Σωζωντας ενα μικρακι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Σωζωντας ενα μικρακι...

Δημοσίευση από martinaki85 Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 8:06 pm

Καλησπερα σας
Ειμαι η Μαρτινα κ τη Πεμπτη βρηκα ενα νεογεννητο γατακι...Ηταν σε ενα παρκο μονο του κ εκλαιγε,αφου λοιπον γατα δε φανηκε ενιωσα πως επρεπε κατι να κανω.Το πηρα το πηγα σε μια κτηνιατρο της γειτονιας κ επειδη χειρουργουσε κ βιαζοταν μου ειπε,ταιστε το,μεγαλωστε το.παρτε με αργοτερα τηλεφωνο...Εφυγα πηγα σπτι του εδωσα γαλα βρεφικο του παιδιου μου δεν ηξερα οτι δε κανει.Ολα καλα μεχρι εκει.Ετρωγε ολη μερα ανα 2-3ωρες κ το ιδιο τη νυχτα.Ναιουριζε απιστευτα πολυ,εκλαιγε θα ελεγα.Την επομενη κ αφου δε μπορεσα να βρω τη φιλοζωικη αμεσα το πηγα σε αλλη κτηνιατρο το ειδε μου ειπε οτι φαινεται πολυ καλα κ πηρα κ το ειδικο γαλα.Τσισα & κακα κανει μαι χαρα τα καταφερνουμε,εγω χαιδευω αυτο τα κανει!!!Να πω καπου εδω πως ειναι ημερων,εχει ματακια κλειστα κ ομφαλιο λωρο...Γνωριζω περι πιθανοτητων επιβιωσης.Το εχω καθαρο κ ζεστο.Σημερα ομως δε δειχνει να εχει κεφια.Δε κλαιει πια δε φωναζει κ συνεχεια κοιμαται.Εγω ανα περιπου 2ωρες το ταιζω,το ξυπναω για να φαει δηλαδη.Εχω φοβηθει πολυ οτι θα μου πεθανει.Θελω να σας ρωτησω αν εχετε καποια αλλη ιδεα τι να κανω.Επισης υπαρχει περιπτωση να μη πεθαινει αλλα να εχει ησυχασει???Εννοω πινει πλεον το σωστο γαλα,ειναι στα ζεστα,κανει την αναγκη του,μηπως με συνηθησε λεω εγω τωρα κ γι'αυτο ειναι τοσο ησυχο κ κοιμαται συνεχεια.Τις 2 πρωτες μερες δε σταματαγε να κλαιει...Σας παρακαλω αν εχετε κατι να με ρωτησετε η να προτεινετε θα ειμαι online.Θελω να σωθει το γατακι μου...

martinaki85
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Σωζωντας ενα μικρακι...

Δημοσίευση από LAROGATA Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 8:16 pm

martinaki85 έγραψε:Καλησπερα σας
Ειμαι η Μαρτινα κ τη Πεμπτη βρηκα ενα νεογεννητο γατακι...Ηταν σε ενα παρκο μονο του κ εκλαιγε,αφου λοιπον γατα δε φανηκε ενιωσα πως επρεπε κατι να κανω.Το πηρα το πηγα σε μια κτηνιατρο της γειτονιας κ επειδη χειρουργουσε κ βιαζοταν μου ειπε,ταιστε το,μεγαλωστε το.παρτε με αργοτερα τηλεφωνο...Εφυγα πηγα σπτι του εδωσα γαλα βρεφικο του παιδιου μου δεν ηξερα οτι δε κανει.Ολα καλα μεχρι εκει.Ετρωγε ολη μερα ανα 2-3ωρες κ το ιδιο τη νυχτα.Ναιουριζε απιστευτα πολυ,εκλαιγε θα ελεγα.Την επομενη κ αφου δε μπορεσα να βρω τη φιλοζωικη αμεσα το πηγα σε αλλη κτηνιατρο το ειδε μου ειπε οτι φαινεται πολυ καλα κ πηρα κ το ειδικο γαλα.Τσισα & κακα κανει μαι χαρα τα καταφερνουμε,εγω χαιδευω αυτο τα κανει!!!Να πω καπου εδω πως ειναι ημερων,εχει ματακια κλειστα κ ομφαλιο λωρο...Γνωριζω περι πιθανοτητων επιβιωσης.Το εχω καθαρο κ ζεστο.Σημερα ομως δε δειχνει να εχει κεφια.Δε κλαιει πια δε φωναζει κ συνεχεια κοιμαται.Εγω ανα περιπου 2ωρες το ταιζω,το ξυπναω για να φαει δηλαδη.Εχω φοβηθει πολυ οτι θα μου πεθανει.Θελω να σας ρωτησω αν εχετε καποια αλλη ιδεα τι να κανω.Επισης υπαρχει περιπτωση να μη πεθαινει αλλα να εχει ησυχασει???Εννοω πινει πλεον το σωστο γαλα,ειναι στα ζεστα,κανει την αναγκη του,μηπως με συνηθησε λεω εγω τωρα κ γι'αυτο ειναι τοσο ησυχο κ κοιμαται συνεχεια.Τις 2 πρωτες μερες δε σταματαγε να κλαιει...Σας παρακαλω αν εχετε κατι να με ρωτησετε η να προτεινετε θα ειμαι online.Θελω να σωθει το γατακι μου...
τρωει κανονικα τα γευματα του?και τα κακα του ειναι κανονικα?αν θες δωστου λιγο ζαχαρονερο ειναι τονωτικο
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood :

Δημοσίευση από martinaki85 Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 8:23 pm

Ξεκιναει τρωει κ αφου πιει λιγο πχ 1μλ το περνει ο υπνος...Αυτο γινεται μεχρι να πιει περιπου τα 5μλ.Δηλαδη το ξυπναω πινει κ κοιμαται.Τα κακα ειναι κιτρινωπα θα ελεγα,του κροκου το χρωμα.Κανει 2-3 φορες τη μερα απο λιγα οταν τον χαιδευω εκει.Εχω βρει τσισα κ κακα κ χωρις να τον τριβω μετα στο κουβερτακι του.

martinaki85
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός

Δημοσίευση από martinaki85 Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 9:05 pm

Πεθανε πριν λιγο,ξεψυχισε καθως προσπαθουσα να του δωσω το ζαχαρονερο...Δεν εχω λογια...Ας νρεπεται λιγο εστω οποιος το πεταξε στο δρομο,σιγουρα θα'ναι καποιος αχαριστος που δεν αξιζει τα δακρυα που δε μπορω να σταματησω να χυνω...Παω να ντυσω το παιδακι μου κ να το παω να το "αφησω"για τελευταια φορα καπου δε ξερω που σε καποιο χωραφι ισως...Δεν εχω καπου να το θαψω κ δεν αντεχω να το βλεπω κ ναμε βλεπει το παιδι μου να κλαιω ειναι 1μισι χρονων κ δε καταλαβαινει τι σημαινει πεθανε το γατακι μας που του λεω...Συγνωμη για το χρονο σας κ ευχαριστω πολυ...

martinaki85
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός

Δημοσίευση από kouix Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 9:13 pm

No 

Εγραψα ενα μηνυμα πριν ενα λεπτο, για το θεμα σου, αλλα δεν πατησα το "αποστολή" γιατι δεν ηθελα να σε απογοητευσω με τις προσωπικες μου προβλεψεις....

Λυπαμαι πολυ.

Βαλ'το σε ενα κουτακι μεσα, και ας το μεσα στον καδο σκουπιδιών καλύτερα... (λέω εγω τώρα....) γιατι αν το αφησεις αθαφτο, θα μυριζει... No 

Πόσο πολύ λυπάμαι που ... οταν οι προσπάθειες καλοπροαίρετων ανθρώπων σαν κι εσενα, να σωσουν μια ψυχούλα, πάνε χαμένες....  No No No 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood :

Δημοσίευση από martinaki85 Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 9:41 pm

Το αφησα στο κουτακι που το ειχα να κοιμαται τυλιγμενο με το πανακι που το καθαριζα,τη συρριγκα που το ταιζα κ το αυτοσχεδιο παιχνιδακι απο καλτσες δικες μου που του εφτιαξα...Εχει πολλα οικοπεδα η γειτονια με χορταρια ενα μετρο...Το εριξα στη μεση ενος τετοιου οικοπεδου κ σιγουρα τα μικρα ζωιφια θα κανουν τη δουλεια τους...Τι να πω...Εχω διαλυθει ψυχολογικα...Δυστυχως με πειραξε πολυ...Σημερα πηγα κ του πηρα υποσεντονα να τα αλλαζω συχνα να ειναι καθαρο...Το εκανα με τοση αγαπη...Ειναι που εχω κ ενα αγορακι και καθε μικρο ζωακι μου θυμιζει το αγορακι μου...Δεν εχω λογια,σ'ευχαριστω πολυ οπως κ να εχει...Ισως να ειχε πεθανει η μαμα του κ πηγε να τη βρει... prosefxi

martinaki85
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Ποντικός

Δημοσίευση από kouix Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 9:54 pm

Σε καταλαβαινω...  No 

Δεν έχω λόγια τέτοιες στιγμές.... όλα μου φαίνονται "πεζά".

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix

Θηλυκό
Χοίρος
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood :

Δημοσίευση από psipsa Την / Το Σαβ Μαρ 29, 2014 11:36 pm

τιποτα δεν απαλυνει τον πονο απο την απωλεια μιας ψυχουλας, κυριως οταν την εχειςι φροντισει εχεις ελπισει κι εχεις ονειρευτει γι αυτην... ομως εφοσον εχεις τοση αγαπη να δωσεις ισως θα μπορουσες να σκεφτεις την υιοθεσια μιας αλλης γατοψυχουλας απο αυτες που περιμενουν στα αζητητα για μια ζεστη οικογενεια να τις αγκαλιασει..
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 11
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!!
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood :

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης