gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

+3
Kikiriki
kat-cats
Terifique
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Κυρ Ιουλ 21, 2013 5:21 pm

Άλλο ένα μωράκι στον δρόμο μας!! Θα καταφέρουμε να βρούμε σπιτάκι στον μικρό κύριο παρά τις δύσκολες εποχές στις οποίες ζούμε; Παρακαλώ όσοι μπορείτε βοηθήστει!!

Ο μικρός γατούλης ψάχνει σπιτάκι γιατί δεν μπορεί να ζήσει στους δρόμους. Πρόσφατα απέκτησε και όνομα... Oliver Carr ή Όλιβερ ο αυτοκινητάκιας!! Είναι 2 μηνών με το ζόρι, ταξίδεψε στην μηχανή αμαξιού και έμεινε σε μια πυλωτή. Ενώ εκεί θα μπορούσε να βρεί μόνιμο 'σπίιτι', δυστυχώς ο μικρός έχει ένα σοβαρό ελλάτωμα, έχει μάθει να κάθεται κάτω από τ' αμάξια. Ίσως γεννήθηκε σε κάποιο εγκαταλελειμμένο αμάξι και το θεωρεί φυσιολογικό να κοιμάται δίπλα στην ρόδα. Δίπλα  στην πολυκατοικία υπάρχει ψιλικατζίδικο, οπότε οι ώρες του ήταν μετρημένες. Δεν μπορεί να ζήσει στον δρόμο έτσι και οι κήποι γνωστών είναι ήδη γεμάτοι.

Για την ώρα κάποιος στην προσπάθεια του να τον σταματήσει από το να πάει κάτω από ένα αμάξι του χτύπησε το ποδαράκι. Το είδε ο γιατρός και μια βδομάδα μετά είναι περδίκι ευτυχώς!! Έχει κάνει αποπαρασίτωση, είναι υγιής, κάθε μέρα ομορφαίνει όλο και πιο πολύ και σύντομα θα κάνουμε και το πρώτο του εμβόλιο!! Είναι ήρεμος.. δεν ακούς φωνή, παιχνιδιάρης, χουρχουριστός όσο δεν πάει άλλο και καλόβολος. Θα γίνει ένας μεγαλώσωμος άντρας!!

Θα δωθεί μόνο για μέσα σε σπίτι και με την συμφωνία στείρωσης (που αναλαμβάνουμε εμείς) στην κατάλληλη ηλικία!!! Για την ώρα φιλοξενείται σε κτηνιατρείο. Για πληροφορίες στείλτεemail στο terifique@gmail.com ή καλέστε στο 2108023408. Ευχαριστούμε!!

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! TeicUploaded with ImageShack.com

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! 9kf4Uploaded with ImageShack.com

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! TxoeUploaded with ImageShack.com

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! 4h2lUploaded with ImageShack.com
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Ιουλ 22, 2013 7:15 pm

Πανέμορφος μικρούλης....εύχομαι να βρει το σπιτάκι του γρήγορα!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τρι Ιουλ 23, 2013 9:33 am

kat-cats έγραψε:Πανέμορφος μικρούλης....εύχομαι να βρει το σπιτάκι του γρήγορα!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να βρεθεί κάτι για τον μικρό Όλιβερ!! Smile 
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τετ Ιουλ 24, 2013 11:16 pm

Ο μικρός Όλιβερ Καρ περιμένει ακόμα αυτόν που θα ενδιαφερθεί και θα γίνει η δική του οικογένεια.... ακόμα και αν δεν μπορείτε να τον πάρετε μοιραστείτε το με τους φίλους σας, κάπου εκεί έξω υπάρχει μια οικογένεια που τον χρειάζεται τόσο όσο την χρειάζεται και εκείνος. Μεγαλώνει, είναι κούκλος, ήρεμος, παιχνιδιάρης και σε κάθε μου επίσκεψη στο κτηνιατρείο που φιλοξενείται όσην ώρα είμαι μαζί του χουρχουρίζει... όταν τρώει, όταν παίζει, ακόμα και όταν ξαπλώνει απλά επειδή είναι χαρούμενος που έχει παρέα!!! Ευχαριστούμε!!!

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! 5x1fUploaded with ImageShack.com

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! X92cUploaded with ImageShack.com
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τρι Αυγ 20, 2013 8:24 am

Ο Μικρός Όλιβερ ζεί εδώ και 5 βδομάδες σ' ένα κλουβάκι στο κτηνιατρείο!!! Δυστυχώς ένας υποψήφιος γονέας μας δέσμευσε μέχρι τον 15 Αύγουστο και μετά εξαφανίστηκε (χωρίς σχόλια αυτή η συμπεριφορά!!!) και ο Όλιβερ πέρασε όλο το καλοκαίρι κλεισμένος στο κλουβί να περιμένει την λίγη ώρα που θα πάμε να παίξουμε μαζί του!!

Παρόλα ταύτα όμως είναι χαρούμενος, παιχνιδιάρης, αυτάρκης και με το που θα σε δεί αρχίζει του χουρχούρισμα!!! Είναι ένα καταπληκτικό γατάκι και ψάχνουμε επιγόντως σπιτάκι γι' αυτόν!!! Όποιος τον υιοθετήσει θ' αποκτήσει μια καταπληκτική παρέα που θα τον εντυπωσιάσει!!

Είναι εμβολιασμένος και αποπαρασιτωμένος και αναλαμβάνουμε τα έξοδα της στείρωσης του. Δίνεται για μέσα στο σπίτι μόνο. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει στο terifique@gmail.com ή στο 2108023408. Σας ευχαριστούμε.

Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τρι Αυγ 27, 2013 8:42 am

Ο Ολιβεράκος περιμένει ακόμα να βρεθεί κάποιος που θα τον αγαπήσει και θα θέλει να τον σώσει και να του δώσει μια ζεστή γωνίτσα στο σπίτι και την καρδιά του!! Είναι ήρεμος αλλά παιχνιδιάρης, χουρχουρίζει ασταμάτητα, είναι καλόβολος και αγαπάει την επαφή με τους ανθρώπους!! Πώς θα μπορούσα να τον επιστρέψω στον δρόμο, κάποια γατάκια είναι ανθρωποκεντρικά σε τέτοιο βαθμό που δεν μπορούν να ζήσουν έξω!!

Είναι περίπου 3 μηνών, αποπαρασιτομένος και εμβολιασμένος. Πάει στην άμμο του μόνος του και αγαπάει να παίζει με τα καλαμάκια!! Έμεινε 1,5 μήνα καλοκαιριάτικα σ' ένα κλουβί και τώρα μεταφέρθηκε σε σπίτι φιλοξενίας για λίγο γιατί είχε σημάδια στρεσαρίσματος από το κλουβί!!

Σας παρακαλώ βοηθήστε τον, δώστε του ένα σπιτάκι ή έστω ποωθήστε τον, μην του γυρνάτε την πλάτη!! Θα γίνει μεγαλόσωμος, έχει μακρυά πόδια και είναι 3 μηνών και 2 κιλά ήδη!! Smile 
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Αυγ 27, 2013 11:38 am

αχ μωρέ ορισμένοι άνθρωποι τι να πω.....άφησαν το μωράκι σ' ένα κλουβί.... :-((( τον καταλαβαίνω πολύ τον μικρούλη, έτσι είναι και ο πανθηράκος μας που τώρα είναι 3 μηνών....τον έχουμε σε κλουβάκι και μπαινο-βγαίνει για να παίξουμε αλλά κυρίως εκεί είναι η βάση του....τέσπα εύχομαι αυτό το πανέμορφο αγόρι να βρει γρήγορα το σπιτάκι του!!!luck flower 
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Kikiriki Τρι Αυγ 27, 2013 12:19 pm

Βγάλε πολλές πολλές φωτογραφίες! Βοηθάει!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τετ Αυγ 28, 2013 8:23 am

kat-cats έγραψε:αχ μωρέ ορισμένοι άνθρωποι τι να πω.....άφησαν το μωράκι σ' ένα κλουβί.... :-((( τον καταλαβαίνω πολύ τον μικρούλη, έτσι είναι και ο πανθηράκος μας που τώρα είναι 3 μηνών....τον έχουμε σε κλουβάκι και μπαινο-βγαίνει για να παίξουμε αλλά κυρίως εκεί είναι η βάση του....τέσπα εύχομαι αυτό το πανέμορφο αγόρι να βρει γρήγορα το σπιτάκι του!!!luck flower 
Καλημέρα, εγώ τον άφησα στο κλουβάκι, μην παρεξηγηθώ.... η μόνη λύση που είχα ήταν η φιλοξενία στον κτηνίατρο μου αφού ο μικρός δεν μπορούσε να μείνει ούτε σε αυλή (κοιμάται κάτω από αμάξια και το θεωρεί φυσικό ότι το αμάξι δεν θα κουνηθεί!!). Ο κτηνίατρος τον έβγαζε έξω κάθε μέρα και εγώ πήγαινα για παιχνιδάκια και χαδάκια όσο μπορούσα... αλλά όπως και να 'χει ήταν κυρίως στο κλουβί, όχι ένα μέρος για ένα μωράκι που αγαπάει τόσο τους ανθρώπους. Για την ώρα έχει πάει σε σπίτι φιλοξενίας για 1-2 βδομάδες!!

Kikiriki έγραψε:Βγάλε πολλές πολλές φωτογραφίες!   Βοηθάει!
Καλημέρα, θα του βγάλω και άλλες φώτο όταν τον ξαπαεπισκευτώ!! Για την ώρα ας τον έχετε στον νού σας, είναι ένα ζωάκι για σπίτι, ταϊζω αρκετά αδεσποτάκια αλλά αυτός δεν είναι για έξω σίγουρα και όσο και να προσπαθώ δεν έχω επιλογές. Είχαμε μια πρόταση υιοθεσίας αλλά μας κρεμάσαν οπότε χάσαμε έτσι και 2 βδομάδες αλλά δεν θα τον εγκαταλείψω τον μικρό!! Τώρα ψάχνω να βρώ φιλοζωική για να μπορέσω να του βάλω και αγγελίες όπου ζητάνε τσιπάκι!!

Σας ευχαριστώ όσους ενδιαφέρεστε για τον Ολιβεράκο μας!! Smile  Αν θέλετε μπορείτε να τον προωθήσετε και στο FB, το άλμπουμ του είναι εδώ: άλμπουμ του Όλιβερ στο φβ.
oksmily3
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Κυρ Σεπ 15, 2013 8:52 pm

Ο μικρός Όλιβερ Κάρ ακόμα ψάχνει για σπιτάκι!!! Βρίσκεται για την ώρα σε σπίτι φιλοξενίας όπου και τους έχει εκπλήξει όλους με τον καταπληκτικό του χαρακτήρα!!! Είναι ήρεμος, γλυκός, χουρχουριστός και πολύ μα πολύ αγκαλίτσας.... πραγματικά αγαπάει τον άνθρωπο!! Τα πάει καλά με τις άλλες γατούλες και με μικρά σκυλάκια!!  Έχει κάνει όλα τα εμβόλια του και είναι αποπαρασιτωμένος και έτοιμος για να πάει σε ένα καλό και μόνιμο σπιτάκι!!!

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει email στο terifique@gmail.com ή να καλέσει στο 2108023408. Ευχαρστούμε!!!

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Ql1c

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Lq7y
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Κυρ Οκτ 06, 2013 10:39 am

Η φιλοξενία του μικρού Όλιβερ Κάρ δυστυχώς έφτασε στο τέλος της!!! Κανένας δεν ενδιαφέρθηκε για τον μικρό.... δεν είναι μακρύτριχος, δεν είναι μπλέ ή ασημί και εγώ δεν έχω 'κονέ' να τον προωθήσω περισσότερο... όπως και να έχει είναι κρίμα ένα γλυκήτατο πλασματάκι να μην έχει ευκαιρία να μπεί σε ένα μόνιμο σπιτάκι.

Από βδομάδα θα μεταφερθεί σε κάποια αυλή με άλλες γατούλες, πλέον είναι πειραχτήρι και φοβιτσιάρης και δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί με τις υπόλοιπες γατούλες έξω... μόνο εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην βγεί στον δρόμο!!! Αν θέλετε να του δώσετε την ευκαιρία να παραμείνει σε ένα ζεστό σπιτάκι επικοινωνήστε στο terifique@gmail.com, στο facebook inbox Maya Tsironi ή στο 210802304. Ευχαριστούμε!!
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Οκτ 06, 2013 12:35 pm

μακαρι να μπορουσαμε... να τον κραταγατε στο μπαλκονι δεν σας ειναι δυνατο; απο το να βγει στο δρομο ο ερμος θα ηταν πολυ καλυτερα.. εγω στο μπαλκονι εχω τις περισσοτερες γατουλες μου, με την αμμο τους και τα σπιτακια τους., προσπαθησα να δωσω μερικες αλλα σαν κι εσας κι οι δικες μου ειναι απλες, συνηθισμενες γατες και δεν ετυχαν της προσοχης κανενος.. αλλα απο το να τις βγαλω στο δρομο προτιμησα αυτη τη λυση..
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Κυρ Οκτ 06, 2013 6:26 pm

psipsa έγραψε:μακαρι να μπορουσαμε... να τον κραταγατε στο μπαλκονι δεν σας ειναι δυνατο; απο το να βγει στο δρομο ο ερμος θα ηταν πολυ καλυτερα.. εγω στο μπαλκονι εχω τις περισσοτερες γατουλες μου, με την αμμο τους και τα σπιτακια τους., προσπαθησα να δωσω μερικες αλλα σαν κι εσας κι οι δικες μου ειναι απλες, συνηθισμενες γατες και δεν ετυχαν της προσοχης κανενος.. αλλα απο το να τις βγαλω στο δρομο προτιμησα αυτη τη λυση..
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δυστυχώς δεν μπορώ να τον κρατήσω στο μπαλκόνι ούτε. Έχω έναν γατούλη άρρωστο στο σπίτι και στο μπαλκόνι άλλον ένα που μπαίνει και στο σπίτι χωρίς επαφές με τον δικό μου. Έχουμε και μόνιμο επισκέπτη έναν γείτονα-γάταρο και δυστυχώς ο γείτονας και ο δικός μου ο έξω δεν ανέχονται κανένα νέο γατί στην περιοχή, ούτε στην πυλωτή.... τα κυνηγάνε και βγαίνουν στον δρόμο. Οι αυλές στην γειτονιά είναι γεμάτες και ήδη φροντίζω πολλά από τα τριγύρω αδεσποτούλια... (αν και τα περισσότερα λένε κάτι γιαγιάδες ότι είναι δικά τους γιατί τα έχουν στην αυλή τους... φυσικά χωρίς επαρκή τροφή, εμβόλια ή στειρώσεις!!!... σορρυ μικρό παράπονο)!!

Δυστυχώς ο Όλιβερ είναι το δεύτερο ασπρόμαυρο που προσπαθώ να δώσω σε ένα χρόνο και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Τουλάχιστον ο άλλος την βγάζει σε μια γειτονική πολυκατοικία και απλά τον προσέχω όσο μπορώ. Τον Όλιβερ θα τον κρατήσουν σε αυλή αλλά υπάρχει πάντα ο φόβος να βγεί στον δρόμο γιατί είναι από μικρός εκτός δρόμου και δεν έχει μάθει!! Επίσης αγαπάει τους ανθρώπους και θέλει την ανθρώπινη επαφή συνέχεια και ειδανικά είναι για σπίτι. Το μόνο που μπορώ να κάνω πρακτικά είναι να συνεχίζω τις αγγελίες του και να ελπίζω ότι θα συνηθίσει με τις υπόλοιπες γατούλες!!

Τουλάχιστον ας τον έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού ότι ψάχνει σπιτάκι!!
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Kikiriki Κυρ Οκτ 06, 2013 11:19 pm

Ελα ρε, είναι πολύ γλυκούλης! Στο FB τον έβαλες ? Εγω θα κάνω share την αγγελία του και εύχομαι κάτι να βρεθεί!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Οκτ 06, 2013 11:34 pm

Τον προώθησα κι εγώ. Βασικά δεν πιστεύω ότι δεν βρήκε σπίτι επειδή δεν είναι ράτσας. Καθημερινά υιοθετούνται κεραμυδόγατα. Ειναι να γίνει το κλικ που λένε.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Δευ Οκτ 07, 2013 9:07 am

Kikiriki έγραψε:Ελα ρε, είναι πολύ γλυκούλης! Στο FB τον έβαλες ?  Εγω θα  κάνω share  την αγγελία του  και εύχομαι κάτι να βρεθεί!
Καλημέρα, ναι τον έχω και στο φβ και τον κάνω συνέχεια πόστ και στα γνωστά γκρουπ. Το άλμπουμ του είναι: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153005665770291.1073741825.805110290&type=1&l=a37fcf9c47 αν θέλετε να το προωθήσετε!!! Ευχαριστώ!!

nosyparker έγραψε:Τον προώθησα  κι εγώ. Βασικά δεν πιστεύω ότι δεν βρήκε σπίτι επειδή δεν είναι ράτσας. Καθημερινά υιοθετούνται κεραμυδόγατα. Ειναι να γίνει το κλικ που λένε.
Καλημέρα, ναι είναι αυτό το κλίκ αλλά σίγουρα υπάρχει και μια επιλογή λόγω εμφάνισης και συνήθως προτιμούνται τα μακρύτριχα ή πιο σπάνια σαν χρώματα. Πριν 2 χρόνια είχα αγγελίες για ένα άσπρο-τιγρέ κοντότριχο και ένα άσπρο-τιγρέ μεγαλόσωμο και μακρύτριχο, για τον πρώτο με πήραν μόνο 2 τηλέφωνα (ευτυχώς το ένα κατέληξε σε υιοθεσία) και για τον δεύτερο καμία 20αριά γιατί τους άρεσε λέγαν που είναι μακρύτριχος και έμοιαζε ράτσας έτσι μεγαλόσωμος. Οι περισσότεροι ήταν τελείως ακατάλληλοι γατο-γονείς!! Τι να πω, ευχαριστώ για τις προωθήσεις και ας τον έχετε και τον μικρό 'Ολιβερ στο μυαλό σας.

thanks
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από tsili Τρι Οκτ 08, 2013 1:22 pm

Αχ, εύχομαι να βρεθεί κάτι!
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Τετ Νοε 06, 2013 9:56 pm

tsili έγραψε:Αχ, εύχομαι να βρεθεί κάτι!
Καλησπέρα,

Δυστυχώς δεν υπήρχε κανένα ενδιαφέρον για τον μικρό Όλιβερ οπότε για την ώρα ζεί σε έναν κήπο μαζί με άλλες γατούλες και τα πάει καλά σε γενικές γραμμές. Φυσικά είναι απογοητευμένος γιατί αγαπάει τον άνθρωπο και θέλει αποκλειστικότητα αλλά είναι καλά και είναι το μόνο που μπόρεσα να βρώ σαν λύση να του προσφέρω!!
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Antilkmene Τετ Νοε 06, 2013 10:44 pm

Τη διάβασα την αγγελία του στο FB. Είναι κρίμα, πραγματικα. Κάθε φορά που μπαίνω στα site που προωθούν υιοθεσίες ματώνει η ψυχή μου, δυστυχώς , όμως, τα γατάκια πολλά και οι υιοθεσίες πια όλο και πιο δύσκολες.Λυπάμαι που ο μικρός δε στάθηκε τυχερός ως τώρα. Ας ελπίσουμε να εκτιμηθεί ο γλυκός του χαρακτήρας στο μέλλον και να βρει και αυτός μια ζεστή , ανθρώπινη αγκαλιά να κουρνιάσει.
Antilkmene
Antilkmene
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Βριλήσσια
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2012
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Empty Απ: Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!!

Δημοσίευση από Terifique Παρ Νοε 08, 2013 8:06 am

Antilkmene έγραψε:Τη διάβασα την αγγελία του στο FB. Είναι κρίμα, πραγματικα. Κάθε φορά που μπαίνω στα site που προωθούν υιοθεσίες ματώνει η ψυχή μου, δυστυχώς , όμως, τα γατάκια πολλά και οι υιοθεσίες πια όλο και πιο δύσκολες.Λυπάμαι που ο μικρός δε στάθηκε τυχερός ως τώρα. Ας ελπίσουμε να εκτιμηθεί ο γλυκός του χαρακτήρας στο μέλλον και να βρει και αυτός μια ζεστή , ανθρώπινη αγκαλιά να κουρνιάσει.
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.... και ναί έχεις απόλυτο δίκαιο.... πολλά τα γατάκια και λίγες οι υιοθεσίες!!! Το μόνο που εύχομαι εγώ κάθε φορά είναι να βρίσκουν σπίτι τα γατάκια που έχουν πραγματική ανάγκη πρώτα και μετά όσα περισσότερα γίνεται!!

Ο μικρός Όλιβερ όσο πιο πολύ ζεί έξω τόσο θα μειώνονται οι πιθανότητες του να βρεί σπίτι αλλά ποτέ δεν ξέρεις, πάντα ελπίζω!!! Έχω έναν που του έψαχνα σπίτι από περυσι, τον Τζέση, τέλειος χαρακτήρας επίσης και όμορφο γατί αλλά δεν ήταν τυχερός και έχει ξεμείνει σε μια γειτονική πολυκατοικία που τον ταϊζουν, τον ταϊζω και εγώ και έχω αναλάβει την ιατρική του φροντίδα!! Σίγουρα δεν είναι ιδανικό αλλά είναι μια παρηγοριά... από σχεδόν τυφλός έχει μάθει σε έναν τρόπο ζωής που είναι καλύτερα από τελείως αδέσποτος αλλά σίγουρα όχι όπως να είναι σε σπίτι!!!
Terifique
Terifique
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 44
Τόπος : Μαρούσι
Αριθμός γατουνίων : 1 στο σπίτι, 1 στο μπαλκόνι/σπίτι και 3-4 αδεσποτούλια στην πυλωτή
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Συννεφιά, κρύο και χιονάκι... για τώρα!!
Motto : Μείνε πιστός στον εαυτό σου και στις αρχές σου!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2011
Mood : Ο μικρός Oliver Carr ψάχνει σπιτάκι!! Spasti10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης