γινεται ατυχημα. Μενω κοντα σε δρομο με πολυ κυκλοφορια και φοβαμαι. Εχει συμβει πολλες φορες να χαθω γατα ετσι..Ποτε μα ποτε θα μαθουν οι οδηγοι να σεβονται τα ζωα και τους πεζους΄???? run
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 26, 2014 10:11 am

Ouiette περαστικούλια του… τότε τον ενοχλούν/πονάνε τα αυτάκια του και γι’αυτό δε σε αφήνει με τις σταγόνες…ή ακόμα μπορεί και να φοβάται… Εύχομαι να καταφέρεις να τον πείσεις να δεχθεί το φαρμακάκι… με το εμβόλιο τα κατάφερες?
Όσο για τους δρόμους οι περισσότεροι είναι αναίσθητοι… τρέχουν λες και τους κυνηγάνε… Στο συγκεκριμένο σταυροδρόμι γίνονται συχνά τρακαρίσματα γιατί παραβιάζουν το stop… εδώ δε σέβονται τον κοκ… τα ζωάκια και τους πεζούς θα κοιτάνε… δεν τους νοιάζει τίποτα…δυστυχώς…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Παρ Σεπ 26, 2014 12:28 pm

Καλημέρα!
Περαστικά και από εμένα στο γατούλη!
Απο τη μεριά μου δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερο, τα ίδια μάλλον...
Έχει λίγο καιρό που κάνω κάτι ασκήσεις γιόγκα για τα μάτια, είναι αρκετά εύκολες, δεν έχω κάτι ιδιαίτερο 0,75 υπερμετρωπία σε κάθε μάτι, είμαι όμως όλη μέρα στον υπολογιστή και τα μάτια μου είναι αρκετά κουρασμένα...Το θέμα είναι πως ακόμα και από την πρώτη φορά που της έκανα είδα αρκετή διαφορά, είναι εύκολες, απλώς χρειάζεται να αφιερώσεις λίγο χρόνο, γύρω στα 15 λεπτά και θέλει ηρεμία και ησυχία. Τώρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα, μοιάζει σαν διαφήμιση, lol...Αν σας ενδιαφέρει πάντως μπορώ να σας στείλω τις ασκήσεις, τις έχω και σε ηλεκτρονική μορφή!
Όσο για τα ατυχήματα, τι να σχολιάσω εγώ...
Ελπίζω να είστε καλά και εσείς και οι γατούλες σας!

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 26, 2014 2:11 pm

Εννοείται Mat μου στείλε… όλοι σε έναν υπολογιστή είμαστε pc … οι ασκησούλες είναι ευπρόσδεκτες flower flower filaki
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Παρ Σεπ 26, 2014 3:20 pm

To έχω σε μορφή word, μπορώ να το στείλω εδώ; 
Δε βρίσκω κάποια επιλογή για επισύναψη αρχείου...

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 26, 2014 3:50 pm

Mat... το κοίταξα αλλά δε βρίσκω κάτι… δεν έχω ιδέα αν και πως γίνεται… πάντως αν το δει κάποιος από τους διαχειριστές του site θα μας απαντήσει οπότε περιμένουμε… Smile
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Παρ Σεπ 26, 2014 3:57 pm

Εντάξει περιμένουμε λοιπόν...Ελπίζω να γίνεται γιατί αξίζει τον κόπο!

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Σεπ 26, 2014 5:03 pm

Δεν μπορει να γινει κοριτσια επισύναψη αρχειου στο φορουμ.
Στειλτε το με μαιλ μεταξύ σας ή ανεβάστε το σε καποιο site ή καντε το φωτογραφια και βαλτε το στο φορουμ οπως κάνετε με τις εικονες.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Σεπ 26, 2014 7:57 pm

Ευχαριστούμε gatopliktoula… filaki
Mat διάλεξε πως θέλεις να γίνει η ανταλλαγή… και είμαι μέσα… oksmily3
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Mat Παρ Σεπ 26, 2014 8:16 pm

Να 'σαι καλά gatoplikti για την ενημέρωση!

Buddylove σου έστειλα pm!

Mat
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 41
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Σαβ Σεπ 27, 2014 1:33 am

Buddylove έγραψε:Ευχαριστούμε gatopliktoula… filaki
Mat διάλεξε πως θέλεις να γίνει η ανταλλαγή… και είμαι μέσα… oksmily3

Mat έγραψε:Να 'σαι καλά gatoplikti για την ενημέρωση!

Buddylove σου έστειλα pm!

kissss kissss
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Σαβ Σεπ 27, 2014 4:27 pm

Gatoplikti, πως βαζεις εικονα στο τελος του μηνηματος σου.? Βλεπω οτι εμφανιζεται η Αγαπουλα αυτοματως στα μηνηματα σου.

Buddylove, καπως μαλακωσε ο Black, κατι γινεται αλλα εχουμε δου angry2 λεια ακομα!!!
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης