gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

+20
ZIZIKOS
Μιρέλλα
alex..niaou
calliope g.
Mary-Fish
FROGK
psipsa
thanoschris1
Gatoplikti
Osi
tsili
zeledaki
fotini123
houlieta
f.m123
mpoulaalekoula
Karamela
otz
kouix
koneko
24 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από kouix Πεμ Μάης 22, 2014 2:38 pm

νομιζω οτι το 4.5 ml ανα γευμα αν ειναι 2 εβδομαδων (που μαλλον δεν ειναι αφου εχει κλειστα ματια) ειναι οριακα ΠΟΛΥ.

Θα ελεγα να του δωσεις λιγοτερο στο επομενο γευμα.
Δεν κανει να τα παραταϊζουμε.....
Η διαρροια ας πουμε, ενδεχεται να προκληθει και απο το "παραταϊσμα".
Βεβαια αφου δεν ειχε φαει ολη νυχτα, οκ, δικαιολογειται που πλακωθηκε στην μασα... αλλα καλυτερα λιγοτερο (κι αφου δεν ειναι για γατακια το γαλα) παρα περισσοτερο.

Τσισακια κανουν σε καθε ταϊσμα, κακακια δεν πειραζει που δεν εχει κανει ακόμη....

(βεβαια και το "δεν πειραζει" εξαρταται και απο ΠΟΤΕ εχει να κανει.... αυτο δεν το ξερεις, γιατι εσυ το βρηκες χθες το βραδυ......)


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 4:26 pm

Πρεπει να ηταν φρεσκοπαρατημενο γιατι ολο το βραδυ ηταν υπερβολικα ησυχο και κοιμοταν. Κατα τις 7.30 το πρωι αρχισε να κλαιει και σταματησε μονο οταν το ταισα στις 10. Μετα εφαγε παλι στις 1.30 (5mL) (επιχειρησα στις 12.20 αλλα περπατουσε και σκαρφαλωνε στο χερι μου και δεν μπορουσα με τιποτα να το ταισω) και μετα αρχισε παλι το νιαουρισμα στις 2.30 και του εδωσα αλλα 2 (σκαρφαλωνε στο χερι μου και το πιπιλιζε και υπεθεσα οτι πεινουσε). Του αδειασα παλι την κυστη, εβαλα ζεστο νερο στην θερμοφορα και τωρα κοιμαται ησυχο.

Ειναι σκετη γλυκα παντως! Πιπιλιζει και δαγκωνει το χερι μου, γλειφεται και προσπαθει να καθαριστει μονο του, κανει τουμπες ανασκελα και τεντωνεται και γενικα κανει σχεδον οτι και μια ενηλικη γατα! Εχει πολυ πλακα να βλεπεις αυτη τη μινιατουρα να προσπαθει να το παιξει ενηλικη! Σημερα μαλιστα χασμουρηθηκε 3 φορες!

Μπανιο ποτε μπορω να το κανω; Ποτε μπορω να το ψεκασω με σπρευ για ψυλλους και να του κανω εσωτερικη αποπαρασιτωση. Το καημενο πρεπει να εχει πολλα ενδοπαρασιτα γιατι η κοιλιτσα του ειναι πρησμενη.

Το οτι γλειφεται και τεντωνεται και χασμουριεται, κτλ, ειναι καλα σημαδια ε; Μπορω να ελπιζω οτι θα τα καταφερει; Ειναι και σχετικα μεγαλουτσικο και εχει προλαβει να θηλασει. Τα ματακια του στις εσωτερικες ακρες εχουν αρχισει να γινονται καπως πιο υγρα, οποτε πιστευω οτι σε 1-2 ημερες θα αρχισουν να ανοιγουν. Το ενα του αυτακι εχει σηκωθει και το αλλο ειναι λιγο λυγισμενο μονο στην ακρη  Laughing 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Μάης 22, 2014 4:33 pm

Ηρω, που εισαι και δεν βρίσκεις μπιμπερό; Suspect 
Ο Ναρούτο ξεσαλώνει, μην του πάρει κανείς τον θρόνο!...
 happy2 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 5:42 pm

Εμαθε να τρωει με συριγγα, οποτε ειμαστε ενταξει. Απο το μοναδικο pet shop της πολης δεν περασα, ισως να εχουν μπιμπερο ή να μπορουν να μου φερουν γιατι εχουν το κεντρικο τους καταστημα στην θεσ/νικη. Θα περασω σημερα το απογευμα ή αυριο το πρωι.

Μολις το ταισα (παλι) αφου ξεσηκωσε τον κοσμο με τις φωνες του! Εννοειται οτι αφου χορτασε αρχισε τις τουμπες, τα χασμουρητα και τα τεντωματα  happy2 Τουλαχιστον ξερω πλεον ποτε πειναει. Παιζει επισης να αρχισει να περπαταει πρωτα πριν ανοιξει τα ματια του! happy2   

Ο ναρουτο νιωθει απειλη στον χωρο του ακομα και απο μυγα, στο νεογεννητο θα κολησει;  happy2 

Αυτο που πλεον με προβληματιζει ειναι το μετα. Μεσα Ιουνιου φευγω και επιστρεφω παλι τον Ιουλιο. Πρεπει να εχει μαθει να τρωει κονσερβα ή ωμη μεχρι τοτε γιατι δεν θα μπορει να την ταιζει κανεις με συριγγα ή μπιμπερο. Θα ανοιξω αγγελια, αλλα δεν τρεφω πολλες ελπιδες να υιοθετηθει και δεν ξερω πραγματικα τι να κανω αν δεν την θελει κανεις. Μεχρι τελη Ιουλιου ή Αυγουστου θα μπορεσω να την προσεχω, μετα πρεπει να βρεθει επειγοντως λυση.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Πεμ Μάης 22, 2014 6:34 pm

Αν είναι 10-15 ημερών σήμερα στα μέσα Ιουνίου θα είναι  πάνω κάτω ενός μηνός. Η μικρή μου ήταν λίγο μικρότερη όταν την πήρα και ήδη έτρωγε κονσέρβα και κροκέτες kitten μουλιασμένες σε νερό.

Αποπαρασίτωση (εσωτερική και εξωτερική) κάναμε μόλις έκλεισε τον πρώτο μήνα. Μπανάκι δεν κάναμε. Μόνο στεγνό καθάρισμα με μαντηλάκια.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από otz Πεμ Μάης 22, 2014 7:16 pm

koneko έγραψε:Α, ξεχασα να πω οτι δεν κανει πια αυτο με το στομα του, οποτε μαλλον αναπνεει καλυτερα τωρα! Φαινεται 100% υγιεστατο και εχει πολυ τσαμπουκα!

Ο δικος μου απο την αλλη πλευρα απο την ωρα που εφερα το γατακι σπιτι δεν εχει χρησιμοποιησει ουτε μια φορα την λεκανη του. Αντιθετα εχει κατουρησει ολους τους τοιχους  xspray  siva  xazo .

Ψαχνω ονομα για την μικρη, ακουω προτασεις!
Καποια απο τα ονοματα που σκεφτομαι ειναι:
Sakura Hisako
Hinata Hisako
Soo-Rin
Seira J

Απ' τα ονόματα που έγραψες, προτιμώ το τελευταίο. Αν και νομίζω ότι στις καθυστερήσεις η Houlieta θα βρει καλύτερο.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 7:34 pm

χμ, ειναι φυσιολογικο να κλαιει μετα απο 45-60 λεπτα; Το ξαναταισα γιατι πεινουσε. Προσπαθουσε να θηλασει στο χερι μου και επειτα το γαλα απο την συριγγα το ρουφουσε σαν να μην υπαρχει αυριο. Μηπως τα 4-5mL ειναι τελικα λιγα;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 8:40 pm

Ξαναεφαγε αλλα 4mL. Πεινουσε τοσο πολυ που δεν χρειαζοταν να πιεζω την συριγγα! Μου φαινονται λιγα ρε παιδια τα 4mL, αυτο πειναει σαν λυκος! Ανα μια ωρα τρωει 4-5mL! Εκλαιγε πολυ και συνεχιζε να κλαιει με μειωμενη ενταση ακομα και οταν εφαγε. Του πηρε κανενα τεταρτο μεχρι να σταματησει και να πεσει για υπνο. Αν συνεχισει να ζηταει φαγητο καθε 1 ωρα θα μεινω στον τοπο. Ηδη ειμαι με 3 ωρες υπνο, δεν θα αντεξω αλλη μια βραδια αυπνιας. Σκεφτομαι το βραδυ να το ταιζω καθε 2-3 ωρες, ωστε να κοιμαμαι και λιγο, αλλα ανησυχω μηπως αρχισει παλι το κλαμμα και δεν το ακουσω και παθει τιποτα απο το πολυ κλαμμα και το περα δωθε (κλαιει και προσπαθει να βγει απο το κουτι του). Δεν υπαρχει και μια φιλοζωικη της προκοπης να το παρει για να το φροντισουν οπως πρεπει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Μάης 22, 2014 9:20 pm

Κανονικα πρεπει να τρωει και να κοιμαται, το οτι του παιρνει ωρα να ησυχασει κατι σημαινει.. βαλε ενα αρκουδακι κι ενα ρολοι, κανε φωλια ωστε να ηρεμει.. επισης περιορισε τον χωρο, οσο λιγοτερο κινειται τοσο πιο γρηγορα θα ηρεμει.. εγω μεχρι τις 3 εβδομαδες τα εχω σε γατοφορο, μετα τα μετακινω σε μεγαλυτερο.

Δεν υπολογιζω ποτε ml για να σου πω, τα αφηνω να φανε οσο θελουν (εκτος κι αν υπαρχει θεμα που τα πιεζω). Επισης τα ταιζω, κανουν τσισα και τα ταιζω αλλη μια φορα και μετα κατευθειαν στο κουτι.. Αν βλεπεις οτι δεν χορταινει προφανως θα χρειαζεται κι αλλο.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από zeledaki Πεμ Μάης 22, 2014 9:29 pm

Καλησπερα εγω τα μωρακια τα ταιζα παντα με μπιμπερο και ετρωγαν οσο ηθελαν και σταματουσαν μονα τους και κοιμοντουσαν χορτατα για κανενα 4 ωρο λογικα απλα θελει να φαει και αλλο δεν ειναι πολλα τα 5 ml οποτε αστο να φαει οσο θελει  oksmily3 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 9:33 pm

ωραια γιατι ειχα ενα αγχος με τα ml. Μολις εφαγε αλλα 3 και του πηρε παλι λιγη ωρα να κοιμηθει tafos Το εχω σε κουτι απο παπουτσια και ειναι ηδη αρκετα μικρο. Ρολοι που να κανει τικ τακ δεν εχω, να ανοιξω το ραδιο που βρισκεται στο ιδιο δωματιο με το γατακι; Ουτε αρκουδακι εχω βαλει, θα ψαξω να δω αν εχω κανενα που να χωραει στο κουτι. Να βαλω και μια μπλουζα δικη μου ή κατι που να εχει την μυρωδια του ναρουτο;

Πριν το ταισω το κανω να κατουρησει και οταν φαει το ξανακανω να κατουρησει για να αδειαζει η κυστη του. Κακακια ακομα δεν εχει κανει. Να ανησυχησω; Αν ηταν να εμφανισει διαρροια απο το γαλα, λογικα θα ειχε εμφανιστει μεχρι τωρα ή οχι; Επισης οταν κοιμαται το σκεπαζω για να ζεσταινεται.

γμτ, παλι κλαει τωρα  pale 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Πεμ Μάης 22, 2014 9:49 pm

Ευχομαι να παει στον διαολο και ακομα παρα περα αυτος που το πεταξε. Οχι μονο υποφερει το γατι και ουσιαστει παλευει για να ζησει, αλλα μαζι με αυτο υποφερω και εγω. Οσο σκεφτομαι οτι ξυπναει και δεν βρισκει την μανουλα και τα αδερφακια του διπλα στεναχωριεμαι αφανταστα. Λογικο να κλαιει οταν ξυπναει  pale 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Πεμ Μάης 22, 2014 10:29 pm

Μην χάνεις το θάρρος σου. Είναι πολλά τα μικράκια που τα καταφέρνουν. Γιατί να μην τα καταφέρει και αυτό?
Όσο γι' αυτόν που το παράτησε.... Στο τέλος όλοι παίρνουν αυτό που τους αξίζει!
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σου δώσω συμβουλές για το 'μεγάλωμα'. Δεν είχα ποτέ παρόμοια εμπειρία. Υποθέτω όμως πως είναι λογικό να έχει σοκαριστεί και να χρειάζεται λίγο χρόνο να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες. Πολύ σύντομα θα αρχίσει να θεωρεί εσένα μαμά του και θα νιώθει ασφαλής.
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από zeledaki Πεμ Μάης 22, 2014 10:39 pm

Ενα αρκουδακι ειναι σημαντικο γιατι κοιμουνται μαζι τους ισως να το νιωθουν σαν παρεα ...και κατι δικο σου αμα βαλεις μεσα καλο ειναι να εχει τη μυρωδια σου τα ηρεμει...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Μάης 22, 2014 11:41 pm

Αν μεσα σε 2 μερες δεν εχει κανει κακα του θα πρεπει να του δωσεις κατι να το βοηθησεις.. κτηνιατρος δεν παιζει εκει να πας να το ελεγξει? Μου φαινεται περιεργο το οτι ξυπναει τοσο γρηγορα..  Μια φορα μου χε τυχει μωρο, να εχει κολικο, επειδη το ειχε ταραξει η αλλαγη απο μητρικο σε ξενο κι εκλαιγε σχεδον συνεχεια.. Μπορει να ειναι και τιποτα τετοιο ή μπορει μολις κανει κακα του να ανακουφιστει..

Εγω παντα τα σκεπαζω απο πανω αλλιως πανε περα δωθε και δεν κοιμουνται.. Το ραδιοφωνο δεν θα του κανει κατι, το ρολοι το βαζεις για να νομιζει οτι ειναι η καρδια της μαμας του  Smile 

Γενικα το ιδανικο ειναι να κανουν 1 φορα την ημερα κακα, αλλα και καθε 2η ειναι επισης οκ.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 12:52 am

ξυπναει και πειναει... τρωει μαλιστα 4-5ml την καθε φορα! Παρατηρησα οτι οσο κλαιει και το ακουμπαω προσπαθει νιαουριζοντας να σκαρφαλωσει στο χερι μου. Αν το αφησω γκρινιαζει για 1 λεπτο και μετα κοιμαται.

Εχουμε 3, θα τον παω σε αυτον που ειναι κοντα αν δεν κανει κακακια μεχρι αυριο, ευκαιρια να το καθαρισει και απο τους ψυλλους. Χθες δεν ειχε φαει τιποτα κιολας. Σημερα το πρωι αρχισε δειλα δειλα να τρωει με το ζορι και απο το απογευμα πηρε μπρος και τρωει πολυ. Το θετικο ειναι οτι εχει πολυ ενεργεια και δεν ειναι καθολου υποτονικο. Μπορει να ειναι και συμπτωση, αλλα σημερα φωναζε ο δικος μου και αρχισε να κλαιει και αυτο. Μηπως νομιζει οτι ο ναρουτο ειναι η μαμα του;  Suspect 

Τελος παντων. ΣΗμερα ηταν μια μεγαλη μερα. Παω να κοιμηθω γιατι σε 2 ωρες παλι ορθια θα ειμαι.

Φλωρανς, δεν προλαβα ουτε την αλλη κληση σου, ταιζα το μικρο και δεν το ακουσα (πρεπει να αλλαξω ringtone γιατι τελικα με αυτο που εχω χανω πολλες κλησεις).

Εχω να παραδοσω και εργασια αυριο το πρωι και δεν την εχω αρχισει καν. Ελπιζω να ησυχασει λιγο το μικρο τις πρωινες ωρες μπας και χτυπησω κανενα τριωρο υπνου αργοτερα  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 12:56 pm

Μπηκαμε στην 2η μερα και κακακια δεν εχει κανει ακομα. Θα περιμενω μεχρι αυριο το πρωι. Αν δεν κανει, παμε κτηνιατρο. Συνεχιζει και τρωει με πολυ ορεξη, εχει απιστευτη ενεργεια αλλα συνεχιζει να γκρινιαζει μετα το φαγητο. Βρηκα ομως τον λογο που γκρινιαζει και απο οτι φαινεται ειναι ψυχολογικα τα αιτια. Οταν λοιπον φαει και δεν θελει αλλο, αρχιζει να ψαχνει το χερι μου. Αν το αφησω το χερι μου στο κουτι αρχιζει να το πιπιλιζει σαν να θηλαζει και σιγα σιγα κοιμαται. Ειναι σαν ανθρωπινο μωρο που ζηταει πιπιλα. Θελει και αυτο τις αγκαλιτσες του  love Πολλες φορες πιπιλιζει το πατουσακι του μεχρι να κοιμηθει.

Η απορια που εχω τωρα εχει να κανει με τεχνικα ζητηματα. Αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερη ιδεα να βγαλω την θερμοφορα και να την αντικαταστησω με ενα μπουκαλι με ζεστο νερο για να νομιζει οτι ειναι η μανουλα του και να στριμωχνεται εκει. Το προβλημα με το μπουκαλι ειναι οτι δεν θα το κραταει ολοκληρο ζεστο οπως η θερμοφορα (αν ζεσταθει μπορει να παει στην μια ακρη του κουτιου που δεν το πιανει η θερμοφορα).
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από tsili Παρ Μάης 23, 2014 12:57 pm

Μπράβο βρε Ηρώ.
Τώρα είδα το αριθμός γατουνιών και λύθηκα
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 1:06 pm

To 1.5 το ειχα απο πριν γιατι ο δικος μου ειναι τουλαχιστον 1.5 φορα οσο μια κανονικη γατα και χρειαζεται 1.5 φορα περισσοτερη φροντιδα απο τοτε που ξεκινησε το μαρκαρισμα happy2 Τωρα πρεπει να το κανω 1.55  happy2 Μιση πιθαμη γατι ειναι το αλλο  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 1:09 pm

Ασχετο, απο ποια ηλικια μπορουμε να καταλαβουμε αν το γατι ειναι μακρυτριχο ή κοντοτριχο;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 2:47 pm

Η πρωτη φωτο της μικρης:
ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 DSC02567_-1_-2_tonemapped_zps64065a8b

Ποσο ημερων την κανετε; Σημερα παρατηρησα οτι εχει ενα μικρο κομματακι απο τον ομφαλιο λωρο πανω της (περιπου 1 χιλιοστο μηκος και ειναι ξεραμενος... φαινεται σαν μια μαυρη βουλιτσα). Την ηλικια της την κοβω γυρω στις 7-9 ημερες, αλλα μπορει να πεφτω πολυ εξω γιατι εχουν περασει πολλα χρονια που ειχα δει νεογεννητα να μεγαλωνουν.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από fotini123 Παρ Μάης 23, 2014 3:06 pm

mati  mati  mati 
Κούκλα είναι! Τριχρωμούλα, σαν τη δικιά μου. Κάποιο διάβασα πως τα τρίχρωμα τείνουν να είναι πιο ανθεκτικά.
Πήγατε στο γιατρό?
fotini123
fotini123
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1
Motto : say no to speciesism
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/08/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από kouix Παρ Μάης 23, 2014 5:03 pm

κι εγω τοσο λεω Ηρώ απ' οσα εχεις πει, και βλεπω....

θα ελεγα 8 ημερων.  Smile 

Ευχομαι να ζήσει το καημενουλι..... να τα καταφερει!!!!!!

Πηγες σε κτηνιατρο...?
Θα πας?


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Osi Παρ Μάης 23, 2014 5:19 pm

Ψυχουλακι μου.... μπραβο βρε Ηρω... τι τυχερη που ηταν η μικρη και επεσε στα χερια σου...
Τελικα τι την ταιζεις?? βρηκες γαλα για μωρα γατακια? μπορεις να παραγγειλεις και απο e-shop και να στο στειλουν με κουριερ! Εγω που ειχα ρωτησει σε ενα μου ειχαν πει για δεμα μεχρι 1,5 κιλο κοντα στα 4 ευρω.

Αυτο με το πιπιλισμα το εκανε και η Μελινα οταν την βρηκα! Παρολο που ηταν 3-4 μηνων...  Αφου το πρωτο βραδυ ετσι κοιμηθηκε.. πιπιλιζοντας το χερι μου! και τα επομενα δηλαδη... και οποτε ηθελε μεχρι που της το κοψαμε γιατι δεν εκανε και τιποτα αλλο ολη μερα... happy2 
Να την αφηνεις λοιπον να σε πιπιλαει γιατι εσυ εισαι η μαμα της τωρα!  Laughing
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 23, 2014 6:31 pm

fotini123 έγραψε:mati  mati  mati 
Κούκλα είναι! Τριχρωμούλα, σαν τη δικιά μου. Κάποιο διάβασα πως τα τρίχρωμα τείνουν να είναι πιο ανθεκτικά.
Πήγατε στο γιατρό?

Μακαρι να ειναι! Προς το παρον φαινεται πολυ δυνατο κοριτσακι! Ακομα δεν ξερω τι θα την κανω οταν μεγαλωσει, αλλα μεχρι τοτε εχουμε ακομα καιρο. Θα προσπαθησω να την δωσω για υιοθεσια. Ειναι δωρο εξ' ουρανου και η αληθεια ειναι οτι λατρευω τα τριχρωμα, αλλα τελη του καλοκαιριου εχω να κανω υπερατλαντικο ταξιδι και με 2 γατια θα ειναι πολυ δυσκολη κατασταση. Το προβλημα δεν ειναι μονο στο ταξιδι αλλα και στην ευρεση σπιτιου γιατι αν δυσκολευομαι με ενα γατι να βρω σπιτι που να επιτρεπει γατες, με 2 γατια ισως δυσκολευτω περισσοτερο.


kouix έγραψε:κι  εγω τοσο  λεω  Ηρώ  απ' οσα  εχεις πει,  και βλεπω....

θα  ελεγα 8 ημερων.  Smile 

Ευχομαι να  ζήσει  το  καημενουλι.....  να  τα καταφερει!!!!!!  

Πηγες  σε κτηνιατρο...?
Θα πας?


μακαρι να ειναι εκει γυρω και οχι μικροτερο γιατι πραγματικα ο χρονος δεν ειναι με το μερος μου και πρεπει οπωσδηποτε να τρωει απο πιατο γαλα ή στερεη τροφη μεχρι μεσα ιουνιου. Οι γονεις μου δεν ειναι σε θεση να την ταιζουν με συριγγα!

Στον κτηνιατρο πηγα χθες το πρωι, αλλα δεν την πηρα μαζι μου. Απο εκει πηρα και το γαλα για τα κουταβια. Σημερα δεν την πηγα γιατι εδωσα χρονικο περιθωριο τις 2 ημερες για να κανει κακακια. Αν δεν κανει μεχρι αυριο το πρωι, θα την παω να της ριξει μια ματια. Η αληθεια ειναι οτι εφοσον την βλεπω δραστηρια και με ορεξη, δεν θελω να την βαλω σε διαδικασια μετακινησεων και να την αναστατωσω. Θα τον ρωτησω αν γινεται να περασει απο το σπιτι να την δει, πιστευω ειναι καλυτερη λυση αυτη.

Osi έγραψε:Ψυχουλακι μου.... μπραβο βρε Ηρω... τι τυχερη που ηταν η μικρη και επεσε στα χερια σου...
Τελικα τι την ταιζεις?? βρηκες γαλα για μωρα γατακια? μπορεις να παραγγειλεις και απο e-shop και να στο στειλουν με κουριερ! Εγω που ειχα ρωτησει σε ενα μου ειχαν πει για δεμα μεχρι 1,5 κιλο κοντα στα 4 ευρω.

Αυτο με το πιπιλισμα το εκανε και η Μελινα οταν την βρηκα! Παρολο που ηταν 3-4 μηνων...  Αφου το πρωτο βραδυ ετσι κοιμηθηκε.. πιπιλιζοντας το χερι μου! και τα επομενα δηλαδη... και οποτε ηθελε μεχρι που της το κοψαμε γιατι δεν εκανε και τιποτα αλλο ολη μερα... happy2 
Να την αφηνεις λοιπον να σε πιπιλαει γιατι εσυ εισαι η μαμα της τωρα!  Laughing

Γ***σε τα. Τυχερη-ατυχη γιατι μεσα ιουνιου φευγω και τελη ιουλιου ή αυγουστου κανω το υπερατλαντικο και πραγματικα δεν ξερω τι να κανω και που να την αφησω αν δεν μπορεσω να την παρω μαζι μου. Τελος παντων, ας μεγαλωσει λιγο και βλεπουμε.

Της δινω γαλα για κουταβια. Δεν το ηξερα για το e-shop! Αν πουλαει και το feliway που μπαινει στην πριζα, θα με βολεψει! Θα ριξω μια ματια αργοτερα! Προς το παρον το γαλα για κουταβια δεν της εχει προκαλεσει διαρροια, οποτε ειμαστε σε καλο δρομο. Το προβλημα ειναι με την ταυρινη. Ισως παρω ενα γαλα whiskas το οποιο περιεχει ταυρινη και να της δινω 1-2 γευματα απο εκεινο την ημερα ως συμπληρωμα. Αυτο στο e-shop ειναι σε σκονη; Να πω την αληθεια δεν με εχει βολεψει καθολου η σκονη γιατι πρεπει να βραζω νερο 345233463 φορες την ημερα και μου την εχει σπασει.

Την αφηνω να πιπιλαει και εχω διαπιστωσει οτι αυτο που λενε οτι τα νεογεννητα κοιμουνται στο 90% του χρονου τους και στο αλλο 10% τρωνε, ειναι ψεμμα! Κοιμουνται στο 70-80%, στο 10% τρωνε και στο 10-20% κανουν τουμπες και ναζια. Σε μια φαση προσπαθησε να γουργουρισει. Πλακα ειχε  happy2 Εχει αρχισει να μαθαινει και πως να τρωει με την συριγγα και το ευχαριστιεται! Ειναι απιστευτα γλυκο πλασματακι!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Μάης 23, 2014 8:45 pm

Ωωωωωω τι έχω χάσει !! Τι ομορφο ψυχουλινι τι νινι ειναι αυτο !!  Veryhappy Veryhappy Veryhappy Νομιζω πως φαiνεται πολύ γερή και δυνατή !!!  mati mati mati  Ηρω να κάθεσαι βάρδια για πολύ πιπιλα!!
Γαλα δεν βρηκες τελικα γιατι δεν παραγγέλνεις απο το πετ4u ή να πεις σε ένα φαρμακειο βρε παδι μου να παραγγειλει; Αν έχει η αποθήκη τους φέρνουν. Aν επιτρέπεται που βρισκεσαι;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από thanoschris1 Παρ Μάης 23, 2014 10:31 pm

Είναι πανέμορφη η τριχρωμούλα!! Καί φαίνεται πραγματικά  δυνατή!! ΄Εψαξες στο pet4you για γάλα??
Τα καλύτερα  ολόψυχα ευχόμαστε για τη μικρούλα!! mati mati mati mati
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Karamela Σαβ Μάης 24, 2014 12:38 am

Hρω, μη βγαλεις τη θερμοφορα, χρειαζεται συνεχεια "Σταθερη" ζεστη.. Εγω τη θερμοφορα τη χαμηλωνω απο το 3 στο 2 στις 30 μερες και τη βγαζω τελειως στις 40-45 μερες..

Θα δινεις ενα γαλα και οχι ανακατεμενα γιατι θα της τσακισεις το εντερο. Αν τελικα βρεις γαλα για γατακια παρε ποσοτητα για να μη κανεις αλλη αλλαγη.

Για το βρασιμο.. εγω παιρνω ενα μικρο μπιμπερο για ανθρωπινα μωρα και φτιαχνω καθε μερα τη ποσοτητα που θα φαει στο περιπου.. αν τρωει ας πουμε 5 μλ τη φορα και κανει 10 γευματα το 24ωρο φτιαχνω 50 μλ, μολις κρυωσει το βαζω στο ψυγειο και καθε φορα βαζω στο ειδικο μπιμπερο και ζεσταινω σε μπεν μαρι.. οτι μενει το πεταω.. ετσι δεν καθομαι να ανακατευομαι συνεχεια με σκονες και βολευει καλυτερα.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από Osi Σαβ Μάης 24, 2014 1:35 am

Για κουριερ ειχα ρωτησει στο Petsupermarket αλλα λογικα εχει και το pet4u!

Το πρωτο δε νομιζω να εχει φελιγουει το δευτερο εχει σιγουρα. επισης το δευτερο εχει σκονη γαλα για γατακια μαζι με μπιμπερο!

Κοιτα αμα παρεις μπιμπερο θα μπορει ανετα η μαμα σου να την ταιζει! και που ξερεις.. μπορει να την κρατησει στο τελος... blinking ειδικα οταν δει οτι δεν μαρκαρει... θα της κανει και η μικρη τις μαλαγανιες της... θα την ριξει...
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από tsili Σαβ Μάης 24, 2014 6:56 am

Eίναι κούκλα η μικρή
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από otz Σαβ Μάης 24, 2014 10:46 am

Κουκλάκι είναι! Νομίζω ότι, μετά τον "πολλά βαρύ" Ναρούτο, αυτή θα φανεί αγγελουδάκι στη μαμά σου (από την άποψη του ψεκάσματος, γιατί μια τρέλα την έχουν συνήθως τα τρίχρωμα).
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Μάης 24, 2014 10:49 am

Καλά, αν περιμένει να της στείλουν από e-shop, ειδικά το ΣΚ, άστο!! Δεν έκοψα τυχαία το πετ4γιου και τα υπόλοιπα  tafos 
Θα της στείλω εγώ παιδιά, κοντά είμαστε  Razz
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Σαβ Μάης 24, 2014 12:44 pm

Θα παρει μερες απο online pet shop και επισης στο pet4u λεει οτι ειναι διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας κατι που σημαινει οτι θα παρει ακομα περισσοτερες μερες.

Θα την παω σε λιγο στον κτηνιατρο γιατι συνεχιζει να μη κανει κακακια και η κοιλιτσα της μου φαινεται αρκετα φουσκωμενη. Συνηθως καθε ποτε κανουν κακακια; Πως μπορω να αποφυγω την δυσκοιλιοτητα; Τι να κανω αν ξανασυμβει;

Τα ματακια της στις ακρες μου φαινονται οτι εχουν αρχισει να ανοιγουν σιγα σιγα. Απο ορεξη παει μια χαρα, το ιδιο και απο χαδια. Επισης εμαθε να γουργουριζει! Κανει συχνα τουμπες και οταν της χαιδευω την κοιλιτσα τεντωνεται και το ευχαριστιεται  Laughing 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από zeledaki Σαβ Μάης 24, 2014 1:34 pm

Kαλημερα πρεπει οπωσδηποτε να κανει κακα ειναι μερες τωρα ετσι... δεν κανει! η κτηνιατρος μου τοτε μου ειχε πει πως σκανε αλλο να μη κανει καθε μερα και αλλο για μερες..
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ

Δημοσίευση από koneko Σαβ Μάης 24, 2014 2:05 pm

Το πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε παραφινελαιο και αν δεν ενεργηθει να τον παρω τηλεφωνο για να του το παω να του κανει κλισμα. Ηταν εντελως νηστικο για πανω απο μιση μερα, λογικο το βρισκω να μην εχει κανει κακακια μεχρι τωρα. Τι να βγαλει το αμοιρο αν δεν ειχε φαει; Του τριβω τον πισινουλη πριν και μετα απο καθε γευμα, συνολικα 20-24 φορες την ημερα. Τελος παντων, παω να το ταισω και να του δωσω παραφινελαιο. Ελπιζω να ενεργηθει αμεσως.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΕΠΕΙΓΟΝ - ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΓΑΤΑΚΙ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης