gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+48
al_bandy
moukelis
marina289
Zastina
gatoula46
Φανούλα
kirki
rouli726
Christy Theod
Hlianna
tortie
iugin30
kipourou
Osi
zazouzaz
Felicine
purina
fotini123
Ηρακλένια
tania g
zeledaki
vaso
akoylini
Дanae
alex..niaou
kouix
Maskotaki
Δ²
funambolo
cyberkill
SophiCat
otz
ΜαύροςΓάτος
kat-cats
Karamela
Mary-Fish
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
aggeloydaki
koneko
f.m123
Gatoplikti
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
houlieta
Anatoli
nikos_x
Μαυρογατος
aporw
52 απαντήσεις

Σελίδα 25 από 29 Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Απρ 27, 2014 12:30 pm

marina289 έγραψε:Δεν ρωτάω για τον Μίλιο Φλώρα μου, εκείνος τρώει διαφορετικά πράγματα απο τα υπόλοιπα. Τρώει κτηνιατρικές κονσέρβες.

Σας ευχαριστώ.
Λέω να την δοκιμάσω αναμεμειγμένη με royal sterilised που ούτως ή άλλως τους αρέσει...
Ναι μωρέ, σε ρώτησα τι (=ποιά τροφή) του δίνεις όχι αν θα τη δώσεις στον Αιμίλιο  Laughing 
houlieta έγραψε:Είπα, θεωρητικά... happy2 
Ναι, κανείς δεν μπορεί να εμποδίσει μια εταιρεία να γράψει ολιστική πάνω στην τροφή της, για αυτό και θέλει λίγη μελέτη στα συστατικά...
"Ολιστική" λέει και η earhtborn και τα ζωα δεν την βάζουν στο στόμα τους..  tafos 
Την Acana πάλι, την λατρεύουν..
 tafos  tafos 
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Θα ήθελα ωστόσο να προσθέσω σε όλα αυτά τα καλά και άγια ότι πολλά γατάκια με ευαίσθητο πεπτικό ή γατάκια low Energy (τα Περσάκια ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ανήκουν σε αυτές τις κατηγορίες) δε σηκώνουν τέτοιου είδους τροφές για πολλούς και διάφορους λόγους. Η Ίζι πχ έχει τον εμετό στο τσεπάκι της με διάφορα grain Free, κυρίως κάποιες κονσέρβες, κροκέτες δεν έχω τολμήσει να της δώσω. Μισή κουταλιά leonardo έδωσα μια φορά (έλεγε grain Free επάνω, δε ξέρω αν  βγάζει και άλλους κωδικούς) και την άλλη μέρα τα κακάκια ήταν άθλια. Με την mewing heads kitten ωστόσο που της είχα δώσει σε κάποια φάση δεν υπήρχε απολύτως κανένα πρόβλημα. Πάντως με άλλους γατογονιούς ragdoll που το συζήτησα μου είπαν "Μακριάααα" από ολιστικές, γιατί δεν τις σηκώνει γενικά η φυλή. Και υποπτεύομαι πως αυτό οφείλεται στην πεπτική ευαισθησία που κληρονόμησαν από τους περσικούς προγόνους. Αλλά δε χάνεται και τίποτις να δοκιμάσετε! Μπορεί να τους κάτσει καλά και να τους αρέσει!!!
Τζούλι μου η Σταχτού περσάκι είναι και τη σηκώνει μια χαρά τη τροφή. Συγκεκριμένα όταν έπαιρνα ακάνα η Σταχτού ήταν στα καλύτερα της από όλες τις απόψεις. Δε θεωρώ ότι έχει σχέση με τον όρο ολιστικός, αλλά με την εκάστοτε τροφή. Κι εμένα μου λέγανε όλοι να θεοποιήσω τη royal persian επειδή έχω περσικό. Είναι το τι θα ταιριάξει στο κάθε γατί.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Απρ 27, 2014 12:31 pm

Btw η leonardo είναι μια τροφή η οποία προκαλεί εμετούς στο 90% των γατιών, οπότε κακό παράδειγμα έφερες Τζουλς  happy2  happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Απρ 27, 2014 12:34 pm

Μια τροφή πρέπει να την δοκιμάσεις για να έχεις άποψη.
Και ο Χουλιο είναι μισός περσάκι (άρα μπορεί να κουβαλάει ότι και ένα ραγκντολ) και επίσης είναι 15 χρονών, τρώει και κοιμάται.
Δεν λες ότι ζει ενεργητική ζωη..  Smile
Και σας βεβαιώνω ότι είναι ευαίσθητος, αυτήν την λεονάρδο μία που την έτρωγε μία που την ξέρναγε!..
Επίσης την HappyCat, όταν την πήρα ξαφνικά άρχισε να κάνει διάρροιες.
Καμία δεν τάισα στα παιδιά, όλες δόθηκαν στα γατάκια της αυλής.
Η Acana είναι τόσο σταθερή στα δικά μου όσο και η RC, για αυτό και την δίνω εναλλάξ.
Την Go! δεν την έδωσα ακόμη...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Απρ 27, 2014 12:38 pm

Παιδιά, ναι, εννοούνται αυτά!!!! Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, αυτά είναι γενικεύσεις, απλά είπα να αναφέρω και αυτό τον παράγοντα γιατί διάλογος γίνεται και είναι χρήσιμο να αναφέρονται όλες οι απόψεις! Καλά, η leonardo χάλια, παντού το ακούω τελικά, χα χα. happy2 Αλλά μύριζε πολύ ωραία ρε γμτ!!! happy2 Άσε, γενικά με τόση φρίκη που χω φάει με τα $κατουλάκια, τείνω προς τις όσο το δυνατόν πιο "ασφαλείς" και "παραδοσιακές" επιλογές. happy2 Αλλά καημό το χω κι εγώ να κάνω μια... ολιστική προσπάθεια, τουλάχιστον στον Βολφ που χει το πιο μυστήριο γευστικό αισθητήριο και το πιο τρελό έντερο του κόσμου... happy2 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Απρ 27, 2014 1:03 pm

Μίλιος_ purina urinary κονσέρβες και σαν κέρασμα (γιατί λιώνει για ξηρή τροφή) 10-15 κροκέτες μετρημένες royal high dillution

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από moukelis Κυρ Απρ 27, 2014 1:18 pm

Λοιπον,εγω δινω και στα 4 αστειρωτα διαφορων ηλικιων,και στο Σειριο και τη Μόιρα,στειρωμενα 6 ετων,με τη Μόιρα να κανει το μπιμπελο στο σπιτι και να νομιζεις οτι πεθανε και να τη σκουντας (απο αποψη ενεργειας),Orijen και που και που Acana για αλλαγη στη γευση.Την τρωνε απο τους πρωτους μηνες που ηρθαν Ελλαδα τα Νορβηγακια,5 χρονια τωρα ο Σειριος και η Μόιρα.Δε μετραω την τροφη,παρα μονο στη Μόιρα που μενει πλεον με τους δικους μου και ειναι σαν χρυσοψαρο,οσο της βαλεις θα το φαει,και δεν εχουμε προβλημα βαρους με κανεναν.Οι εξετασεις τους βγαινουν ολες μια χαρα,δεν εχουμε προβλημα με νεφρα,συκωτι,πετρες,κτλ. (τα Νορβηγακια ελεγχονται και με υπερηχο στα παραπανω θεματα). Τα δοντια μας επισης ειναι μια χαρα. Να σημειωθει οτι εκτος απο ξηρα,τρωνε και βραστο/ψητο κοτοπουλο, ψαρι, μοσχαρακι, συκωτακια και καρδιες πουλιων, και απο καμια κονσερβα που και που. Θα τη συνεστηνα,μην αποκαρδιωθεις αν στην αρχη δεν την τρωνε ή αργησει λιγο να στρωσει το θεμα του εντερου,αξιζει.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Απρ 27, 2014 1:28 pm

Ευχαριστώ πολύ Δώρα!

Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Απρ 27, 2014 2:29 pm

Ωραιο πραγμα ειναι τελικα να εχεις λυσει το διατροφικο και να εισαι ξεγνοιαστη  happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από moukelis Κυρ Απρ 27, 2014 2:33 pm

happy2 happy2 happy2 
Mα ετσι ειναι,εχει τυχει να μεινει κι ενα 24ωρο στην ιδια θεση!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Απρ 27, 2014 2:50 pm

koneko έγραψε:Ωραιο πραγμα ειναι τελικα να εχεις λυσει το διατροφικο και να εισαι ξεγνοιαστη  happy2 
 happy2 
τρελοΗρώ!

moukelis έγραψε:happy2 happy2 happy2 
Mα ετσι ειναι,εχει τυχει να μεινει κι ενα 24ωρο στην ιδια θεση!
 happy2 
Αν είναι έτσι, τότε της κάνουμε αίτημα φιλίας!  heart

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Zastina Κυρ Απρ 27, 2014 2:55 pm

Περίεργο πάντως, γιατί εγώ που έδωσα royal sterilized το τρίχωμά του ήταν θαμπό και είχε τριχόπτωση. Με την orijen cat and kitten βελτιώθηκε το τρίχωμα και η τριχόπτωση μειώθηκε. Γιατί όμως να υπάρχει πρόβλημα με την ρουαγιάλ? Αφού υποτίθεται δεν είναι και για πέταμα.

Με την proplan adult επίσης δεν είχε πρόβλημα στο τρίχωμα.
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από al_bandy Κυρ Απρ 27, 2014 4:44 pm

η royal ρίχνει πολλα λεφτα στο μαρκετινγκ και οχι στις τροφες.... εκει έχω καταλήξει εγω με σκυλια γατια

προτιμάω proplan και εγώ και σύντομα θα δοκιμάσω και τη Leonardo cat food τις οποίας έχω πάρει μια ξηρά για μωρά γατάκια μετά τον απογαλακτισμό και εντυπωσιάστηκα πόσο γρήγορα άρχισαν να τη μασάνε

επίσης μ΄αρέσει το ότι ασχολείται μόνο με γάτες
al_bandy
al_bandy
Kitten
Kitten

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 (+5 στειρωμενα κηπου+αδεσποτα)
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Απρ 27, 2014 7:58 pm

Θα ήθελα απλά να κάνω μια παρατήρηση σχετικα με το θέμα του εντέρου. Ανεξαρτήτως του ευαισθητου η μή πεπτικου σίγουρα παιζει ρολο η αλλαγή της τροφής. Αν ξαφνικα δώσουμε μια grain free τροφη σε ένα οργανισμο που έχει μάθει να τρώει σιτηρα και τα κοψουμε, λογικα θα έχει μια ασχημη αντιδραση. Οποτε πιστεύω μια τέτοια αλλαγή πρέπει να γινεται πολύ ομαλα.

Επισης έχω την εντύπωση οτι τα ασφαλή ποσοστα του φωσφορου δεν ειναι τα ιδια με του μαγνησίου που ειναι περίπου μεχτι το 0,1. Ξέρει κανεις να μας πει τα ποσοστο αυτο ακριβώς;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Απρ 27, 2014 8:45 pm

Δεν βρισκω καποιον λογο που πρεπει να κοιταμε την ποσοτητα φωσφορου στην τροφη απο την στιγμη που το γατι δεν πασχει απο νεφρικη ανεπαρκεια. Το μονο που εχει σημασια ειναι η αναλογια φωσφορου-ασβεστιου να ειναι περιπου 1:1.

Στο θεμα ευαισθησιας του εντερου, διαφωνω καθετα οτι ειναι φυσιολογικο να παθαινουν διαρροιες ή να κανουν εμετους οταν αλλαζουμε την τροφη. Προσωπικα δεν το θεωρω καθολου μα καθολου φυσιολογικο. Λογικο ειναι να κανουν λιγο πιο μαλακα κακακια αν φανε τροφη πλουσια σε φυτικες ινες, αλλα το να τους προκαλεσει η τροφη αυτη διαρροια δεν ειναι καθολου λογικο ή φυσιολογικο. Ακομα και τον ορο "ευαισθησια" τον θεωρω λανθασμενο. Δεν υπαρχει ευαισθησια. Το προβλημα ειναι οτι ταιζουμε σαρκοφαγα ζωα με τροφες που θα ετρωγε καποιο παμφαγο ζωο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Απρ 27, 2014 9:33 pm

Συμφωνω απολυτα με το σχολιο σου για τα σαρκοφάγα.

Τώρα δεν ξέρω για τα ζώα, αλλα  σαν άνθρωπος με προβλήματα στο έντερο και ναι οκ οταν λέμε ευαισθησια ισως εννοούμε ένα άρρωστο έντερο που έχει ενοχληθει πχ ειναι ευερεθιστο και κάνει σπασμούς και τελος παντων χρειάζεται μια διατα για να ηρεμήσει , οι αλλαγές στην τροφή το επηρεάζουν σημαντικά. Απο την άλλη οταν εγω δεν έτρωγα πχ φυτικές ινες και ετρωγα αποτομα τοτε το έντερο δεν αντιδρούσε με μαλακά αλλα με διαροιες.  Αυτο δεν σημαινει οτι εγω αρχικα έκανα σωστή διατροφή για το έντερο φυσικά ή οτι δεν πρέπει να τρώω φυτικές ινες.  
Μετα απο καιρο που τρώω τα πάντα σχεδον και δεν εχω θέμα κατάλαβα οτι αυτο που χρειάζεται ειναι σωστή διατροφή και ισορροπία.

εδιτ
Αληθεια ήθελα να ρωτήσω. Ωμο ψάρι ποσο συχνά κάνει γιατι εμεις τρελλαινομαστε;
Eπισης απαγορεύονται καποια ψάρια για τα γατιά;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Κυρ Απρ 27, 2014 11:04 pm

ωμο ψαρι 1-2 φορες την εβδομαδα. Τα περισσοτερα εχουν δυστυχως το ενζυμο thiaminase, γι' αυτο και τα περιοριζουμε. Μερικα ομως δεν το εχουν, οποτε μπορεις να δινεις πιο συχνα. Νομιζω ο σολωμος, η πεστροφα, ο μπακαλιαρος, η σαρδελλα (με καθε επιφυλαξη αυτο) ειναι ασφαλη. Αν φοβασαι μπορεις να τα μαγειρευεις λιγο (με το μαγειρεμα απενεργοποιειται το συγκεκριμενο ενζυμο). Επισης τα ψαρια ειναι υψηλα σε μαγνησιο και φωσφορο οποτε οσα γατια εχουν προβλημα με το ουροποιητικο, καλο ειναι να αποφευγουν τα ψαρια.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Απρ 28, 2014 12:17 pm

Arden Senior δινω στα σκυλακια και ειμαι πολυ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ικανοποιημενη....
(τους δινω και μαγειρευτό φαγητο βεβαια, αλλα και η ξηρα ειναι μονιμως διαθεσιμη, μιας και ειναι εγκρατή τα γλυκά μου.... police )
Aν κ λιγο καθυστερημένα...
Arden senior δινω κ στα δικα μου αρκετο καιρο τωρα.Όλα τελεια. Η γατισια arden μετα την αλλαγη σε grain free δυστηχως δεν εχει καμια σχεση με την ΤΕΛΕΙΑ τροφη που ηταν παλια.

προτιμάω proplan και εγώ και σύντομα θα δοκιμάσω και τη Leonardo cat food τις οποίας έχω πάρει μια ξηρά για μωρά γατάκια μετά τον απογαλακτισμό και εντυπωσιάστηκα πόσο γρήγορα άρχισαν να τη μασάνε

επίσης μ΄αρέσει το ότι ασχολείται μόνο με γάτες
.
Η proplan δεν θεωρείται "καλυτερη" από την royal canin. Ιδιας κατηγοριας είναι, με την rc να εχει λιγο καλυτερα συστατικα.
Επισης η εταιρια που βγαζει την Leonardo δεν ασχολειται μονο με γατες. Βγαζει και την Belcando που είναι για σκυλια.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Δευ Απρ 28, 2014 10:24 pm

Βασικά πρέπει να καταλάβουμε πως έχει να κάνει με τη γάτα μας! Μπορεί να είμαι γατομαμά λίγο καιρό αλλά δεν έχουν όλες το ίδιο στομάχι, πώς να το κάνουμε.
Κι εγώ παρασυρόμενη από τις "κατηγορίες" εναντίον της royal από πολλούς, της είχα αλλάξει σε arden και πέρασα 1 μήνα μαρτύριο να κυηυγάω τη γάτα να τη σκουπίσω με το που βγει από την τουαλέτα και να μη μπορούμε να μπούμε στο μπάνιο ακόμη και μισή ώρα μετά που έκανε κ@κάκια. Και δε μας το παρουσίασε στην αρχή αλλά μετά τον 1 μήνα που την έτρωγε ήδη.
Με το που πήρα πάλι royal βρήκαμε την υγειά μας, κι εγώ κι η μικρή! Και σόρρυ που το λέω αλλά δε πρόκειται να ξανακούσω κανέναν και να το ξαναπεράσουμε αυτό!
Μια χαρά έντερο και τέλειο τρίχωμα μας κάνει η royal, οπότε μόνο σε περίπτωση προβλήματος υγείας θα αλλάξω πάλι.
Φυσικά δε θα κάνω την.. έξυπνη σε κανέναν όπως κάνουν πολλοί, λες και παίρνουν ποσοστά όταν βρίζουν μια εταιρεία ή μια τροφή.
Ας λέει ο καθένας την εμπειρία του κι αυτό αρκεί.
Δηλαδή με το χάλι που μας έκανε η arden θα έπρεπε εγώ να βγω και να βρίζω την εταιρεία και τις τροφές της? Η πετσοπού μου τη δίνει στη γάτα της κι είναι μια χαρά, έτερον εκάτερον..!
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από otz Δευ Απρ 28, 2014 10:36 pm

Την Arden δεν την έχω πάρει ποτέ, έχουμε δοκιμάσει όμως αρκετές. Equilibrio, leonardo, Brit, pro plan, farmina και καναδυό ακόμα, που δε θυμάμαι τώρα.
Καμία τροφή ως τώρα, απ' όσες έχω πάρει, δεν πείραξε τους δικούς μου.
Αλλά καταλήξαμε στη royal και πάλι. Μου φαίνεται ότι μ' αυτήν δε μυρίζουν τα κακάκια τους και τους αρέσει κιόλας.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Απρ 28, 2014 10:41 pm

Εννοείται ότι δεν ειναι όλες οι τροφές το ίδιο καταλληλες για όλα τα ζωα.
Και εγω δοκίμαζω συνεχεια, Leonardo και Eatrhborn βεβαια δεν ξαναδίνω που να μου τις χαρίσουν...
Πολύ καλά στα δικά μου έχει κάτσει και η Oliver's, μια δανέζικη τροφή/εταιρεία που δεν υπάρχει στην Ελλάδα και την παραγγειλα απευθείας από εκεί...
Και στα παιζάκια αρεσει και στην μαμα τους!..
Και ειναι όμορφα όμορφα! Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Δευ Απρ 28, 2014 11:51 pm

houlieta έγραψε:Εννοείται ότι δεν ειναι όλες οι τροφές το ίδιο καταλληλες για όλα τα ζωα.
Και εγω δοκίμαζω συνεχεια, Leonardo και Eatrhborn βεβαια δεν ξαναδίνω που να μου τις χαρίσουν...
Πολύ καλά στα δικά μου έχει κάτσει και η Oliver's, μια δανέζικη τροφή/εταιρεία που δεν υπάρχει στην Ελλάδα και την παραγγειλα απευθείας από εκεί...
Και στα παιζάκια αρεσει και στην μαμα τους!..
Και ειναι όμορφα όμορφα! Smile

Σπόιλερ:

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Δευ Απρ 28, 2014 11:56 pm

Σπόιλερ:
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τρι Απρ 29, 2014 12:14 am

Πριν απο καιρο ταιζα την Μπετυ Farmina N&D. Εξαιρετικη τροφη με 70% κρεας αλλα και πανακριβη,23 ευρω το 1,5κιλο. Προσφατα ομως ηρθε στην χωρα μας και η πιο οικονομικη της εκδοση που λεγεται N&D Low Grain. Εχει 20% σιτηρα και μαλιστα οχι καλαμποκι αλλα βρωμη αν δεν κανω λαθος. Βγαινει σε 3 γευσεις,κοτοπουλο και αρνι που εχουν 13 ευρω το 1,5κιλο και ψαρι που εχει 16. Αν πλησιαζει εστω την grain free τους τοτε μιλαμε για τροφαρα!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Απρ 29, 2014 7:35 am

το αμεσως επομενο ερωτημα ειναι βεβαια: τι σκ@τα θα τα κανω 8 κιλα με μια γατουλα.....?  tafos
Εγω μεγαλες συσκευασιες παιρνω για τον Σιμπα.Δεν συμφερουν με τιποτα οι μικρες. Κλεινω καλα το τσουβαλι και γεμιζω ένα μπωλ που με βγαζει για 2 εβδομάδες.Μετα ξαναγεμίζω.  Laughing 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Απρ 29, 2014 9:48 am

http://www.josera.com/en/index.php?p=content&id=805&name=leger&area=3#Product-Details

 Suspect 

( http://www.josera.com/en/index.php?p=content&id=508&name=sensiplus&area=2
και αυτή για τα σκυλια κοιτουσα...όχι ότι ψηνομαι 100%...Ένα 70% όμως ναι  happy2  )
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τρι Απρ 29, 2014 10:15 am

nikos_x έγραψε:http://www.josera.com/en/index.php?p=content&id=805&name=leger&area=3#Product-Details

 Suspect 

( http://www.josera.com/en/index.php?p=content&id=508&name=sensiplus&area=2
και αυτή για τα σκυλια κοιτουσα...όχι ότι ψηνομαι 100%...Ένα 70% όμως ναι  happy2  )

Αν ειναι ηλικιωμένα τα σκυλάκια σου (οπως και τα δικα μου) θα σου ελεγα να "μεινεις" στην αρντεν, γιατι εχει χονδροϊτινη και γλυκοζαμίνη, για τις αρθρώσεις......


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Απρ 29, 2014 10:18 am


Αν ειναι ηλικιωμένα τα σκυλάκια σου (οπως και τα δικα μου) θα σου ελεγα να "μεινεις" στην αρντεν, γιατι εχει χονδροϊτινη και γλυκοζαμίνη, για τις αρθρώσεις......

Tα ιδια σκευτομαστε εμεις...Σε εχω "πιασει".sherlock 
Τωρα τους εχω παρει ένα τσουβαλι medium adult RC και μολις τελειωσει θα παρω παλι arden λογω της χονδρ/γλυκοζ...Τις josera τις κοιταζω σαν πιο "οικονομικες" εναλλακτικες,ααααν τυχει ποτε.

Τι ψάχνομαι κ γω?Πφφ...Αφου arden για τα σκυλια και rc για το γατι είναι η μοιρα μου. happy2 
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Απρ 29, 2014 10:19 am


Αν ειναι ηλικιωμένα τα σκυλάκια σου (οπως και τα δικα μου) θα σου ελεγα να "μεινεις" στην αρντεν, γιατι εχει χονδροϊτινη και γλυκοζαμίνη, για τις αρθρώσεις......

Η μικρη είναι 7 και η μεγαλη πανω από 10. Τα κορίτσια μου! flower 
Tα ιδια σκευτομαστε εμεις...Σε εχω "πιασει".sherlock 
Τωρα τους εχω παρει ένα τσουβαλι medium adult RC και μολις τελειωσει θα παρω παλι arden λογω της χονδρ/γλυκοζ...Τις josera τις κοιταζω σαν πιο "οικονομικες" εναλλακτικες,ααααν τυχει ποτε.

Τι ψάχνομαι κ γω?Πφφ...Αφου arden για τα σκυλια και rc για το γατι είναι η μοιρα μου. happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τρι Απρ 29, 2014 10:29 am

Εγω δεν ξανακανω το ΛΑΘΟΣ να κοιταξω το οικονομικο (ξανα)

Το εκανα για ενα διαστημα 2 χρόνων, απο άγνοια, νομιζοντας οτι η ξηρα δεν εχει τοσο σημασια αφου τους δινω ΚΑΙ μαγειρευτό....
(δεν ηξερα περι χονδροϊτινης και γλυκοζαμίνης και λοιπων συγγενων.....)

Εν τελη η Ηρα, "την πατησε" μια ωρα αρχήτερα, λογω της δικής μου αγνοιας.....

(και τωρα, περα απο την αρντεν, παιρνω και πλαταρια απο κοτοπουλα και της δινω και ΟΛΟΥΣ τους χονδρους, για να εξιλεωθώ....)
 No 

Εμενα ειναι κλεισμένα 14 και τα δύο....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Απρ 29, 2014 10:49 am

Η μεγαλη μου λογω τροφης ειχε συνεχως γεματους πρωκτικούς αδενες.
Μεχρι που ο ενας εσκασε και η γιατρος μας επεμενε να αλλαξω τροφη σε πιο "ακριβη". Δεν εχει γυρισμο.Η καλη τροφη είναι must.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από persikomelino Τετ Μάης 14, 2014 10:43 am

ti lete gia nutram ine kali? tin kitten gia 7 minon persiki

persikomelino
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από persikomelino Τετ Μάης 14, 2014 11:07 am

ti lete paidia gia tin nutram kitten ine kali?

persikomelino
Kitten
Kitten

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Μάης 15, 2014 7:25 pm

Nαι,ειναι καλη τροφη,απλα τωρα που την πουλανε τα Pet City ακριβηνε αρκετα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Πεμ Μάης 15, 2014 7:49 pm

καλα τα pet city ολα ακριβοτερα τα πουλαει απο οσα καταστηματα εχω ψαξει, ιντερνετικα και μη.
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από houlieta Παρ Μάης 16, 2014 11:02 pm

Παιδιά, την ξερετε αυτήν;
Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 DSC_0098_zpsf67f6820
Πήγα σήμερα να πάρω animonda για τα ζουζούνια και την βρήκα εκεί και την πήρα...
Ειναι λέει για στειρωμένα κιόλας!...
Πρώτη φορά την βλέπω..
Καμιά άποψη;
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 25 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 25 από 29 Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης