gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από lpat2001 Παρ Ιουν 13, 2014 12:25 am

Καλησπέρα σε  ολους σας,

Εδω και 1 εβδομαδα εχει αλλαξει ο τροπος που βλεπω τα πραγματα

Αιτια ειναι 4 μικρα γατακια κι ενα τυφλο αδελφακι τους που βρεθηκαν - μετακομισαν (?) στην πυλωτη της πολυκατοικιας μου.
Η μητερα τους ειναι κοντα τους και ολοι μαζι συνυπαρχουν στο γκαζον της αυλης που υπαρχει πισω απο την πυλωτη....
Το τυφλο γατακι ομως ειναι που ,με κανει να ανησυχω πολυ και δεν ξερω τι να κανω και πως να το πλησιασω ..

Κρυβεται και επειδη δεν εχω καμια εξοικειωση δυσκολευομαι και δεν ξερω που ν αποτανθω για την σωτηρια του

Τους εχω παρει τροφη και μαζι με νερο τ αφηνω σε 2 μπολ.Ολα μαζι ορμανε και τρωνε  αλλα το μικρο τυφλο γατακι δυσκολευεται και μενει μονο του περιμενοντας να φανε οι αλλοι και μετα αυτο οτι περισεψει....

Δεν ξερω που θα καταληξει ολο αυτο το σκηνικο μιας και στο σπιτι με 2 βρεφη διδυμα μαλλον δεν μπορω να κανω κατι και να το στεγασω...

Θα ηθελα την βοηθεια σας....

lpat2001
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Απ: Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Παρ Ιουν 13, 2014 12:32 am

Tι θα γινει ρε παιδια... ολο τυφλα γατακια τωρα τελευταια... όπως ειπα και σε αλλα τοπικ, 2 εχω στην πρασια μου τυφλα και θα ηταν και αλλα αν δεν τα ειχα προλαβει!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Απ: Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από lpat2001 Παρ Ιουν 13, 2014 12:40 am

Θα ξαναπροσπαθησω να το πιασω να το παω σε κτηνιατρο αλλα δεν ξερω τι να περιμενω...

lpat2001
Kitten
Kitten

Άντρας
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Απ: Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Παρ Ιουν 13, 2014 12:45 am

χλαμυδια θα εχει... παρε συροπι vibramycin και αμα δεν μπορεις να το πιασεις βαζε πανω στο φαγητο του!
και τα αλλα εχουν σιγουρα! απλα η δεν εχει φανει ακομα η δεν τους πηραξε τα ματια...

ps... αμα πιστευεις ότι μπορεις να το παρεις σπιτι, πανε στον κτηνιατρο, παρε αντιβιωση κτλ... και τα παιδια σου δεν θα παθουν τιποτα ; )
η γατοχλαμυδια δεν κολαει σε ανθρώπους... εγω με γυμνα χερια τους καθαριζα-καθαριζω τα ματια!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Απ: Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από tinkaki Παρ Ιουν 13, 2014 2:06 pm

Καλημέρα. Σχετικά με το φαγητό, μπορείς να βάζεις φαγητό σε διάφορα σημεία και όχι μόνο σε ένα. Έτσι, όταν είναι να φάνε θα τους το μυράζεις και θα τρώει το κάθε ενα σε διαφορετικό σημείο και ας είναι κοντά το ενα απο το άλλο. Επίσης, μορείς να παίρνεις το μικρό και να του βάζεις αλλού φαγητό για να τρώει χωρίς να το ενοχλούν. Έτσι, θα τρώνε όλα. Και εγω αυτό κάνω στα αδεσποτάκια γιατί δεν θέλω να τρώνε μόνο τα δυνατά. Περαστικά στο μικράκι!
tinkaki
tinkaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 και μοναδικό μέσα στο σπίτι και πολλά απ'έξω
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη-καλοκαίρι και όποτε βγαίνει ο ήλιος
Motto : keep calm and smile like a Cheshir cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2013
Mood : Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου Empty Απ: Tυφλο γατακι και αλλα 4 μικρουλια στην πυλωτη μου

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Παρ Ιουν 13, 2014 2:48 pm

Και όπως ειπα μην ξεχνας να βαζεις αρκετη αντιβιωση πανω στο φαγητο τους : )
Vybramicin!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης