gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

+23
gatoula46
kassy84
kouix
Φανούλα
nassia1
f.m123
alex..niaou
koneko
psipsa
thanoschris1
moukelis
otz
vaso
kat-cats
nosyparker
ZIZIKOS
tsili
houlieta
LAROGATA
Ηρακλένια
Dreamer
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
27 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από thanoschris1 Τρι Ιουλ 22, 2014 1:57 pm

flower flower flower flower 

 heart heart heart heart heart
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουλ 22, 2014 3:44 pm

Αυτός ο Ηρακλής...είναι πολύ ζουζούνος....κοίτα πως κοιμάται το μωράκι.... flower fight1 

Οσο για τη μανούλα και τη μικρούλα τι να πω...το έχω ξαναπεί....τέτοια γατιά, τέτοιοι χαρακτήρες δεν πρέπει να μένουν έξω....εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα όπως πρέπει!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Ιουλ 22, 2014 4:53 pm

Καλή ζωή να έχουν τα μωρουδέλια στα νέα τους σπίτια. mati  mati Η μαμά Φανή πραγματικά είναι ένα αξιοθαύμαστο πλάσμα ,αν δεν βρεθεί κάτι καλό γι'αυτην βρε Μαρινάκι ,μόλις στειρωθεί φέρτην στο καταφύγιο και βλέπουμε δεν πρέπει να γυρίσει πίσω στοδρόμο.Καλή τύχη και στο Αλικάκι,να γίνει γρήγορα καλά με τις διάρροιες κλπ.κλπ mati mati 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Ιουλ 22, 2014 7:54 pm

Ηρακλής grr έγραψε:δε μπορώ...συγκινούμαι...έχεις έναν τρόπο βρε Μαρίνα και καταφέρνεις να τα "βάζεις" μέσα στο σπίτι μας τα γατάκια σου...α να χαθείς παλιοκόριτσο...
Σπόιλερ:

καλά που είναι και το Ηρακλούδι  happy2 και κάνει τα σουργελικά του  happy2 και ελαφραίνει την κατάσταση! Είναι τόσο γλυκό γατοπαιδάκι μωρέεεε....



Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2_zps0d9fdddc

υπέροχη φωτο...απλά υπέροχη... heart heart heart 
Πολύ χαίρομαι που τα νιώθετε και εσείς δικά σας!... grouphug 
Να πω την αλήθεια στο γατόσπιτο βάζω τις αγγελίες απλά για να τις βάλω, απλά για να τα μοιραστώ μαζί σας, δεν πολυπιστεύω ότι θα βρεθεί υποψήφιος γονιός απο γατόσπιτο...αλλά για κόζι και για μοιρασμα συναισθημάτων τα βάζω κυρίως!

Και εγώ συγκινούμαι πολύ μωρέ.... Sad 
Και να σας πω ότι  ειδικά με την περίπτωση της κάσση ο γκαστόνε...  ξε ω θηκε
την έχω αγαπήσει πολύ και εγώ και ο Δήμος!

Η Φανούλα είναι υπέροχη ρε παιδιά, υπέροχηηηηη! Την γλύφει τη μικρή, την ξαναγλύφει..
Η , δε, μικρή την κοιτάζει με ένα ύφος...παρακλητικό να το πεις; λίγα ψιχουλα αγάπης σου γυρεύω να το πεις; με δεος και θαυμασμό να το πεις; σαν ζητιανάκι να το πεις;; Και επιδιώκει συνεχώς να την ακουμπάει τη μαμά! Είναι πολύ γλυκό και το Αλικάκι το άτιμο!....

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2c3fdbcf-532b-4253-b395-69c7799f6e99_zps75578c1d


kassy84 έγραψε:Ευχαριστω Μαρίνα που έβαλες τις φωτογραφίες γιατί δυσκολεύομαι λίγο με τον δικό μου υπολογιστή.
Πραγματικά ειναι μαγική εικόνα το Αλικάκι με την Φανούλα! Ζούνε τοοοοοσο τρυφερες στιγμές!
Κάσση  kissss  kissss  kissss 

thanoschris1 έγραψε:flower flower flower flower 

 heart heart heart heart heart
 kissss  kissss  kissss 

kat-cats έγραψε:Αυτός ο Ηρακλής...είναι πολύ ζουζούνος....κοίτα πως κοιμάται το μωράκι.... flower fight1 

Οσο για τη μανούλα και τη μικρούλα τι να πω...το έχω ξαναπεί....τέτοια γατιά, τέτοιοι χαρακτήρες δεν πρέπει να μένουν έξω....εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα όπως πρέπει!!!
Εσύ ειδικά καταλαβαίνεις πώς νιώθω για τη μανούλα....  filaki 

LAROGATA έγραψε:Καλή ζωή να έχουν τα μωρουδέλια στα νέα τους σπίτια. mati  mati Η μαμά Φανή πραγματικά είναι ένα αξιοθαύμαστο πλάσμα ,αν δεν βρεθεί κάτι καλό γι'αυτην βρε Μαρινάκι ,μόλις στειρωθεί φέρτην στο καταφύγιο και βλέπουμε δεν πρέπει να γυρίσει πίσω στοδρόμο.Καλή τύχη και στο Αλικάκι,να γίνει γρήγορα καλά με τις διάρροιες κλπ.κλπ mati mati 
θα δούμε Μαρία μου, ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις και το ενδιαφέρον!  flower 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassy84 Τρι Ιουλ 22, 2014 10:08 pm

]\7\\\\\\\\\
'/9(((((S*0111111111fffffffffffffffffffff

Αυτά ήταν λίγα λόγια αγάπης από τον Ηρακλή που ανέβηκε πάνω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή, προς όλους σας και κυρίως προς την Νονά του την Μαρίνα!!!
 flower 
Αυτό το χνουδωτό μπαλοζωάκι ειναι το πιο ησυχο και πιο αξιαγάπητο μωρό που έχω γνωρίσει.

Δεν θα μπορούσα να παραλεψω να πω τι έζησα με την μαμα Φανούλα που είχε αγκαλιάσει την Αλίκη!!!Είχε βάλει το χέρι της και την κρατούσε από την πλατούλα της. Λες και η μια έχει ανάγκη την άλλη! Από τη μια είναι ένα πλάσμα η Φανούλα που θέλει να δώσει φροντίδα και από την άλλη ξέρει πως όσο θηλάζει θα έχει την θαλπωρή σε ένα άνετο και ήσυχο σπίτι.

kassy84
kassy84
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Νίκαια
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχή, βιβλία και συντροφιά γατιών
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ρίτοτος
Motto : Ηρακλή Ηρακλή, μάθε πως τρώνε το φαϊ
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2014
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από psipsa Τετ Ιουλ 23, 2014 2:19 am

εγω γιατι ξαφνικα επαψα να μπορω να βλεπω τις φωτογραφιες που ποσταρετε; εμφανιζεται ενα κενο στη θεση της φωτογραφιας, κανω ορεξη για οφθαλμολουτρο αλλα δεν....
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Τετ Ιουλ 23, 2014 5:26 am

kassy84 έγραψε:]\7\\\\\\\\\
'/9(((((S*0111111111fffffffffffffffffffff

Αυτά ήταν λίγα λόγια αγάπης από τον Ηρακλή που ανέβηκε πάνω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή, προς όλους σας και κυρίως προς την Νονά του την Μαρίνα!!!
 flower 
Αυτό το χνουδωτό μπαλοζωάκι ειναι το πιο ησυχο και πιο αξιαγάπητο μωρό που έχω γνωρίσει.  

Δεν θα μπορούσα να παραλεψω να πω τι έζησα με την μαμα Φανούλα που είχε αγκαλιάσει την Αλίκη!!!Είχε βάλει το χέρι της και την κρατούσε από την πλατούλα της. Λες και η μια έχει ανάγκη την άλλη! Από τη μια είναι ένα πλάσμα η Φανούλα που θέλει να δώσει φροντίδα και από την άλλη ξέρει πως όσο θηλάζει θα έχει την θαλπωρή σε ένα άνετο και ήσυχο σπίτι.

6059645θ;;τοιπςηξηιοτπερπεεε (απάντηση στον Ηρακλή  heart  )

psipsa έγραψε:εγω γιατι ξαφνικα επαψα να μπορω να βλεπω τις φωτογραφιες που ποσταρετε; εμφανιζεται ενα κενο στη θεση της φωτογραφιας, κανω ορεξη για οφθαλμολουτρο αλλα δεν....
έχεις δίκιο, την είχα διαγράψει
την ξαναβάζω!
Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 3f690a3f-b8c1-4d90-93b0-356ff941da56_zpse9d71d9c

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από psipsa Τετ Ιουλ 23, 2014 9:15 am

marina289 έγραψε:Κάσση, ο γιος σου είναι καραγκιοζάκι! Πάει στο δωμάτιο της θείας Χαράς και των μωλών, και κάθεται στην ακρούλα σαν το φτωχό συγγενή!  happy2 
Αυτή είναι η νέα του συνήθεια, να πάει και να κάθεται στην ακρούλα σαν το κακόμοιρο!  happy2 

Ιδού το παιδί σου!

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2i1mnhs

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 14jt2ms
( όπως βλέπεις βάζει και τα χεράκια μπροστά σαν καλό παιδάκι! )
εδω απ οτι βλεπω εχετε αναρτησει φωτογραφιες για καποιο λογο βλεπω το λινκ (μονο οταν μπαινω για να απαντησω) αλλα οι φωτογραφιες δεν φαινονται. δεν ξερω τι συμβαινει αν καποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Τετ Ιουλ 23, 2014 9:36 am

δεν ξέρω, σ'εμένα φαίνονται κανονικά...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιουλ 23, 2014 10:42 am

Αχ ρε Μαρίνα μου....σε καταλαβαίνω πως νοιώθεις για τη μανούλα.... flower και ότι λέω το λέω μόνο από αγάπη και ενδιαφέρον ποτέ σκοπτικά.... Και με τη Μιλού έτσι ένοιωσα γι αυτό δεν άντεξα να την αφήσω κάτω....είναι τόσο ωραία πλάσματα, τόσο διψασμένα για αγάπη....και η Μιλουδίτσα με κουτουλάει, μου μιλάει, μόνο και μόνο να τη χαιδέψω.... flower 
Και μόνο που διαβάζω τις περιγραφές σου λυγώνομαι....εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά και για τη Φανούλα και για το Αλικάκι που μέσα από σένα τα αγαπήσαμε και τα πονάμε!!  love filaki 
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Ιουλ 23, 2014 7:25 pm

Πάντως (νομίζω) καλύτερα στο καταφύγιο, παρά πίσω στο δρόμο...αν και το ιδανικό θα ήταν ένα σπίτι...
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Πεμ Ιουλ 24, 2014 5:40 am

kat-cats έγραψε:Αχ ρε Μαρίνα μου....σε καταλαβαίνω πως νοιώθεις για τη μανούλα.... flower και ότι λέω το λέω μόνο από αγάπη και ενδιαφέρον ποτέ σκοπτικά.... Και με τη Μιλού έτσι ένοιωσα γι αυτό δεν άντεξα να την αφήσω κάτω....είναι τόσο ωραία πλάσματα, τόσο διψασμένα για αγάπη....και η Μιλουδίτσα με κουτουλάει, μου μιλάει, μόνο και μόνο να τη χαιδέψω.... flower 
Και μόνο που διαβάζω τις περιγραφές σου λυγώνομαι....εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά και για τη Φανούλα και για το Αλικάκι που μέσα από σένα τα αγαπήσαμε και τα πονάμε!!  love filaki 
Ευχαριστούμε Κατερίνα μου,..
Η Φανούλα δεν μας άφηνε να την χαϊδέψουμε , τώρα δέχεται το χάδι μας, όχι εντελώς-εντελώς εξοικειωμένη με αυτό, αλλά πλέον το δέχεται... Μας ξέρει πλέον, ξέρει ότι θέλουμε το καλό της...
Δεν ξέρω τί θα γίνει.

Ηρακλής grr έγραψε:Πάντως (νομίζω) καλύτερα στο καταφύγιο, παρά πίσω στο δρόμο...αν και το ιδανικό θα ήταν ένα σπίτι...
Δεν έχω ιδέα τί είναι αυτά τα καταφύγια και τί συνθήκες επικρατούν σε αυτά. Να πω τη αλήθεια μου δεν έχω φανταστεί καλές εικόνες, αλλά  χωρίς να τα έχω επισκεφτεί ποτέ.

Ο Ιασονάκος μας, που πλέον ονομάζεται Κρίτωνας, με την πανέμορφη μανούλα του!  flower 
Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 124wjgl

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από Ηρακλένια Πεμ Ιουλ 24, 2014 9:31 am

Για να είμαι ειλικρινής ούτε κι εγώ έχω επισκεφθεί ποτέ κατάφυγιο στην Ελλάδα (γι'αυτό και έγραψα "νομίζω" σε παρένθεση)...Μόνο εδώ και στην Ιταλία έχω πάει. Μαντρωμένοι χώροι είναι με κλουβιά για κάποια ζώα που μπορεί να είναι άρρωστα ή να πρέπει να απομονωθούν για κάποιο λόγο από τα υπόλοιπα. Στο καταφύγιο σκύλων είναι όλα τα σκυλιά μέσα σε περιφραγμένους χώρους ανά 2 ή 3 μαζί και υπάρχουν και ξεχωριστοί χώροι για πιο άγρια σκυλιά, κακοποιημένα κλπ ώστε να μην αναστατώνουν με το γαύγισμά τους τα πιο ήμερα. Στο γατοκαταφύγιο οι περισσότερες γατούλες κυκλοφορούν ελεύθερες εντός του χώρου. Οι συνθήκες υγιεινής είναι ικανοποιητικές σε εκείνα που επισκεφθηκα, ιδιαίτερα αν σκεφτεί κανείς το πλήθος ζώων που φιλοξενούν.
Αν είναι και στην Ελλάδα όπως αυτά που έχω δει, θα προτιμούσα εκεί οπωσδήποτε, παρά πίσω στο δρόμο. Τουλάχιστον εκεί θα ήταν ασφαλής.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Ιουλ 24, 2014 11:26 am

Mαρίνα μου και η Μιλού μετά από τόσο καιρό που την έχουμε θέλει πολλά χάδια μεν αλλά δεν θέλει αγκαλιές και ώρες ώρες δείχνει σαν να φοβάται όταν κυκλοφορούμε γύρω της....μας κοιτάζει επιφυλακτικά και τρέχει σαν να φοβάται ότι θα την κλωτσήσουμε....τι να πω έχουν ζήσει κι αυτά στους δρόμους όλα τα άσχημα.... γι' αυτό με τη Μιλού δεν άντεξα να την αφήσω κάτω....ήταν τόσο καλή μανούλα και δείχνει να θέλει τόσο πολύ την αγάπη μας...Δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι θα νοιώσει ότι την παρατάμε πάλι στα δύσκολα....στους δρόμους....καλόμαθε τώρα στην ασφάλεια, να τρώει το φαγάκι της, να κοιμάται ήρεμα, να μας κάνει χαρούλες όταν ερχόμαστε να νοιώθει πως είναι πια σπίτι της....απλά φοβάται....και παρόλο που η Κίρα δεν την έχει αποδεχτεί και είναι για όλους μας στενάχωρα το προσπαθώ και επιμένω....
Αν μπορέσεις να κάνεις κάτι με τη Φανούλα, ιδανικά σε ένα σπιτάκι, έστω και φιλοξενία κάπου θα ήταν πολύ όμορφα....τα σκέφτομαι με τόση αγάπη όλα αυτά τα πλασματάκια που γυρνάνε στους δρόμους, μες το κρύο, τη ζέστη, με τόσους κινδύνους, αυτοκίνητα, σκυλιά, ανθρώπους....και λέω μέσα μου κάθε φορά....Χριστέ μου τι τραβάνε κάθε μέρα για να μπορέσουν να ζήσουν..... το σκέφτομαι και για τη Μιλού...τι να χει ζήσει σ' αυτά τα 2-3 χρόνια της ζωής της και φοβάται.... ποιος να ξέρει.... :-(

Ξέρω πως δεν μπορούμε να τα σώσουμε όλα, δυστυχώς, απλά να όταν επεμβαίνουμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θέλω να σκέφτομαι ρομαντικά, όμορφα, ότι θα μπορούσαμε γι' αυτό το ένα, τα δύο, τα λίγα κάτι να κάνουμε!!! Εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα όπως πρέπει!!

Οσο για τον πιτσιρίκο, που χει μια κοιλίτσα σαν φλασκί....τι να πω....του εύχομαι τα καλύτερα με τη νέα του μανούλα!!! έχει τόσο σαστισμένο μουτράκι....σου λέει τι μου κάνει τούτη δω!! χαχαχαχαχα καλή ζωή μικρούλη! flower
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Αυγ 04, 2014 8:32 am

Κορίτσια η μανούλα (Φανούλα) στειρώθηκε εδώ και κάτι μέρες και είναι ακόμη στο σπίτι.
Ο Δήμος έχει αρχίσει τις σπόντες να την κρατήσουμε, μάλιστα πιο κάθετος απο άλλες φορές, τύπου "αυτή τη φορά παίρνω εγώ την κατάσταση στα χέρια μου" κτλ  tafos 
Εγώ δεν το συζητάω να την κρατήσουμε, αλλά δεν έχω πρόβλημα να παραταθεί η φιλοξενία της...

Πάρτε και λίγο Ηρακλάκο, έτσι , για να γελάσετε! Κούκλος, χαδιάρης και καραγκιόζης, ο καλύτερος συνδυασμός!  heart

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 5-_zpse754cd87

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2-_zpsa460963e
(όπως βλέπετε δίνουμε τις αρχές μας στα φιλοξενούμενα  happy2  )

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 1-_zps9b448a42
(ο Μίλιος δηλώνει περήφανος για το μαθητούδι του)

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 3-_zpsa6065a27  tafos happy2 heart 

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 4-_zpsee6b3064



 mati 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από otz Δευ Αυγ 04, 2014 9:51 am

Δεν υπάρχει αυτό το άτομο! Είναι υπέροχος!
 heart heart heart heart heart 
Εμένα μου θυμίζει τον Ζορρουδάκο μου πάρα πάρα πολύ! Αν μου πεις κι ότι κρύβει το κεφάλι του και νομίζει ότι δε φαίνεται, σαν στρουθοκάμηλος...
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Αυγ 04, 2014 10:03 am

happy2 
Δεν θα εκπλαγώ αν το κάνει και αυτό, καθότι τέρας ευφυίας δεν τον λες!

Ναι, είναι υπέροχος !  heart 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Αυγ 04, 2014 10:05 am

Μου γράφει η Κάσση :

Τα νέα μας από τον Ηρακλή!! Τον Ηρακλή που ήξερες να τον ξεχάσεις!!! Τρελός παιχνιδιάρης, σκέτος ζούζουνος, τρέχει βολίδα και δεν τον προλαβαίνεις. Εκεί που τον κοιτάς, γυρνάς λίγο το βλέμμα και εξαφανίζεται! Βέβαια, ώρες ώρες ξαφνικά κοκαλώνει και πέφτει και κοιμάται!
Τις προάλλες, τον είχα πάρει μαζί στο σπίτι μιας φίλης μου που έχει κουνέλι. Πήρε το κουνέλι στο κυνήγι να παίξει. Βέβαια...το κουνέλι είναι πιο γρήγορο.
Αγαπημένο του σημείο, όπως και στο σπίτι σου, τα παπούτσια και κυρίως οι σαγιονάρες! Μιλάμε είναι παραλίας ο τύπος!!! Καμια φορά έτσι τον φωνάζω.....Ο Παραλίας!!!


...και τον σκέφτομαι να κυνηγάει το κουνέλι!  happy2 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από psipsa Δευ Αυγ 04, 2014 10:19 am

εξεψαρωσε και ο Ηρακλεας και επιδιωκει να σταθει ανταξιος του ηρωικου ονοματος του!!!!!
Μαρινα αν επιτρεπεται στους συμφορουμιστες να εκφερουν αποψη, ας καταγραφει πως κι εγω συντασσομαι μετα του Δημου... η για να το θεσουμε ηπιοτερα, υπερ μιας μακρας και παρατεταμενης φιλοξενιας της μαμας Φανουλας!!!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Αυγ 04, 2014 10:28 am

psipsa έγραψε:εξεψαρωσε και ο Ηρακλεας και επιδιωκει να σταθει ανταξιος του ηρωικου ονοματος του!!!!!
 happy2  happy2 


psipsa έγραψε:
Μαρινα αν επιτρεπεται στους συμφορουμιστες να εκφερουν αποψη, ας καταγραφει πως κι εγω συντασσομαι μετα του Δημου... η για να το θεσουμε ηπιοτερα, υπερ μιας μακρας και παρατεταμενης φιλοξενιας της μαμας Φανουλας!!!!!
 grouphug 
ας το δεχτώ σαν τη δεύτερη εκδοχή...  Embarassed 


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassytr Δευ Αυγ 04, 2014 12:46 pm

Τις τελευταίες μέρες έχει στρογγυλέψει κι άλλο! Είχα ένα θεματάκι με την ξηρά τροφή αλλά με προσπάθεια και με διάφορες πατέντες έχει λυθεί προσωρινά το θέμα.

Στην αρχή δοκίμασα πολλά διαφορετικά είδη ξηράς τροφής.( Ναι καλά.....μασαέι η κατσικα ταραμά! ) Όταν έχει μάθει στην καλοκονσερβούλα και στο ψαράκι πάει και μυρίζει την ξηρά τροφή και με κοιτάει με βλέμμα "Ελα, αφού μπορείς να δώσεις και κάτι καλύτερο"!
Μετά έβρασα ψάρι, κράτησα το ψαρόζουμο και το έχω στο ψυγείο. απλά βρέχω λίγο τις κροκέτες. Και αυτό το κόλπο έχει παλιώσει.
Η πρόσφατη λύση είναι να τυλίξω λίγες κροκέτες για λίγη ώρα με περίσσευμά ψαριού. Αυτό έχει πιάσει μέχρι να βρει κάτι άλλο.

Μαρίνα...βλέπω ο Δ. έχει πατήσει πόδι αυτή τη φορά! Την βλέπει σαν την γάτα του. Αν δεις ότι μετά τη στείρωση πάει καλά με τα άλλα τα παιδιά....κράτα την. Θα δούμε τι θα κάνουμε και με την Φανούλα....και αν δεν δούμε.....ε, τότε βλέπουμε!
kassytr
kassytr
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Σεπ 20, 2014 5:56 pm

τα παλιομωρούλια! heart

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2cpz0vl

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 3126wzp

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Σαβ Σεπ 20, 2014 9:02 pm

marina289 έγραψε:τα παλιομωρούλια!  heart

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 2cpz0vl

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 3126wzp

Αγαπουλάκια όμορφαααααααααα heart heart heart heart heart heart
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από Dreamer Κυρ Σεπ 21, 2014 2:37 pm

Ηρακλή είσαι ένας υπέροχος μπούρδας!

heart heart heart heart heart heart

Ιασονάκο, σ' αγαπώ!

heart heart heart heart heart heart
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassytr Δευ Σεπ 22, 2014 10:14 pm

Ηρακλάκο είσαι το μωρουδέλι μου!!! Κάθε μέρα έρχεται και με ξυπνάει γλείφοντάς μου τη μυτη! Τι ομορφο ξύπνημα....!
kassytr
kassytr
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Τρι Σεπ 23, 2014 7:01 pm

kassytr έγραψε:Ηρακλάκο είσαι το μωρουδέλι μου!!! Κάθε μέρα έρχεται και με ξυπνάει γλείφοντάς μου  τη μυτη! Τι ομορφο ξύπνημα....!
filaki

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από otz Τρι Σεπ 23, 2014 7:36 pm

kassytr έγραψε:Ηρακλάκο είσαι το μωρουδέλι μου!!! Κάθε μέρα έρχεται και με ξυπνάει γλείφοντάς μου  τη μυτη! Τι ομορφο ξύπνημα....!

Πρωτον πεθαιιιιιιιιιιιιιινω με τη φωτό προφίλ σου. Δεύτερον, τον αγαπώ!
Τρίτον, μάλλον το έχουν τα ασπρόμαυρα γατιά να γλείφουν πρόσωπα!
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Τετ Σεπ 24, 2014 5:43 am

Επιβεβαιώνω ότι το έχουν τα μαυρόασπρα!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassytr Τετ Σεπ 24, 2014 10:34 am

έφερα ένα μωρουδάκι ενός μήνα θηλυκό που βρήκε μια φίλη μου στο δρόμο. έχουν πρόβλημα τα ματάκια του και του βάζουμε κολλύρια. Εγινε και εξωτερική - εσωτερική αποπαρασίτωση. Το προώθησε η κοπέλα στην χρυσή ευκαιρία αλλά δυστυχώς πολλοί το είδαν, κανένας δεν τηλεφώνησε. ....καλά ο Ηρακλής όλο αγριάδες δεν το συζητώ. Μου κρατάει μούτρα αλλά πάω και τον αγκαλιάζω για να μην έχουμε δράματα.
Πείτε μου τι άλλο μπορώ να κάνω
kassytr
kassytr
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kouix Τετ Σεπ 24, 2014 11:21 am

Κάσυ, ρωτα  τον  κτηνιατρο  σας  αν  "κανει"  να ερθουν  σε  επαφη  τα  μικρά.
Πολυ  φοβαμαι  (χωρις να ειμαι σίγουρη) οτι  επειδη  η  μικρή εχει αυτο  το θεματακι  με τα ματια  της,  μηπως  δεν πρεπει να ερθει  σε  επαφη  με  τον  Ηρακλεα, μην τον  κολλήσει,  αφου κι αυτος ειναι μικρός  ακόμη και δεν  εχει  ολοκληρωσει  τον  "παιδικο" κυκλο εμβολιασμου  του.....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassytr Τετ Σεπ 24, 2014 8:56 pm

δεν τους φερνω κοντα πλεον γιατι δεν τα πανε καλα μαζι. εχεις δικαιο με το θεμα του ματιου....καλο θα ειναι να μην κολλησει και ο ηρακλεας. αν εχετε καμια ιδεα για την προώθηση της μικρουλας να της βρουμε σπιτακι πειτε μου. εκτιμάει τοσο την θαλπωρή που κοιμάτε και ολη την ωρα γουργουρίζει.
kassytr
kassytr
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Δεκ 14, 2014 5:43 pm

πάρτε και τον ηρακλή μας, το καλό μας το παιδί! heart

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 IMG_20141211_221646_zpsda5e5f44

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 DSC_0493_zpsa2ed3ee7

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 DSC_0495_zps923e4a73 heart

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kouix Κυρ Δεκ 14, 2014 7:26 pm

lipothymia

Απο μικρος φαινότανε
τι σοϊ καταγάταρος θα γινότανε.......

heart


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από kassytr Κυρ Δεκ 14, 2014 9:52 pm

έχει γίνει φλαφαδένιος χοντρογατούλης !!!! του αρέσει να κάθεται από κάτω από το Χριστουγεννιατικο δέντρο , δίπλα στην φάτνη. Δεν είχαμε πολλά ζώα στη φάτνη και είπε να βοηθήσει!!!
kassytr
kassytr
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 Empty Απ: Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Δεκ 15, 2014 4:57 am

heart heart heart heart heart

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Xαρίζονται οι πανέμορφοι δραπέτες των σκουπιδιών! - Σελίδα 9 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης