gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

+36
YNL
psipsa
zeledaki
mpoulaalekoula
koneko
fsout
anta
Dreamer
SuperCatz
Δανάη_Δ
LAROGATA
cyberkill
kat-cats
Antilkmene
Osi
Gatoplikti
vaso
Μαυρογατος
tzelacat
thanoschris
Fotoula
Ηρακλένια
tsili
tania g
calliope g.
purina
FROGK
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
gatoula46
tia
houlieta
Kikiriki
Φανούλα
christhanos
tegonikos
40 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 01, 2013 10:29 am

Μαρίνα, το ζητούμενο είναι να τιμωρηθεί μια συμπεριφορά με στόχο να μην επαναληφθεί σε άλλο ζώο. Το απλά να μη πληρώσεις και να φύγεις δε βλέπω πως μπορεί να "τιμωρήσει". Βέβαια ο καθένας επιλέγει με βάση το δικό του αξιακό κώδικα όχι μόνο τη τιμωρία αλλά και το αν θα υπάρξει. Εγώ πια έχω βαρεθεί να το κάνω εξωθεσμικά να το πω.  Κάποια χρόνια πριν θα πλήρωνα και θα έφευγα με τη η λογική "σε τοίχους δε μιλάς", Τώρα θέλω,να παίρνει και η ρημαδοπολιτεία το κομμάτι της ευθύνης που της αναλογεί και να καταλογίζει αυτή την ποινή.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Νοε 01, 2013 10:36 am

Αυτή η "ρημαδοπολιτεία" είναι πλέον υπό διάλυση. Μη πω διαλυμένη....
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Νοε 01, 2013 10:39 am

Fotoula έγραψε:
Μαρίνα, το ζητούμενο είναι να τιμωρηθεί μια συμπεριφορά με στόχο να μην επαναληφθεί σε άλλο ζώο. Το απλά να μη πληρώσεις και να φύγεις δε βλέπω πως μπορεί να "τιμωρήσει". Βέβαια ο καθένας επιλέγει με βάση το δικό του αξιακό κώδικα όχι μόνο τη τιμωρία αλλά και το αν θα υπάρξει. Εγώ πια έχω βαρεθεί να το κάνω εξωθεσμικά να το πω.  Κάποια χρόνια πριν θα πλήρωνα και θα έφευγα με τη η λογική "σε τοίχους δε μιλάς", Τώρα θέλω,να παίρνει και η ρημαδοπολιτεία το κομμάτι της ευθύνης που της αναλογεί και να καταλογίζει αυτή την ποινή.
+1

Από την άλλη και το να πληρώσεις και να φύγεις πάλι δεν τιμωρεί κανέναν κι όχι μόνο...δίνει και το δικαίωμα να επαναλάβει την ανεύθυνη συμπεριφορά και να περιμένει/απαιτεί και αμοιβή γι'αυτό!



Ακριβώς αυτό!
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 01, 2013 11:01 am

Παιδιά ο πόνος του Νίκου είναι δεδομένος. Γιατί απλά εκείνος σαν άνθρωπος σκέφτεται τα συν και τα πλυν και το τι θα μπορούσε να κάνει, που δεν έκανε. Εχω περάσει από τη θέση του και γνωρίζω πολύ καλά πόσο άδικο και πόσο κακό μπορεί να γίνει μέσα μας....

Από την άλλη οι γιατροί είναι γιατροί και έχουν καθολική ευθύνη ως προς την αντιμετώπιση, περίθαλψη, ίαση ενός ζώου/ανθρώπου. Δεν θεωρώ πετυχημένη την χειρουργική επέμβαση από τη στιγμή που συνολικά το ζώο δεν έτυχε σωστής περίθαλψης. Ενας γιατρός δεν μπορεί να χειρουργεί κάποιον και να λέμε η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής απεβίωσε γιατί απλά δεν ήλεγξε την μετεγχειρητική πορεία του ασθενή.
Για μένα δεν πρέπει να πληρώσει και θα πρέπει αρχικά να καταγγείλει το περιστατικό στον Κτηνιατρικό Σύλλογο. Τώρα εάν θελήσει να το προχωρήσει είναι δικό του θέμα. Αλλά θα τον κατήγγειλα για ελλιπή έλεγχο και φροντίδα.
Δεν είναι θέμα τιμωρίας, είναι θέμα τάξης. Δεν μπορεί κάποιος να σε χειρουργεί και να σε παρατάει στο έλεος του Θεού. Το κάνουν στους ανθρώπους, όχι συχνά γιατί φοβούνται τις συνέπειες, το κάνουν στα ζώα γιατί ξέρουν ότι δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα και απλά θα συνεχίσουν....έλεος πια με αυτή τη λογική.
Από εκεί και πέρα θα υπάρξουν πολλά ζωάκια που θα χουν την ανάγκη και τη φροντίδα του....ο καθένας παίρνει το χρόνο του και πράττει. Και μένα η Κίρα ήρθε στη ζωή μου ξαφνικά όταν έφυγε η Τζίντζερ. Τυχερά είναι αυτά...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από cyberkill Παρ Νοε 01, 2013 11:04 am

δυσκολη αποφαση.εγω προσωπικα δεν θα πληρωνα.
αν ζουσαμε σε σοβαρη χωρα,το κοστος της ψυχικης οδυνης και της απωλειας απο ιατρικο λαθος θα ηταν πολυ μεγαλυτερο απο το κοστος της επεμβασης.
θα ειχα να παιρνω απ τον συγκεκριμενο γιατρο και οχι να τα ακουω και απο πανω
επίσης για αρχη θα ζητούσα να μου δοθει η νεκροψια και όλο το ιστορικό της επέμβασης εγγράφως και με υπογραφη
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 01, 2013 11:25 am

Αυτό που φοβάμαι είναι ότι τώρα εγγράφως δεν πρόκειται να του δώσει τίποτα που να τον ενοχοποιεί....δυστυχώς....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από cyberkill Παρ Νοε 01, 2013 11:44 am

kat-cats έγραψε:Αυτό που φοβάμαι είναι ότι τώρα εγγράφως δεν πρόκειται να του δώσει τίποτα που να τον ενοχοποιεί....δυστυχώς....
αν αρνηθει,ενας ακομα λογος για αναφορά στον κτηνιατρικό σύλλογο και φυσικα λογος για να μην πληρωθει
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 01, 2013 11:50 am

Μα δεν θα αρνηθεί....απλά θα δώσει "αλλαγμένη" την έκθεσή του....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από cyberkill Παρ Νοε 01, 2013 12:26 pm

kat-cats έγραψε:Μα δεν θα αρνηθεί....απλά θα δώσει "αλλαγμένη" την έκθεσή του....
αν δωσει αλλαγμενη την εκθεση καταρχην δεν τον πληρωνεις και δεν αισθανεσαι και τυψεις οτι ο αλλος εκανε τη δουλεια του και εσυ εισαι ο μπαταχτσης.γι αυτο το λεω περισσοτερο
cyberkill
cyberkill
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Ηλικία : 123
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Σαν το Ελληνικό καλοκαίρι δεν έχει...
Motto : be fuckin polite,is a good start...
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Νοε 01, 2013 12:33 pm

Παιδιά συγνώμη, δικηγόρος δεν είμαι, αλλά νομίζω ότι θα ήταν λάθος στην παρούσα φάση και μετά από όσα προηγήθηκαν να πάει ο Νίκος με δική του πρωτοβουλία και να ζητήσει γραπτό πόρισμα νεκροψίας χωρίς νομική κάλυψη από πίσω του. Είναι δεδομένο ότι έτσι θα κινήσει υποψίες στον γιατρό και φυσικά αν πάρει κάποιο χαρτί στα χέρια του αυτό δε θα καίει τον ίδιο που το εξέδωσε. Η γνώμη μου είναι, πριν ακόμα κινηθεί ακόμα και προς τον κτηνιατρικό σύλλογο, να ζητήσει πρώτα νομική συμβουλή (στη σελίδα του ΦΒ που έδωσε η Κατερίνα γράφει ότι την παρέχουν δωρεάν) και ανάλογα με την απάντηση που θα λάβει να πράξει. Αν φυσικά έχει ο άνθρωπος τα ψυχικά αποθέματα να κινήσει τέτοιες διαδικασίες.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 01, 2013 12:36 pm

Η αλήθεια είναι πως αν πάει τώρα που τα πράγματα μεταξύ τους είναι κάπως δεν ξέρω ποια θα είναι η εξέλιξη....σε πρώτη φάση κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να ζητήσει τη δωρεάν συμβουλή των παιδιών και να κάνει ερώτηση στον Κτηνιατρικό Σύλλογο. Λογικά θα κινητοποιηθούν. Μου είχε τύχει κάτι ανάλογο κάποια στιγμή με το Φαρμακευτικό Σύλλογο και είχα κάνει παράπονο μέσω φαξ και ενεργοποιήθηκαν άμεσα.
Οσο για τις νομικές διαδικασίες, πέραν της συμβουλής, η αλήθεια είναι ότι θέλει ηρεμία, σθένος και διάθεση. Κάτι που εν πάσει περιπτώσει δεν είναι απαραίτητο να γίνει άμεσα. Το πόρισμα όμως του γιατρού θα πρέπει να το έχει, είναι απαραίτητο.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από zeledaki Παρ Νοε 01, 2013 12:43 pm

Πραγματικα θα ηταν καλυτερο να σωθει ενα αλλο γατακι και οχι να πληρωθουν αυτοι.. larogata ευχομαι να πανε ολα καλα για το γατακι σου...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Νοε 01, 2013 12:52 pm

Και να προσθέσω κάτι, λίγο ακραίο μεν, αλλά επειδή τα ματάκια μου έχουν δει πολλά τέρατα...έχετε υπόψη ότι ο γιατρός, αν δεν πληρωθεί, μπορεί να κινήσει αυτός διαδικασίες για να πάρει τα χρήματά του κι ο Νίκος από εκεί που έχει δίκιο να βρεθεί και κατηγορούμενος. Δεν είναι λύση να μην τον πληρώσει και να εξαφανιστεί, δεν είναι και δίκαιο φυσικά να πληρώσει για τέτοιου είδους υπηρεσίες. Οσο περνάει η ώρα τόσο πείθομαι ότι το αίτημα νομικής συμβουλής σαν 1ο βήμα είναι η καλύτερη λύση.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Νοε 01, 2013 1:05 pm

Ναι φυσικά και ισχύει αυτό, γι' αυτό πρέπει να κινηθεί κάπως. Νομική συμβουλή σίγουρα.
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Νοε 01, 2013 1:31 pm

Σιγά μη κινήσει τέτοια διαδικασία.  Εκτός και αν του έρθει εξώδικο από  τον Νίκο. Τέσπα , όλοι εδώ  "μαλώνουμε" σε ξένον αχερώνα.  
Η τελική απόφαση  θα είναι του Νίκου και θα είναι σεβαστή.  Μια καταγγελία στον κτηνιατρικό σύλλογο θα ήταν επιθυμητή αλλά να μη ξεχνάμε  τι συμπεριφορά επιδεικνύουν οι κτηνιατρικοί σύλλογοι έτσι;
Αναφέρομαι στις καταγγελίες που κάνουν αυτοί σε εθελοντές από το εξωτερικό  που έρχονται για να κάνουν δωρεάν στειρώσεις σε αδέσποτα. Τότε μόνο τους πιάνει ο  πόνος για τα αδέσποτα που  "κινδυνεύουν". Θέλω να πω, πως θα καλύψουν το συνάδερφο τους, ειδικά που επρόκειτο για ένα σοβαρά τραυματισμένο ζώο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kikiriki στις Παρ Νοε 01, 2013 1:33 pm, 1 φορά
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 01, 2013 1:32 pm

Και εγω ειμαι της αποψης να κινηθει νομικα μεσω της σελιδας στο Fb που ειναι και δωρεαν. Αν δεν εθαψε ακομα την μικρη θα μπορουσε να πραγματοποιηθει νεκροψια απο αλλο κτηνιατρο που θα υποδειξουν οι δικηγοροι. Οποτε ο εν λογω κτηνιατρος δεν θα μπορει να πει τα δικα του διοτι θα υπαρχουν αποδειξεις οτι ηταν καθαρα θεμα αμελειας. Για μενα το θεμα δεν θα πρεπει να ληξει εδω, για τον απλουστατο λογο του οτι μπορει να συμβει και σε ενα αλλο ζωακι ακριβως το ιδιο απο την ιδια αμελεια. Κατανοω οτι μπορει να υπηρχε φορτος εργασιας και ισως να ηταν ευθυνη της κοπελας και καθε κοπελας που προσλαμβανεται σε τετοιες θεσεις εργασιας αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να τιμωρηθουν. Ακομα και το οτι εμεις συζηταμε πλεον για αυτους και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παει καποιος πλεον το ζωακι του εκει ελαφρα τη καρδια εμενα μου λεει πολλα... και πιστευω πως πρεπει να μαθευτει γενικοτερα διοτι αρκετα με τετοια λαθη. Δεν μπαινω στο τριπακι να το συγκρινω με ανθρωπινα ιατρικα λαθη στα οποια αναγκαστικα θα μπλεχτεις δικαστικα απλα εκνευριζομαι που θεωρουν τα ζωα κατωτερες ψυχες και νομιζουν οτι μπορουν να κανουν οτι θελουν...
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Παρ Νοε 01, 2013 1:57 pm

Kikiriki έγραψε:Αυτή η "ρημαδοπολιτεία" είναι πλέον υπό διάλυση. Μη πω  διαλυμένη....
παιδια να συμφωνήσω με την Κικι, εδω γινονται ανθρωπινα λάθη απο γιατρούς, ζητας τα ρεστα και την ακούς απο πάνω, εισαι εσυ μετα ο υπεύθυνοςEmbarassed Μερικές φορες λέω πως ειναι καλό να μην κάνεις το λαθος να αρρωστησεις σε αυτη τη χωρα!
νομιζω σε ταλαιπωρια θα μπει ο Νικος και θα ξυσει πληγες πάνω στις ηδη υπάρχουσες....λεφτα εννοειται να μην δωσει! εγω παιδια δεν μπορω να το πιστεψω πως παει το γατουλινι, νομιζα πως οι προσευχες όλων μας θα επιαναν αλλά βλέπω πως σε τετοιες καταστασεις χρειαζονται πολλά περισσότερο...αγαπητε οσι αν δεν αγαπάς τα ζωα, δεν αγαπάς και τους ανθρωπους και στο κομματι αυτο γινονται πολλα ιατρικά λάθη και μετα φαυλος κύκλος!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από koneko Παρ Νοε 01, 2013 2:26 pm

Νομικη συμβουλη, 2η νεκροψια απο αλλο γιατρο (απο την στιγμη που δεν εχει αποτεφρωθει το ζωο, πιστευω οτι μπορει να βγει πορισμα), καταγγελια στον κτηνιατρικο συλλογο, πληρωμη του εν λογω κτηνιατρου και επειτα μηνυση για αμελεια, ηθικη οδυνη, αποζημιωση, κτλ.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 01, 2013 3:08 pm

koneko έγραψε:Νομικη συμβουλη, 2η νεκροψια απο αλλο γιατρο (απο την στιγμη που δεν εχει αποτεφρωθει το ζωο, πιστευω οτι μπορει να βγει πορισμα), καταγγελια στον κτηνιατρικο συλλογο, πληρωμη του εν λογω κτηνιατρου και επειτα μηνυση για αμελεια, ηθικη οδυνη, αποζημιωση, κτλ.
+165432υι8

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Νοε 01, 2013 4:47 pm

Ηρακλής grr έγραψε:Παιδιά συγνώμη, δικηγόρος δεν είμαι, αλλά νομίζω ότι θα ήταν λάθος στην παρούσα φάση και μετά από όσα προηγήθηκαν να πάει ο Νίκος με δική του πρωτοβουλία και να ζητήσει γραπτό πόρισμα νεκροψίας χωρίς νομική κάλυψη από πίσω του. Είναι δεδομένο ότι έτσι θα κινήσει υποψίες στον γιατρό και φυσικά αν πάρει κάποιο χαρτί στα χέρια του αυτό δε θα καίει τον ίδιο που το εξέδωσε. Η γνώμη μου είναι, πριν ακόμα κινηθεί ακόμα και προς τον κτηνιατρικό σύλλογο, να ζητήσει πρώτα νομική συμβουλή (στη σελίδα του ΦΒ που έδωσε η Κατερίνα γράφει ότι την παρέχουν δωρεάν) και ανάλογα με την απάντηση που θα λάβει να πράξει. Αν φυσικά έχει ο άνθρωπος  τα ψυχικά αποθέματα να κινήσει τέτοιες διαδικασίες.
Ηρακλής grr έγραψε:Και να προσθέσω κάτι, λίγο ακραίο μεν, αλλά επειδή τα ματάκια μου έχουν δει πολλά τέρατα...έχετε υπόψη ότι ο γιατρός, αν δεν πληρωθεί, μπορεί να κινήσει αυτός διαδικασίες για να πάρει τα χρήματά του κι ο Νίκος από εκεί που έχει δίκιο να βρεθεί και κατηγορούμενος. Δεν είναι λύση να μην τον πληρώσει και να εξαφανιστεί, δεν είναι και δίκαιο φυσικά να πληρώσει για τέτοιου είδους υπηρεσίες. Οσο περνάει η ώρα τόσο πείθομαι ότι το αίτημα νομικής συμβουλής σαν 1ο βήμα είναι η καλύτερη λύση.
Συμφωνώ απόλυτα για την νομική συμβουλή πριν απο οποιαδήποτε άλλη κίνηση. Δεν ξέρω αν ειναι υποχρεωμένος να του δώσει ο γιατρος το πορισμα της νεκροψιας, αν αυτη η διαδικασία πρέπει να πληρωθεί και σίγουρα φαντάζομαι δεν του το έδωσε. Σχετικά με την πληρωμή αναρωτιέμαι,κατα ποσο απαιτησε τα χρήματα του χειρουργειου ο γιατρος, διοτι εκει θα καταλάβουμε κατα ποσον ξέρει οτι ευθύνεται πραγματικά και την έχει βαμμένη. Πιστεύω οτι τα χρήματα τα ανέφερε για να ξεφύγει απο τις ερωτήσεις. Εγω θα ζητούσα μια νομική συμβουλή οπωσδήποτε αλλα αυτο ειναι στην κρίση του Νίκου.

Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από koneko Παρ Νοε 01, 2013 7:21 pm

πιστευω οτι ειναι καλη ιδεα να ζητησει πορισμα απο τον γιατρο ωστε αν το αλλαξει να εχει το πορισμα και του 2ου γιατρου για να ενισχυσει την θεση του. Συμφωνω οτι προεχει η νομικη συμβουλη!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Παρ Νοε 01, 2013 8:02 pm

Παιδιά δεν θα κάνω καμία κίνηση να κυνηγήσω τον γιατρό. Ο ένας λόγος είναι ότι ποτέ μου δεν έχω κυνηγήσει κανέναν άνθρωπο και νιώθω ανίκανος να το κάνω. Το άλλο είναι ότι νιώθω πολύ πολύ αδύναμος. Είμαι πολύ στενοχωρημένος, κάθε μέρα μου λείπει η μπαλίτσα μου όλο και περισσότερο, τα κακά όνειρα έχουν γίνει καθημερινά και συνειδητοποιώ ότι τίποτα δεν θα μου την ξαναφέρει πίσω.
Η απόφαση μου είναι να πάω και να πληρώσω, διότι το τελευταίο που θέλω είναι να με κυνηγάνε για μη εξόφληση, και να μην κάνω καμία άλλη κίνηση. Νιώθω τόσο αδύναμος που ούτε διάλογο δεν μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή. Ούτε να ξαναμιλήσω θέλω με αυτόν τον γιατρό και αυτή την απαθή και αντιπαθή βοηθό του, και φυσικά ούτε να τους ξαναδώ μπροστά μου διότι μου προκαλούν αηδία και τάση για εμετό, μόνο που σκέφτομαι την υποκριτικό πρόσωπο του να μου φωνάζει και να ωρύεται θέλω να ξεράσω. Θα πάω απο βδομάδα στη βάρδια του αδερφού του για να ξοφλήσω και να γυρίσω σελίδα.
Η ζωή συνεχίζεται, θέλω να αφήσω πίσω μου όλο αυτό που πέρασα τις τελευταίες 2 βδομάδες και να προχωρήσω διότι δεν αντέχω άλλο.
Η μεγάλη οργή μου κατά του δολοφόνου της μπαλίτσας μου έχει ξεθυμάνει κάπως και έχει μείνει μονάχα ο πόνος μου για την απώλεια της.
Ενώ είχα προετοιμαστεί όσο μπορούσα μέσα μου για την πιθανή απώλεια μετά τον σοβαρό τραυματισμό της...μάλλον δεν ήταν αρκετό.
Στο μυαλό μου ακόμη και τώρα είναι ότι πρέπει να πάω να την πάρω από το κτηνιατρικό κέντρο και να την φέρω ξανά στο σπίτι όπου θα αναρρώνει εδώ μαζί μας.
Ακόμη και τώρα αποφεύγω να σκεφτώ ότι έχει πεθάνει και ότι δεν θα την ξαναδώ. Καθε φορά που το σκέφτομαι για μερικά συνεχόμενα δευτερόλεπτα με πιάνουν τα κλάματα και οι λυγμοί και αμέσως γυρίζω στην ψευδαίσθηση ότι δεν έχει φύγει, ότι κάπου είναι και θα την δω σύντομα.
Τι σας λέω τώρα θα μου πείτε....τον πόνο μου...διότι δεν έχω που αλλού να τον πω...και είμαι σίγουρος ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε..

tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 01, 2013 8:21 pm

εάν αυτό σε κάνει να νοιώθεις καλύτερα αυτό να κάνεις. Ειδοποίησέ μας όποτε θελήσεις και αν το θελήσεις να κλειδώσουμε το θέμα.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 01, 2013 8:24 pm

tegonikos έγραψε:Παιδιά δεν θα κάνω καμία κίνηση να κυνηγήσω τον γιατρό. Ο ένας λόγος είναι ότι ποτέ μου δεν έχω κυνηγήσει κανέναν άνθρωπο και νιώθω ανίκανος να το κάνω. Το άλλο είναι ότι νιώθω πολύ πολύ αδύναμος. Είμαι πολύ στενοχωρημένος, κάθε μέρα μου λείπει η μπαλίτσα μου όλο και περισσότερο, τα κακά όνειρα έχουν γίνει καθημερινά και συνειδητοποιώ ότι τίποτα δεν θα μου την ξαναφέρει πίσω.
Η απόφαση μου είναι να πάω και να πληρώσω, διότι το τελευταίο που θέλω είναι να με κυνηγάνε για μη εξόφληση, και να μην κάνω καμία άλλη κίνηση. Νιώθω τόσο αδύναμος που ούτε διάλογο δεν μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή. Ούτε να ξαναμιλήσω θέλω με αυτόν τον γιατρό και αυτή την απαθή και αντιπαθή βοηθό του, και φυσικά ούτε να τους ξαναδώ μπροστά μου διότι μου προκαλούν αηδία και τάση για εμετό, μόνο που σκέφτομαι την υποκριτικό πρόσωπο του να μου φωνάζει και να ωρύεται θέλω να ξεράσω. Θα πάω απο βδομάδα στη βάρδια του αδερφού του για να ξοφλήσω και να γυρίσω σελίδα.
Η ζωή συνεχίζεται, θέλω να αφήσω πίσω μου όλο αυτό που πέρασα τις τελευταίες 2 βδομάδες και να προχωρήσω διότι δεν αντέχω άλλο.
Η μεγάλη οργή μου κατά του δολοφόνου της μπαλίτσας μου έχει ξεθυμάνει κάπως και έχει μείνει μονάχα ο πόνος μου για την απώλεια της.
Ενώ είχα προετοιμαστεί όσο μπορούσα μέσα μου για την πιθανή απώλεια μετά τον σοβαρό τραυματισμό της...μάλλον δεν ήταν αρκετό.
Στο μυαλό μου ακόμη και τώρα είναι ότι πρέπει να πάω να την πάρω από το κτηνιατρικό κέντρο και να την φέρω ξανά στο σπίτι όπου θα αναρρώνει εδώ μαζί μας.
Ακόμη και τώρα αποφεύγω να σκεφτώ ότι έχει πεθάνει και ότι δεν θα την ξαναδώ. Καθε φορά που το σκέφτομαι για μερικά συνεχόμενα δευτερόλεπτα με πιάνουν τα κλάματα και οι λυγμοί και αμέσως γυρίζω στην ψευδαίσθηση ότι δεν έχει φύγει, ότι κάπου είναι και θα την δω σύντομα.
Τι σας λέω τώρα θα μου πείτε....τον πόνο μου...διότι δεν έχω που αλλού να τον πω...και είμαι σίγουρος ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε..

Α, ρε Νίκο... Sad filaki gatoula

Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Παρ Νοε 01, 2013 8:49 pm

Νίκο συμφωνώ μαζί σου. Το να στραφείς εναντίον του γιατρού (που σίγουρα φταίει για το χαμό της Μπαλίτσας), είναι τρομερά ψυχοφθόρο και θα είχε νόημα μόνο αν σε έκανε να αισθανθείς καλύτερα.
Πράγμα το οποίο δεν πρόκειται να συμβεί αφού το αγαπημένο σου γατάκι χάθηκε για πάντα. Νιώθω τον πόνο σου και συμπάσχω μαζί σου. Δυστυχώς κανένας δε μπορεί να σε βοηθήσει παρά μόνο ο χρόνος που περνάει. Ο πόνος είναι και θα παραμείνει τεράστιος αλλά με τον καιρό θα μάθεις να ζεις μ' αυτόν.
Σου έχω μιλήσει για το χαμό του Σείριου και για την κατάθλιψη που πέρασα μετά από αυτό. Ακόμα το παλεύω και εύχομαι να μπορέσεις διαχειριστείς το πένθος σου καλύτερα από ότι εγώ.
Κλάψε για το κοριτσάκι σου που έφυγε τόσο άδικα, το κλάμα είναι λυτρωτικό και να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και εύχομαι να βρεις δύναμη και να το αντιμετωπίσεις. Όλοι μας στο γατόσπιτο είμαστε δίπλα σου για ό,τι χρειαστείς.
Να μου φιλήσεις την Πατσαβουρίτσα.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Νοε 01, 2013 9:10 pm

Νίκο ο,τι νομίζεις εσύ. Μετά από λίγο καιρό θα σου μείνουν οι όμορφες στιγμές με τη Μπαλίτσα!
( Πάντως αν τους πληρώσεις και δεν κάνεις και τπτ για μένα είναι λάθος. Πιστεύω πως δεν θα κάνει καμία κίνηση να διεκδικήσει τα χρήματα γιατί ξέρει πως αυτός είναι ο υπεύθυνος)
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 01, 2013 9:21 pm

Αχ βρε Νίκο πάρε το χρόνο σου όλα τα υπόλοιπα δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσουν.Εμείς είμαστε δίπλα σου για ότι χρειαστείςSad gatoula gatoula 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από YNL Παρ Νοε 01, 2013 9:21 pm

Κι εγώ συμφωνώ Νίκο με την απόφαση αυτή. Πρέπει να έχεις μεγάλο ψυχικό σθένος, κουράγιο και κυρίως χρήματα για να ξεκινήσεις αυτόν τον αγώνα.
Συνέχισε την ζωή με την Πατσαβουρίτσα σου
Η πληγή που έχεις τώρα κάποτε θα κλείσει, θα μείνει όμως το σημάδι για να σου την θυμίζει με αγάπη και τρυφερότητα και όσο για τον γιατρό, να ξέρεις πως ΟΛΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ σε αυτή τη ζωή.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Νοε 01, 2013 9:36 pm

Νίκο, η απόφαση είναι δική σου και φυσικά απολύτως σεβαστή. Νομίζω πως δεν υπάρχει άνθρωπος εδώ μέσα που να μη μπορεί να σε νιώσει, όλοι βλέπουμε τα γατάκια μας σαν μέλη της οικογένειας, σαν παιδάκια μας, κι αυτό από μόνο του λέει πολλά.
Εύχομαι ολόψυχα να το ξεπεράσεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο κι από εδώ κι εμπρός όλα να σου πηγαίνουν καλά.
Μια συμβουλή αν μου επιτρέπεις, απλή αλλά δοκιμασμένη, να προσπαθείς να κρατάς τον εαυτό σου απασχολημένο με πράγματα που σε ευχαριστούν και αγαπάς να κάνεις (σίγουρα θα έχεις κάποιο χόμπυ) και βέβαια να δίνεις την ενέργειά σου στην Πατσαβουρίτσα, σε έχει σίγουρα περισσότερη ανάγκη τώρα και αυτό θα σας βοηθήσει και τους δυο να προχωρήσετε. Και φυσικά για ό,τι χρειαστείς είμαστε όλοι εδώ, το ξέρεις.


Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tania g Παρ Νοε 01, 2013 11:32 pm

Α ρε Νικο εισαι μεγαλη ψυχη....Sad Sad Sad Sad Κανε αυτο που θα σε βοηθησει να νιωσεις καπως καλυτερα...
Φιλια στην Πατσαβουριτσα....
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από purina Σαβ Νοε 02, 2013 1:18 pm

Ξερω οτι θα ακουστει καπως αλλα θα τον κατειγειλα εγω,κατα καποιο τροπο εχω κανει κατι παρομοιο,οταν καποια απ τη γειτονια με ενοχλουσε που ταιζα τα αδεσποτακια μου ελεγε διαφορα(με ενα χαρτι απ τον εισαγγελεα και την αξιωματικο υπηρεσιας στην αστυνομια και μπηκε στη θεση της)ειχα καταντησει και εγω να φοβαμαι να βγω να τα ταισω οτι θα βγει παλι εξω να με δει θα λεει διαφορα και θα μου χαλασει τη ψυχολογια που επεφτα για 2 μερες σερη... τουλαχιστον.
Να προσεχεις πολυ τη πατσαβουριτσα σε εχει πολυ αναγκη εχασε τη φιλεναδα της και ολα για αυτην ειναι καπως και δε μπορει να μιλησει να τα βγαλει απο μεσα της οπως εσυ,και που ξερεις ισως της φερεις μια παρεουλα καποτε να μην ειναι μονη....
Για μενα ειδικα μετα απ αυτο πιστευω μπαλκονι τελος.Για να μη ξαναπερασεις ποτε κατι τετοιο.
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Νοε 03, 2013 9:43 am

καλέ τι την πειραζε αυτην αν εσυ ταιζες τα αδεσποτα, απο τα δικά της τα φαγητα το έκανες; μονη σου αγορασες προιντα! τι να πει κανείςMadd και εγω ψαχνω ακόμα απαντησεις γιατι μου εριξαν φόλα στην πρώτη γατούλα μου, αφου όχι μονο δεν πείραζε αλλα καθάριζε κιολας το περιβάλλον μιας και εχουμε οικοπεδα, σπίτια παλιά ακατοίκητα και υπάρχουν ποντίκια και σαυρες στην περιοχή...ακομα ψαχνωSad 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από alex..niaou Κυρ Νοε 03, 2013 10:50 am

koneko έγραψε:Νομικη συμβουλη, 2η νεκροψια απο αλλο γιατρο (απο την στιγμη που δεν εχει αποτεφρωθει το ζωο, πιστευω οτι μπορει να βγει πορισμα), καταγγελια στον κτηνιατρικο συλλογο, πληρωμη του εν λογω κτηνιατρου και επειτα μηνυση για αμελεια, ηθικη οδυνη, αποζημιωση, κτλ.
δυστυχως ηρω μου,στην ελλαδα η αποζημιωση για ψυχικη οδυνη δινεται ΜΟΝΟ για θανατο συγγενικου ανθρωπου,σε καμια αλλη περιπτωση..
επισης,ενας δικαστικος αγωνας θα στοιχισει πολυ,κ οικονομικα κ ψυχικα!


κ αφου μιλαμε με νομικους ορους,εγω νικο σου λεω να μην πληρωσεις,διοτι οταν πηγες εκει το αγγελουδι,συναψες μαζι τους μια ατυπη συμβαση.. εσυ θα τους πληρωνες,κ αυτοι θα χειρουργουσαν,θα φροντιζαν και  θα φιλοξενουσαν! απο τη στιγμη που τηρησαν μονο το ενα μερος της συμφωνιας, τα χρηματα που ηδη εχεις δωσει αρκουν για το χειρουργειο! το υπολοιπο μερος δεν το δινεις με την ενσταση της μη εκπληρωσης της προσηκουσας παροχης υπηρεσιων!
τοσο απλα!
κ απορω με τη φωτουλα που υποστηριζει το αντιθετο μιας κ εχει σπουδασει κ  αυτη νομικη! tafos επιπλεον,επειδη εχουν χεσμενη τη φωλια του δεν νομιζω οτι θα κινουσαν καμια διαδικασια για να σου παρουν τα λεφτα,αυτο εχει δειξει η πειρα...


λυπαμαι για την μπαλιτσα πραγματικα ηταν αγγελος... rainbow


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alex..niaou στις Κυρ Νοε 03, 2013 10:59 am, 1 φορά
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 31
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Κυρ Νοε 03, 2013 10:55 am

αλεξ τα λες πολύ καλά!! νομιζω και εγω πως δεν θα κάνουν τιποτα. Ο νικος χρειαζεται ηρεμια να βρει ξανα το χαμόγελο του!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Κυρ Νοε 03, 2013 12:06 pm

Συμφωνώ με Αλεξ, που είπε και με τυπικούς  νομικούς όρους  αυτό  που έχουμε πει  και οι υπόλοιποι.
Ελπίζω σήμερα να είσαι λίγο καλύτερα και η Πατσαβουρίτσα να έχει βρει την όρεξη της.
Με όποια χρήματα μαζεύτηκαν μπορείς να  βοηθήσεις μια άλλη ψυχούλα. Μη τα δώσεις σ' αυτούς τους ανεύθυνους.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 8 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης