gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από ZoUliDas Δευ Ιουλ 15, 2013 12:17 am

Καλησπέρα σε όλους!Μάζεψα έναν μικρό τύπο που έχει το χάλι του το μαύρο...Υιοθετημένος από την Πιπίτσα την αδεσποτούλα που εδρεύει στο εξοχικό μας.Προσπαθούσε η καημένη για το καλύτερο αλλά τα δικά της μωρά είναι μεγαλύτερα και αυτός δεν μπορούσε να προσαρμοστεί.Το μάτι του το ένα κάτι έχει...Σαν να μην άνοιξε σωστά;Σαν το τρίτο βλέφαρο να είναι μόνιμα μισόκλειστο;Έχει δε δυσκολία στην αναπνοή και φτερνίζεται συνέχεια.Αύριο θα το πάω βέβαια στον κτηνίατρο αλλά είπα μήπως κάποιος έχει καμία ιδέα!
Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Ynaj
Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Ms9a
ZoUliDas
ZoUliDas
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : πάνω από 20 βαθμούς είναι καύσωνας!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ragdoll
Motto : God is on your side? Is He a Conservative? The Devil's on my side, he's a good Communist.
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2013
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Απ: Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 15, 2013 9:35 am

Καλημέρα! Όπως τα περιγράφεις, μάλλον το γατάκι πάσχει από ρινοτραχειΐτιδα, συνηθισμένη νόσος στα ανεμβολίαστα μωράκια. Πήγαινέ το στο γιατρό, λογικά θα χρειαστεί αντιβίωση και ίσως κάποιο κολλύριο για το ματάκι.luck 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Απ: Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 15, 2013 9:36 am

Α, κι επειδή τα αδέσποτα μωράκια έχουν σχεδόν πάντα παράσιτα και αυτό ρίχνει πολύ το ανοσοποιητικό, ρώτα το γιατρό σου πότε μπορείτε να κάνετε αποπαρασίτωση και τι δυναμωτικό φαγάκι να δώσεις (λογικά κίττεν).
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Απ: Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιουλ 15, 2013 11:02 am

Έτσι ακριβώς, θα δώσει ο γιατρος μια θεραπεια και θα γινει καλά.blinking
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Απ: Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από ZoUliDas Δευ Ιουλ 15, 2013 10:46 pm

Καλησπέρα!Τον πήγα στο γιατρό και του έκανε αντιβίωση αν και ήταν πάρα πολύ μικρούλης,ούτε 400 γραμμάρια.Τον ψέκασε κιόλας, του καθάρισε τα αυτάκια και μου είπε μουλιασμένη ξηρά τροφή.Το θέμα είναι πως αυτός δεν μπορεί να φάει.Του την δίνω εγώ.Αν δεν την έχω στα δάχτυλά μου δεν τον ενδιαφέρει να φάει αλλά να τον χαϊδεύω.Μια σταλιά πλάσμα είναι και όλο φωνή και χουρχούρισμα.Τον εμποδίζει και όλη αυτή η μυξούλα να φάει...Και από ό,τι μου είπε η κτηνίατρος 2-3 φορές την ημέρα ορό στη μύτη.την Παρασκευή θα τον ξαναπάω να δει πως είναι.Στην ουσία δεν μπορούσε να κάνει και πολλά γιατί είναι πολύ μικρούλης...
ZoUliDas
ZoUliDas
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : πάνω από 20 βαθμούς είναι καύσωνας!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ragdoll
Motto : God is on your side? Is He a Conservative? The Devil's on my side, he's a good Communist.
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2013
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό Empty Απ: Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Ιουλ 15, 2013 11:13 pm

Μην ανησυχεις προφανώς δεν μπορει να μυρίσει γιατι ειναι βουλωμένη η μυτούλα του και για αυτο δεν δειχνει ενδιαφέρον. Με την αντιβιωση θα γίνει καλα και αργοτερα θα κάνετε και μια αποπαρασίτωση. Θέλει επιμονη και χρονο η θεραπεια. Η αντιβιωση θα κάνει μια μέρα να το πιασει καλα και θα το ριξει λιγο. Πυρετο εχει;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Βοήθεια μισότυφλο και αδύνατο μικρό M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης