gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

+36
YNL
psipsa
zeledaki
mpoulaalekoula
koneko
fsout
anta
Dreamer
SuperCatz
Δανάη_Δ
LAROGATA
cyberkill
kat-cats
Antilkmene
Osi
Gatoplikti
vaso
Μαυρογατος
tzelacat
thanoschris
Fotoula
Ηρακλένια
tsili
tania g
calliope g.
purina
FROGK
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
gatoula46
tia
houlieta
Kikiriki
Φανούλα
christhanos
tegonikos
40 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Οκτ 25, 2013 4:05 pm

Εντάξει στην αρχή θα είναι κάπως δύσκολα. Το θέμα είναι σιγά σιγά να ανακτήσει την κινητικότητα της.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tania g Παρ Οκτ 25, 2013 4:31 pm

Περαστικα σου Μπαλιτσα μου, καλη αναρρωση να εχεις και υπομονη..Το αλλο το κοριτσακι η Πατσαβουριτσα τι κανει? Να τις δωσεις πολλα φιλια και τις δυο...

Αναμενουμε για το θεμα του λογαριασμου..
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Οκτ 25, 2013 5:28 pm

Αχχχ μωρε το κοριτσάκι !! Καλή δύναμη και πολλή πολλή θετική ενεργεια να σταθει το κοριτσάκι στα ποδια του !! mati mati mati mati mati mati mati
 Δεν νομιζω να χρειάζεται να γίνει τοσο πολύπλοκο το θέμα του λογαριασμου. Ενα κέρασμα μποροούμε ολοι να προσφέρουμε στο κοριτσάκι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Οκτ 25, 2013 10:59 pm

Ελπίζουμε κι ευχόμαστε όλοι μας ότι η γλυκοΜπαλίτσα θα ανακάμψει σύντομα και θα είναι όλα καλά!!
Μη σε νοιάζει για τη γούνα της - θα μακρύνει πριν το καταλάβεις και μη σε νοιάζει για την τομή, θα εξαφανιστεί μέσα στην πλούσια γούνα της. Η ουσία είναι να επανέλθει το μωρό.

Όσο για τον λογ/σμό, δε νομίζω ότι έχει διαφορά αν θα είναι δικός σου ή της Καλλιόπης ή οποιουδήποτε μέλους επιλέξεις και συμφωνήσει.
Καλό είναι να πεις ποιο είναι το ποσό που πρέπει να καλυφθεί, να δώσεις τα στοιχεία του λογ/σμού και να γίνεται συχνά πυκνά ενημέρωση - μήπως κάποιος ξεχάσει να πει ότι έβαλε κάποιο ποσό - ώστε να μην χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία να επιστρέφεις χρήματα αφότου συμπληρωθεί το ποσό.

Ο μόνιμος λογ/σμός που αναφέρεις δεν είναι εύκολα υλοποιήσιμη ιδέα (ποιος θ' αναλάβει τέτοια ευθύνη), δεδομένου ότι ελέγχονται όλα πλέον.
Αχρείαστες να είναι αυτού του είδους οι βοήθειες, όταν κάτι συμβεί ο εκάστοτε γατογονιός μπορεί να ζητήσει βοήθεια στο φόρουμ και συνήθως πάντα τα μέλη ανταποκρίνονται.
Ένας μόνιμος λογ/σμός όμως, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Οκτ 25, 2013 11:21 pm

SuperCatz έγραψε:Ελπίζουμε κι ευχόμαστε όλοι μας ότι η γλυκοΜπαλίτσα θα ανακάμψει σύντομα και θα είναι όλα καλά!!
Μη σε νοιάζει για τη γούνα της - θα μακρύνει πριν το καταλάβεις και μη σε νοιάζει για την τομή, θα εξαφανιστεί μέσα στην πλούσια γούνα της. Η ουσία είναι να επανέλθει το μωρό.

Όσο για τον λογ/σμό, δε νομίζω ότι έχει διαφορά αν θα είναι δικός σου ή της Καλλιόπης ή οποιουδήποτε μέλους επιλέξεις και συμφωνήσει.
Καλό είναι να πεις ποιο είναι το ποσό που πρέπει να καλυφθεί, να δώσεις τα στοιχεία του λογ/σμού και να γίνεται συχνά πυκνά ενημέρωση - μήπως κάποιος ξεχάσει να πει ότι έβαλε κάποιο ποσό - ώστε να μην χρειαστεί να μπεις στη διαδικασία να επιστρέφεις χρήματα αφότου συμπληρωθεί το ποσό.

Ο μόνιμος λογ/σμός που αναφέρεις δεν είναι εύκολα υλοποιήσιμη ιδέα (ποιος θ' αναλάβει τέτοια ευθύνη), δεδομένου ότι ελέγχονται όλα πλέον.
Αχρείαστες να είναι αυτού του είδους οι βοήθειες, όταν κάτι συμβεί ο εκάστοτε γατογονιός μπορεί να ζητήσει βοήθεια στο φόρουμ και συνήθως πάντα τα μέλη ανταποκρίνονται.
Ένας μόνιμος λογ/σμός όμως, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.
Συμφωνώ απόλυτα!
Μεταξύ μας δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης και καχυποψίας , αλίμονο,  αλλά για να είμαστε και τυπικά οκ, με μια ενημέρωση είμαστε όλοι οκ!
Άλλωστε δεν είμαστε ανήλικα ..μπορούμε να αξιολογήσουμε και να επιλέξουμε πού θα δώσουμε το κατιτίς από το υστέρημά μας ...
Δεν έχει καμία μα καμία σημασία ποιος θα ανοίξει τον λογαριασμό...( Θα πρότεινα ο μπαλιτσομπαμπάς!  )
Πες μας το ποσό , και σιγά σιγά, λιθαράκι λιθαράκι και φασούλι το φασούλι θα το φτάσουμε!
Και εγώ είχα ζητήσει τέτοιου είδους γατοσπιτική βοήθεια κάποια στιγμή.... δεν είναι ντροπή....άλλωστε ο σκοπός είναι ¨ευλογημένος¨ και θα αποτελέσει για όλους μας μια μικρή χαρά να υπάρξει αλληλεγγύη ¨για τη Μπαλίτσα ρε γαμώτο! ¨...
filaki filaki filaki filaki
Φιλιά στο ξυρισμένο απαλό κοιλουμπάκι!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από zeledaki Σαβ Οκτ 26, 2013 12:07 am

Άλλωστε δεν είμαστε ανήλικα ..μπορούμε να αξιολογήσουμε και να επιλέξουμε πού θα δώσουμε το κατιτίς από το υστέρημά μας ...
Συμφωνω οποιος μπορει θα βοηθησει οτι μπορει ο καθενας κανει πρεπει να βοηθαμε ο ενας τον αλλον σε τετοιους καιρους... καλη αναρρωση στη μπαλιτσα... παντα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα Laughing  και δωσε μας ενα λογαριασμο fancat fancat 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Σαβ Οκτ 26, 2013 10:17 am

tania g έγραψε:Περαστικα σου Μπαλιτσα μου, καλη αναρρωση να εχεις και υπομονη..Το αλλο το κοριτσακι η Πατσαβουριτσα τι κανει? Να τις δωσεις πολλα φιλια και τις δυο...

Αναμενουμε για το θεμα του λογαριασμου..
H Πατσαβουρίτσα είναι μια χαρά!Δεν μοιράζεται πλέον τον μπώλ με το φαγητό και το νερό με κανέναν, η τουαλέτα είναι όλη δική της, ο καναπές επίσης, τι άλλο θέλει...απο την μέρα που λείπει η μπαλίτσα δνε ξεκολλάει απο πάνω μου....βέβαια έχω πάθει μια φοβία με το μπαλκόνι...και πλέον μπαλκόνι free τέλος. Μόνο με συνοδεία μέχρι να δω τι θα κάνω και να το κλείσω τελείως με δίχτυ ή κάτι παρόμοιο (εδώ πετάγομαι τα βράδια στον ύπνο μου για να δω που είναι η πατσαβουρίτσα..και έχω κλείσει το μπαλκόνι..)
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Οκτ 26, 2013 10:22 am

Καλέέ!
Δώσε έναν αριθμό λογαριασμού να τελειώνουμε!
Θα έκανα εγώ έναν λογαριασμό,  γιατί σε βλέπω αναβλητικό , μάλλον νιώθεις άβολα, αλλά δεν είναι το φόρτε μου.
Άντε να το κλείσουμε αυτό το θέμα!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Σαβ Οκτ 26, 2013 10:40 am

Λοιπόν μιλώντας χθες με την Καλλιόπη στο τηλέφωνο αποφασίσαμε να δώσω τον δικό μου λογαριασμό. Το ποσό που έχει μείνει σαν υπόλοιπο χρωστούμενο στο κτηνιατρικό κέντρο είναι αρκετά μικρό (θα έλεγα σε άλλες εποχές..τώρα όλα μας φαίνονται βουνά βέβαια). Δεν θέλω να το πω δημόσια μην τυχόν και φέρω σε δύσκολη θέση το κτηνιατρικό κέντρο, διότι μπορεί αυτή η τιμή να ήταν κάτι πολύ σπέσιαλ που έκανα κατ εξαίρεση για εμένα και να μην ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις (κάτι που είμαι σχεδόν σίγουρος). Θα παρακαλούσα να με ειδοποιείτε με προσωπικό μήνυμα ώστε να ξέρω τι χρωστάω που Smile .Επίσης μέσο προσωπικού μηνύματος θα σας ενημερώσω και για το ποσό της επέμβασης και το υπόλοιπο. Ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για αυτή την ανιδιοτελή υποστήριξη σας και είμαι εδώ για να ανταποδώσω αν ποτέ χρειαστεί, όπως μπορώ (που να μην χρειαστεί ποτέ και σε κανέναν εύχομαι..).
Ο αριθμός λογαριασμού είναι 5114-014043-831 στο όνομα Τσώλας Νίκος (το δικό μου) και είναι της τράπεζας Πειραιώς.
Τέλος..μακάρι όλο αυτό ρε παιδιά να πιάσει τόπο και να δούμε τη Μπαλίτσα να στέκεται στα πόδια της ξανά..θα είναι το μεγαλύτερο δώρο που θα έχω δεχθεί ποτέ..θα είναι ένα Θείο δώρο..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Σαβ Οκτ 26, 2013 10:41 am

marina289 έγραψε:Καλέέ!
Δώσε έναν αριθμό λογαριασμού να τελειώνουμε!
Θα έκανα εγώ έναν λογαριασμό,  γιατί σε βλέπω αναβλητικό , μάλλον νιώθεις άβολα,  αλλά δεν είναι το φόρτε μου.
Άντε να το κλείσουμε αυτό το θέμα!
Βρε, έγραφα για τον λογαριασμό την ώρα που μου τα "έχωνες" happy2 
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Οκτ 26, 2013 11:19 am

happy2

Kαλά σου έκανα! arrogant 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Σαβ Οκτ 26, 2013 12:36 pm

Απο βδομαδα νικο πάμε πειραιως, φυσικά ανωνυμα, εννοειται πως δεν θελουμε τιποτα απολυτως να επιστραφει, κατι καλό κάνουμεVeryhappy Σημερα πως ειναι το μωράκι;
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Σαβ Οκτ 26, 2013 12:47 pm

{Τέλος..μακάρι όλο αυτό ρε παιδιά να πιάσει τόπο και να δούμε τη Μπαλίτσα να στέκεται στα πόδια της ξανά..θα είναι το μεγαλύτερο δώρο που θα έχω δεχθεί ποτέ..θα είναι ένα Θείο δώρο..}

Θα πιάσει τόπο να είσαι σίγουρος..το έχουμε αγαπήσει τόοοοοσο πολύ το μωρό σου...έχετε πάρει τόση θετική ενέργεια από όλους μας που σε λίγο θα τη δούμε ξανά να κάνει τα πρώτα της βηματάκια. Σου στέλνω π.μ.
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Σαβ Οκτ 26, 2013 1:36 pm

Φανούλα έγραψε:Απο βδομαδα νικο πάμε πειραιως, φυσικά ανωνυμα, εννοειται πως δεν θελουμε τιποτα απολυτως να επιστραφει, κατι καλό κάνουμεVeryhappy Σημερα πως ειναι το μωράκι;
Να μου στέλνετε μήνυμα τουλάχιστον με το ποσό για να υπολογίζω μην το ξεπεράσουμε και να ξέρω που είμαστε!!

Εχω πάρει 2-3 τηλέφωνα από το πρωί άλλα δεν μου το σηκώνουν..τους έχω πρήξει τους ανθρώπους κανονικά (οφείλω να το ομολογήσω)...κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα το πρωί που θα πεταχθώ ξανά στα κλεφτά να δω τη Μπαλίτσα μου...αν έχω νεότερα τηλεφωνικώς θα ενημερώσω κατευθείαν όπως κάνω πάντα!
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Σαβ Οκτ 26, 2013 1:42 pm

tegonikos έγραψε:
Φανούλα έγραψε:Απο βδομαδα νικο πάμε πειραιως, φυσικά ανωνυμα, εννοειται πως δεν θελουμε τιποτα απολυτως να επιστραφει, κατι καλό κάνουμεVeryhappy Σημερα πως ειναι το μωράκι;
Να μου στέλνετε μήνυμα τουλάχιστον με το ποσό για να υπολογίζω μην το ξεπεράσουμε και να ξέρω που είμαστε!!

Εχω πάρει 2-3 τηλέφωνα από το πρωί άλλα δεν μου το σηκώνουν..τους έχω πρήξει τους ανθρώπους κανονικά (οφείλω να το ομολογήσω)...κάνω υπομονή μέχρι την Δευτέρα το πρωί που θα πεταχθώ ξανά στα κλεφτά να δω τη Μπαλίτσα μου...αν έχω νεότερα τηλεφωνικώς θα ενημερώσω κατευθείαν όπως κάνω πάντα!
΄Ισως να μην λειτουργεί το κέντρο το Σ/Κ , απλώς να περιποιούνται τα ζωάκια που νοσηλεύονται και γι αυτό να μην σηκώνουν τηλέφωνα.
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Οκτ 26, 2013 1:43 pm

Τα νεά σας είναι συγκρατημένα ευχάριστα, αλλά είναι ευχάριστα... Smile
Ευχομαι οσο παιρνούν οι μέρες να δείτε αποτελέσματα, να αρχίσει να αντιδρά η μικρή...
Χαίρομαι πολύ που το φοβάσαι το μπαλκόνι πια, καλά κάνεις και το φοβάσαι...
Ποτε δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι...
Περιμένουμε νέα σας!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την houlieta στις Σαβ Οκτ 26, 2013 7:30 pm, 1 φορά
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Σαβ Οκτ 26, 2013 2:20 pm

tiletheatis 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από anta Σαβ Οκτ 26, 2013 7:43 pm

μην αγχώνεσαι αμα το ξεπεράσουμε το ποσό θα κάνουμε στειρώσεις με τα υπόλοιπα!!!περαστικά στη Μπαλίτσα

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Σαβ Οκτ 26, 2013 8:52 pm

...βέβαια έχω πάθει μια φοβία με το μπαλκόνι...και πλέον μπαλκόνι free τέλος. Μόνο με συνοδεία μέχρι να δω τι θα κάνω και να το κλείσω τελείως με δίχτυ ή κάτι παρόμοιο (εδώ πετάγομαι τα βράδια στον ύπνο μου για να δω που είναι η πατσαβουρίτσα..και έχω κλείσει το μπαλκόνι..)
Και καλά κάνεις Νίκο και φοβάσαι, άντε γιατί τώρα που η Μπαλίτσα θα γίνει καλά θα τα ακούσεις κι από μένα.  Σου έχω βρει ένα φανταστικό δίχτυ για να κλείσεις το μπαλκόνι σου πριν γυρίσει η μικρή σπίτι αλλά και για την Πατσαβουρίτσα. Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=137002234&ref=bestprice.gr
Ευχαριστούμε επίσης για το λογαριασμό, από Δευτέρα θα τακτοποιηθούν και τα τυπικά της νοσηλείας της μπουμπούκας.

Με τη σύγχυση των ημερών ξέχασα να σας πω τα ευχάριστα. Βρήκα δουλειά δέκα λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου μετά από δυο χρόνια ανεργίας. Βέβαια είναι πολύ μακριά από τις προσδοκίες μου 8ωρο Χ 6 μέρες τη βδομάδα και μισθό ίσο με το 1/3 του μισθού που έπαιρνα στη δουλειά μου (ποιος είπε για συνθήκες Μπαγκλαντές; ) Παρ' όλα αυτά ελπίζω ακόμα σε κάτι καλύτερο.
Γράψε τα νέα σας μόλις μπορέσεις ε;
Καλό βράδυ σε όλους σας.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Σαβ Οκτ 26, 2013 9:32 pm

calliope g. έγραψε:
...βέβαια έχω πάθει μια φοβία με το μπαλκόνι...και πλέον μπαλκόνι free τέλος. Μόνο με συνοδεία μέχρι να δω τι θα κάνω και να το κλείσω τελείως με δίχτυ ή κάτι παρόμοιο (εδώ πετάγομαι τα βράδια στον ύπνο μου για να δω που είναι η πατσαβουρίτσα..και έχω κλείσει το μπαλκόνι..)
Και καλά κάνεις Νίκο και φοβάσαι, άντε γιατί τώρα που η Μπαλίτσα θα γίνει καλά θα τα ακούσεις κι από μένα.  Σου έχω βρει ένα φανταστικό δίχτυ για να κλείσεις το μπαλκόνι σου πριν γυρίσει η μικρή σπίτι αλλά και για την Πατσαβουρίτσα. Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=137002234&ref=bestprice.gr
Ευχαριστούμε επίσης για το λογαριασμό, από Δευτέρα θα τακτοποιηθούν και τα τυπικά της νοσηλείας της μπουμπούκας.

Με τη σύγχυση των ημερών ξέχασα να σας πω τα ευχάριστα. Βρήκα δουλειά δέκα λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου μετά από δυο χρόνια ανεργίας. Βέβαια είναι πολύ μακριά από τις προσδοκίες μου 8ωρο Χ 6 μέρες τη βδομάδα και μισθό ίσο με το 1/3 του μισθού που έπαιρνα στη δουλειά μου (ποιος είπε για συνθήκες Μπαγκλαντές; ) Παρ' όλα αυτά ελπίζω ακόμα σε κάτι καλύτερο.
Γράψε τα νέα σας μόλις μπορέσεις ε;
Καλό βράδυ σε όλους σας.
Μπράβο Καλλιόπη ,μακάρι γρήγορα να τακτοποιηθούν όλοι όσοι ψάχνουν για δουλειά!!Και πάντα να ελπίζεις για το καλύτερο!! Δυστυχώς μας φέρανε σε σημείο που να δεχόμαστε ότι και να μας προσφέρουν.. μη σταματάς να ψάχνεις.. μπορεί να πετύχεις κάτι καλύτερο στη συνέχεια.
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Σαβ Οκτ 26, 2013 9:34 pm

Μπραβο καλλιοπη πολυ ευχαριστα νεα, αντε να γινει καλά και η μπαλιτσα να το γιορτασουμεfancat 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Σαβ Οκτ 26, 2013 9:41 pm

Μπράβο Καλλιόπη!!το ότι βρήκες δουλειά είναι απο μόνο του αισιόδοξο!Τα χρήματα είναι δευτερεύον...
Λέω δευτερεύον...μην παρεξηγηθώ...εννοώ ότι χειρότερο απο την έλλειψη χρημάτων..είναι η απομόνωση που νιώθεις όταν είσαι άνεργος...εμένα αυτό με έχει τσακίσει...η ανθρώπινη επαφή...νιώθω φυλακισμένος..άχρηστος..
Μακάρι να σου πάνε όλα καλά!!!το αξίζεις!


Αλλο ένα μακρύ βράδυ χωρίς την Μπαλίτσα...΄όσο σκέφτομαι ότι είναι σε κλουβί μόνη της...νιώθω κάπως..(ε να πω και γω τον πόνο μου ρε παιδιά..)
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Οκτ 27, 2013 9:05 am

Καλλιόπη μπράβο!! grouphug grouphug grouphug 
Νίκο , το συναίσθημα τη ανεργίας είναι αδυσώπητο , το έχω νιώσει , και ξέρω ότι είναι θέμα χρόνου να το ξανανιώσω...
Εύχομαι σύντομα να βρεις μια εργασία ...


Το να την σκέφτεσαι στο κλουβί δεν είναι το πιο ευχάριστο συναίσθημα...παρηγορήσου με τη σκέψη ότι την παρακολουθούν εξειδικευμένοι άνθρωποι και προσπαθούν για το καλύτερο! filaki

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Οκτ 27, 2013 9:41 am

περαστικα στο κοριτσακι σου Νικο και καλη αρχη στη δουλεια σου Καλλιοπη, να εχουμε ολοι θετικη ενεργεια παιδια για να πηγαινουν ολα καλα.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Δευ Οκτ 28, 2013 10:03 pm

Πού είστε παιδιά; Τι νέα από τη Μπαλίτσα Νίκο; Την είδες καθόλου το τριήμερο; Μακάρι να έχουμε καλά νέα αύριο από το κοριτσάκι μας.

Καληνύχτα
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 29, 2013 12:54 pm

Το τριήμερο δεν την είδα καθόλου και όσες φορές πήρα τηλέφωνο δεν πέτυχα κανέναν. Σήμερα το πρωί όμως 9.01 πήρα τηλέφωνο και μίλησα με κάποιον κύριο που δεν είναι αυτός που εξετάζει την Μπαλίτσα και δεν μπορούσε να μου πει νέα. Θα πάω όμως σήμερα μετά τις 5.30 να κάνω επισκεπτήριο! Θα είναι εκεί και ο γιατρός που την χειρούργησε για να με ενημερώσει. Υπομονή λοιπόν...σε μερικές ώρες θα έχουμε νέα..και πάνω απ'ολα...θα δω την Μπαλίτσα μου που δεν φαντάζεστε πόσο μου έχει λείψει..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Οκτ 29, 2013 3:17 pm

Αναμένουμε! tiletheatis Σίγουρα και στη Μπαλίτσα θα έχεις λείψει!! flower
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τρι Οκτ 29, 2013 6:17 pm

Μακάρι να έχουμε κάποιο καλό νέο!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τρι Οκτ 29, 2013 7:59 pm

εχω αγωνιαtiletheatis 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Οκτ 29, 2013 9:47 pm

tiletheatis
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Τρι Οκτ 29, 2013 9:48 pm

Τι έγινε?? Την είδες??
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 29, 2013 10:17 pm

Λοιπόν , σήμερα πήγα και είδα την μπαλίτσα μου!!το πόσο χάρηκα που είδα τα δυο αυτά γνώριμα μου μάτια δεν περιγράφεται!
Το μπαλάκι μου είναι πάρα πολύ καλά, την είδα πολύ καλύτερα από κάθε άλλη φορά από την μέρα του ατυχήματος κια χάρηκα ιδιαιτέρως. Εχει κέφι, θέλει να φύγει (εντύπωση μου έκανε ένα χαρτί που είχε κρεμασμένο έξω από το κλουβί της που έλεγε "προσοχή έχει τάσεις φυγής" Smile ) και το τι γουργούρισμα έριξε όσο ήμουν εκεί μαζί της απλά δεν περιγράφεται. Δονούταν όλο το κλουβί μόνο απο το γουργούρισμα το οποίο ήταν κυριολεκτικά ασταμάτητο....
Μόλις τράβαγα το χέρι μου απο πάνω της κατευθείαν το έψαχνε με το κεφάλι της...
Σας έχω και βιντεάκι!!
Η μπαλίτσα έχει τρομερή όρεξη, τρώει ασταμάτητα και γενικά τίποτα δεν προδίδει τον πολύ σοβαρό τραυματισμό της.
Απο το θέμα του τραυματισμού δυστυχώς δεν υπάρχει καμία βελτίωση. Δεν νιώθει τίποτα απολύτως από το στήθος και κάτω.
Παρόλο που ο γιατρός μου είπε ότι κάνει τις ανάγκες της μόνη της , εγώ χαϊδεύοντας την ανακάλυψα ότι η κοιλιά της ήταν έτοιμη να εκραγεί στην κυριολεξία. Ηθελε οπωσδήποτε βοήθεια για να κάνει τις ανάγκες της και το επισήμανα στον γιατρό...ο οποίος άρχισε να μου λέει ότι δεν την τσέκαρε απο χθές το πρωί και ότι την τελευταία φορά που την τσέκαρε είχε κάνει τις ανάγκες της μόνη της.
Το ζώο πάντως ήταν έτοιμο να εκραγεί...ποτέ μου δεν έχω δει γατοκοιλιά σε τέτοια τυμπανίαση..πράγμα που με λύπησε ιδιαιτέρως.
Πρέπει να περιμένουμε καιρό για να δούμε κάποια βελτίωση (αν υπάρξει..)...και τίποτα δεν θα αλλάξει απο μέρα σε μέρα...αυτό είναι σίγουρο πλέον.
Εγώ είμαι πάντως πολύ αισιόδοξος και χαρούμενος που είδα την μπαλίτσα μου έστω και σε τέτοιο χάλι (και εννοώ την αναπηρία της) να έχει τόση όρεξη και να είναι η γνωστή μου μπαλίτσα.
Απο την άλλη δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μύρισμα έφαγα απο την πατσαβουρίτσα μόλις γύρισα στο σπίτι...μύριζε το χέρι μου και κοιτούσε γύρω ψάχνοντας την μπαλίτσα σε φανερή ταραχή..
Το άλλο που έχω να πω είναι ότι το πρόβλημα ανορεξίας της πατσαβουρίτσας απο την μέρα η μπαλίτσα έφυγε απο το σπίτι έχει βαρέσει κόκκινα. Θα πω μόνο ότι δεν έχει φάει συνολικά ούτε μισό μπολάκι ξηρά τροφής εδώ και μια βδομάδα και πλέον αρχίζω και ανησυχώ πραγματικά. Η τουαλέτα της (την οποία είχα αλλάξει μια μέρα πριν το ατύχημα) είναι πεντακάθαρη. Δοκίμασα κρέας ψητό...τίποτα...το πέταξα την επομένη.
Το ίδιο και με το νερό..πίνει ελάχιστα εώς καθόλου.
Πρίν απο λίγο της έδωσα την αγαπημένη της κονσέρβα και οχι μόνο ούτε στον ήχο του ανοίγματος δεν πετάχτηκε...πήγε...την μύρισε...και κατευθείαν έφυγε και πήγε και άραξε εκεί που άραζε συνήθως η μπαλίτσα...κάτω απο γραφείο (εκεί που της έπεσε το UPS στο κεφάλι δηλαδή...).
Τις τελευταίες μέρες αράζει μόνιμα εκεί για το μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας..και δεν σηκώνεται πλέον ούτε όταν πηγαίνω στην κουζίνα και κάνω διάφορους θορύβους (που έτρεχε όπου και να ήταν)
Παιδιά μπορώ να φανταστώ την κατάθλιψη ενός ζώου όταν χάνει ξαφνικά μια φίλη, έναν φίλο του. Τέτοιο πράγμα μου είναι αδιανόητο...

η Μπαλίτσα!

tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Οκτ 29, 2013 10:24 pm

Άντε μωρέεεε!! Τί υπέροχη που είναι!! heart mati 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να βελτιωθεί η κατάστασή της! Το να μην έχει σημάδια βελτίωσης ακόμα δεν είναι περίεργο, νομίζω, είναι μεγάλη επέμβαση και θα πάρει τον χρόνο της, άλλωστε κάτι τέτοιο δεν σου είπαν και οι γιατροί;
Το σημαντικό είναι ότι η μικρή έχει διάθεση και όρεξη!! Πού θα πάει, θα γίνει καλά!!
Όσο για την Πατσαβουρίτσα, να ξέρεις ότι τα ζώα βιώνουν την απουσία ή την απώλεια με τον δικό τους έντονο τρόπο.
Απλά θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον γιατρό σας γιατί δεν κάνει να μένει νηστική και χωρίς νερό για πολλές μέρες, θα κινδυνέψει και η δική της υγεία.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 29, 2013 10:34 pm

SuperCatz έγραψε:Άντε μωρέεεε!! Τί υπέροχη που είναι!! heart mati 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να βελτιωθεί η κατάστασή της! Το να μην έχει σημάδια βελτίωσης ακόμα δεν είναι περίεργο, νομίζω, είναι μεγάλη επέμβαση και θα πάρει τον χρόνο της, άλλωστε κάτι τέτοιο δεν σου είπαν και οι γιατροί;
Το σημαντικό είναι ότι η μικρή έχει διάθεση και όρεξη!! Πού θα πάει, θα γίνει καλά!!
Όσο για την Πατσαβουρίτσα, να ξέρεις ότι τα ζώα βιώνουν την απουσία ή την απώλεια με τον δικό τους έντονο τρόπο.
Απλά θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον γιατρό σας γιατί δεν κάνει να μένει νηστική και χωρίς νερό για πολλές μέρες, θα κινδυνέψει και η δική της υγεία.
Aν δεν φάει και την κονσέρβα που της έβαλα πριν απο λίγο και την πετάξω και αυτή αύριο τότε και βέβαια θα μιλήσω στον γιατρό διότι ήδη έχω αρχίσει και ανησυχώ πολύ....πάρα πολύ..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Οκτ 29, 2013 10:36 pm

tegonikos έγραψε:H Πατσαβουρίτσα είναι μια χαρά!Δεν μοιράζεται πλέον τον μπώλ με το φαγητό και το νερό με κανέναν, η τουαλέτα είναι όλη δική της, ο καναπές επίσης, τι άλλο θέλει...απο την μέρα που λείπει η μπαλίτσα δνε ξεκολλάει απο πάνω μου....βέβαια έχω πάθει μια φοβία με το μπαλκόνι...και πλέον μπαλκόνι free τέλος. Μόνο με συνοδεία μέχρι να δω τι θα κάνω και να το κλείσω τελείως με δίχτυ ή κάτι παρόμοιο (εδώ πετάγομαι τα βράδια στον ύπνο μου για να δω που είναι η πατσαβουρίτσα..και έχω κλείσει το μπαλκόνι..)
Καλώς την έχεις την φοβία.. Είναι μεγάλο ζόρι η πτώση από το μπαλκόνι. Άσε να γίνει καλά η μικρή και λύσεις θα βρεθούν. Το δίχτυ που είπε η Καλλιόπη, ενδεχομένως κι άλλες.
calliope g. έγραψε:Με τη σύγχυση των ημερών ξέχασα να σας πω τα ευχάριστα. Βρήκα δουλειά δέκα λεπτά με τα πόδια από το σπίτι μου μετά από δυο χρόνια ανεργίας. Βέβαια είναι πολύ μακριά από τις προσδοκίες μου 8ωρο Χ 6 μέρες τη βδομάδα και μισθό ίσο με το 1/3 του μισθού που έπαιρνα στη δουλειά μου (ποιος είπε για συνθήκες Μπαγκλαντές; ) Παρ' όλα αυτά ελπίζω ακόμα σε κάτι καλύτερο.
Μπράβο! Μπορεί να μην είναι ό,τι πιο ιδανικό, αλλά είναι κάτι! Άσε δε που δέκα λεπτά με τα πόδια από το σπίτι σου, είναι εξαιρετικός χρόνος! Εγώ χρειάζομαι κάτι λιγότερο από 1,5 ώρα να πάω και άλλο τόσο για να γυρίσω..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης