gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

+36
YNL
psipsa
zeledaki
mpoulaalekoula
koneko
fsout
anta
Dreamer
SuperCatz
Δανάη_Δ
LAROGATA
cyberkill
kat-cats
Antilkmene
Osi
Gatoplikti
vaso
Μαυρογατος
tzelacat
thanoschris
Fotoula
Ηρακλένια
tsili
tania g
calliope g.
purina
FROGK
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
gatoula46
tia
houlieta
Kikiriki
Φανούλα
christhanos
tegonikos
40 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από houlieta Τετ Οκτ 30, 2013 4:41 pm

Λυπάμαι πάρα πολύ, δεν ξέρω τι να πω... Sad 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Οκτ 30, 2013 4:41 pm

marina289 έγραψε:Έχω τρελά νεύρα και αυτολογοκρίνομαι να μην γράψω αυτά που μου έρχονται στο κεφάλι...
Και όσο σκέφτομαι ότι κούνησε το ποδαράκι.....
Λυπάμαι πάρα πολύ...
Αυτά τα μάτια τα αγαπήσαμε πολύ όλοι μας.................

Αγάπη μου γλυκιά.....
Θα συμφωνήσω απολυτα !!! Μα τι πράγματα ειναι αυτά; Δηλάδή ποια ήταν η δικαιολογία τους στο οτι έγινε νεκροψια διαπιστώθηκαν ούρα στην κοιλιά εσυ το επεσήμανες και μετα τι;;; Τι ειχαν να σου πουν μετα απο αυτο;;;; Δεν καταλαβαινω!!! Απολύτως τίποτα;;;;
Eιναι δυνατον να έκαναν μια τετοια δύσκολη επέμβαση και λεπτή και μάλιστα με χαμηλή τιμή , ισως και πετυχημένη αφου κουνήσε το ζώο το ποδαράκι του και να το αφήσουν να πεθάνει απο αυτο το πράγμα;;;;;;;;  Γίνεται αυτο;;; Δεν έσκισαν τα ιατρικα τους πτυχια;   Έλεος ειναι εγκληματικο αυτο το πράγμα.!! Ειναι κριμα απο το θεο !! Ειναι αμαρτία !!!  




Καλο γατοπαράδεισο κουκλιτσα μου !! rainbow rainbow rainbow  
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Οκτ 30, 2013 5:13 pm

δεν μπορώ να το πιστέψω βρε γαμώτοSad Sad Sad 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Τετ Οκτ 30, 2013 5:15 pm

Gatoplikti έγραψε:
marina289 έγραψε:Έχω τρελά νεύρα και αυτολογοκρίνομαι να μην γράψω αυτά που μου έρχονται στο κεφάλι...
Και όσο σκέφτομαι ότι κούνησε το ποδαράκι.....
Λυπάμαι πάρα πολύ...
Αυτά τα μάτια τα αγαπήσαμε πολύ όλοι μας.................

Αγάπη μου γλυκιά.....
Θα συμφωνήσω απολυτα !!! Μα τι πράγματα ειναι αυτά; Δηλάδή ποια ήταν η δικαιολογία τους στο οτι έγινε νεκροψια διαπιστώθηκαν ούρα στην κοιλιά εσυ το επεσήμανες και μετα τι;;; Τι ειχαν να σου πουν μετα απο αυτο;;;; Δεν καταλαβαινω!!! Απολύτως τίποτα;;;;
Eιναι δυνατον να έκαναν μια τετοια δύσκολη επέμβαση και λεπτή και μάλιστα με χαμηλή τιμή , ισως και πετυχημένη αφου κουνήσε το ζώο το ποδαράκι του και να το αφήσουν να πεθάνει απο αυτο το πράγμα;;;;;;;;  Γίνεται αυτο;;; Δεν έσκισαν τα ιατρικα τους πτυχια;   Έλεος ειναι εγκληματικο αυτο το πράγμα.!! Ειναι κριμα απο το θεο !! Ειναι αμαρτία !!!  




Καλο γατοπαράδεισο κουκλιτσα μου !! rainbow rainbow rainbow  
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Δεν έχω λογια, θα συμφωνήσω σε όλα με τη Μαρίνα και την Αθανασία...αν γινόταν αυτό εδώ τώρα θα τους είχαν ήδη κλείσει το ιατρείο και θα τους ετοίμαζαν για δικαστήριο, ακόμα κι ανάπηρο να ήταν να μείνει...τι να πω...

Νίκο κουράγιο, λυπάμαι τρομερά για όλο αυτό. Ας αναπαυτεί η ψυχούλα της. Sad 
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από YNL Τετ Οκτ 30, 2013 7:13 pm

Διάβαζα το θέμα σου ανελλιπώς και ζούσα κι εγώ την αγωνία για το ζωάκι. Δεν φαντάζεσαι πόσο σοκαρίστηκα με το τελευταίο νέο. Πιστεύω ακράδαντα πως έφυγε για το ταξίδι του εξ αιτίας των γιατρών κι αυτό είναι το εξοργιστικό και μάλιστα πάνω που άρχισε να κουνά το ποδαράκι της. Θερμά συλλυπητήρια  Κουράγιο να κάνεις τώρα

rainbow rainbow rainbow Sad Sad Sad
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Τετ Οκτ 30, 2013 7:17 pm

Για μένα είναι αυτονόητο ότι δεν πρέπει να τους πληρώσεις...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Δανάη_Δ Τετ Οκτ 30, 2013 7:32 pm

Θα συμφωνήσω πως ο δικαστικός αγώνας απλά θα προκαλέσει περισσότερο στρες και θλίψη, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όμως θέλω να σταθώ σε μια λεπτομέρεια: ποιος έκανε τη νεκροψία; Το ίδιο το κέντρο όπου χειρουργήθηκε η γατούλα; Και ποια ήταν η δικαιολογία τους, δεδομένου του αποτελέσματος;

Σπόιλερ:
Δανάη_Δ
Δανάη_Δ
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 0
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το βαφτιστήρι μου τον Πύρο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tania g Τετ Οκτ 30, 2013 8:06 pm

Δεν το πιστευω....δεν το πιστευω....ειναι αδικο...Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad 

Καλο ταξιδι γατουλα μου γλυκια... Φιλια στα αγγελουδια μας..rainbow 
Νικο κουραγιο...
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Οκτ 30, 2013 10:15 pm

Sad Sad Sad ειλικρινά λυπάμαι πολύ....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τετ Οκτ 30, 2013 11:04 pm

Tην νεκροψία την έκανε ο ίδιος. Την Μπαλίτσα την βρήκε νεκρή το πρωί που άνοιξε και μάλιστα ζεστή, που σημαίνει ότι πέθανε κατά τις 7 το πρωί. Δηλαδή, παρόλο που το προηγούμενο απόγευμα τους είχα επισημάνει ότι το ζώο υπέφερε και κόντευε να σκάσει αν δεν του έβαζαν καθετήρα ή δεν το βοηθούσαν να κατουρήσει αυτοί δεν έκαναν το παραμικρό και το ζώο κατέληξε τις πρωινές ώρες.
Στο τηλέφωνο δεν ήξερε στην κυριολεξία τι να μου πει για να δικαιολογηθεί, μου είπε χίλιες δυο αερολογίες και μόνο όταν τον ρώτησα αν βρέθηκαν ούρα στην κοιλιά της μου απάντησε θετικά. Ναι βρέθηκαν υγρά που υποθέτουμε ότι ήταν ούρα μου είπε....σαν να παραδεχόταν την εγκληματική του αδιαφορία.
Αυριο το απόγευμα θα πάω να παραλάβω την μπαλίτσα και να την θάψω. Θα τους τα πω απο κοντά ενα χεράκι για το έγκλημα που διέπραξαν.
Ελπίζω μόνο η μπαλίτσα μου να μην υπέφερε...
Για εμένα είναι έγκλημα...δεν μπορώ να φανταστώ άλλη λέξη που μπορεί να περιγράψει αυτόν τον τόσο άδικο θάνατο.
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Οκτ 30, 2013 11:50 pm

Γιατί δεν πήγες σήμερα να την πάρεις; Σου είπαν πως θα την κρατήσουν; Ναι να τους πεις πως η συμπεριφορά τους ήταν το λιγότερο ανεύθυνη και πως η καλύτερη τιμή δεν σημαίνει μηδενική φροντίδα. Ασχέτως αν η Μπαλίτσα δεν κατάφερνε να ξεπεράσει το ατύχημα της δεν δικαιολογείται μέσα στο κτηνιατρείο να φεύγει από κύστη που δεν άδειασε. Απαράδεκτοι.
Κατα τα άλλα, φρόντισε την Πατσαβουρίτσα σου, παρτην μια αγκαλία και ίσως αργότερα κάποιο άλλο γατάκι τρυπώσει στο σπίτι σας να σας κρατάει και τους δυο παρέα.
Δυστυχώς έμαθες με τον άσχημο τρόπο πως οι γάτες κινδυνεύουν σ'ένα αφύλαχτο μπαλκόνι..... Δεν το εύχομαι σε κανέναν μας....
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Πεμ Οκτ 31, 2013 12:10 am

Νίκο, ώρες τώρα ψάχνω να βρω δυο λόγια να σου γράψω. Οι λέξεις είναι λίγες για να περιγράψω τη λύπη μου. Κάνε κουράγιο και μείνε δυνατός κοντά στην Πατσαβουρίτσα σου. Το τι έφταιξε, αν ήταν να συμβεί, αν ήταν λάθος του γιατρού, αν ήταν αμέλεια της βοηθού, δεν αλλάζει το γεγονός πως το κοριτσάκι σου, που έγινε κοριτσάκι όλων μας, δεν υπάρχει πια.
Μπαλίτσα μου εύχομαι η αγάπη όλων μας να σε συντροφεύει στο ταξίδι σου, να μου φιλήσεις το Σειριούλη μας και όλα τα γατάκια που θα συναντήσεις.

rainbow
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από koneko Πεμ Οκτ 31, 2013 12:30 am

Λυπαμαι πραγματικα, ειναι απιστευτα ασχημο αυτο που εγινε. Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι δεν πεθανε με φριχτους πονους. Καλο ταξιδι μικρουλα pale pale pale 

koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Οκτ 31, 2013 12:54 am

tegonikos έγραψε:Tην νεκροψία την έκανε ο ίδιος. Την Μπαλίτσα την βρήκε νεκρή το πρωί που άνοιξε και μάλιστα ζεστή, που σημαίνει ότι πέθανε κατά τις 7 το πρωί. Δηλαδή, παρόλο που το προηγούμενο απόγευμα τους είχα επισημάνει ότι το ζώο υπέφερε και κόντευε να σκάσει αν δεν του έβαζαν καθετήρα ή δεν το βοηθούσαν να κατουρήσει αυτοί δεν έκαναν το παραμικρό και το ζώο κατέληξε τις πρωινές ώρες.
Στο τηλέφωνο δεν ήξερε στην κυριολεξία τι να μου πει για να δικαιολογηθεί, μου είπε χίλιες δυο αερολογίες και μόνο όταν τον ρώτησα αν βρέθηκαν ούρα στην κοιλιά της μου απάντησε θετικά. Ναι βρέθηκαν υγρά που υποθέτουμε ότι ήταν ούρα μου είπε....σαν να παραδεχόταν την εγκληματική του αδιαφορία.
Αυριο το απόγευμα θα πάω να παραλάβω την μπαλίτσα και να την θάψω. Θα τους τα πω απο κοντά ενα χεράκι για το έγκλημα που διέπραξαν.
Ελπίζω μόνο η μπαλίτσα μου να μην υπέφερε...
Για εμένα είναι έγκλημα...δεν μπορώ να φανταστώ άλλη λέξη που μπορεί να περιγράψει αυτόν τον τόσο άδικο θάνατο.
Συγνώμη αλλα θέλω να ρωτήσω κάτι. Οταν κάνεις νεκροψια υποτιθεται υπάρχει ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Ποιο ειναι αυτο; Τι ακριβώς σου ειπε; Αιτία θανατου; Δεν μπορει να λεει αερολογίες σε αυτο. Στην συνέχεια ακολουθει μια ερώτηση η δική σου. Σας επεσήμανα εχτες, οτι το ζώο ήταν πρησμένο στην κοιλια και μου πατε ειναι οκ. Τι απάντησε εκει; ή δεν έγινε αυτή η συζήτηση;
Απο την άλλη ένας γιατρος που παραδέχεται οτι έιχε ούρα η κοιλια του, τοτε ειναι σχεδον ειλικρινής.

Παιδιά αναρωτιέμαι ακομα, ειναι παραλογο ιατρικα να αναλαμβάνεις μια επέμβαση δύσκολη λεπτή με μεγάλο ρισκο, και να μην την χρεώνεις και τρελλά κιολας, αρα πονάς το ζωντανο και θές να βοηθήσεις και μετά να γινει αυτο το πράγμα. Θελω να πω εάν έκανες τέτοια επέμβαση, θα προσεχες διπλά τον ασθενή ,εσυ ο γιατρος που τα κατάφερε σε αυτή την δύσκολη περιπτωση, και θα το θεωρούσες μια προσωπική επιτυχια και ικανοποίηση
. Αυτο μου κάνει τρομερή εντύπωση. Μπας φταει άλλος; To αφηναν το ζωντανο πάρα πολλες ώρες μονο; To τριήμερο ειχες πει δεν ειχες βρει κανέναν. Ηταν μονο 3 μέρες; Γινεται αυτο; Επισης οταν ρώτησες για την τουμπανιασμένη κοιλια σου ειπαν εχω να το δώ απο χτες το πρωϊ και κάνει την ανάγκη του μονο του. Μα αφου ειχε αναπηρια πως την έκανε μονο του; Tι πάει να πει το κοιταξα χτες το πρωϊ; Δηλαδη το εγχειρησαν και το παράτησαν τελειως; Ας το χες εσυ καλύτερα τοτε. Να κανεις ένα πολύ καλο ξεκαθαρισμα αυριο που θα πας.
Συγνωμη κιολας αλλα πραγματικα στην θέση σου, νιώθω οτι θα ήθελα οπωσδήποτε κάποιες απαντήσεις.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 31, 2013 8:50 am

Καλημέρα,

Ολα αυτά που αναφέρεις να συζητηθούν σήμερα με τον γιατρό. Εγώ δεν θέλω απαντήσεις, ξέρω, ήμουν εκεί το προηγούμενο απόγευμα και είδα. Να σου πω την αλήθεια περισσότερο κατηγορώ εμένα. Δεν έπρεπε να φύγω εκίνο το απόγευμα αν δεν έμπαινε πρώτα καθετήρας στη μπαλίτσα. Εδειξα εμπιστοσύνη ενω είχα δει με τα μάτια μου ότι το ζωο υπέφερε απο τα ούρα του και ότι κανείς δεν ήταν διατεθειμένος να κάνει το οτιδήποτε.
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από christhanos Πεμ Οκτ 31, 2013 1:49 pm

Καλημέρα και από μένα, με το να κατηγορείς τον εαυτό σου δεν αλλάζει κάτι Νίκο, σε κλινική την είχες- άλλος είχε την ευθύνη για την υγεία της. Και να μάθουν όλοι ότι η κλινική αυτή μόνο κλινική δεν πρέπει να λέγεται... να αφήνουν τα ζωντανά  μας χωρίς φροντίδα,χωρίς έλεγχο μετά από ένα τόσο σοβαρό χειρουργείο.Το ότι δεν σε έσφαξαν στην τιμή δεν είναι δικαιολογία, είναι απαράδεκτοι. Και για την νεκροψία πρέπει να σου πουν ακριβώς την αιτιολογία.΄Εχουμε κάνει κι εμείς και ξέρουμε πως δίνονται τα αποτελέσματα. ΄Εχω στεναχωρεθεί αφάνταστα με αυτό που συνέβη και δεν έχω καθαρό μυαλό,να πω την αλήθεια.
christhanos
christhanos
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από YNL Πεμ Οκτ 31, 2013 1:53 pm

Μπορεί κάποιος να μου στείλει με πμ το όνομα της κλινικής???
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από anta Πεμ Οκτ 31, 2013 2:27 pm

Φίλε Νίκο μην κατηγορείς τον εαυτό σου,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ και ο καθένας στη θέση σου αυτό θα έκανε,θα έφευγε,αν ήσουν κτηνίατρος και έφευγες ναι θα έφταιγες,έκανες οτι καλύτερο,και σε κλινική τη πήγες και τη φρόντισες,αλλος όντας άνεργος μπορεί να μην έκανε και τίποτα εξαρχής ή στη καλύτερη ευθανασία.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από purina Πεμ Οκτ 31, 2013 3:01 pm

Απλα επρεπε να την ειχες παρει στο σπιτι μαζι σου και να πατε σε αλλο γιατρο να της βαλει ενα καθετηρα και να την εχεις εσυ να την επιβλεπεις.Να το κλησουνε να τους πεις ειναι επικυνδινοι!!!!
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Οκτ 31, 2013 3:14 pm

Niικο να μην αισθάνεσαι άσχημα για αυτο. Απευθύνθηκες σε γιατρους και σε έδιωξαν κιολας, γιατι ειχανε δουλεια. Δεν ειναι εύκολο να αντιμερωπισεις τέτοιες καταστάσεις και να αναγκάζεσαι να συμπεριφέρεσαι σαν τρελλος για να κουνηθούν αυτοι και να κάνουν αυτο που πρέπει. Καταλαβαινω πως το λες πολλές φορες θυμώνουμε με το εαυτο μας επειδή δεν κάναμε κατι. Ομως αυτοι ήταν γιατροι και συ ένας κοινος θνητος. Σίγουρα οταν μιλάς μαζι τους αμφισβητεις την κριση σου. Αχχχχχχ !!! gatoula gatoula gatoula gatoula gatoula 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Οκτ 31, 2013 3:25 pm

Δεν θα μπορούσε να πάρει το εγχειρισμένο γατάκι με δική του πρωτοβουλία, μη λέμε και ό,τι θέλουμε. Ηταν λάθος τους που δεν βάλανε καθετήρα και σίγουρα η Μπαλίτσα στάθηκε πάρα πολύ άτυχη που έπεσε πάνω σε 3ημερο..
Η κλινική αναφέρεται σε προηγούμενα ποστ και με θετικά σχόλια από το Νίκο μιας και έδειξαν τρυφερότητα στη γατούλα.
Εντάξει δεν είναι σωστό να κρίνουμε έναν γιατρό από ένα ατυχές περιστατικό, αλλά ναι φάνηκαν πολύ απρόσεκτοι.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 31, 2013 4:27 pm

Παιδιά δεν είμαι δικαστής, ούτε θέλω να καταδικάσω κανέναν. Τα λάθη είναι ανθρώπινα, απλά δεν το χωράει ο νους μου ότι δεν έκαναν κάτι το βράδυ που τους το επισήμανα και το πρωί η μπαλίτσα κατέληξε. Για εμένα αυτό είναι διπλή αδιαφορία, και στην μπαλίτσα και σε μένα.
Αν θέλετε να μιλήσουμε για ατυχία...ναι, το ότι έπεσε τριήμερο πιστεύω και εγώ ότι βοήθησε στο να γίνει το προσωπικό του κτηνιατρικού κέντρου πιο επιρρεπείς στα λάθη.
5.30 ακριβώς θα είμαι εκεί και θα το συζητήσω μαζί τους. Σε περίπτωση που δεν τους πληρώσω (αναλόγως πως θα εξελιχθεί η συζήτηση..), παρακαλώ πολύ όσοι κατέθεσαν χρήματα στον λογαριασμό μου, να μου στείλουν μήνυμα με τον λογαριασμό τους ώστε να τους τα επιστρέψω.

tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 31, 2013 8:13 pm

tegonikos έγραψε:
Η μπαλίτσα έχει τρομερή όρεξη, τρώει ασταμάτητα και γενικά τίποτα δεν προδίδει τον πολύ σοβαρό τραυματισμό της.
Απο το θέμα του τραυματισμού δυστυχώς δεν υπάρχει καμία βελτίωση. Δεν νιώθει τίποτα απολύτως από το στήθος και κάτω.
Παρόλο που ο γιατρός μου είπε ότι κάνει τις ανάγκες της μόνη της , εγώ χαϊδεύοντας την ανακάλυψα ότι η κοιλιά της ήταν έτοιμη να εκραγεί στην κυριολεξία. Ηθελε οπωσδήποτε βοήθεια για να κάνει τις ανάγκες της και το επισήμανα στον γιατρό...ο οποίος άρχισε να μου λέει ότι δεν την τσέκαρε απο χθές το πρωί και ότι την τελευταία φορά που την τσέκαρε είχε κάνει τις ανάγκες της μόνη της.
Το ζώο πάντως ήταν έτοιμο να εκραγεί...ποτέ μου δεν έχω δει γατοκοιλιά σε τέτοια τυμπανίαση..πράγμα που με λύπησε ιδιαιτέρως.

Αυτό είναι μέρος από το πόστ μου την Τρίτη το βράδυ όταν γύρισα απο το επισκεπτήριο της μπαλίτσας...εντελώς πληροφοριακά την Τετάρτη το πρωί πέθανε απο διαφυγή ούρων στην κοιλιακή της χώρα σύμφωνα με την επίσημη πλέον άποψη του γιατρού, που μου εξέφρασε πριν απο λίγο όταν πήγα απο το κτηνιατρικό κέντρο Αγίων Αναργύρων. Η κύστη της κάτω από την μεγάλη πίεση των συσσωρευμένων ούρων άνοιξε σε κάποιο σημείο και τα ούρα διέφυγαν στα ζωτικά της όργανα, τόσο απλά.

Ο κάθε λογικός άνθρωπος που θα διαβάσει την ημερομηνία στο ποστ μου, την ημερομηνία θανάτου, σε συνδυασμό με την επίσημη αιτία θανάτου, δεν χρειάζεται παραπάνω πληροφορίες πιστεύω.
Εγώ παρόλα αυτά πήγα να το συζητήσω και σήμερα από κοντά να δω τι ακριβώς θα μου πει ο γιατρός.

Καταρχάς η άποψη του γιατρού είναι ότι δεν ευθύνεται σε τίποτα, δυστυχώς τα ζώα με πρόβλημα παράλυσης έχουν τέτοιες καταλήξεις είναι η επίσημη άποψη του.
Η συζήτηση έγινε εν συντομία διότι έξω περίμεναν σκυλάκια με τους ιδιοκτήτες τους να εξεταστούν και εγώ μπήκα "σφήνα".
Δυστυχώς οι τόνοι ανέβηκαν και ξέφυγαν του κόσμιου τρόπου που συνήθως κάνω διάλογο, και όχι μόνο απο την πλευρά μου.
Ο γιατρός κατά την δική μου , μπορεί υποκειμενική και όχι αντικειμενική άποψη (μιας και έχω τον πόνο μου και αφορά το δική μου μπαλίτσα) ήταν άκρος εριστικός.
Το μόνο που του ζήτησα είναι αλήθεια, και αν υπάρχουν κάποιες ευθύνες ή λάθη, μια συγνώμη. Αυτό δεν έγινε ποτέ φυσικά.
Θα σας γράψω μόνο μια απάντηση σε ένα σημαντικό ερώτημα το οποίο παρέθεσα στον γιατρό πάνω από πέντε φορές ώστε να του δώσω την ευκαιρία να αλλάξει την απάντηση.
Πότε αδειάσατε την κύστη την μπαλίτσας Γιατρέ?
Το πρωί της μέρας που πήγα να την δω ήταν η απάντηση. Το πρωί της Τρίτης δηλαδή.
Και θέλετε να μου πείτε ότι απο το πρωί μέχρι το απόγευμα που ήρθα και την είδα, γέμισε με 1 λίτρο ούρα την κύστη της που ήταν έτοιμη να εκραγεί?
Απάντηση καμία, μόνο γενικολογίες και αερολογίες.
Και ρωτώ, υπάρχει άνθρωπος με κανονικό iq και ας μην έχει καμία γνώση ιατρική, που να πιστέψει ότι το πρωί της ίδια μέρας το προσωπικό τους κτηνιατρικού κέντρου είχε αδειάσει την κύστη την μπαλίτσας και εγώ μετά απο 8 ώρες την βρήκα έτσι?
Απαντήστε μου ρε παιδιά γιατί θα τρελαθώ. Μπορεί να είμαι θολωμένος απο την απώλεια μου την οποία ακόμη θρηνώ, άλλα είναι δυνατόν να το βλέπω τόσο λάθος?
Επέμενα στο γιατί η κοιλίτσα της ήταν έτοιμη να εκραγεί όταν πήγα και την είδα.
Απάντηση δεν έπαιρνα.... παρά μόνο ότι είναι φυσιολογικό να βρίσκονται παραπάνω ούρα στην κοιλίτσα ενός ανάπηρου ζώου, γενικολογία δηλαδή.
Μια θεωρία ήταν ότι υπήρχε διαφυγή ούρων απο πρίν...την οποία κατέρριψε μόνος του μετά από λίγο λέγοντας μου ότι το ζώο έφαγε κανονικά την Τρίτη και είχε όρεξη άρα την διαφυγή την είχε σίγουρα αργότερα (λόγια δικά του τα παραπάνω).
Οι δικές μου σκέψεις.
Γιατρέ είστε υπεύθυνος 100% για τον θάνατο της μπαλίτσας και εξηγώ το σκεπτικό μου. Υπάρχουν μόνο τέσσερις περιπτώσεις. Και στις τέσσερις είστε υπεύθυνος. Δεν μπορώ να φανταστώ περίπτωση που δεν είστε. Παιδιά αν κάνω κάπου λάθος στο σκεπτικό μου με διορθώνετε.

Πρώτη περίπτωση
Δεν πήρατε χαμπάρι ότι το ζώο δεν μπορούσε να ουρήσει και πέθανε απο τα ίδια του τα ούρα. Είστε υπεύθυνος για τον θάνατο του ζώου.

Δεύτερη περίπτωση
Πήρατε χαμπάρι ότι δεν μπορεί να ουρήσει, άλλα για κάποιο λόγο (ξεχάσατε, τριήμερο, αμέλεια του προσωπικού σας, οτιδήποτε) επιτρέψατε να γεμίσει η κύστη της μέχρι να σκάσει. Είστε υπεύθυνος για τον θάνατο του ζώου.

Τρίτη περίπτωση
Πήρατε χαμπάρι ότι δεν μπορεί να ουρήσει μόνη της, άλλα για παρόλο τις προσπάθειες σας να την βοηθήσετε αδυνατούσατε να αδειάστε την κύστη της (πράγμα αδύνατον διότι στο ζώο δεν μπήκε καν καθετήρας άλλα λέμε) διότι δεν είχατε τις γνώσεις να βάλετε καθετήρα η τις γνώσεις για ότι άλλο χρειαζόταν. Έπρεπε τουλάχιστον να με ενημερώσετε οτι έχουμε σοβαρό πρόβλημα και δεν μπορούμε να αδειάσουμε την κύστη της μπαλίτσας για να την πάμε κάπου αλλού, να ζητήσουμε βοήθεια από κάπου βρε αδερφέ, να την χειρουργήσουμε! Δεν το κάνατε. Είστε υπεύθυνος για τον θάνατο του ζώου.

Τέταρτη περίπτωση
Πήρατε χαμπάρι ότι δεν μπορεί να ουρήσει μόνη της, την βοηθούσατε άλλα θεωρούσατε φυσιολογικό η κύστη της να είναι σαν καρπούζι (αυτό που υποστήριξε σε γενικές γραμμές). Ιατρικό λάθος, μια κύστη σαν καρπούζι θα σπάσει. Δεν θα έπρεπε ποτέ να έχει φτάσει σε αυτό το μέγεθος, το ζώο δεν θα έπρεπε ποτέ να έχει μαζέψει στην κύστη του τόσο τεράστια ποσότητα ούρων Είστε υπεύθυνος για τον θάνατο του ζώου.

Κάτι που με ενόχλησε είναι ότι ανέφερε τα χρήματα. Ότι ενώ μου έκανε πολύ καλή τιμή, τώρα τον κατηγορώ σαν υπεύθυνο του θανάτου της μπαλίτσας.
Τι σχέση έχει γιατρέ μου, τα χρήματα του χειρουργείου με την αδιαφορία σας κατά την νοσηλεία με κατάληξη έναν θάνατο?
Τι σχέση έχει το οικονομικό με το αν ευθύνεστε για τον θάνατο ή όχι?
Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.

Εφυγα και δεν τον πλήρωσα, δεν μπορούσα μέσα στον χαμό και στις φωνές να του δώσω χρήματα, διότι κάποια στιγμή άρχιζε να ωρύεται ότι τον κατηγορώ τσάμπα και άνοιξε την πόρτα του ιατρείου για να μου δείξει εμμέσως πλην σαφώς ότι πρέπει να αποχωρήσω.
Δεν θα του κάνω την "χάρη" να μην τον πληρώσω, διότι έτσι μπορεί να δικαιολογηθεί ότι όλο αυτό το κάνω για να γλιτώσω την πληρωμή. Θα τον ξοφλήσω μέχρι τελευταίας δεκάρας, έτσι για να του κόψω αυτό το δικαίωμα και μόνο.... και φυσικά να νιώσω και εγώ ότι είμαι τυπικότατος για ακόμη μια φορά στις υποχρεώσεις μου.

Συγχωρέστε με για το έντονο ύφος, άλλα ενώ ο πόνος από μόνος του είναι αβάσταχτος, ο πόνος μαζί με οργή είναι ανεξέλεγκτη κατάσταση, πιστέψτε με.




tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Οκτ 31, 2013 8:27 pm

Την έθαψες τη Μπαλίτσα; Αυτό έχει σημασία τώρα πια. Αυτό και η ανάμνηση της.
Μη του δώσεις τίποτα. Ξέρει πως είναι υπεύθυνος και ο,τι και να πει που δεν τον πλήρωσες γράψτο στα παλιά σου τα παπούτσια.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Οκτ 31, 2013 8:31 pm

Διάβασα την ιστορία σας και πραγματικά στενοχωρήθηκα πολύ...είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε....μια λάθος στιγμή, μια λάθος απόφαση και το κακό γίνεται....
Για μένα να μην τον πληρώσεις και να προχωρήσεις το θέμα τυπικά όπως πρέπει. Είναι αδιανόητο ένας γιατρός να συμπεριφέρεται έτσι...θα μου πεις εδώ πεθαίνουν άνθρωποι στα ζώα θα σταθούμε....; ναι για μένα πρέπει να σταθείς και να σταθείς αποτελεσματικά και σωστά. Κατ' αρχήν να ενημερώσεις τις αρχές γι αυτό που συνέβη, μετά τον Κτηνιατρικό σύλλογο εκθέτοντας το πλήρες ιστορικό του περιστατικού και φυσικά να ρωτήσεις κάποιον δικηγόρο σχετικά. Σε πρώτη φάση ρώτησε εδώ: https://www.facebook.com/groups/206312752759143/?fref=ts σίγουρα θα σε ενημερώσουν σχετικά πως πρέπει να κινηθείς.
Ειλικρινά και πάλι λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη και κατανοώ επίσης την στενοχώρια σου....έχω χάσει και εγώ ζωάκια.....αλλά δεν πρέπει να τον αφήσεις έτσι.
Εγώ για να ηρεμούσα μετά από τέτοιο επεισόδιο θα ήθελα απόδοση δικαιοσύνης τουλάχιστον αυτό....κρίμα και πάλι για την Μπαλίτσα :-((
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tania g Πεμ Οκτ 31, 2013 8:51 pm

Ηρεμησε πρωτα Νικο αποχαιρετα την Μπαλιτσα και μετα με ηρεμια αποφασησε τι θα κανεις για να αισθανθεις εσυ καλα. Η Μπαλιτσα δυστηχως εφυγε...και μ@λ@κες παντα θα υπαρχουν. Προσεχε τον εαυτο σου και την Πατσαβουριτσα...
gatoula 
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από ChocolateCat Πεμ Οκτ 31, 2013 9:22 pm

Λυπάμαι πολύ...
Εννοείται οτι δεν θα τους πληρώσεις.
Με τα όποια χρήματα συγκεντρώθηκαν μπορείς εσύ να γίνεις ο σωτήρας για ενα άλλο ζωάκι που έχει ανάγκη επέμβασης.
ChocolateCat
ChocolateCat
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 τη Νάταλιιιιιιιιιιιιιιιιι και την μικρή Άριαααααα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρινή γατοβροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τώρα πια κανένα.Είμαι υπερπλήρης
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Οκτ 31, 2013 10:11 pm

Λυπάμαι πολύ για ό,τι έγινε. Νομίζω πως η kat-cats προτείνει την καλύτερη λυση.

kat-cats έγραψε:Κατ' αρχήν να ενημερώσεις τις αρχές γι αυτό που συνέβη, μετά τον Κτηνιατρικό σύλλογο εκθέτοντας το πλήρες ιστορικό του περιστατικού και φυσικά να ρωτήσεις κάποιον δικηγόρο σχετικά. Σε πρώτη φάση ρώτησε εδώ: https://www.facebook.com/groups/206312752759143/?fref=ts σίγουρα θα σε ενημερώσουν σχετικά πως πρέπει να κινηθείς.


ChocolateCat έγραψε:Λυπάμαι πολύ...
Εννοείται οτι δεν θα τους πληρώσεις.
Με τα όποια χρήματα συγκεντρώθηκαν μπορείς εσύ να γίνεις ο σωτήρας για ενα άλλο ζωάκι που έχει ανάγκη επέμβασης.
+1
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από anta Παρ Νοε 01, 2013 12:00 am

οχι Νίκο να μη δώσεις δεκάρα,να σώσεις μια άλλη ψυχούλα στη μνήμη της μπαλίτσας,οχι να γεμίσει η τσέπη ενος απατεωνίσκου έμπορα που κοιτάει τις ψυχές σαν ευρώ.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από zeledaki Παρ Νοε 01, 2013 12:20 am

Σωστα τιποτα να μη δωσεις στους ανευθυνους που φωναξε κιολας και σου εκανε τη χαρη να σε βαλει και σφηνα και δεν ακουσες ουτε ενα συγνωμη παρα μονο ειχε το θρασος να μιλησει για χρηματα... βοηθα καποιο αλλο ζωακι μη τα σπαταλησεις σε αυτους. σε ορισμενους δεν αξιζουν οι τυπικοτητες..No 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Νοε 01, 2013 9:33 am

και εγω Νικο θα ελεγα να μην τους πληρωσεις ,γιατι μπορει να εγινε καποιο ιατρικο λαθος ή καποια παραλειψη ,πραγμα δυστυχως συνηθες,αλλα και τραγικο παραλληλα,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν φερουν ευθυνη.Θα πω και την αμαρτια μου,οτι νοιωθω πολυ ασχημα που εγω σου τους συστησα,αλλα δεν ειχα ακουσει κατι κακο γι'αυτους και εκανα και δυο χειρουργεια σ'αυτους της Καρμεν.Δεν ειναι οι γιατροιμου  αλλα και εγω πηγα εκει συστηνομενη απο τα παιδια του καταφυγιου.Δεν ξερω τι πηγε στραβα και γιατι τετοιες εγκληματικες παραλειψεις,παντως οσον αφορα καθετηριασμους και τετοια ,ξερω οτι κανουν ,γιατι τη τελευταια φορα που πηγα τη σκυλιτσα ,εκαναν καθετηριασμο σε μια γατουλα.Εγω θα σου ελεγα αν δεν εχεις παρει το πορισμα της νεκροψιας να το παρεις και να το πας και στον γιατρο που παρακολουθει τα γατακια σου και εκει να σου λυσει ολες τις αποριες,νομιζω οτι δεν θα σου αρνηθει.Οσο για τα χρηματα κρατα τα και δωστα σε καποιο αλλο γατακι,υπαρχει ενας γατουλης που εχει λευχαιμια και εχει αμμεσα αναγκη απο ιντερφερονη.δες εδω¨η τελευταια δημοσιευση ειναι χθεσινη,επομενως ειναι κατι επειγον,αν συμμφωνουν και οι υπολοιποι ας πανε εκει τα χρηματα,αν σωθει ο γατουλης θα ειναι κατι που θα ηθελα και η μικρη σου
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ 150 ΕΥΡΩ ..ο Μπεμπετος περιμενει καρτερικα τα φαρμακα του...μενουν 500 ευρω..το ξερω ποσο μεγαλο που μπορει να σωσει δεκαδες ζωα..αλλα για μενα ο Μπεμπετος ειναι ακομα το σκουπιδακι που βρηκα με μια ανασα..ειναι ακομα η αγαπη μου...

Ειναι απλα ενας αδιαφορος γατουλης για πολλους...αλλα για μας ειναι η προσωποποιηση της ελπιδας...Βοηθηστε σας παρακαλω το Μπεμπετο να ζησει ειναι ηδη κτηνιατρειο και περιμενει τα φαρμακα του εγω πλεον κι η Κατερινα αδυνατουμε να αποπληρωσουμε το χρεος εχω τοσες τυψεις που δεν μπορω να τον βοηθησω αλλο..οποιος θελει να μαθει 2108944090 το τηλ του γιατρου Αν του παραγγειλει τα φαρμακα (ιντερφερονες ενεσιμες) εχει πολλες πιθανοτητες να ζησει!
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ....
ΕΧΕΙ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ!
Η ΟΛΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΑΚΡΙΒΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΤΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑ, ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥ ΕΘΝΙΚΗ 121/396122-25 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΛΕΚΚΑΣ, ΙΒΑΝ GR6101101210000012139612225 ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ "ΓΙΑ ΤΟΜΠΕΜΠΕΤΟ" ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ!
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΗΡΑΣ 33 ΓΛΥΦΑΔΑ ΣΤΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΕΙΟ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ 210 8944090 ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Παρ Νοε 01, 2013 9:47 am

να θυμίσω ότι ανέλαβαν το χειρουργείο της Μπαλίτσας σε ικανοποιητική τιμή και ότι σε αυτό το κομμάτι υπήρξαν ενδείξεις ότι τα κατάφεραν.. Νομίζω ότι πρέπει να πληρωθούν για αυτό και να καταγγελθούν για τις ευθύνες τους για το θάνατο της Μπαλίτσας. Δε μου μοιάζει σωστός ο συμψηφισμός μια ζωής με το υπόλοιπο του κόστους ενός χειρουργείου. Και μάλιστα εάν χάθηκε κάτω από τις συνθήκες που περιγράφονται.Embarassed 
Υ.Γ. Και κάτι που όταν μου το είπαν 2 κτηνίατροι σοκαρίστηκα, έχοντας το νου μου τα στερεότυπα περί αιλουροειδών : οι θάνατοι από πτώσεις -ακόμα και -ειδικά -μέσα στο σπίτι- είναι από τις συχνότερες αιτίες θανάτου σε μια γάτα. Άλλωστε το σκαρφάλωμα ως επιλογή δεν είναι κοινή σε όλες τις γάτες.Ή η ικανότητα για αυτό. Ο Μαντου π.χ. όταν και εάν σκαρφαλώσει μετά "σκούζει" για να τον κατεβάσουμε, εξ ου και η "ντροπή του είδους" προσφώνηση,

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Νοε 01, 2013 10:08 am

Xμ.... Δεν συμφωνώ...

Δεν ανέλαβαν απλώς το χειρουργείο, ανέλαβαν χειρουργείο, περίθαλψη, φιλοξενεία.

Αφού στο κομμάτι της περίθαλψης αποδείχθηκαν  , όχι απλώς ελλιπείς, αλλά έγινε ένα ολέθριο ανθρώπινο λάθος που κόστισε τη ζωή της μικρής , και δεν πρόκειται για ένα θάνατο που οφείλεται σε μία φυσική έκβαση πραγμάτων ... σόρυ αλλά θα τους έριχνα μια μούτζα και δεν θα έδινα δε-κά-ρα.

Μα δεκάρα όμως! Και θα έκλαιγα και για αυτά που τους είχα ήδη δώσει, με την έννοια ότι θα προτιμούσα να τα έκανα 100 κομμάτια και να τα πετούσα σε ένα κάδο, παρά σε τέτοιους κυνικούς παραδόπιστους χασαπηδες

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Νοε 01, 2013 10:25 am

kat-cats έγραψε:Διάβασα την ιστορία σας και πραγματικά στενοχωρήθηκα πολύ...είναι κάτι που μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε....μια λάθος στιγμή, μια λάθος απόφαση και το κακό γίνεται....
Για μένα να μην τον πληρώσεις και να προχωρήσεις το θέμα τυπικά όπως πρέπει. Είναι αδιανόητο ένας γιατρός να συμπεριφέρεται έτσι...θα μου πεις εδώ πεθαίνουν άνθρωποι στα ζώα θα σταθούμε....; ναι για μένα πρέπει να σταθείς και να σταθείς αποτελεσματικά και σωστά. Κατ' αρχήν να ενημερώσεις τις αρχές γι αυτό που συνέβη, μετά τον Κτηνιατρικό σύλλογο εκθέτοντας το πλήρες ιστορικό του περιστατικού και φυσικά να ρωτήσεις κάποιον δικηγόρο σχετικά. Σε πρώτη φάση ρώτησε εδώ: https://www.facebook.com/groups/206312752759143/?fref=ts σίγουρα θα σε ενημερώσουν σχετικά πως πρέπει να κινηθείς.
Ειλικρινά και πάλι λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη και κατανοώ επίσης την στενοχώρια σου....έχω χάσει και εγώ ζωάκια.....αλλά δεν πρέπει να τον αφήσεις έτσι.
Εγώ για να ηρεμούσα μετά από τέτοιο επεισόδιο θα ήθελα απόδοση δικαιοσύνης τουλάχιστον αυτό....κρίμα και πάλι για την Μπαλίτσα :-((
Συμφωνώ με την Κατερίνα. Είναι τρομερά δύσκολο να χάνεις κάποιον και να μη μπορείς να πενθήσεις με την ησυχία σου, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτό το αίσχος στην Ελλάδα, αυτή η λογική του "ε και τι να κάνω". Αυτή που περιγράφεις Νίκο στο τελευταίο σου ποστ δεν είναι συμπεριφορά γιατρού, ούτε σοβαρού και υπεύθυνου ανθρώπου. Με ποιό δικαίωμα βρίζει, φωναζει και πετάει έξω έναν άνθρωπο που του εμπιστεύτηκε το άρρωστο ζώο του και εκείνος ή/και η ομάδα του το άφησαν κυριολεκτικά να πεθάνει και μάλιστα από μια αιτία τόσο ανόητη, από κάτι τόσο απλό και αντιμετωπήσιμο.
Τα χρήματα...το αφήνω στην κρίση σου...οι περισσότεροι λένε να μη δώσεις δεκάρα και να τα χρησιμοποιήσεις για να σώσεις κάποιο άλλο ζωάκι. Εναλλακτικά, αν αποφασίσεις να κινηθείς νομικά, θα μπορούσες να καλύψεις με αυτά κάποια νομικά έξοδα. Γνώμη μου, αν αποφασίσεις να κινηθείς νομικά μην τους εξοφλήσεις ακόμα, εκτός αν ο δικηγόρος σε συμβουλεύσει για κάποιο λόγο να το κάνεις. Αλλιώς κάνε ό,τι σε φωτίσει ο Θεός.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ηρακλής grr στις Παρ Νοε 01, 2013 10:31 am, 1 φορά
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Νοε 01, 2013 10:27 am

Φωτούλα διαφωνώ πλήρως  και συμφωνώ με  τη  Μαρίνα και τους υπόλοιπους.  Επειδή όλο αυτό, φταίει δεν φταίει ο γιατρός,  το έζησα ( ζήσαμε ) με τον Μαγιούλη έχω να πως πως όταν πήγα να τον πάρω   είχαν μείνει κάποια υπόλοιπα ( από βιοψίες, αιματολογικές κλπ) και ο γιατρός , που τελικά δεν έφταιγε αυτός αλλά η δική μου επιμονή να κρατήσω με νύχια και με δόντια το Μαγιούλη στη ζωή) δεν μου ζήτησε τίποτα.  Και είναι ακόμη ο κτηνίατρος των γατιών μου.
Σε μια  άλλη χώρα μπορεί και να έπιανε τόπο η καταγγελία. Στη δικιά μας που άνθρωποι  ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ από ιατρικά λάθη και αβλεψία  είναι πολύ δύσκολο να βρεις το δίκαιο σου για ένα  ζώο, ιδιαίτερα αν αυτό ήταν σοβαρά τραυματισμένο.
Και δεν μου  προκαλεί εντύπωση που οι πτώσεις είναι  η πιο συχνή αιτία θανάτου.  Απο τη στιγμή  που μένουμε σε πολυκατοικίες, λογικό μου ακούγεται.

Νίκο, μετά από λίγο καιρό  θα θυμάσαι κυρίως τις όμορφες στιγμές με τη Μπαλίτσα.  Και επειδή είδα πως η Πατσαβουρίτσα είναι γατάκι της παρέας, ίσως να σκεφτόσουν αργότερα να υιοθετήσεις ένα άλλο γατάκι. Και σίγουρα να πάρεις κάποια μέτρα για το μπαλκόνι.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 7 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης